Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi egy asszony dolga szerintetek, mi is az ő kötelesége? fórum

Mi egy asszony dolga szerintetek, mi is az ő kötelesége? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. dec. 17. 18:08
Séf a konyhában, úrinô a nappaliban, vadmacska a hálóban. És ezenkívül minden más. Egy egész minibirodalom szolgálata, irányítója, szervezôje ától-zettig, amely 24 órás szolgálat. Nincs szabadság, betegállomány. A családi tűzhely éber ôrzôje.
2012. dec. 17. 17:57

Egyetlen kötelessége, hogy óvja az otthon melegét. És ezt megteheti úgy is, hogy egész nap a körmét reszelgeti, és a többi családtag mindent elvégez, ő csak kezében tartja a dolgokat. (Eltúlzott példa!) És lehet, hogy mindenki elégedettebb és boldogabb, mint egy olyan családban, ahol mindent az anya végez, naponta főz kétfélét, mindig ragyog minden, csak estére már annyira fáradt, hogy arra sincs ereje, hogy szóljon a gyerekeihez. És a férjhez...

Tehát azoknak a férfiaknak üzenem, akik szerint minden az asszony kötelessége, hogy tulajdonképpen maguk alatt vágják a fát.

93. ade8589ef2 (válaszként erre: 91. - O.andi)
2012. dec. 17. 17:33
Pontosan! Ami kötelezö es eröltetve van az kesön rossz ott csak Szolga egy Nö es nem Asszony.
92. invisible (válaszként erre: 91. - O.andi)
2011. szept. 16. 13:12
:) szia o.andi
91. o.andi
2011. szept. 16. 12:57

??kötelessége...amit ö érez annak az!!

kizárólag!!

90. invisible (válaszként erre: 89. - Spinneli)
2011. szept. 16. 12:57
Ez igy is a normális szerintem is ha már két felnőtt felelő tudattal rendelkező ember közös életbe kezd.
89. spinneli (válaszként erre: 1. - Invisible)
2011. szept. 16. 12:05
Nálunk a feleősség és a teher is közös, én ezt tartom normálisnak.
88. invisible (válaszként erre: 87. - Lili74)
2011. szept. 16. 12:00
Erre azt tudom mondani hogy egyik ismerősöm azt mondta hogy ő nem birná el azt amit egy nő kibir nincsenek hozzá idegei :))) de ő bár bevallotta az igazat.
87. Lili74 (válaszként erre: 86. - B3edc666c5)
2011. szept. 15. 23:07
Szerintem nem is kell kimondania egy nőnek, hogy mennyivel csinál többet. Csak le kell üllni egy székre mellé és végignézni egy db napját. A többi ugyanaz.
86. b3edc666c5 (válaszként erre: 83. - Lili74)
2011. szept. 15. 22:44
Igaz:)))Főleg,ha még hozzá is teszi,hogy mivel csinálok én többet :(
85. invisible (válaszként erre: 82. - Muraja)
2011. szept. 15. 22:23
Kivétel az egyeseknek....legyen az nő vagy férfi
84. invisible (válaszként erre: 83. - Lili74)
2011. szept. 15. 22:12
Igaz
83. Lili74 (válaszként erre: 82. - Muraja)
2011. szept. 15. 12:26

Meg az is "férfi", aki 15-20 éven át leszarja gyerekét, pedig nincs tőle tiltva a gyerek.

És nem! Nem minden férfi teszi meg ugyanazt, mint egy nő! Ettől még nem lesz mártír a nő, de 1000X többet csinálnak, mint a férfiak, a férfiakat meg azért is meg kell dícsérni, ha elmosogatnak, mert nekik ez nem természetesen, hanem húúú de k*vára fárasztó nagy folyamat.


Ez is egy vélemény.

82. Muraja (válaszként erre: 80. - Invisible)
2011. szept. 15. 08:52

ez az örökös ; ferfias - nöi-es , ferfi-as - ... , bla bla bla ...

Egy ferfi ugyanaszt megteszi mind a nö es forditva ! miert alandoan ez a " cimke ragasztas "?

Miert kell a nökben allandoan a " martirt " latni ?

Pedig jol osztanak ök ki egyes helyeken , minden hatalmukot felhasznaljak arra hogy a gyerektöl eltiltjak az apjukat, manipulativak a vegsökig ..ez is a nö ! nem szabad elfelejteni .

81. t.Ili (válaszként erre: 80. - Invisible)
2011. szept. 15. 08:23
Az erő legyen velünk :)))
2011. szept. 15. 08:05

Ezt úgy érzem hogy megosztom veletek


Amikor az Isten a Nőt teremtette



Amikor Isten a nőt teremtette, késő estig dolgozott a hatodik napon. Egy angyal arra járt, és megkérdezte: Miért töltesz annyi időt ezzel a teremtménnyel? És az Úr azt felelte: Látod az összes specifikációt, amelynek meg kell felelnem, hogy megformáljam őt?

- Mosható legyen, de ne műanyag, több mint kétszáz mozgó alkatrészből álljon, amelynek mindegyike cserélhető kell, hogy legyen és mindenféle étellel működnie kell, képesnek kell lennie egyszerre több gyermeket a karjában tartani, megölelni úgy, hogy az meggyógyítson mindent a lezúzott térdtől az összetört szívig, és mindezt mindössze két kézzel.

Az angyalra mindez mély benyomást tett.

- Két kézzel? Az lehetetlen! És ez a standard modell? Túl sok munka ez egy napra. . . várj holnapig, és fejezd be akkor!

- Nem - mondá az Úr. - Már annyira közel vagyok, hogy befejezzem ezt a teremtményt, amely szívem legkedvesebbje lesz. Meggyógyítja magát, ha beteg, és egy nap 18 órát tud dolgozni.

Az angyal közelebb jött, és megérintette a nőt.

- De Uram, olyan puhának alkottad őt.

- Igen puha - mondta az Úr. - De erősnek is alkottam. El sem tudod képzelni, mi mindent elvisel és legyőz.

- Tud gondolkodni? - kérdezte az angyal.

- Nem csak gondolkodni tud, de érvelni és egyezkedni is - válaszolta az Úr.

Az angyal megérintette a nő arcát. . .

- Uram úgy tűnik, a teremtényed ereszt! Túl sok terhet róttál rá.

- Nem ereszt . . . Ezek könnyek - javította ki az Úr az angyalt.

- Mik azok a könnyek? És mire valók? - kérdezte az angyal.

És mondá az Úr:

- A könnyek fejezik ki a bánatát, kételyeit, szeretetét, magányosságát,

szenvedését és a büszkeségét.

Mindez nagy hatást tett az angyalra.

- Uram, zseniális vagy! Mindenre gondoltál.

A nő valóban csodálatos.


Olyan erő birtokában van, amelyekkel ámulatba ejti az embert.

Képes kezelni a gondokat, és nehéz terheket hordozni.

Magában tudja tartani boldogságát, szeretetét, és véleményét.

Mosolyog, amikor sikoltani, szeretne.

Dalol, amikor sírni, volna kedve.

Sír, amikor boldog, és nevet amikor fél.

Harcol, azért amiben hisz.

Kiállt az igazságtalansággal szemben.

Nem fogadja el a nem-et válaszul, ha jobb megoldást tud.

Átadja magát, hogy családja gyarapodhasson.

Elviszi a barátját orvoshoz, ha fél.

Szeretete feltétel nélküli.

Sír, ha gyermekei győzedelmeskednek.

Boldog, ha barátai jól vannak.

Örül, ha születésről vagy esküvőről hall.

Szíve összetörik, ha közeli rokona vagy barátja meghal.

De megtalálja az erőt, hogy elboldoguljon az élettel.

Tudja, hogy egy csók és egy ölelés meggyógyíthatja az összetört szívet.

Csak egyetlen hibája van: ELFELEJTI MENNYIRE ÉRTÉKES.

2011. szept. 15. 08:03
Jó reggelt mindenkinek
2011. szept. 15. 07:56
Szép jó reggelt mindenkinek :)
2011. szept. 15. 00:37
Úgy kellene EGYHANGÚ DÖNTÉS de hát ritka eset az ilyen és ahol ez meg van nincs nagy gond,meg beszélés és együtt megoldások alapján cselekedni....csak hát több felé van nézet eltérés mint egyhang a nők és férfiak közt,vagy szülő és gyermek közt,ezt kellene tudni kezelni valahogyan....
2011. szept. 15. 00:26
A házasságban konszenzus alapján kellene, hogy legyen minden.
75. invisible (válaszként erre: 73. - B3edc666c5)
2011. szept. 15. 00:15
Ismerős hid el volt ilyenben részem nagyon régen :(....de hát mit is tehetnénk mást mint erőt venni magadon és gyerünk tovább ;) :) Igaz???
74. invisible (válaszként erre: 72. - T.Ili)
2011. szept. 15. 00:13
Hát igen és a mi idegeskedésünk helyében kinevetve vagyunk tudom :) ezek a gyerekek :))))))))))))))
73. b3edc666c5 (válaszként erre: 1. - Invisible)
2011. szept. 14. 21:46

Jó téma.Valamelyik nap mondtam a férjemnek,hogy úgy érzem elvesztettem önmagam,nekem csak a háztartás és a gyereknevelés jut.A válasz: ebben a helyzetben találd meg magad :(

Másik eset: egyik nap látta,hogy nem érzem jól magam,mire ő: ha valaki fáradt,rosszul van,feküdjön le pihenni.Épp hogy belekezdtem,hogy mikor,és a gyerekkel ki lesz,mire bevonult a hálóba aludni :(

Kezdetektől csak ígéretek vannak,hogy ebben segít majd,meg abban,aztán mindig halaszthatatlan dolga akad.2-3 hetente egyszer elmosogat,időnként bevásárol.Ez is valami :(

72. t.Ili (válaszként erre: 58. - Invisible)
2011. szept. 14. 19:19

Hányszor volt,hogy itthon hagyta a lányom a bérletét!

Na,baccus! teljes árú Pestre,+ a BKV-én! Azt mondja:-Mért vagyok úgy oda,ez még nem a világvége!

71. t.Ili (válaszként erre: 57. - Globus)
2011. szept. 14. 19:14
Az ábrándozás az élet megrontója! :DDD
2011. szept. 14. 17:33

Csak az a baj hogy engem nincs ki hogy levátson :(

ha csak nem jelentkezik valaki mert unja magát vagy munka hiányban szenved hehehehehehehe

69. invisible (válaszként erre: 68. - Globus)
2011. szept. 14. 17:26
Jó is lenne a változás néha napján :)))
68. globus (válaszként erre: 59. - 18e55ba98f)
2011. szept. 14. 17:24
Sorrend néha változhat.
67. invisible (válaszként erre: 66. - 53dfddad18)
2011. szept. 14. 15:53
:)))
66. 53dfddad18 (válaszként erre: 64. - 6b006fc769)
2011. szept. 14. 14:29
Büdös azért ne legyen! Inkább jó illatú. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook