Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a tejpépekről? fórum

Mi a véleményetek a tejpépekről? (beszélgetős fórum)


24. d6eb042ec1 (válaszként erre: 23. - Bezike)
2010. jan. 4. 19:25

Szia!

Mennyi idős a kisfiad?Nekem most töltötte be a 4 hónapot kislányom és ki szeretném én is próbálni a tejpépet..Melyiket szeretitek?

23. bezike
2009. márc. 17. 20:38
Sziasztok, az én fiam nagyon szereti. 1-2 hete kapja minden este szopi után és sokkal nyugodtabban alszik, mint azelőtt. Nem alussza át az éjszakát, hajnalban 1-szer felkel, de utána durmol tovább. Én örülök, hogy kipróbáltam...
2009. márc. 15. 08:37

Sziasztok!

4 hónapos csecsemőnek tud valaki házilag elkészíthető receptet adni a tejpép elkészítéséhez?

A boltban kapható HIPP-es tejpépet kiköpi sajnos:-((

Köszi.

21. uracsvivi (válaszként erre: 17. - Jk)
2008. szept. 10. 14:22
Szerintem az éjszakai felkelés nem marad el egyik napról a másikra.Hozzá van szokva egy kis szeredgetéshez a picur.
20. 1eb84e4bad (válaszként erre: 19. - Jk)
2008. szept. 10. 12:31
És ha az anno általad leírt módon apjuk menne be csak cumival a kezében, vagy vízzel a cumisüvegben? Lehet hogy leszokna róla, nem?
19. Jk (válaszként erre: 18. - Dorka29)
2008. szept. 10. 09:56

hát visitás az nincs, de ugyanugy felébredt és evett. ez volt az első hogy kapott, ugyhogy még bizakodom. ma újra kap és meglátjuk.

azt mondta a védőnő elég ha egy-két kanállal teszek neki a kajájába. most külön készítek.

18. Dorka29 (válaszként erre: 17. - Jk)
2008. szept. 10. 09:15
szia, nem akartalak letörni, ezért nem írtam, de nálunk ugyanez volt. Sőt, egy éves kora körülig visított éjjel, ha este tejpépet adtam, de ezt már írtam lejjebb. most már mehet, de cska ritkán adom.
17. Jk
2008. szept. 10. 08:28

na kipróbáltam!

estére kapott pépet is.

aztán lefekvésnél még anyatej és ... nem aludta át. kétszer kelt és csak akkor aludt vissza ha evett. :(( pedig úgy reménykedtem!!:((

16. *hera* (válaszként erre: 13. - Jk)
2008. szept. 9. 20:50
Attól hogy estére pépet adsz neki,még nem fog leszokni a cumiról.Esetleg éjjel nem szopizik annyit,mert jobban telelesz a pocija:)
15. 1eb84e4bad (válaszként erre: 13. - Jk)
2008. szept. 9. 20:49

szerintem sem:-)

téged lehet látni? no msn.. ?

14. Dorka29 (válaszként erre: 13. - Jk)
2008. szept. 9. 13:58
Szerintem a cumizással nem függ össze semmilyen étel. Mondom ezt úgy, hogy a lányom nem cumizott.:)
13. Jk
2008. szept. 9. 09:38

egy kérdés: attól, hogy adok neki ilyen tejpépet éjszakára még azért fog cumizni? mert nálunk még az anyatej a fő, de nem alussza át az éjszakát sajna. de azt se szeretném hogy leszokjon a cumizásról éjszakára.

???

2008. szept. 6. 20:56

A lányomnak kb. 10 hónaposan adtam először, nagyon ízlett neki,viszont sikítós éjszakai hasfájást okozott. Néha-néha bepróbálkoztam vele, kb. 1 éves korától már meg tudja enni gond nélkül. Annak ellenére, hogy ízlik neki (sőt, volt majdnem egy hónap, hogy alig tudtam mással etetni a kánikula és a fogzás miatt, ezt az időszakot leszámítva) csak ritkán adom (hetente egyszer vagy ritkábban), elsősorban akkor, ha nem eszi meg azt, amit neki szánok és gyorsan kell valami más.

Nálunk is a semleges ízek váltak be a tejpépből, max. vaníliás, de így legalább könnyen lehet mással ízesíteni.


Amit adok helyette: kukoricadarából vagy búzadarából főzőtt tejbegríz, tejberizs. Ebben legalább tudom, hogy mi van.:)


Ennek ellenére jó találmány, mert sitty-sutty elkészül, de a lányomnak szorulást okoz.:)

2008. szept. 6. 20:38
Lányom is bírja, vaníliásat és barackosat próbáltunk eddig. van, ogy teszek bele neki + gyümit is.
10. tengericsillag (válaszként erre: 9. - *hera*)
2008. szept. 6. 16:31
Igen,tényleg,amit felírt a doki az nagyon finom volt ,jó gyümölcsös.SOM a neve.Azt recept nélkül nem lehet kapni?Nem tudja valaki?
2008. szept. 5. 17:31
A fiam imádta.Mi nem a boltit vettük,hanem a doktornéni írt fel recire HA-s pépet.Ezt is ugyanúgy meglehet bolondítani kis fahéjjal,gyümivel,reszelt keksszel stb.
2008. szept. 5. 15:32
Én is szerettem adni a gyerekeimnek! Ők is szerették! :)
2008. szept. 5. 15:11
Az én kislányom 4 hós korától kapta a hipoallergén tejpépet, mert kevés volt a tejem, és nem tápot kapott pótlásként, hanem ezt. Nagyon szereti a mai napig, bár már ritkán adok neki, mert most a rágcsálható dolgok érdekesebbek. Persze vannak benne mindenféle dolgok, de ha mondjukm egveszed a zöldséget a zöldségesnél, azt meg nem tudhatod hogy abban is mi van manapság. Ilyen trágya, olyan permetszer, szóval nem rosszabb, mint a zöldségek, sőt nem allergizál!
2008. szept. 5. 15:11
A fiam is azt kapta és most a lányom is azt kapja vacsira. Minden éjszakát átaludtunk mert nem lesznek éhesek. És imádták. Vátozatos ízűek. Szóval csak jó a véleményem.
5. gota
2008. szept. 5. 15:08

Az én lányom vacsira kapja, mert bármi mást adtam neki, egyszerűen nem lakott jól és éhes volt éjszaka. Igaz, ezekből is csak a natúr ízeket szereti: grízes, kekszes, max vaníliás.

Pedig eleinte én is nagyon húzódoztam, de amikor láttam, hogy jól lakik vele, akkor már kevésbé. Még most sem nagyon örülök, hogy ezt kapja, de imádja...

Szerintem később majd ugyanilyen lesz az édesség is: ha belegondolsz, hogy mi minden van mondjuk egy úgynevezett "tejszelet"-ben, vagy hasonlóban, akkor semmit sem adhatunk nyugodt szívvel a gyerekeknek...

2008. szept. 5. 15:04
A lányom imádta minden féle ízben.Ha néha úgy tűnt unja,akkor gyümölcsöt kevertem bele.
2008. szept. 5. 14:58
A fiam 4 hónapos korától kapta,nagyon szereti a mai napig.most 4 éves reggelire szoktam csinálni neki,vagy a férjem mivel könnyű,nem kell főzni sem,nem tudom miket tartalmaz pontosan de lehet többet ér mint sok gyereknek a reggel-este kötelező kakaó ami csak szorulást okoz,tápértéke meg annak sem több ráadásul a tejpép nem túl édes.Szoktam igazi"narancslével,fahéjjal izesíteni.
2008. szept. 5. 14:52
Elég riasztó ha elolvasod az összetételüket.
2008. szept. 5. 14:51
Mi a véleményetek a tejpépekről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook