Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi az, ami van Magyarországon, de nincs az USA-ban? fórum

Mi az, ami van Magyarországon, de nincs az USA-ban? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
170. MelisUK (válaszként erre: 169. - C1e9612cd3)
2011. okt. 28. 14:21

Bizony ám, addig volt jó világ a magyaroknak. :) Anyagi téren jót tett. :)

Csak sajnálom, hogy ami magyar, azt mégsem a magyar "reklámozza". Minden ami magyar lassan már csak a magyarok tudják, hogy magyar volt valamikor. :(((

169. c1e9612cd3 (válaszként erre: 164. - MelisUK)
2011. okt. 28. 13:17
tudod, jó sóorság.... :))) évekig azért mégiscsak 1 ország voltunk mi :))))
168. Noncsi18 (válaszként erre: 155. - Zorkusz)
2011. okt. 28. 13:12
Igen ezert is irtam, hogy allamokkent valtozik, bar varoson belul is :) Mert a belvarosban nalunk is van jarda, de az kb 20 perc innen, mi meg nagyon a varos szelen lakunk. Itt uncsi az elet nincs semmi. De jarda furcsa volt, mikor a 4 savos ut szelen setaltunk a meloba, szoval hamar rajottunk, hogy ide kell a kocsi.... Akkora tavolsagok vannak, hogy nem lehet mashogy megoldani. Eszembe jutott meg valami, Marika neni a sarki kis boltbol. :) Az nagyon hianyzik.... Itt nincs olyan, hogy uhhh elfelejtettem valamit es leugrok a sarki boltba :S Az iskola buszt itt is kihasznaljak, mi is latjuk mindig, mert egy lakoparkban lakunk es mikor jonnek delutan a busszal a gyerekek, annyi szulo all ott. A mosomedve nagyon cuki lehet :)
167. MelisUK (válaszként erre: 166. - Mayalina)
2011. okt. 28. 12:51
Na ezt látod én se tudom, hogy eladták-e, pedig mindig hozunk magunkkal, ha meglátogatjuk a szüleinket. Igazság szerint azért nem is néztem meg, mert míg egy Boci csokit odaadok a helyi ismerőseimnek, mint egy kis hungarikum, úgy a Pilótát már sajnálom, bemegy az az én pocimba is. :))))
166. Mayalina (válaszként erre: 161. - MelisUK)
2011. okt. 28. 12:47

Nagyon igazad van. Én is aggódtam a pilóta kekszünkért!

De azt nem tudom, hogy eladták-e. Úgy sejtem igen. :( Csak megtartották a tudnivalókat az új tulajok. Bolondok is lettek volna, ha nem így tesznek!

165. MelisUK (válaszként erre: 163. - Mayalina)
2011. okt. 28. 12:47
Köszi. :)
164. MelisUK (válaszként erre: 162. - C1e9612cd3)
2011. okt. 28. 12:46
Debrecen magyar város, úgy gondolom józan paraszti ésszel, hogy akkor a debreceni páros kolbász magyar. Akárhányszor is jártam Ausztriában, mindahányszor szinte kivétel nélkül minden vendéglő elé ki van írva, hogy kapható gulyás leves. Magyarországon nincs ennyire felkapva. Ja, és tisztában vagyok vele, hogy mi a különbség a gulyás és a gulyás leves között.
163. Mayalina (válaszként erre: 160. - MelisUK)
2011. okt. 28. 12:46
Tök jó kis kommentet írtál! :)
162. c1e9612cd3 (válaszként erre: 161. - MelisUK)
2011. okt. 28. 12:11
talán, mert Bécsben is Debrecziner a neve.... :))) én is meglepődtem, mikor láttam, de igen, a vurstlis így árulja :)))) Így aztán enm meglepő, h Debrecziner néven van forgalomban Skóciában is. Ettől még nem magyar termék, stb.
161. MelisUK
2011. okt. 28. 12:08
Egy külföldi el se tudja dönteni, hogy amit vesz, az magyar-e vagy sem. Pl. lehet kapni nálunk debreceni páros kolbászt, de az van ráírva, hogy osztrák termék. Pedig még a neve is az, hogy Debrecziner. A Boci csoki, amit Magyarországon vettek a szüleink és kihozták nekünk ajándékba, made in Check Republic. Szóval aki nem magyar, az nem is tudja, mi az, ami eredetileg magyar. Erre fel viszont megkérdezném, hogy mi az, ami még mindig magyar? Mi az, amit még nem adott el az ország? Amikor az a hír járta, hogy nem lesz többé Pilóta Keksz, a szívem majd kettészakadt. Szerencsére még mindig van.
160. MelisUK
2011. okt. 28. 12:02

Természetesen minden ami magyar nem található meg sem az USA-ban, sem UK-ban, sem sehol máshol, mint Magyarországon. De ugyanúgy fordítva is igaz a helyzet. :)

Egyébként pedig mivel egyre több keleti nép él a nyugati országokban, így egyre inkább elterjednek a különféle keleti ételek, italok, tárgyak, stb. A szokásokat pedig a helyi magyarok egy része megtartja.

Azt tapasztalom az évek során, hogy egyre több keleti dologhoz hozzá lehet jutni a nyugati országokban. Vajon fordítva is ugyanez a helyet? Lehet kapni Magyarországon a világhírű Arbroath smookie-t, vagyis az arbroath-i füstölt halat? Vagy a tradicionális Dundee süteményt? Vagy a hagyományos brit karácsonyi süteményt? Vagy az amerikai hamburger relish-t? Stb-stb...

159. MelisUK (válaszként erre: 31. - Globus)
2011. okt. 28. 11:54
Hogyhogy nincs pudingpor? Nem lehet custard-ot venni? Nálunk északon Skóciában van. Nomeg bemegy az ember pl a Tesco-ba és válogat a külföldi részlegeken. A lengyel részen pl még töltött káposztát is lehet venni, vegetát, túrót és még sorolhatnám. :)
158. MelisUK (válaszként erre: 144. - Borsa)
2011. okt. 28. 11:49

Nagy-Britanniában is árulnak Pick szalámit, és Pick paprikás szalámit is. Teljesen ugyanaz, mint ami Mo-on van. Eddig mindig Mo-ról hoztuk, most már itt helyben a Tesco-ban is meg lehet venni és ugyanarról a termékről van szó. Nem itt gyárjták, fogalmuk se lenne róla, hogy mit tegyenek bele, hogy olyan legyen. :))) Ja, és ha itt gyártanák mégis, akkor olcsóbb lenne, az már biztos. Egyébként itt olcsóbb még így is, mintha Mo-on venném meg, mert kisebb adó van a termékeken, plusz lemérik mielőtt eladják és úgy nyomják rá az árat, míg Mo-on az alapján van beárazva, hogy mennyi volt a súlya csomagoláskor, ami rajta is van a csomagoláson. Egyébként még így is, hogy kisebb adókulcs van és olcsóbb a Pick, mint Mo-on, még így is ötször annyiba kerül, mint a legdrágább szalámik... Ez azért elég gáz...


Hogy a fő címre is válaszoljak, hogy mi van Mo-on, de nincs az USA-ban? Drágaság. Ugyanez igaz UK-ra is. Bármikor Mo-ra megyek, nem szeretek vásárolni, mert minden olyan drága ahhoz képest, amiben élünk. Skóciában élek.

157. e32d76b828 (válaszként erre: 156. - 13d03718f8)
2011. okt. 28. 11:42
cool...
2011. okt. 28. 07:36
Győzike:)
155. Zorkusz (válaszként erre: 146. - Noncsi18)
2011. okt. 28. 07:30

Mi felenk van jarda egesz Connecticutban.Ok,vannak olyan reszek a kertvarosban,par utca,ahol nincs,de tul nyomo tobbsegben van.

Es bent New Yorkban is,de mi laktunk mar New Jerseyben is,ott is volt jarda,meg tomegkozlekedes,az itt is van CT-ben is.1,3,4,6,7,8...helyi busz.Elvisz barhova varoson belul:

[link]


Ez csak egy varos.


Ezen kivul van vonat be Ny-ba,igaz marha draga,nem eri meg ha tobben megyunk be,inkabb autoval,de akkor meg benzin,hid dij,tunnel,egyebek...Hat semmi sincs ingyen.:)


N.Jerseybol megy be(meg vissza,meg helyben is megall) NY-ba kis spanyol 10-15 percenkent:

[link]


,meg rendes helykozi busz is.Onnan tovabb bent a cityben metro,busz.


Van itt minden,de hely fuggo is,meg utanna kell jarni.


Felenk is van iskolabusz,itt ki is hasznaljak.Sok bebiszitter csak a buszig viszi a gyereket.Mi egy iskola melletti utcaban lakunk,es mikor napkozben viszem a kutyamat setalni,mindig latom,hogy tele van az iskolabusz.Zorat(a kutyamat) mar sokan ismerik is,szoktak neki integetni:)


Felen sok a borz,meg a mosomedve is,nyuszit meg nem lattam,mokust minden nap,nagyon aranyosak.


Ebbol is latszik,hogy hely fuggo a dolog.

154. Zorkusz (válaszként erre: 149. - Mayalina)
2011. okt. 28. 07:01

Esznek itt is sutotokot.A szomszedasszonyom(amerikai) pont tegnap sutott egy jo nagy adagot.Nekunk is hozott fel belole:)

A ferje kapott halloweenra egy csomo tokot,es abbol sutotte.


*az is hulyeseg,hogy baratsagtalanok az amerikaiak.Nekunk van jo nehany amerikai ismerosunk,baratunk,es nagyon is baratsagosak,kozvetlenek.Az biztos,hogy nem olyanok,mint a magyar emberek,nem azt nezik mid van,hol laksz,hanem,hogy ki vagy,mit mondasz,esetleg hogy elsz,es nem mennek bele tulsagosan a maganszferadba.Lehet felszinesebbek,de nem is sertoen kivancsiskodoak.Nekem amerikaival meg nem volt negativ elmenyem.Magyarral mar annal inkabb,sajnos!


De ez attol is fugg,hogy ki hol el,kikkel talalkozik.Azert tuzbe nem tennem ertuk a kezem,ezek a csak a mi tapasztalataink.

2011. okt. 28. 06:50
ÉSZ..azaz okkos emberek!
152. Zorkusz (válaszként erre: 144. - Borsa)
2011. okt. 28. 06:50

Igy van.Itt gyartjak.Chicagoban,a Bende,de nagyon finom olyan,mint a hazai.Bende Miklos cege.Mi speciel nagyon orulunk ennek is,hogy van.


Itt egy cikk rola a hitetleneknek:


[link]


Naluk van meg lecso,palinka,lekvar...is.

151. Zorkusz (válaszként erre: 141. - 2f8d4f38f0)
2011. okt. 28. 06:25

Igen az,mi is azt szoktuk venni.Ha magaban megkostolod sos,es nem igazi turo.Ha a forro tesztara rarakod,megolvad,nyulik,mert a neveben is benne van:sajt.


De ezt mar tobbszor leirtam,van sima,hagyomanyos turo is.A magyar hentesnel lehet kapni,es nagyon finom.Vagy a gagyibb,bolti valtozata cottage cheese,de az is sajt,csak turo kent is fel lehet hasznalni.Pl turos tesztanak nagyon finom.

2011. okt. 27. 20:11
lecsó
2011. okt. 27. 19:57

Gyerekek, ne kelljen már ennek a topicnak is elkorcsosulnia politikával!

Eddig tök jó kis hozzászólások voltak...

sütőtököt pl esznek ott kint?

Vagy ez is hazai speckó?

2011. okt. 27. 19:13
Létbizonytalanság....
147. Mayalina (válaszként erre: 146. - Noncsi18)
2011. okt. 27. 13:55
Dejó lehet látni őket!
2011. okt. 27. 13:30
jarda :) Itt meg az sincs. De nagyon hosszu listat tudnek irni, de a legtobbet mar leirtak. Jah es a tomegkozlekedes. Csak iskola busz van ennyi. De az nem is hianyzik, es itt nem is lenne ra igeny. Minden udvarban 2-3-4 auto van. Viszont itt van nyuszi meg mokus es a hazak kozott szaladgalnak :) Nagyon edesek :)
145. Peet86
2011. okt. 27. 11:26
Nincs Duna és Tisza sem
144. Borsa (válaszként erre: 142. - 2f8d4f38f0)
2011. okt. 27. 09:57
Szia, nem akarlak nagyon kiábrándítani, de magyar húsipari cég hivatalosan nem szállíthat az USA - ba, így sajnos nem valószínű, hogy a Pick szalámi eredeti volna ... :( Tudom, hogy lehet kapni Gyulai és Csabai kolbászt is, de azokról 1000 % biztos vagyok, hogy nem eredetiek, hanem ott gyártják.
2011. okt. 27. 02:53
nincs túró rudi mi nagyon nagyon hiányoljuk
2011. okt. 27. 01:35
Itt mindent lehet kapni,az Unicumtol,a Kosher szilva palinkan at a Pick teli szalamiig.Vannak europai jugoszlav,orosz,magyar uzletek,ahol a Milka csokoladetol kezdve,a Piros Aranyig,minden megtalalhato.Karacsony elott szaloncukor,dios-makos bejgli is van.En nem nagyon szoktam Magyarorszagrol hozni dolgokat,mert itt minden kaphato.
141. 2f8d4f38f0 (válaszként erre: 55. - Zorkusz)
2011. okt. 27. 01:31
Van turo,es nem sos farmer cheese a neve.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook