Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek az abortuszellenes kampányról? Ti ha úgy adódna, örökbeadnátok inkább a nem kívánt babát? fórum

Mi a véleményetek az abortuszellenes kampányról? Ti ha úgy adódna, örökbeadnátok inkább a nem kívánt babát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
195. hte23 (válaszként erre: 194. - 36a26f5226)
2011. máj. 26. 14:32

Ez már lerágott csont...

Ő döntött. nem kényszeritette senki. Most meg mindenki hibáztat, vádaskodik.

Ő csak egy véleményt nyilvánit.

Akkor lenne tisztességes, ha más örökbeadót is megkérdeznének. De ezt nem teszik.


És biztos vagyok benne hogy nagyon nehéz.

Nem felejti el egyetlen örökbeadó sem. Örök fájdalom marad a szivükben.

De megtanulnak vele élni. DE csakis akkor, ha azt a döntést amit akkor hoztak, elfogadják. Ha azt a döntést felvállalják és nem másokat hibáztatnak miattal.


Ő másokat hibáztat a döntéséért. Pedig ő volt az, aki nem vállalta fel.

2011. máj. 26. 14:17

Holnap, az rtl-klubon, a Fél kettő című adásban arról beszélgetnek, hogy:



Dgy anya, aki megszülte, majd örökbe adta gyermekét, és az egész élete ráment.

Vajon hogy lehet feldolgozni egy ekkora traumát?


Erről fog szólni a holnapi adás...

2011. máj. 23. 09:37

Most nem fogom visszaolvasni a több oldal elmaradásom. Különösebben nem érdekel, hogy a többséggel egyet értek-e vagy sem. Amíg nem tiltják be az abortuszt, addig annyira nem érdekel egy kampány. Viszont így is megvetően képes viselkedni egy-egy "védő"nő és e.ü.-i dolgozó a terhességmegszakításra készülő nőkkel, így nem tartom helyesnek, hogy ezt a viselkedést bármilyen módon gondolataiban támogassák.


Én csak messziról értesült vagyok, de tudtommal az örökbeadás elég macerás Magyarországon (mint minden). Talán előbb ott kellene sörpögetni, és nem ellenséges hangulatot szítani az emberek között, mert az biztos nem megoldás semmire.


Tényleg nehéz megmondani, hogy mi lenne ha... Két hasonló élethelyzet sem azonos egy ember életében. Én annyit azért meg tudok mondai, hogy egészen biztosan nem adnám örökbe. Ha újra terven kívül teherbe esnék, akkor valószínűleg nem tartanám meg, inkább vállalnám a kockázatot, hogy elveszítsem a lehetőséget, hogy valaha is legyen. Erre viszont már nem vennék mérget. Tudva mennyire rossz és nehéz volt, nem csak a szívem, hanem az életem is darabokra tört. Nem szeretek ilyenen gondolkodni, de ha nem jön meg időben, akaratlanul is ilyenen gondolkodok. Ha nem olyan mennyiségű a vérzésem, mint szokott lenni, ha erőssebben a göncseim, ha nincsnek görcseim... Vagyis félelmemben szinte minden hónapban átgondolom. Mint írtam, amíg nem veszik el a lehetőséget, hogy döntsek, addig a mellékes körülmények eltörpülnek.

Nekem amúgy igazán azért nem tetszik a kampányolás, mert már az sem tetszik, hogy hetente belenyúlnak az alkotmányba. Visszamenőleg akarnak törvényeket bevezetni, és felvetik az ab. tiltását. Tartok töle, hogy egy ilyen közvélenyénnyel elfogadtatás iránya esetleg abba az irányba vezet, hogy megfosszanak a saját sorsomról való rendelkezéstől.

192. hte23
2011. máj. 22. 22:24

Egyébként a fórum cim második mondata hülyeség.

Az itt véleményt nyilvánitók közül. még ha valaki meg is tenné, nem valószinü, hogy bevallaná. még saját magának sem.


Csak szajkózzák a többség véleményét. Van azért aki bevállalta, és azt irja ő megtenné.


Én azt mondom nem tudom. Nem tartom kizártnak hogy igen, de nem tudom, mert nem is tudhatom addig amig nem kerülök olyan élethelyzetbe, hogy ilyen felelősségteljes döntést kelljen hozni.

De azt sem tudom, hogy az abortuszt bevállalnám e.

Most azt mondom kizárt. És bárhogyan is, de azért nem, mert arra gondolnék ( egyébként nekem mindig ez jut az eszembe ha abortuszról hallok ) hogy esetleg egy olyan "mühiba" történik, hogy soha az életben nem eshetek teherbe. De ez is csak gondolat, mert soha nem kerültem ilyen helyzetbe, hogy döntést kellet volna hoznom.

Én még a gyógykaparást is megszenvedtem lelkileg, pedig arra sajnos szükség volt...

191. trapiti (válaszként erre: 188. - Fleurdelys)
2011. máj. 22. 21:58

Természetesen én is azt gondolom, hogy a megszületett gyereknek joga van a normális élethez.

És azt is gondolom, egy nőnek joga és kötelessége is egyben felelősséggel dönteni a saját dolgaiban.

De azt azért kicsit morbidnak tartom, amikor azt hagoztatják, hogy a magzat érdeke is az abortusz... mert pl. joga van tervezetten születni.


Én nem érveltem sem a kampány mellett, sem ellene, nem tudom eldönteni, hogy jó-e ez így ebben a formában. Abban biztos vagyok, hogy amerre ma haladunk, az nem jó.


Az, hogy állami gondozottak voltak és lesznek is, sokkal inkább a vér szerinti szülők felelőősége, mint az örökbefogadóké, nem gondolod?

Sosem gondolok úgy a saját örökbefogadásunkra, mint egy áldozatos jócselekedetre - hiszen legalább annyit kapunk a történetben mint amennyit adunk - de mégicsak, ha pl. mi nem fogadjuk örökbe, és nem csináljuk vele végig azt amit, akkor lehetne +1 állami gondozott is... szóval nem igazán értem, mit kell támadni minket.


Az az igazság, hogy egyre kevésbé érzem, hogy bármiben is tudnánk befolyaásolni a társadalom képét az örökbefogadásról. Mert ez is egy téma, amiről mindenki mindent tus, különösen az, akinek a szomszédja már látott valakit aki hallot róla... Én a magam részéről úgy gondolom, a hétköznapjaink, a gyerekünk, a családunk magukért beszélnek ;)

190. hte23 (válaszként erre: 189. - Hte23)
2011. máj. 22. 21:55
És furcsa módon, még mindig mi az örökbefogadók, örökbefogadottak vagyunk a kisebbség ebben az ügyben. Tehát a mi véleményünk az ami elnyomásra kerül a többség által....
189. hte23 (válaszként erre: 188. - Fleurdelys)
2011. máj. 22. 21:49

"Egy gyereknek pedig nem csak az élethez van joga hanem egy emberhez méltó élethez (ha már a magzatot is emberszámba vesszük). "


És szerinted egy örökbefogadónál nem emberhez méltó az élete?


Én nem ellenzem az abortuszt.Soha nem tettem és nem is tenném. Joga van mindenkinek a teste felett rendelkezni.


Az első idézett mondatodban pedig feltételes módban irtam. Tehát nem attól függ valakinek az ellenzése hogy szült vagy nem. Terhes volt vagy nem. Ehhez semmi köze ennek az érzésnek...


Állami gondozott gyerekekről pedig akkor beszélünk, amikor nem örökbeadhatók.... Ők maradnak legtöbben az állam gondoskodásában.

És sokan tudod miért?

Mert kinőttek abból a korból. Mert a szerinted csak tökéletes anya csak egy vérszerinti lehet, és ezek a szerinted tökéletes anyák közül sokan meg sem látogatják a gyerekeiket. Illetve mielőtt örökbeadhatók lennének meglátogatják pár percre, illetve meglátogatják, amikor megkapják azt a határozatot, hogy örökbeadható. Csak azért, hogy ez ne történhessen meg. Csak azért, hogy a gyerekére, munkaképes korában igényt tarthasson. Csak azért, hogy ... és még sorolhatnám. Aztán ezek a lányok azok ( tisztelet a kivételnek ) akik ujra szülik azokat a gyerekeket akik ujra a rendszerbe kerülnek. És kezdődik a körforgás...


Kivételek persze vannak. Akik szeretnék visszakapni a gyerekeiket, és mindent megtesznek ennek érdekében.

Kivételek persze vannak, akik olyan nevelőszülőkhöz kerülnek akik gondoskodnak róluk, szeretik őket, segitenek nekik. Persze ha nem hányódnak egyik nevelőszülőtöl a másikig. Ez mitől is van? Az egyik ok érdekes módon a hazagondozás.

Visszahelyezik a gyereket a vérszerintihez, mert állitólag ott van a legjobb helye. Aztán visszakerül a rendszerbe, merd kiderül mégsem.

És másik nevelőszülőhöz kerül, mert ugyanahhoz nem lehet, mert oda már kihelyeztek mást. Szegény gyerekeket sajnálom. Ők szenvedik ezt meg. Ezért lesznek esetleg még kezelhetetlenek. Repdesnek egyik helyről a másikra mint a ping-pong labda.


DE KÁR VELED ERRŐL BESZÉLNI, MERT NEKEM NINCS VÉRSZERINTIM CSAK KÉT SAJÁT ÖRÖKBEFOGADOTTAM, ÉS NEKED NINCS ÖRÖKBEFOGADOTTAD.

CSAK ANNYI A KÜLÖNBSÉG, HOGY ÉN NAGYON SOK OLYAN CSALÁDOT ISMEREK AHOL VÉRSZERINTI GYEREK VAN, SOK OLYAT AKINEK ÖRÖKBEFOGADOTT. ISMEREK NEVELŐSZÜLŐT, ISMEREK MÉG SOK EGYÉB, A FOLYAMATBAN RÉSZT VEVŐT.

TEHÁT ÉN ISMEREM A FOLYAMATBAN RÉSZTVEVŐK VÉLEMÉNYÉT.


HIDD EL, NEKEM SEM TETSZIK EZ A KAMPÁNY.


ÉS VÉGSZÓKÉNT.

Lehet hogy sok örökbefogadó (várakozó) támogatja a kampányt. De ugyanannyi százalékban a vérszerintik vagy még nem szült, nem terhes nők is.

Hogy miért nem fogadják el az emberek a gyermekvállalás egy módjának az örökbefogadást.

Erre mondhatnám azt, hogy pont az olyan emberek miatt mint Te. Te és a hozzád hasonló gondolkodásu ember akarja azt megmondani mi a jó és jobb döntés.


Ezt nem nekem, nem neked kell eldönteni. Ezt mindenkinek a saját joga.

Ha ezt a jogot megadjuk, és nem itéljük el azt aki abortuszra megy, nem itéljük el azt aki örökbeadja, nem itéljük el azt aki örökbefogadja, akkor rendben lenne minden.

188. fleurdelys (válaszként erre: 184. - Hte23)
2011. máj. 22. 21:22

"Aki ellenzi, az akkor is ellenezné ha szülhetett volna. Tehát nem a meddőség ennek az oka... "


Nem. Aki meddő az nem csak nem szülhetett volna, hanem nem is eshetett volna úgy teherbe, hogy nem akarta a gyereket.


Egyébként bárki bármit gondolhat az abortuszról addig amíg a SAJÁT életét akarja ez alapján élni és nem másoknak megmondani, hogy mi a jó és a jobb döntés.


"Egy örökbefogadó nem arra hajt, hogy "hú de rendes" legyen.

CSAK EGYSZERŰEN ANYA SZERETNE LENNI.

És joga van hozzá."


Egy gyereknek pedig nem csak az élethez van joga hanem egy emberhez méltó élethez (ha már a magzatot is emberszámba vesszük).


"Állami gondozott gyerek is volt mindig és lesz is."


Pontosan EZ a baj azzal amikor örökbefogadó szülők (még rosszabb: várakozók) támogatják nagy hangosan a kampányt. Előbb-utóbb kiderül, hogy RÓLUK szól a dolog, a gyerekek meg kb. le vannak szarva.


Tök jó képet alakítanak ki az ilyen hozzászólások a társadalomban az örökbefogadásról...

187. hte23
2011. máj. 22. 20:42

De később lesz munkaerő.... Ha több a gyerek, akkor kell több ovóda, iskola ( épitőipar, oktatás) növekszik a kereslet ( kereskedelem, gyártás stb)

És lesz majd aki a leendő nyugdijasoknak megkeresi a napi betevőt.... Ha fogyunk akkor ezzel már bajok lesznek....

De nem akarok politizálni. Ez a hosszutáv, a gyes csak a rövidtáv....

2011. máj. 22. 20:32
Ugyanis a gyes alatt nem beteszünk a közösbe, hanem kiveszünk belőle...
2011. máj. 22. 20:32

Ha így akarják ott fent növelni a népességet, akkor eszükbe sem jut, hogy akkor ismét a kiadásokat növelik, és a bevételek csökkennek...


Ez egy helytelen döntés tőlük!!

184. hte23
2011. máj. 22. 20:26

"Egyébként elég furcsának tartom ha bármelyik örökbefogadó (nem rólad van szó, általánosságban) beszél negatív hangnemben abortuszról. Ha jól belegondolunk olyanról nyilatkozik amit nem tapasztalhatott soha meg. Kb. annyira tud hozzászólni a témához mint családbarát, gyerekszerető, hűséges politikusaink akik kitalálták ezt az undormányt."


Én meg azt tartom furcsának, hogy itt sokan arról nyilatkoznak, amiről szintén fogalmuk sincs.

Az örökbefogadásról, örökbeadásról, a gyerekeink és a köztünk levő szeretetről - kapcsolatról.


Higyjétek el, nagyon sok örökbefogadó NEM itéli el az abortuszt.

Ha százalékolnánk, akkor kiderülne...

Aki ellenzi, az akkor is ellenezné ha szülhetett volna. Tehát nem a meddőség ennek az oka...


Hogy miért is indult az abortusz ellenes kampány? Ház azért mert kitalálták ott fenn, hogy csökken a népesség. CSakhogy nem itt kellene kezdeni. De ez mindegy már....


Egy örökbefogadó nem arra hajt, hogy "hú de rendes" legyen.

CSAK EGYSZERŰEN ANYA SZERETNE LENNI.

És joga van hozzá.


Abortusz mindig lesz, mindig volt.

Örökbefogadás-adás is volt mindig és lesz is (bár régen másképpen történt

Állami gondozott gyerek is volt mindig és lesz is.

Ugyan már, országos bűntudat? Kirekesztés? Ne nevettes.... Aki támogatja és elfogadhatónak tartja az abortuszt az max. felháborodik kissé rajta, aztán elsétál mellette. Aki nem, az szintén.

Egy kampány, egy plakát nem fog változtatni semmit.

Kormány meg???? arról itt meg ugysem beszélhetünk....

183. fleurdelys (válaszként erre: 177. - Trapiti)
2011. máj. 22. 19:26

Te is tudod, hogy miről beszélünk, nem kell mellébeszélni. Igen, SZINTE minden olyan gyereknek találnak örökbefogadó szülőt akiről lemond a vérszerinti anya. NEM MINDNEK.


De ha országos bűntudat ÉS társadalmi kirekesztési kampánya a kormánynak sikeres lesz (és még inkább ha eljutunk a lengyelek szintjére és NEM lesz már választás) akkor nagyon gyorsan lesz minden várakozónak gyereke. Mert az első abortusz helyett megszületett gyereket vidáman örökbefogadja. És a másodikat, a harmadikat, vagy a negyediket? Esetleg az ötödiket?


Azt pontosan azért nem fogja tudni vállalni a hú de rendes örökbefogadó sem (akinek természetesen teljesen mindegy, hogy a gyerek beteg, fogyatékos vagy cigány) mint amiért most a legtöbb nő abortuszra megy.


Egyébként elég furcsának tartom ha bármelyik örökbefogadó (nem rólad van szó, általánosságban) beszél negatív hangnemben abortuszról. Ha jól belegondolunk olyanról nyilatkozik amit nem tapasztalhatott soha meg. Kb. annyira tud hozzászólni a témához mint családbarát, gyerekszerető, hűséges politikusaink akik kitalálták ezt az undormányt.

182. trapiti (válaszként erre: 181. - A0c1361e44)
2011. máj. 22. 18:40
Bizonyára igazad van. Te már csak tudod ;)
181. a0c1361e44 (válaszként erre: 180. - Trapiti)
2011. máj. 22. 18:14

Szerintem ez inkább mutatja az örökbefogadók hozzáállását, mint a Te fantáziád. . .


Ez a mondatod nyelvtanilag és értelemben is helytelen.

Mit lehet ez alatt érteni? Semmit.


Ha te mondod, biztos úgy van. Hidd ezt.

de biztos vagyok benne, hogy nem kapkodnak a kisebbséghez tartozó és beteg gyerekekért sem.


Aki azt mondja, hogy minden vágya egy mozgásképtelen vagy szellemileg fogyatékos gyerek, az hazudik.

Tudom, hogy vannak gonosz szülők, meg mártirkodók is és ennek ellenére nem hiszem el, hogy igy legyen.

Természetesen ha saját gyerekről van szó, akkor az más, de örökbefogadásnál "lehet válogatni".

180. trapiti (válaszként erre: 178. - A0c1361e44)
2011. máj. 22. 17:46

??? Te azt sugallod itt, hogy vannak olyan anyák, akik hiába is akarnának örökbeadni, nem tudnának, mert nem vállalná senki a gyereküket.

Én pedig tisztában vagyok azzal a ténnyel, hogy eddig mindenkinek találtak örökbefogadót, akiről le akartak mondani. Ennyi. Mit nem értesz?

179. trapiti (válaszként erre: 176. - A0c1361e44)
2011. máj. 22. 17:44

Kimondom, hogy jól értem-e. A cigány származásról beszélün, ha jól olvasok a soraid között. Tévedésben élsz, azoknak a cigány babáknak is szempillantás alatt találnak családot, akiről lemondanak. De hozzátartozik, hogy róluk ritkábban mondanak le, ennek nyilván több oka is van.


Nálunk nem volt "gázos származás" és egyéb kikötésünk sem volt, egy nagyjából egészséges gyerekre vártunk. Egy kamaszlány első terhességéből született fehér bőrű babát kaptunk - mondom még egyszer nem voltak kikötéseink - aki mellesleg súlyos oxigénhiányos volt, azt sem tudtuk fog-e járni. És ugyanígy vannak örökbefogadó szülők cigány származású gyerekekkel, sérültekkel, olyannal akinek fejlődési rendellenessége van, akár down-szindrómás gyerekkel, értelmi fogyatékos anya gyerekével, alkoholista anya gyerekével stb. Úgyhogy nem tudom, mire alapozod, hogy milyen gyerekre vágynak az örökbefigadók... de mindegy is, nem tartozik szorosan a tárgyhoz.

178. a0c1361e44 (válaszként erre: 177. - Trapiti)
2011. máj. 22. 17:37
Értelmetlen, amit irtál.
177. trapiti (válaszként erre: 176. - A0c1361e44)
2011. máj. 22. 17:36
Én erre csak azt tudom mondani, hogy a Bölcső 16 éve alatt pl. még minden babát sikerült örökbeadni és a többi civil szervezetnél is hasonló a helyzet. Szerintem ez inkább mutatja az örökbefogadók hozzáállását, mint a Te fantáziád...
176. a0c1361e44 (válaszként erre: 165. - Trapiti)
2011. máj. 22. 17:29

"A kérdés nem erre vonatkozott, ne forgasd ki... Arról volt szó, hogy csak azért, mert előtte abortusza volt, rosszabb-e az az anya annyival, hogy a gyerekét már ne vállaltuk volna. "


Én pedig nem 1 abortuszra gondoltam, hanem arra, hogy esetleg a primitiv anya már a sokadik abortuszán van túl és még a származása is gázos esetleg....

Nem hinném, hogy ilyen gyerekére vágynának az örökbefogadók.

2011. máj. 22. 16:57
De lesz, mert be akarják tiltani... Sajnos...
174. trapiti (válaszként erre: 173. - 36a26f5226)
2011. máj. 22. 16:55
Nincs szó egyébként tilalomról...
173. 36a26f5226 (válaszként erre: 170. - Sensitiv)
2011. máj. 22. 16:54

Szerintem is nagyon sok lesz az öngyilkos kismama, és a gyilkos, frissen szült mama...


Nagyon sok baba-gyilkosság lesz ebből a tilalomból... De hány tini lesz öngyilkos??

172. trapiti (válaszként erre: 168. - 36a26f5226)
2011. máj. 22. 16:53

Én semilyen párti nem vagyok. Úgy gondolom, mindenki maga dönt - egyébként függetlenül attól, mi a törvény, hiszen ha egy országban nem szabad, elmennek máshová, vagy megcsinálják illegálisan.

Ugyanakkor azt is gondolom, kisebbet vét az aki nem veszi el a magzata életét, és hogy nem érdemel megvetést az, aki örökbeadja.


Azt nem tartom rossznak egyébként, ha egyre inkább bekerülhet a köztudatba, hogy van más választás is, mert sokan vannak akik kicsúsznak az időből, így a kérdés sokszor nem az, hogy abortusz vagy örökbeadás, hanem hogy újszülöttgyilkosság vagy örökbeadás.


Én leginkább annak a pártján vagyok, hogy neveljük úgy a gyerekeinket, hogy értelmes, felelősségteljes felnőtté váljanak.

2011. máj. 22. 16:53

Vagy ha valaki olyan gyógyszereket szed állandóan, ami miatt már, amire kiderül, arra agyon van mérgezve a baba...


Sok-sok érv van az abortusz mellett voksolóknál...

170. Sensitiv (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2011. máj. 22. 16:52

hát, előszőr is nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a szexuális élet és annak következményeinek a felhívására.

lehet, úgy terhes az ember, hogy megerőszakolják, és így ki akarná még ezekután kihordani, örökbeadni? senki.

ha netán becsúszik, és nem tudják kihordani egészségügyi vagy anyagi okok miatt, akkor azt el kell vetetni.

ha netán becsúszik, és kihordja, és nem akarja megtartani, akkor meg kellene tanítani a lányokat arra, hogy ne öljék meg, ne dobják ki az utcára, hanem vigyék inkubátorba, adjanak lehetőséget az örökbefogadásra.


tehát, arra kényszeríteni vkit, hogyha terhes azt hordja ki, végzetes hiba lenne!

senki nem dönthet egy terhes nő helyett.

2011. máj. 22. 16:51

De nem tudom, miért vannak egymás felé támadások, ha nem egyeznek a gondolatok...


Van, aki elutasítja, van, aki támogatja az abortuszt... Nem lehet mindenkinek azonos a gondolata...

2011. máj. 22. 16:45
Csak vannak, akik végig sem akarják csinálni, mert mondjuk egészségileg sem bírnák, meg amúgy sem... Én sem csinálnám végig, az biztos... Ezért vagyok abortusz párti...
2011. máj. 22. 16:44
A sokadik abortusz, amit írt az alattam lévő hsz.-ó...
166. trapiti (válaszként erre: 164. - 36a26f5226)
2011. máj. 22. 16:39
??? Mi van nagyon így?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook