Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek az abortuszellenes kampányról? Ti ha úgy adódna, örökbeadnátok inkább a nem kívánt babát? fórum

Mi a véleményetek az abortuszellenes kampányról? Ti ha úgy adódna, örökbeadnátok inkább a nem kívánt babát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
105. trapiti
2011. máj. 20. 20:46

Ebben a vitában sosem fogja egyik oldal a másikat meggyőzni... de talán nem is ez a lényeg.


Az talán nyilvánvaló, hogy az abortuszt betiltani nem jó ötlet, nem is igazán vált be ott, ahol megtették.

Azzal viszont nagyon nem értek egyet, ami ma ebben az országban van. Altatóorvosként találkozom rendszeresen abortuszra érkezőkkel. Sajnos azt látom, már-már az élet természetes velejárója, hogy a "becsúszik" egy nemkívánt terhesség, nem nagy ügy, elvetetik. Az élet megy tovább, és jönnek másodszor, harmadszor, hatodszor. Én tiszteletben tartom, hogy nem mindenki éli az életét olyan erkölcsi normák szerint, mint én, de ez mégiscsak túlzás. Az meg különösen fájó, hogy ebben az országban a közvélemény normálisnak fogadja el az abortuszt, ugyanakkor megveti azt a nőt, aki örökbead. Az abortuszt választók "angyalkák szüleivé" válnak ahogyan azt sokszor olvashatjuk, aki örökbe ad: "micsoda ember az, aki eldobja a gyerekét".

Magam is örökbefogadó szülő vagyok, és tisztában vagyok az "átlag" véleményével, miszerint mi nem vagyunk igazi szülők, a mi gyerekeink nem a sajátjaink és nem szerethetjük őket ugyanúgy, nem tudhatjuk mi a jó nekik stb. csak mert nem mi szültük. Ez lepereg rólunk, úgy gondolom, az életünk, a mindennapjaink a bizonyíték rá, hogy mennyire vagyunk "igazi" szülők és mennyire "saját" a gyermekünk. Az abortusz, akár tetszik, akár nem, egy megfogant az élet lehetőségének elvétele valakitől, aki nem tudja megvédeni magát. Nem az én dolgom ítélkezni, nem is teszem. De becsülöm azokat, akik vállalják a felelősséget a tetteikért, és nem a legkönnyebb utat választják. Ha ilyenek nem lennének, ha nem lett volna az a kamaszlány négy évvel ezelőtt, aki nem tudta megölni a magzatát, akkor most az én kislányom nem élhetne.

Mindenki maga kell elszámoljon a lelkiismeretével, de én a magam részéről úgy gondolom, nehezebb elszámolni egy élet kioltásával, mint azzal ha valaki másra bízza.

104. hte23
2011. máj. 20. 20:46

Az a baj, hogy Ti csak az átlag család élethelyzetébe tudtok belegondolni.


De közöttük van a legkevesebb örökbeadó.

Az örökbefogadott gyerekek legtöbben olyan terhességből születnek, ahol valami olyan helyzetbe kerülnek az anyák amit nem tudnak megoldani, nem látnak kiutat.

Ezek a gyerekek szerető családokba kerülnek.


Igen, vannak kivételek. De vannak, az általatok felsorolt történetekkel megegyezőek az átlag családokban is.

Megnézném én, hogy az átlagcsaládok hány %-ban történik ilyen, és hány %-ban történik az örökbefogadó családoknál.


Szerintem nagyon egyforma lenne az érték. Ugyanis mindkettő forma CSALÁD.

103. hte23 (válaszként erre: 92. - A0c1361e44)
2011. máj. 20. 20:41

Tudod Irisz pontosan mi vagyunk azok, akik azt mondjuk (legtöbben ) joga van a nőnek eldönteni, hogy abortusz vagy nem.

Joga van eldönteni, felneveli vagy örökbeadja.


De engedtessék már meg az, hogy elitéljük azokat akik mosóporos dobozban kidobják a szemétbe, megölik, mefojtják.


Vagy elitélhessem azt a nőt, aki megszüli, de pl. sötét kamrában a kutyákkal együtt "tartja" és eteti. (mert ilyen is van - találkoztam vele )


Vagy elitélhessem azt, aki bármi módon bántja a gyermekét és ezért kiemelik a családból és csak annyira látogatja, hogy ne lehessen örökbeadni. Igy egész életét, jó esetben szerető nevelőszülőknél, rossz esetben intézetben tölti. Aztán ha keresőképessé válik, igényt tart rá a "család"

102. hte23 (válaszként erre: 85. - Cef15f164f)
2011. máj. 20. 20:34

És ilyen más családokban nem fordul elő?


Ez igy hülyeség.

101. hte23
2011. máj. 20. 20:33
És azért nem értitek, mert nem is akarjátok megérteni.
100. hte23 (válaszként erre: 80. - Jozsi.38)
2011. máj. 20. 20:33
Az a gyerek, akit örökbefogadtak, igen kiváncsi, igen meg fogja keresni az életadóját,(amelyik kiváncsi rá ) de ha a szülei és közte jó a kapcsolat és őszinték hozzá, akkor tudja hova tartozik és tudja az okokat. Igen magyarázatot fog kérni, de igen meg fogja érteni, és igen tudja hogy ki az ANYU és APU.
99. hte23 (válaszként erre: 77. - Kismakika)
2011. máj. 20. 20:30
Aki még nem fogadott örökbe annak fogalma sincs róla, azt meg meg sem hallgatja senki, illetve nem hisz annak aki örökbefogadott....
98. hte23 (válaszként erre: 73. - C33bd8536b)
2011. máj. 20. 20:28

Bocsika, honnan tudod, hogy a vérszerinti nem ilyen lett volna?


Ez bárkivel megtörténhet, garancia nincs. A saját vérszerinti gyerekkel is....

97. hte23 (válaszként erre: 55. - E6e5405fd3)
2011. máj. 20. 20:23

Ez a legnagyobb baj. Nem nagy ügynek látják....

Pedig annak kéne. Tanuljanak meg védekezni.

Később az abortuszok következménye is lehet meddőség.... Aztán akkor mit tesz???

96. hte23 (válaszként erre: 36. - C130f7eb3b)
2011. máj. 20. 20:19

Ezt hogyan érted?

A sorsukra hagyott? nevelőintézet? őket legtöbbet elveszik a szüleiktől. Sokan látogatják. Sokat csak éppen annyira, hogy ne lehessen őket örökbeadni.

És sokat már nem lehet örökbeadni a koruk miatt.

Akiről csecsemőkorban lemondanak, azokat a gyerekeket örökbeadják és őket TISZTA SZIVBŐL SZERETIK A SZÜLEI.

95. 36a26f5226 (válaszként erre: 15. - C130f7eb3b)
2011. máj. 20. 20:18

Én is így gondolom... Én abortusz párti vagyok, mert ne mások döntsék el, ha valaki nem akarja, hogy mit csináljon a testével... Engedtessék meg minden nőnek, hogy ő maga döntsön az abortuszról, és ne politikusok, ne gazdasági szakemberek döntsenek ember életekről, és ne férfiak, akiknek fogalmuk nincs az egészről!!!!


Honnan tudná egy férfi, hogy mit érez olyankor szerencsétlen nő, amikor ilyen helyzetbe kerül??


Vajon kik szoktak megfutamodni, ha egy nőt teherbe ejtenek?? - A Férfiak!!


Hát ne ők döntsék el ezt a dolgot!!!!!!!!!!!!!!!!!!

94. hte23 (válaszként erre: 15. - C130f7eb3b)
2011. máj. 20. 20:11
A Ratkó nő volt...
93. 65b16b95ab (válaszként erre: 92. - A0c1361e44)
2011. máj. 20. 19:54
Sztem te értetted félre, abszolút nem ezt írtam. De nem akarok már megint magyarázkodni, megértem a döntését mindenkinek.
92. a0c1361e44 (válaszként erre: 89. - 65b16b95ab)
2011. máj. 20. 19:48

Valamit nagyon félre értettél.

Védekezés mellett teherbe esik a nő:

1.) A nő ki kihordja, megszüli és megtartja a gyerekét,

2.)a nő elveteti, mert tudja, hogy nem tudja eltartani.

A két ő ugyanaz csak különböző döntést hozott.

A szüléssel nem kilátástalanságra itélte a gyereket. Ez már csak a te elképzelésed, mert szerinted örökbe kellett volna adni. De ha ezt a két esetet nézzük, akkor azért döntött a nő a szülés mellett, mert el tudja tartani a gyerekét. Lehet nem lesz meg mindene, de amire szüksége van az meg lesz.

És tényleg klassz lenne, ha ti is tiszteletben tartanátok mások véleményét. Van aki nem tudja megtenni, hogy odaadja a gyerekét, akit kihordott.

Nem csak nekünk kell toleránsnak lennünk, hanem nektek is.

91. 65b16b95ab (válaszként erre: 90. - Szakalyadri)
2011. máj. 20. 19:43

Igaz, jellemzőek rám a szélsőségek nem tagadom. Elfogadom más véleményét, csak reagáltam a saját álláspontom szerint.

Mint már többször is írtam, nem szeretnék állandóan visszautalgatni, nem ítélem el azt, aki az abortusz mellett dönt, sem azt, aki örökbe ad, de azt igen, aki felelőtlenül vállal gyereket, aztán rájön, hogy ő mégsem így gondolta.

Csak abba kéne belegondolni, hogy hány család vállalja el úgy is a gyermekét, hogy pl mozgássérülten vagy vmilyen fogyatékossággal születik. Vállalják bárhogyan is lesz, ők nem az abortusz mellett döntöttek. Nagyon nagyra értékelem őket, meg azt, amit megtesznek a gyerekükért. Minden elismerésem és tiszteletem az övék.

90. szakalyadri (válaszként erre: 89. - 65b16b95ab)
2011. máj. 20. 19:35
Nagyon szélsőséges a véleményed,tudni kellene elfogadni másokét.
89. 65b16b95ab (válaszként erre: 88. - Jozsi.38)
2011. máj. 20. 19:11
Arra nincs szíve, hogy örökbe adja, de arra igen, hogy egy kilátástalan életbe beleszülje, úgyhogy mondjuk nincs mit enniük, nincs ruhájuk, nem tudnak a lakás után fizetni, lehet, hogy utcára kerülnek, a gyerekek meg állami gondozásba... ahonnan sajnos kevesen tudnak felkapaszkodni. Tényleg sokkal humánusabb.
88. jozsi.38 (válaszként erre: 83. - 65b16b95ab)
2011. máj. 20. 19:08
miért mi a garancia arra hogy védekezés mellett valaki nem esik teherbe? egyetlen módszer sem 100%-os. igen tudja egy család mivel jár egy újabb gyerek. de azért engedtessék meg egy gondolkodó és érző anyának hogy akit 9hónapig a szíve alatt hord azt nem hiszem hogy örökbe tudja adni! és azt is engedjük már meg neki hogy nem szül gyereket a nyomornak
87. kismakika (válaszként erre: 80. - Jozsi.38)
2011. máj. 20. 19:03
ez így igaz. sajnos.
86. 65b16b95ab (válaszként erre: 76. - Cef15f164f)
2011. máj. 20. 19:03
Sztem meg írhatsz normális stílusban is.
85. cef15f164f (válaszként erre: 73. - C33bd8536b)
2011. máj. 20. 19:02
:(( Én is tudok hasonló szerencsétlen kimenetelről. Örökbefogadták a kislányt, aztán elválltak a szülők, meg már a gyerek sem érdekli őket. Éjjel 11kor kizavarta és kizárta a házból a 12-13 kislányt az anyuka, hogy menj apádhoz. Még csak nem is abban a városban élt a másik szülő, aki amúgy látogatni sem nagyon szokta.
84. kismakika (válaszként erre: 81. - 65b16b95ab)
2011. máj. 20. 19:02

rendben. :) szar dolgok ezek. akinek nem lehet, nem szeretném tudni, mit érez.

próbálom megbecsülni, hogy nekem van, 3 is, és hálát adok, hogy egészségesek is.

83. 65b16b95ab (válaszként erre: 80. - Jozsi.38)
2011. máj. 20. 19:01
Mint korábban is írtam, nem a középkorban vagyunk. Egy három gyerekes család azért tudja már, hogy mivel jár még egy gyerek. Erre nincs mentség, ez színtiszta butaság, nemtörődömség, és felelőtlenség.
2011. máj. 20. 19:01
mennem kell. sziasztok
81. 65b16b95ab (válaszként erre: 74. - Kismakika)
2011. máj. 20. 19:00
Nem neked szántam.
80. jozsi.38 (válaszként erre: 72. - 65b16b95ab)
2011. máj. 20. 19:00
igen él. de nagyon sok magzat természetes úton is elmegy az első trimeszterben. te mit mondanál az örökbe adott gyerekednek ha egyszer megkeresne? három gyerek után az anyagiakba nem fért bele a 4. bocs de így jártál?
79. kismakika (válaszként erre: 75. - Cef15f164f)
2011. máj. 20. 18:59

Próbálok. még van pár évem...

köszii

78. 65b16b95ab (válaszként erre: 73. - C33bd8536b)
2011. máj. 20. 18:59
Ne haragudj, de a kollégád... hát inkább nem mondanék rá semmit. Sajnos a legjobb családban is előfordul, hogy nem alakulnak jól a dolgok. A családon belül is volt egy mákvirág, de mi összefogtunk, a lelkére beszéltünk, tudtuk hova jár, hazahoztuk, akkor is ha nem tetszett neki. Egyszer csak rájött, hogy milyen kis hülye, és "jó útra tért." Van munkahelye, barátnője, eljár bulizni, de tudja hol a határ... szóval normális életet él. Ő pl tudja, hogy nem lenne türelme felnevelni egy gyereket, így mindig nagyon ügyel a védekezésre.
77. kismakika (válaszként erre: 73. - C33bd8536b)
2011. máj. 20. 18:58

igen..épp ezért nem adnék örökbe. vagy a szülő, vagy a gyermek elkezd kombinálni, akármilyen jó az élete. miért mondtak le róla az igazi szülei, a szülőkben meg az állandó érzés, hogy a "gyerekük" köztük él valahol a világban, és milyen lehet, hol lehet, stb..

Persze kivételek mindig vannak.

76. cef15f164f (válaszként erre: 71. - 65b16b95ab)
2011. máj. 20. 18:57
Nem kell előadni a hattyú halálát, én sem csak fikciókról beszélek. Másként gondolom, ennyi.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook