Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi az az elliptikus tréner, és használhatja az akinek súlyos csipőkopása van? fórum

Mi az az elliptikus tréner, és használhatja az akinek súlyos csipőkopása van? (tudásbázis kérdés)


18. Ewa460
2013. jan. 5. 17:46
Nem ismerem a trénert, de szoba biciglit sokat tekertem.15 évvel ezelőtt műtötték a jobb csípőmet.A műtét után ajánlották a kerékpározást. unalmas volt, de nem megterhelő. Ewa460
2010. nov. 24. 12:01
ugy tünik aki nekem valamiért szimpi ránézek az adatlapjára és ott a közös vonás a cica!nekem is volt marcipánom kedves costarica
16. amacska (válaszként erre: 15. - Costarika)
2010. nov. 24. 11:54
köszi costarica...meg néztem a trénert,hát nem nekem találták ki,igen a torna nagyon fontos lenne,de mindig elodázom
15. costarika (válaszként erre: 13. - Amacska)
2010. nov. 24. 09:39

:) Nekünk a szobabringa tökéletes szobainas lett:)

Csípőprotézis előtt szigorúan szobabringa! A trénerrel csak tovább rontanál. És sajnos KELL tornázni, mivel műtét után 6 hétig(persze ez protézis függő)kímélni kell a műtött lábat és a combizom már 2 hét alatt nagyon szépen el tud "fogyni", ha nem használod.

2010. nov. 24. 09:31
pedig ez a virágot tartani rajta nagyon ideillett,még egyszer köszi mindenkinek!
2010. nov. 24. 09:30
köszönöm,igen maradok a szobabringánál,hisz állni nem tudnék,enid és costarika apszolút jól tudjátok.a combom kellene izmositani,hogy a protézist befogadja majd,no meg nem tudok sportolni,a gyógytornát meg nagyon hanyagolom
12. Dolores007 (válaszként erre: 11. - Pgiz)
2010. nov. 24. 09:20

Óóó, ez a hsz én voltam, csak leszedtem anyum dominóját és véletlenül az ő nevéről írtam!

Engem kell megszólni, ha bántó voltam!

11. pgiz (válaszként erre: 10. - Costarika)
2010. nov. 24. 09:18

Virágot tartani rajta. :DDDDD



Ne haragudj, nem akarlak megbántani, csak nem lehetett kihagyni ;)

2010. nov. 24. 09:12
Inkább a szobabringa lenne jobb, mert nem egész tested súlya nehezedik a csípődre. Milyen célból szeretnéd ezeket a gépeket?
9. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - Amacska)
2010. nov. 24. 09:11

nemcsak népszerűbb, de sokkal jobb is. Nekem is van, ls őszintén megmondom, hogy én sportboltban vásároltam és elég drágán, mert az áruházkban kaphatók silány utánzatok. Ezt azért is merem állítani, mert nótoriusan mindenhol kipróbálgatom (Cora,Metró,Tesco) és hihetelenül rosszabb.


Viszont feltétlen az orcossal beszélj, addig ne vegyél semmit)

8. MSE77 (válaszként erre: 6. - MSE77)
2010. nov. 24. 09:10
Eszembe jutott még valami. Ha bemész a D betűvel kezdődő sport áruházba, ahol mindenféle sporthoz találsz felszerelést, ott az elliptikus trénert is megtalálod. Általában ki is lehet próbálni és akkor megérzed hogy jó e a csípődnek vagy sem.
7. enid79 (válaszként erre: 1. - Amacska)
2010. nov. 24. 09:10
Szia! Szerintem nem. A biciklinél tehermentesítve van gyakorlatilag a csípő, az elliptikus tréneren állni kell és majdnem futásszerű mozgást végzel, miközben "evezel" a kezeiddel. Ez így leírva most bénán hangzik. :))) De én maradnék a szobakerékpárnál. Nekem térdszalagplasztikám volt, elliptikust tuti nem bírná el.
6. MSE77 (válaszként erre: 1. - Amacska)
2010. nov. 24. 09:09

Szia!


Az elliptikus tréner általában drágább mint egy szobabicikli:) Nekünk van, én szeretem, bár mostanság kevés időm jut felpattanni rá.

Itt egy pár infó róla, mit tud, hogyan lehet mozogni vele.

1. A munka során két irányba, előre és hátrafelé is végezheted a gyakorlatsort.

2. Az eszköz felépítéséből és a gyakorlatsor jellegéből adódóan az edzés kíméletesebb az ízületeknek, mint a futópadon vagy a szobabiciklin.

3. A kapaszkodók nemcsak biztonsági szempontokat szolgálnak, segítségükkel több kalóriát égethetsz el, és teljesen átmozgathatod a tested.


Ha a keresőbe beírod, találsz róla fotókat. Az alja hasonló mint a szobabicikli, de állni kell rajta. A felsőrészt meg a futáshoz hasonlítanám, csak a kezek nem szabadon mozognak, kapaszkodni "kell". A miénken mindenféle visszaszámláló, pulzusmérő, erősség beállító stb. is van.

Mivel jobb és bal lábról kell az egyensúlyt áthelyezni, nem "zökkensz" úgy mint egy normál futásnál, szerintem kíméletesebb a csípőnek. De azért hátha írnak még olyanok, akik jobban értenek a témához.

2010. nov. 24. 09:08

Uhh, gondoltam dobok ide egy linket, de leírást sehol nem találok.

Legjobb lesz, ha beírod a google-ba, hogy elliptikus trainer, vagy elipszis tréner (meg variációi) és megnézed.

Szerintem ha súlyos csípőkopásod van, azt semmiképp ne itt a topic-ban döntse el egy idegen hogy árt-e neked, hanem kérdezz meg ortopéd dokit, aki az állapotod alapján dönt.

2010. nov. 24. 09:04

Szia!

Íme egy már működő fórum ebben a témában:

[link]


Írd be a keresőbe: Google, és kiadja, hogy mi ez, és mi a lényege...

3. Ildi0325 (válaszként erre: 1. - Amacska)
2010. nov. 24. 09:04
Ha a google keresőbe beírod, millió dolgot megtudsz róla. Egyébként szerintem ez nem jó csípőkopásnál.
2010. nov. 24. 08:59
mert szobakerékpár vásárlásán gondolkodom,de látom ez a tréner népszerűbb ,én még nem halottam róla
2010. nov. 24. 08:57
Mi az az elliptikus tréner és használhatja akinek súlyos csipőkopása van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook