Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi az oka, hogy néhány tanár leáll a rossz/neveletlen gyerekekkel? fórum

Mi az oka, hogy néhány tanár leáll a rossz/neveletlen gyerekekkel? (beszélgetős fórum)

13. Sirga (válaszként erre: 7. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 7. 15:19

Értelek és részben egyetértek, de saját bőrömön azt tapasztaltam, hogy a balhés gyerekekkel - pont úgy, ahogy Te írod - bratyizott a tanár, elhülyéskedtek. (Semmi fent leírt probléma - egészségügyi, családi, stb. - nem volt a srácoknál.)

Sajnos olyan tapasztalatom is van, hogy az érzelmileg támogatást igénylő, társai által sokat bántott gyerek nem kap figyelmet, támogatást - szemben azzal, aki őt bántja. Merthogy a bántalmazó nehéz körülmények közül jön. (Amit megértek, de nem a másik gyerek kárára kéne védeni a bántalmazót.)

12. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 22:05
Ha így van, az jó, hiszen a tanárnak nem az a feladata, hogy segítsen kiközösíteni a tanulókat, hanem, hogy mindenkivel szót értsen. 40 éve az volt, hogy aki problémàs családból származott és rosszcsont volt, azt az ofő üvöltve üldözte a folyosón, ha elkapta jól meg is verte. A gyerek ettől jobb nem lett, felnőtt korában börtönben kötött ki. Aki diszlexiás volt, mindenki előtt lehülyézte. Örülök, hogy az én gyerekeim idejében már javul a helyzet és nagyon sok lelkes, fiatal, mindenkivel törődő pedagógus kellene.
11. krisztikrisz (válaszként erre: 9. - 6b4c154f13)
2023. szept. 6. 20:53
Valahogy át fognak menni az érettségin, aztán mindenki oda jut, ahova jut.
10. krisztikrisz (válaszként erre: 3. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 6. 20:53
Igen, abban jó fej volt. Ilyen kéne a gyerekeknek, nem az a karót nyelt, körmösöző fajta.
2023. szept. 6. 19:43
Mert a tanárok az proaktív gyerekeket szeretik, nem azt, aki egy helyben ül, mint egy szobanövény. Sok esetben a tanárok ilyen elitklubokat akarnak létrehozni maguk körül, akik valamiben tehetségesek. Akik nem jók semmiben, azokkal nem lehet semmit sem kezdeni, ezt a pedagógusok is jól tudják.
2023. szept. 6. 19:36
Na ebben van valami
7. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 6. - Sirga)
2023. szept. 6. 19:20

Én értem. Nem arról van szó, hogy a csendes, visszafogott diák ne kapna figyelmet. Az lenne az ideális, ha nem kellene külön figyelmet fordítani azokra a diákokra, akik problémások. De az élet nem habostorta. Mindig is voltak olyan tanulók, akik ilyen-olyan okból nehezebben kezelhetők. Az okok pedig nagyon eltérők, sokrétűek. Vannak autisták, nehéz sorsú gyerekek, vannak, akik otthon nem kapnak nevelést, és olyanok is, akik nehéz batyut viselnek már gyerekként. Persze, hogy több figyelmet kapnak. És jó, hogy van olyan tanár, aki úgy próbálja kezelni ezeket a fiatalokat, mint amiről az 1. hsz szól. Ez nem azt jelenti, hogy bratyizik, trécsel velük. Nem jópofáskodásról van szó, hanem nevelő célzatról.

Sok gyerekre hatással lehet. Sokkal inkább, mint a tehetetlenség, ha közömbös marad a tanár.

Lehet, hogy pont egy ilyen típusú tanár billenti helyre a kamaszokat. Ha ez kicsit is pozitív irányba mozdul, az már fél siker. Mert a problémás gyerekek tényleg visszavetik az egész osztály teljesítményét. Ha nem órán, hanem mondjuk szünetben beszélget el velük a tanár, próbál hatással lenni rájuk, az csak jó. Szerintem.

6. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 17:37
Ezt már régen sem értettem. Azt az érzést keltette bennem, hogy a kirívó viselkedés jutalma a tanár figyelme - amit a jól nevelt, csendes, visszafogott diák nem érdemel ki, nem kap meg. :/
2023. szept. 6. 16:49
Egy húron pendülnek.
4. 6b4c154f13 (válaszként erre: 3. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 6. 16:36
Nem ám... Sose lennék tanár. :))
2023. szept. 6. 16:30

Volt egy sorozat korábban nem tudom, melyik csatornán. Néhányat láttam belőle. A tanár címmel ment. Nagy Ervin kapta a tanár szerepét. Jó fej, laza tanárt alakított. Így is lehet közeledni a diákok felé, mint abban a sorozatban, és hatásosabb, mint amikor a diák azt látja, hogy a tanár tehetetlenül dühöng. Nem egyszerű feladat kamaszokat nevelni. A hozzáértő pedagógus is kevés. Elöregszik a szakma, nem csoda, hogy a tanárok kibuknak a diákok viselkedésén. Idősek már hozzá, nem tudják kezelni őket. Ez nem szemrehányás akar lenni, tény.

Ezért lenne jó a fiatalítás pedagógustéren, de ez nem megy. Nem vonzó pálya a pedagógusi.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 16:10

Az a tanár nagyon okos, nem duzzog, büntet, hanem valószínű tudatos "cinkossággal" próbálja nevelni a gyerekeket.

A pedagógiának ez a lényege, a problémákat is tudni kell ésszel kezelni.

2023. szept. 6. 16:00

Nemrég vettem észre hogy pár keménymag gyerekkel pár tanár nagyon jól elhülyéskedik, beszélget.

Például egyik fiatal tanár is odamegy hátra hozzájuk trécselni. De rájuk is szokott szólni.

Nekem elég érdekes, mert a pedagógusnak lenne a feladata rendre utasítani ezeket.

Ez egyébként egy jóhírű középiskola.

Más is észrevette már?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook