Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lesz a sorsa? fórum

Mi lesz a sorsa? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi lesz a sorsa?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
323. c75565e593 (válaszként erre: 175. - 116212323c)
2010. márc. 31. 02:14

????

Érzékeny nekem az van..minden helyzet egyéni...

322. c75565e593 (válaszként erre: 175. - 116212323c)
2010. márc. 31. 02:13

Én nem vagyok rossz ember, de volt egy helyzet dönteni kellett egy emberről...ezt az útat választottam, elvetettem, mert van ilyen lehetőség.

Az orvos a gyilkos nem én...

Egyszer megtettem...de soha többé!!!

Mikor megtettem..a babával elvesztettem magamból is egy darabkát!

Azóta más vagyok,lelkileg kikészültem!

vegyük figyelembe, hogy a környezetünk is felelős ezekért..pl nem meg felelő családi háttér..stb...

Én mikor megtudtam babát várok anyut hívtam, de ő kemény szavakkal közölte vetessem el!

Ma mégis ő emlegeti a babát...és ilyenkor annyit mondok volt lehetőség.....de senki nem állt mellém.

Aki abortuszra heccből jár elítélem...de aki megteszi, mert egyedül van azt azért megkéne érteni a társadalomnak, hisz ezek a nők sérülnek lelkileg.....

Örökbeadás, ezek sémák.....de amikor egy ember ebben a helyzetben van.....vivódik keményen.....aztán dönt, mert bele kényszerítík!

KEMÉNY TÉMA ÉS NEM LEHET ERE MIT ÍRNI KÁR? HOGY NŐK EZT VÁLASZTJÁK::::De néha ez a legjobb..amit tehet egy ilyen szerencsétlen nő...

Én tapasztaltam átéltem....de aki ezen agyal mit tegyen nem tudnék mit mondani neki.....nagy erő kell hozzá, és számolni kell a lelki sérülésekkel is!

321. c75565e593 (válaszként erre: 265. - Edike106)
2010. márc. 31. 01:46

Én minden év március elsején emlékezem!

Örökké él itt a szívemben.

Csak az hal meg akit el felednek!

320. c75565e593 (válaszként erre: 286. - 31b7b5919f)
2010. márc. 31. 01:39

Szeretetből még nem nő fel egy gyermek...

Éhezésre nem szabad gyereket szülni.....

én nem ítélkezem....nem vagyok ISTEN!

319. c75565e593 (válaszként erre: 293. - F08844d0fd)
2010. márc. 31. 01:36

Mit tennél????

Könnyen ontod a szavakat arról amiről fogalmad nincs.....

2010. márc. 31. 01:32

Végig olvastam mit írtatok...amíg valaki nem éli át a helyzetet ne alkosson véleményt!

Tapasztalat elítéltem...megtettem.....mert nem tudtam miről beszélek....ma már értem mik az összefüggések.

Akiik ezen átestek, ők sem hobbiból csinálták...ez egy kemény döntés, lelkileg rá megy erre a nők többsége....de én azt gondolom jobb elvetetni...mint megszülni és eldobni....

Örökbeadáés???? KIZÁRT!!!!!

Ha már kihordom akkor megtartom nem de.....

Gondolom aki k írtak fogalmuk sincs mi az, hogy krízís terhesség....nem ajánlom hogy meg tudjátok.....ilyenkor nincs segítség még az anya otthonoktól sem bizony mondom néktek...

Olyan könnyen írjátok, osztjátok az észt ezt az tudja mit jelent aki átélte.....

2010. márc. 31. 01:22

Szia!

Volt abortuszom.

Sajnos így döntöttem, én akartam, de ennek oka volt...a környezetem nem állt mellettem.

2 hónapos kapcsolatban lettem terhes...a műtét útán, még 2 évig éltünk együtt, ha így tudtuk volna akkor.....ma lenne egy 4 éves gyerekem.

Örökbe adni nem tudnám.....döntöttünk nekem fáj a leg jobban...de útólag tudom jól döntöttem...sokan szülnek egy pár hónapos kapcsolatra babát...és hol kötnek ki anyaotthon..stb..

316. simple
2010. márc. 30. 23:12
Volt abortuszom, és tudok tükörbe nézni. Akkor ez volt a legjobb megoldás. Örökbeadni sosem adnám, akit már megszültem, hisz ha már kihordtam, küszködtem érte, hogyan adhatnám oda másnak?!
315. c33bd8536b (válaszként erre: 312. - 116212323c)
2010. márc. 30. 23:04

Te tényleg azt hiszed, hogy aki nem akar gyereket szülni magának, az akar majd egy vadidegennek? Az a kilenc hónap azért az esetek többségében nem egy leányálom. Mint ahogy a szülés sem egy wellnes hétvége.


Normális nő azért vállalja az összes kényelmetlenséget és fájdalmat, hogy NEKI legyen gyereke.


Az életben nem fogom megérteni a gondolatmenetedet.

314. c33bd8536b (válaszként erre: 310. - Sziszuscicus)
2010. márc. 30. 22:57

"Ha valaki nem tudja vállalni a babát, a legkorrektebb, ha örökbe adja"


Szerinted.


"AZ ABORTUSZ GYILKOSSÁG!"


Szerinted.


Mert ugye azért nem hiszed, hiogy a te véleményed mindenekfölöttvaló, az örökérvényű igazság? És simán felülírja mindenki más véleményét.

313. 116212323c (válaszként erre: 310. - Sziszuscicus)
2010. márc. 30. 22:38
nagyon szép a kisfiad! és csak minden jót kivánok a továbbiakban is!
312. 116212323c (válaszként erre: 309. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 22:32

bocsi hogy én reagálok rá...:)

abban az esetben ha megfelelő szülökhöz kerül akkro miért ne lenne jó neki?

természetesen az szüljön aki akar, de aki nem akar és ugy adódik számba vehetné az örökbeadás lehetőségét is

szerintem

2010. márc. 30. 22:28

1. A csíraszakasz: A fogamzással kezdődik és a megtermékenyített petesejt petevezetékben történő vándorlásának idejét – nyolc-tíz nap- öleli át. A szakasz végét a beágyazódás

2. embrionális szakasz

A sikeres beágyazódást követően 6-8 hétig tart ez a szakasz.

A méhen belüli fejlődés szempontjából ez a legkritikusabb időszak,

a szervezet ekkor a legsebezhetőbb, hiszen ekkor alakulnak ki a test alapvető szervei

(agy, szív, tüdő, szem, fül, szájpadlás, emésztőszervek) és a testrészek.

3. magzati szakasz

Ezen szakasz végére a magzat növekedése és a szervrendszerek fejlődése általában eléri

azt a szintet, hogy az újszülött az anya testén kívül is életképes. Időtartama a terhesség

nyolcadik-kilencedik hetétől a születésig tart, átlagosan 30 héten keresztül.


A magzati fejlődés főbb eseményei

10. hét:

a fej felegyenesedik

a belső szervek elfoglalják a testen belüli jellemző helyüket

a gerincvelőnek világos belső szerkezete van

12. hét:

a fiúk és a lányok külsőleg megkülönböztethetőek

megkezdődik a vérképződés a csontvelőben

a szemek felveszik végső alakjukat

4. hónap vége:

a magzatnak ember kinézete van

megjelenik a szőrzet

a test megnövekszik a fejhez képest

lányokban a méh és a hüvely felismerhető

a fiúkban a herék abban a helyzetben vannak, ahonnan később leszállnak a herezacskóba

a legtöbb csont megkülönböztethető és megjelennek az izületek

az agy két fele közötti felosztás láthatóvá válik

a legtöbb reflex - például nyelés, szopás – működik

azért a 4.hónapig irtam le illetve másoltam be mert fiatalkorúak esetében a 4.hónapig engedélyezett az abortusz

2010. márc. 30. 22:23

100%-osan osztom a véleményedet! Ha valaki nem tudja vállalni a babát, a legkorrektebb, ha örökbe adja! Én 20 évesen szültem a kisfiam-véletlenke. Mindent tudtam a védekezésről, de mivel meddővé nyilvánítottak nem foglalkoztam vele. És nem tört ketté az életem: az apjával harmonikus a kapcsolatunk, az egyetemet végigviszem, saját kéró is lesz idővel. Boldogok vagyunk.

AZ ABORTUSZ GYILKOSSÁG! Egy esetben értek vele egyet: súlyos betegség esetén.

309. c33bd8536b (válaszként erre: 300. - F08844d0fd)
2010. márc. 30. 22:23

De most tényleg... gondold végig... ha valaki teherbe esett, mert nincs jobb dolga, annak meg kellene szülni a gyereket? Jó lenne az a gyereknek?


Nem annak kellene gyereket szülni, aki gyereket AKAR?

308. 2c2de63135 (válaszként erre: 306. - 116212323c)
2010. márc. 30. 22:21
te tudod..de a 4. után már tényleg elgondolkodik az ember, mégha megteheti is, hogy 4 legyen...
307. 116212323c (válaszként erre: 305. - 2c2de63135)
2010. márc. 30. 22:07
amugy itt is van hogy meddig és mikortól zigóta, embrio és magzat...
306. 116212323c (válaszként erre: 305. - 2c2de63135)
2010. márc. 30. 22:05

Tudod vigyázunk mi természetes úton, ha jönni akar jönni fog. nem lesz 10 vagy 20gyerekem bár ha megtehetném lehet 10vállalnék is, de az felelötlenség lenne, 3gyermek után ingyen elkötik az anyukákat, ám még a 3.után se kérném...a 4után már gondolkodnék rajta, de nem szedek és nem is fogok gyogyszert szedni ismerve azok káros hatásait a szervezetre...

de mindenki magánügye ez is ...mindenki ugy védekezik ahogy akar és tud, mi 4éve vagyunk együtt 3éven keresztül nem "csuszott" be "véletlen" gyermek egy sem...az én párom azt mondta akkor csinál gyereket ha akar...teljesen biztonságba érzem magam, és ha akarja akkor én is akarom!

amugy gratulálok a gyermekeidhez

305. 2c2de63135 (válaszként erre: 303. - 116212323c)
2010. márc. 30. 22:00

márpedig pont ezt szeretném veled elfogadtatni, hoyg a megtermékenyített petesejt már ugyanaz, mint egy 7-8hetes embrió(nem véletlen hívják mindkettőt így xhétig..) mindkettő élet, attól hogy a megtermékenyített petesejtnek még nem láthatóak a szervei, attól már benne van sejt formájában...hiszen az egyes sejtjeiből lesznek a különböző szervek...

amúgy ha ti semmilyen fogamzásgátlót nem használtok, 15-20gyereked lesz? mert tudod vannak olyanok, mint pl én, hogy az első babára 6évet vártunk és inszeminációval jött csak össze, utána viszont egyetlen alkalommal voltunk csak "élesben" együtt a férjemmel és már a 3.baba születik így meg...vagyis összesen 4babánk lesz:) de gondolhatod, hogy én már nem szeretnék többet és mindent meg fogok tenni ennek a megakadályozására, vannak határok...

304. 2c2de63135 (válaszként erre: 301. - 116212323c)
2010. márc. 30. 21:55

nagyon 1 helyben jársz? szerinted nincs olyan élethelyzet, amikor jobb az abortusz, mint az hogy megszülje valaki a babát? erre még mindig nem válaszoltál...igen szép dolog a felvilágosítás, csak van, hogy ezzel nem sokra megyünk, és biztos azon nők között is van sok "felvilágosított", aki elmegy abortuszra nyomós indokkal..

amúgy érdekes, mert nekem nem volt soha, nem is lesz, de mégis megértem azokat akik nyomós indok miatt elvetetik.(na az számomra sem elfogadható, hogy ja most épp nem fér bele egy gyerek az életembe, de rengeteg olyan helyzet van, amikor jobb az abortusz, mintha megszülné...miért? régen a kötőtű jobb volt? mert már évszázadokkal ezelőtt is voltak nemkívánt terhességek...csak abba az anya is belehalt...ma kap egy esélyt arra, hogy valamikor esetleg valóban fel tudjon nevelni egy gyereket...

303. 116212323c (válaszként erre: 302. - 2c2de63135)
2010. márc. 30. 21:55

erről nem kivánok vitát nyitni...

de az én lelkiismeretem teljesen nyugodt ugyanis gyógyszer és utolagos fogamzásgátlás nélkül élem anapjaimat a párommal és ha ugy alakulna megtartanánk...vigyázni lehet igy is ugy is...


Mint mondtam a fogantatástól kezdödik az élet de nem mindegy hogy egy érző kisbabát darabolnak szét vagy egy petesejtet nem engednek beágyazódni...remélem a kettőt te sem hasonlitgatod össze

de ha azt is teszed nem is érdekel, ez a cikk nem erről szól...

302. 2c2de63135 (válaszként erre: 296. - 116212323c)
2010. márc. 30. 21:50

honnan számolod a heteket? amikor valakire azt mondják, hogy 6-7hetes, onnantól kezdve ver a szíve(bár a jobb és bal kamra csak a 9.hét végén alakul ki, az agy szintén ekkora mondható agynak..)... de "primitív" lény, nem érez még semmit csak a 12.héttől érez(het) fájdalmat...vagyis 4heesen még nem érez, és tud magáról...

és pl a fogamzásgátló gyógszerek nem gyilkosságok? azért mert ez a megtermékenyítet petesejtet nem engedi beágyazódni? akkor mindenfajta védekezést felfoghatunk gyilkosságnak...hiszen az élet ott kezdődik, hogy a petesejt és az ondósejt egyesül, nem?

2010. márc. 30. 21:47

Mint irtam Noncsynak is...ha egy anya csak elgondolokodik a helyes felvilágosításról a gyermekét illetően az én cikkem olvasása miatt akkor már megérte hogy megirtam és megérte ez a sok értelmetlen vita is!

megérte mert legalább egy gyerek nem kell hogy egyszer elmenjen abortuszra, mert tudja mit jelent és tudja hogy védekezhet ellene

2010. márc. 30. 21:36
Neharagudjatok, hogy beleszólok, de nem mindegy, hogy mikor indul be a szívműködé? Valakinek gyilkosság elvetetni egy hete fogant embriót valakinek meg még 11 hetest se az. Különbözőek vagyunk. Számomra is megbocsájthatatlan ha valaki csak azért mert nincs jobb dolga és teherbe esett elveteti. Az akinek van rá oka az ne vegye ezt magára.
299. 116212323c (válaszként erre: 298. - Tamianyu)
2010. márc. 30. 21:28

na ez is olyan hogy mi ugy tanultuk a 4-6héttől indul meg a fogantatástól számitva...


igaz rosszul irtam a 3at köszi hogy kijavítottál, dehál istennek nem vagyunk kollegák

298. Tamianyu (válaszként erre: 296. - 116212323c)
2010. márc. 30. 21:18
A szívműködés 6 hetes korban indul meg(ekkor még csak a kezdetleges szívcső pulzál)kedves kolléganő,ennyit azért tudhatnál még akkor is,ha nem fejezted be a sulit!
2010. márc. 30. 20:55

amugy nem szakmabeli a csecsemő éa kisgyermekgondozó nevelő! ez szociális

az abortusz pedig egészségügy...ki is a primitiv?

már ne is haragudj de nem sértegettelek kérlek te se tedd!

296. 116212323c (válaszként erre: 294. - 2c2de63135)
2010. márc. 30. 20:51

jó lenne ha nem cinkelnél irtam azt is valóban akkor kezdődik az élet a fogantatásnál, de akkor még teljesen más, és 4hetesen már él, él=érez tud magáról! 3hetesen kezd verni a szive szóval nem mindegy...4v.7hetes teljesen mindegy...

nincs itt semmi strucc

csupán bátorkodtam megemliteni hogy akkor mielött beágyazódna még bár az is gyilkosság de legalább nem érzi!

295. 2c2de63135 (válaszként erre: 289. - 116212323c)
2010. márc. 30. 20:42
a cikkeddel kapcsolatban persze szép dolog a felvilágosítás, és anyukád jól is tette, bizonyára sok rendes szülő megteszi ezt, de mint írtuk már sokan, van olyan élethelyzet, amikor igenis nem kívánt terhesség jön létre, akár védekezés mellett is...
294. 2c2de63135 (válaszként erre: 288. - 116212323c)
2010. márc. 30. 20:39
"én meg szakmát végeztem csecsemő és kisgyermekgondozó nevelő szakon" ezt írtad magadról, ezek után őszintén sajnálom a magyar oktatást, hogy még a "szakmabeli" is ilyen primitív, már ne is haragudj, ugyanis ezt írtad:"van egy idöszak amikor az emberi élet kezdödik ekkor még csak sejtek osztódásából állunk személyszerinte nem lenne gondom ha a sziv megindulása elötti idöre tennék az abortusz engedélyezését" --> jesszusom, miért a sejtek halmaza az nem élet?!!!! ha akkor veteded el, az is gyilkosság!!! csak akkor élet, ha van már keze-lába, szíve? te jó ég, nagyon egyszerű vagy...na és máris cáfoltad saját mondatatidat, ha 7hetesen veteti el valaki, az ugyanaz, mintha 4hetesen, csak azért mert akkor már látszanak a szervei?! ugyanmár, ez tipikus stuccpolitika, a sejtek halmazából is ugyanaz lesz...és 7hetesen még nem érez semmit...az jóval későbbre tehető, de biztos ennél is hiányoztál a képzésnél...
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook