Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek az abortuszellenes kampányról? Ti ha úgy adódna, örökbeadnátok inkább a nem kívánt babát? fórum

Mi a véleményetek az abortuszellenes kampányról? Ti ha úgy adódna, örökbeadnátok inkább a nem kívánt babát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. máj. 20. 15:19
Az a baj, hogy a törvényeket férfiak hozzák. Ehhez meg különösen értenek... De az biztos, hogy az abortusz betiltásával nem a népszaporulat fog nőni :(((
14. szakalyadri (válaszként erre: 10. - N.Eszter)
2011. máj. 20. 15:19
Egyetértek.Mégisccsak túlzás hogy egy havi fogamzásgátló 3000Ft felett van.Az óvszer szintén drága.Itt kéne kezdeni,mert sokan nem tudják kifizetni.
13. c130f7eb3b (válaszként erre: 8. - Nika35)
2011. máj. 20. 15:16
Az alkoholizmus és drogozás betegség. Nem tőlük kellene megvonni az ingyenes kezelést, hanem a fogamzásgátló szerek árát olyan minimálisra csökkenteni, vagy ingyenessé tenni, hogy mindenki hozzáférhessen, ha akar. Aki gyereket szeretne, az úgysem veszi meg, aki meg nem, az akkor sem szül, ha betiltják az abortuszt... így legalább kevesebb félresiklott élet lenne...
2011. máj. 20. 15:15

Van aki örül ennek,az a legjobban akinek sosem lehet vmilyen okból kifolyólag gyereke,és az örökbefogadás az egyetlen esélye rá hogy apa,anya legyen.Teljes mértékben megértem őket.Igazságtalan velük az élet,ők mindent megtennének érte,más pedig elveteti inkább.

A dolog másik oldala hogy nagyon kevés mentálisan egészséges ember képes lemondani a gyerekéről.Balesetek pedig előfordulnak.Van aki az életét tenné tönkre egy gyerek vállalásával,akit nem tervezett,rossz időben jött.

Ne adj uram nőne a csecsemőgyilkosságok száma.

Ezért nem tartom jó ötletnek.

2011. máj. 20. 15:13
Csatlakozom az előttem szólóhoz,ha betiltja az abortuszt,mint általában a történelem ismétli önmagát...,ugye nem felejtettük el a Ratkó korszakot...,virágzott a tiltott magzatelhajtási beavatkozás,mert valóban mindent elkövet egy nő azért is,hogy legyen és azért is,hogy ne legyen gyereke.Örökbe semmi képen nem adnám,ha már megbarátkoztam a terhességgel, foggal körömmel ragaszkodom a magzatomhoz.A szülés csodája,fájdalma ,az első sírás számomra nem lehet adás-vétel tárgya.
2011. máj. 20. 15:12

Azt javasolnám a kormánynak, hogy tegye ingyenessé a tablettát, továbbá, tegye lehetővé a már régen felfedezett abortusztabletta használatát, ami pár nap késés után meghozza a vérzést.


Amíg ez nincs, ne legyen bűntudatkeltés senkiben, aki nem kívánja megszülni a nem kívánt terhességből fogant gyereket.Erre kényszeríteni egy nőt nagyon etikátlan, szemét dolog, pláne ebben a mai sz.r világban.

Naná, hogy nem adnám örökbe, ha már megszültem, de nem szülném meg, ha nem vágynék gyerekre.

2011. máj. 20. 15:09
Láttátok a plakátot? Elég éles vitát láttam a tévében. Hogy ezzel a plakáttal csak még nagyobb bűntudatot keltenek a nőkben. Vagy hogy az abortusz magányügy vagy sem. Vagy ugye hogy hol az apuka , na meg a felelőssége stb...
2011. máj. 20. 15:08

Véleményem szerint a fogamzásgátlást kellene jobban támogatni,akkor nem lenne ennyi abortusz!

(Nem pedig a drogosok ,alkoholisták ingyenes gyógykezelését)



Soha nem tudnám örökbe adni a gyerekem,de nem ítélem el azt aki megteszi!Bizonyára nyomós oka van rá!

2011. máj. 20. 15:08
A nönek meg kell hogy legyen a valasztasi szabadsaga ahhoz hogy ,egyedul döntse el hogy , akarja vagy nem a babat , szerintem.
6. vakri (válaszként erre: 3. - Kisj)
2011. máj. 20. 15:06
Jó hát balesetek előfordulnak, akár tabletta mellett is teherbe lehet esni, és az óvszer is lehet hibás. Engem oly nagyon nem érint a dolog, a 3. császár után elkötöttek, de én nem ítélek el senkit. Kivéve aki megöli a kisbabáját, azt viszont sztem simán ki kéne végezni.
2011. máj. 20. 15:06
Nem, nem adnám ökörbe.
4. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2011. máj. 20. 15:05
Az, hogy egy nő két dolog miatt képes mindenre: hogy legyen gyereke vagy hogy ne legyen gyereke...
3. kisj
2011. máj. 20. 15:03

Én, ha már megszültem, akkor képtelen lennék örökbe adni.

Ha nem tudnám felnevelni, akkor meg védekeznék a nem kívánt terhesség ellen.

2011. máj. 20. 15:02
Minden téren nehéz kérdés...
2011. máj. 20. 15:00
Sokat boncolják ezt a témát a tévében is mostanában. Mi a véleményetek erről?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook