Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lesz az ünnepi menü nálatok? fórum

Mi lesz az ünnepi menü nálatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Idhikai)
2020. dec. 16. 12:46
de ti nem vagytok azok?én a rántott húsra szavaznék.a lányom sem evett vagy fél évig húst,aztán az orvos mondta,hogy egyen.mondjuk a csirkét jobban szereti,mint a disznót,de például szokott főzni spenótos tésztát.meg lehetne csinálni rakott valamit hús nélkül.
13. Auróra2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 16. 12:37
tavaly vagy előző években nem főztél semmit ? ha igen, ugyanazt
12. Borzolo (válaszként erre: 11. - Ba7da9cfc0)
2020. dec. 16. 12:09
Nálunk 24-én hal és gyümölcsleves lesz. 25-én anyósomnál valami sült, 26-án anyáméknál káposzta. Ha mégsem tudnánk meglátogatni őket akkor gyerekbarát fogások lesznek. Gulyás vagy raguleves, palacsinta, túrógombóc, csirkepöri stb. Sütni linzert tervezek meg kalácsot (sima, kakaós esetleg fahéjas), plusz valami krémeset, de azt még nem találtam ki.
2020. dec. 16. 12:00

Én kacsát, csirkét sütök, kacsazsírban forgatott krumplival, párolt káposztával. De lesz gesztenyés kekszgolyó és bejgli, mert mi szeretjük :)

Anyóséknál, anyuméknál töltött káposzta így azt tuti nem csinálok. Szokásos menü még a sült hal, rántott husi és majonézes finomságok (krumpli, kukorica).

Pár évig mindig volt valami tengeri kütyü, de már iszonyat drágák.

Még kókuszkockán gondolkodtam, de az életbe nem fogy el ennyi édesség.

10. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 16. 11:42
Arról is írhatsz hogy mit szerettek ,mi van a fagyódban (ha van),meg hogy "csak "ötlet nincs vagy a főzés sem egyszerű .
2020. dec. 16. 11:41
Nem tudom. :/ A lányom vegán, a menyem vegetariánus, tehát azt hiszem, zöldséget fogunk enni zöldséggel. :D
2020. dec. 16. 11:09
még nem tudom, mert meghívtak 24.-ére
7. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 16. 11:04

Egy finom húslevessel,,valamilyen kacsa ,sertés,töltött hús, ,,finom savanyúság ,,,1 jó,hagymás krumpli,,,ezzel nem hibázhatsz, egyszerű.


Van 1 csomó klassz süti amit nem kell sütni, somlói(kész piskótalap) Tiramisu, kinderszelet,(ez kekszes) gesztenyepüré,stb,


És hogy ne " csak "1 kaját egyetek 3 napig, már kedden megfőzhetsz valami káposztás ételt,Székely káp, Kapros káposzta húsgombóccal,


De ha tapasztaltabb vagy van még ,csak ez 1 egyszerű időtakarékos, előre is készithető van benne,

6. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 16. 10:47

Hány főre? Mert nem mindegy, hogy 2 vagy 12.

Illetve mi az, amit nem esztek meg?

Mi pl. a halas ételeket részesítjük előnyben (egész évben viszonylag sokszor eszünk).

Van, aki ki nem állhatja.

2020. dec. 16. 10:42
Amit a másik fórumon már leírtam.
4. szeretekolvasni (válaszként erre: 3. - Futóbajnok)
2020. dec. 16. 10:16

Jól értem, ez a sima linzer narancsos felturbózása? Egészen jól hangzik!!!

Én már nem sütök bejglit és a hagyományos kajákat is elengedtem, unalmas már. Néha szakítani kell a hagyományokkal és újakat alkotni, ez a véleményem.

2020. dec. 16. 10:13

A helyzet az, hogy ünnep előtt mindig úgy gondolkodom, hogy ááááá, megint töltött káposzta? Megint bejgli? Ezért most nem biztos, hogy ezek lesznek. Egy dolog biztos:

a Narancsos linzer.

Illatos, finom.

Neten millió helyen fenn van, ha érdekel.

2020. dec. 16. 10:08
Én még csak most kezdtem gondolkodni rajta, valamilyen szárnyast sütök, lehet, hogy egyben. Ünnepi még attól lesz, hogy speciálisabb fűszereket használok, esetleg sütök mellé gyümölcsöt.
2020. dec. 16. 08:46
Ötleteket várok, fogalmam sincs mit készítsek. Egyszerűbb és olcsóbb ételek is jöhetnek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook