Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lesz a sorsa? fórum

Mi lesz a sorsa? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi lesz a sorsa?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
353. 116212323c (válaszként erre: 327. - C75565e593)
2010. márc. 31. 13:54

istenem te elolvastad a fórumomat? ne papoljak? én bántottalak téged te miért nem tudsz szebben fogalmazni?

az elöző hozzászólósamban pedig leirtam az rólam szól! miért kell ennyire kiforgatni? baláttam és tudom is vannak élethelyzetek amikor nincs más választás...

Egyszer amikor az első nagy Ővel voltam együtt és persze védekeztünk de gumi és elszakadt, nem jött meg-elmondtuk anyunak 2hetet késett biztosak voltunk benne, de akkor is megbeszéltük megtartottam volna, 15éves fejjel! és anyu mondta segít felnevelni, de Ő is azt mondta hogy ez a pici nem tehet róla hogy megfogant...

És hogy vannak a műtétek alatt is véletlenek amikor pl az életben soha többet nem lehet gyereke valakinek, és én ezt nem akartam felvállalni...

szóval hasonlóba voltam, bár a kimenetele más fordulatot tett a lényegen mit sem változtat, hiszen már elötte eldöntöttük megtartottuk volna

352. c75565e593 (válaszként erre: 348. - Szabina1984)
2010. márc. 31. 13:52

akik gyógyszer mellett esnek teherbe azok eléggé felelőtlenek ha meg tartják!

Mert ha betegen születik egy életre szenved emiatt....én elvetettem.....és nem érdekel ki mit gondol....próbálja ki mindenki milyen és akkor nem dobálózna senki az űres szavakkal..szerintem.

351. szabina1984 (válaszként erre: 349. - C75565e593)
2010. márc. 31. 13:51
nem vagy gyilkos, így láttad normálisnak.
350. 116212323c (válaszként erre: 325. - Tamianyu)
2010. márc. 31. 13:49

Tamianyu én rólad sokkal többet hallottam rosszat sokak szerrint mindenhol kavarod a vizet a cső látásoddal..és megkértelek ne kavarj

LEIRTAM A CIKK RÓLAM SZÓL! NEM MÁSOKRÓL! EBBEN NEM MONDOK ÍTÉLETET SENKI FELETT! AZT IRTAM LE AMIT ÉN TENNÉK A SZEGÉNY ÉRZELMI INTELLIGÁMMAL EGGYÜTT!!!

349. c75565e593 (válaszként erre: 347. - 116212323c)
2010. márc. 31. 13:48

Amikor kórházban voltam, volt olyan nő aki az ambulancián hangosan mondta neki ez a gyerek nem kell...és nem első abortusza volt....az ilyen nő..nem nő...én megtartottam volna de nem volt munkám, semmi és a lényeg a családo nem áltt mellém, anyagilag nem tudtam volna még a terhességet sem végig csinálni..egy kismamának egy terhesség alatt fontos a mindennapi normális étkezés, idegesekedni sem szabad.....

Ez a feltétel nem volt meg...én így ezért, jobbnak látom ha nem vállalom be...igaz nekem fáj...útólag másképp látom...gyáva voltam..megijjedtem....

De egy családi háttér nélküli embernek ez a legjobb választása hosszú távon...akár elítéljük ezt a dolgot akár nem...

Én amikor aláírtam a papírt sírtam...kell ennél több magyarázat?

Akkor szerintetek az ilyen nők mind gyilkosok?

Aki ezt gondolja az nézzen jobban útánna, minden eset más, minden nő más...

Vannak akik ezt rutinból csinálják de a többség nem hiszem, hogy hobbiból tette meg amit megtett...

348. szabina1984 (válaszként erre: 339. - Prebotka)
2010. márc. 31. 13:45

Ha tudni szeretnéd, előre gondolkodtam, mégis orvosság mellett lettem terhes 19 évesen. De nem tudtam volna elveteni, megtartottuk, és bele sem gondolva, hogy valami lehet a babával. Imádom, nem bántam meg semmit. Egészséges babát szültem, de sajnos 2 évesen kiderült, hogy rákos. ebből 1 évet kórházban töltöttünk, kemoterápián. Most jól van, de ha véletlenül ismét kiújulna, és elveszíteném, sosem bocsájtanám meg magamnak. Márcsak azéert is, hogy ezen minden keresztül kellett esnie. Persze most nem akarom ráfogni az orvosságra, hogy azmiatt lett beteg, de azért bennem van állandóan. M És ha elveszíteném, abba én is belehalnék...

tehát mindenképpen meg kell kövezni aki abortuszra megy? én nem voltam, de ellene sem vagyok...


és sosem mondtam olyat, hogy az orvos a gyilkos...

347. 116212323c (válaszként erre: 323. - C75565e593)
2010. márc. 31. 13:42

azt a kérdést nem neked sem más abortuszon átesett nőnek vetettem fel, az tamianyuval egy vitánk volt...

jol tudom hogy vannak akiket nagyon mélyen érint és vannak akiket nem izgat, ez leginkább ezutóbbiak azok akiket én elitélek...és ezt vállalom

346. 116212323c (válaszként erre: 322. - C75565e593)
2010. márc. 31. 13:39

tényleg nagyon nehéz lehet, sajnálom!

ezzel élni meg...én örülök hogy mindig meg volt oldva nálunk rendesen ez a kérdés...

sajnálom mégegyszer

345. c33bd8536b (válaszként erre: 341. - Zsizsmizs)
2010. márc. 31. 13:33
Egy elég komoly etikai kérdést vetettél fel. Kiváncsian várom a reakciókat.
344. c33bd8536b (válaszként erre: 333. - 116212323c)
2010. márc. 31. 13:32
Ezt sosem hittem. Azt hiszem, hogy mindenki a saját értékrendje szerint döntsön a saját életéről. Én nem kiabálok gyilkost arra, aki másként gondolkodik.
343. 116212323c (válaszként erre: 319. - C75565e593)
2010. márc. 31. 13:29

ez csak vélemény...persze biztos más ha valaki oda kerül, én voltam olyanban hogy...de akkor is ugy kezdtem ha akkor megtartom, mondjuk az hogy ha élesbe menne hogy megtartom nem tudom oda tudnám e adni e másnak, de akkor megtartanám, akár hogy is lesz...

de hangsulyozom ez az én véleményem

342. c33bd8536b (válaszként erre: 329. - Sziszuscicus)
2010. márc. 31. 13:28

"Bocsi, de miből gondolod, hogy az én véleményem mindekié fölött áll?"


Hm... hogy miből gondolom? Abból, hogy itt kiabálod, hogy az abortusz gyilkosság. Ha más véleményét tiszteletben tartanád, nem tennéd.


Szerinted a létezés jobb a nem létezésnél. Szerintem nem, a létezés milyensége dönti el, melyik a jobb.


"és elhiheted mindent biztosítanak neki (ismerek egy ilyen családot)."


Én meg ismerek olyan családot, ahol mégis meglett a várva-várt baba, és az örökbefogadott gyerek hirtelen nyűggé és feleslegessé vált. Ezért nem hiszem, hogy minden esetben olyan szép az élet az örökbeadott gyerek számára. Mégha 90%-a is talál szerető családot, még mindig van 10%, ahol a gyerek nem lesz boldog. És nincs semmi garanciád arra, hogy a tied nem ebbe a 10%-ba esik.


"Tudod, egy kisbaba sem "kéri" az életet."


Tudom! Főleg olyan életet nem kér, ahol ő nem fér bele a családba.


"Vagy te minek neveznéd? Műtét? Beavatkozás?"


Annak nevezném, ami. Nem hagyni megszületni, ha nem tudok feleősséget vállalni az egész életútjáért.

341. zsizsmizs (válaszként erre: 337. - C75565e593)
2010. márc. 31. 13:20
Egyeszrűen csak nem értem hogy miért nem gyilkosság elvetetni egy babát ha pl. erőszakból fogan, és miért gyilkosság bármi más okból. Legalábbis nekem pár hozzászólásból ez derül ki.
340. zsizsmizs (válaszként erre: 337. - C75565e593)
2010. márc. 31. 13:16
Lehet hogy félreértettél, én tényleg nem ítélek el senkit. Sem azt aki elvetet v.milyen okból egy babát, sem azt aki örökbe adja. Mindenki a saját életét éli, és neki kell meghozni a döntéseit. Nagyon sajnálom azokat aki kénytelenek két rossz között választani. És azért is nem ítélkezem, mert nem voltam ilyen szituációban. Én nem tudom hogy mit tennék....
339. prebotka (válaszként erre: 324. - Szabina1984)
2010. márc. 31. 13:16

" Felnőtt emberek vagyunk" akkor miert nem vagyunk kepesek elore gondolkozni?

Az orvos a gyilkos? miert, o csak a munkajat vegzi...

Persze vannak egyedi esetek es nem arra gondolok.

A felnottevalas nem a kortol fugg.. szerintem.

338. c75565e593 (válaszként erre: 336. - 116212323c)
2010. márc. 31. 13:06
Az eset útán még 2évet éltünk együtt..azóta is ő a legjobb barátom..minket az a baba emléke köt össze...örökre...együtt tettük....és ketten bünhődünk...
337. c75565e593 (válaszként erre: 328. - Zsizsmizs)
2010. márc. 31. 13:05

Gyilkosság az is ha valaki életet ad és eldobja gyermekét...páromat eldobták, igaz kapott egy életet...de milyen életet....anya nélküli életet....

Ugyhogy nekem van rálátásom pár oldalról azt hiszem....és nem okoskodok!

336. 116212323c (válaszként erre: 317. - C75565e593)
2010. márc. 31. 13:04
sajnálom, igen vannak amikro az esetek többségében rosszul végződik egy kapcsolatok... és semmi nem is romlott meg ez miatt köztetek?
335. 116212323c (válaszként erre: 316. - Simple)
2010. márc. 31. 13:03
vannak akik megtennék és vannak akik meg is teszik, több okból istalán az egyik jelentős hogy kicsusztak az időből...
334. c75565e593 (válaszként erre: 329. - Sziszuscicus)
2010. márc. 31. 13:02

ha te mondod biztosan úgy is van!

Nem tudod miről beszélsz...egyszer éld át...és meg tudod...de szerencsés vagy, hogy a sors még nem állított ilyen szitu elé..

Boldog ember lehetsz, de neked nincs jogod elítélni itt senkit....aki ezt megtette hidd el soha nem feledi tettét!

Az ember nem Isten, hogy ítélkezzen, ha dúrva véleményed van, nem kíváncsi tirá senki, én nem..

Törvények vannak, van ez a lehetőség aki, él e lehetőséggel azt sem kel elítélni....amikor valaki erre a dologra kényszerül....nem feltétlen gyilkos, önző és egyebek......


Nem vagyok abortusz párti, én elleneztem és lám megesett velem is....

Én is így vélekedtem erről a kérdésről min itt oly sokan...és megtapasztaltam a másik oldalt és rájöttem kemény kérdés....de ti nem próbáltátok, nem tudjátok mivel jár....ez a valóság...vannak köztetek páran akik rózsaszínben látjátk a világot!

333. 116212323c (válaszként erre: 315. - C33bd8536b)
2010. márc. 31. 13:00
nem kell megértened...de visszavágok...azt hiszed a te véleményed a mindenekfölött ható? azt hiszed más nem mondhatja ki mi a véleménye? ez erről szól ennyi
2010. márc. 31. 12:54

Nem ellenzem az abortuszt, ha

-eroszak altal jott letre a terhesseg

-a baba beteg, es a szulo kesobb csak otthonban hagyna

-az anya elete mulhat a szulesen


Miert gyilkossag?

Oke valoban eros, durva kifejezes, de

-annak a csopp lenynek, mar van keze, laba, es ami a legfontosabb szive.

Ezt a videot, nem neztem meg, gyanitom nem is fogom, de korabban mar lattam errol a temarol filmet es koszonom szepen eleg volt egyszer.


Ne keverjuk a dolgokat,

-gyogyszer, spiral es stb, ugy hivjak fogamzasGATLAS


281hsz

akkor akarsz donteni a tested felett amikor mar keso? Ne akkor akarjon egy felelotlen no donteni, es itt nem rad gondolok.


282hsz

egyet ertek es itt a kulcsszo

“Én Szívem szerint betiltatnám az INDOKOLATLAN abortuszokat”


Elnezest kernek azoktol, akik onhibajukon kivul kerultek ebbe a szituacioba, biztosan fajo pont az eletukben.

2010. márc. 31. 12:51

Egyébként az sokkal nagyobb önzőség, hogy "ha már megszültem, akkor nem adom oda". Nekem is van gyerekem, tudom, milyen 9 hónap alatt a szívem alatt hordani, és megszülni. Milyen az illata, milyen amikor szopizik.

Ennél tényleg könnyebb elmenni, egy nap alatt kikaparják, ennyi. Csak a lényeg veszik el az egészben: a baba. Már a 8. héttől éreznek fájdalmat! Bárhogy is nézzük: ember. gyermek. az anyja vére.

Jobban tisztelem azt, aki oda adja, mert kihordta, megszenvedte, ami egy terhességgel-szüléssel jár, de legalább nem oltotta ki a gyereke életét! Adott neki esélyt az életre.

Én minden anyák napján megköszönöm az édesanyámnak, hogy megszülethettem.

330. sziszuscicus (válaszként erre: 313. - 116212323c)
2010. márc. 31. 12:37
Köszönöm:) Neked is hasonló jókat!
329. sziszuscicus (válaszként erre: 314. - C33bd8536b)
2010. márc. 31. 12:36
Bocsi, de miből gondolod, hogy az én véleményem mindekié fölött áll? Én sem gondolom. Másokét tiszteletben tartom. Szerintem az élet többet ér a halálnál. A létezés jobb a nem létezésnél. Akik örökbe fogadnak, nagyon szeretnének babát, és elhiheted mindent biztosítanak neki (ismerek egy ilyen családot). Ha én nem tudnám vállalni, örökbe adnám, akármilyen nehéz lenne! Tudod, egy kisbaba sem "kéri" az életet. Hanem kapja. Elvenni nem szabad. Az abortusz akárhogy is nézzük, gyilkosság. Vagy te minek neveznéd? Műtét? Beavatkozás?
2010. márc. 31. 12:15
A fórumot olvasgatva azon gondolkodtam el, hogy ha gyilkosság elvetetni egy babát pl. ha az anyagi körülmények, vagy családi gondok miatt nem tudják vállalni, akkor miért nem gyilkosság akkor ha pl. egy megerőszakolt nő veteti el az egyébként egészséges magzatot? A baba nem tehet egyik esetben sem semmiről. Akkor neki meg kellene tartani és örökbe adni? Akkor mi a gyilkosság és mi a "legjobb döntés"?
2010. márc. 31. 10:57

A fórum índitónak:

Tapasztalat....ha ez nincs ne papolj .....mert nem érzed át a lényeget!

Üdv!

326. c75565e593 (válaszként erre: 325. - Tamianyu)
2010. márc. 31. 10:56

Amit írtál egyet értek...

Ezek a kérdések kényesek, és igen megosztják a köz véleményt...

Én már egyszer írtam ki hasonló fórumot...de abból balhé lett...és kiléptem....ma már tudom a kényes témákkal óvatosan kell bánni itt a HOXA-n.

Egyik szitu sem jó.....akik képpesek örökbe adni babájukat nem értem őket...9 hónapig kismamik voltak aztán egy perc alatt képpesek lemondani gyermekükről, az abortusz sem jobb vagy rosszabb...de így nem alakúl ki semmi kötődés....lehet önző vagyok....de ha már megszülök egy babát, inkább megtartanám!

De a 9 hónaphoz is nyugalom kell, harmónia kell, és a piszkos anyagiak...sajnos....

Egyetlen lehetőség van a védekezés!!!!!

Én védekeztem....DUREX világ márka és becsúszott a porszem a gépezetbe sajnos...100%-os védelem az h a nem szexelünk...mindenben ott van az 1% kockázat!

Szép napot!

325. Tamianyu (válaszként erre: 322. - C75565e593)
2010. márc. 31. 09:00

Kb ezt írtam le vagy 30 hsz-ban amit most leírtál,de nem értik!!!Falra hányt borsó ilyen embereknek mint a fórum indító,és még páran.(Röhögteti magát az okoskodásával,néha ír akkora hüleségeket ostobaságokat,hogy na...)Sőt,továbbmentem,azt is felvetettem az örökbe adással kapcsolatban,hogy talán tönkre teszik vele egy fiatal nő életét.Vagy az anya élete semmit nem ér csak mert teherbe esett úgy,hogy nem akarta?

Mert ahogy Te sem tudnád odaadni a megszületett kisbabádat már senkinek,úgy én sem,és szerintem még sokan mások sem,legyünk bármilyen helyzetben.Inkább az abortusz.Habár nekem sosem volt,remélem nem is lesz,de nem tudom elítélni csípőből aki erre kényszerül.Csakis azt,aki tényleg ezt használja fogamzásgátlásra.

Na most a felelőtlen fiatal lányokat,akik nem tudnak még felelősen életre szóló döntéseket hozni,ilyen helyzetekbe hoznak.Szül egy babát tizenévesen,rábeszélik az örökbe adásra,aztán amikor kifejlődik a személyisége,NŐ lesz belőle,akkor egy életen át rágódik gyötrődik vajon mi lehet a gyerekével,hogyan él,él-e.Az Ő életét tönkre lehet így tenni,meg lehet így nyomorítani egy tini kori felelőtlenség miatt?Nem túl nagy ár ez?Ne papoljon itt nekem senki arról,hogy ez mennyire nagyszerű dolog!Igenis az a nő aki megszül egy gyereket,le tud róla mondani,az sokkal rosszabb annál mint aki elveteti.Még akkor is,ha ez a gyermekteleneknek megoldás öröm.De vannak olyan nők sajnos,akik képesek erre,mert ennyire alacsony az érzelmi intelligenciájuk(és most nem a fiatal tini lányokra gyerekekre gondolok,akik a felnőttek befolyása alatt állva tesznek ilyet).

Nem tudom mi értelme ennek a vitának vagy ennek a cikknek,mert szerintem semmi!Ebben sosem lesz egy véleményen mindenki.Ha pedig egy fórum indítója nincsen annyira intelligens kulturált,hogy elfogadjon az Ő véleményétől eltérőt is,akkor feleslegesen indít vita fórumot.(Lásd lejjebb,mennyire intelligens vita partner...)

De Ő maga is nagyon ellentétes dolgokat ír le,mert aki olvasta,az látja,hogy van olyan hsz-a,aminek első felében égig magasztalja aki örökbe adja a gyerekét,a másikban meg lekezelően ír róla.Áááh,kár itt a gőzért,had okoskodjanak bölcselkedjenek egymás közt....

Sajnálom,hogy veled is megtörtént:((

2010. márc. 31. 08:21

Kicist visszaolvasgattam, még az elején fejtettem ki véleményemet az abortusszal kapcsolatban, amikor is nekem nincs semmi bajom vele, mindenki saját belátása szerint dönt, tudja, mit miért tesz.

de látom, eléggé vitába keveredett.

sajnos a cikk írója elég szők szemmel lát, nem veszi észre, hogy sajnos nem mindenki teheti meg, hogy adott helyzetben megszülje a babát. Inkább legyen abortusz, mint véletlenül tragédiával végződjön valami.

Örökbeadás?? Azért legyen megszülve a baba, hogy örökbe legyen adva?? És később a nnak a gyereknek, ha rájön, mi is történt, talán jobb lesz? csak a hibákat keresi majd, miért is nem kellett a szüleinek...ennek nincs értelme.


Nem kell senkit sem elítélni amit tett, vagy amit tenni fog. Felnőtt emberek vagyunk, a hibáinkból tanulunk, és ezért senkit sem kell megkövezni...


nekem még nem volt abortuszom, nem is tervezem...de nem lehet kijelenti senkiről semmit, amíg nem tudjuk, mit miért tett.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook