Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a pénzügy-számviteli ügyintéző szakról OKJ-s képzés keretein belül? fórum

Mi a véleményetek a pénzügy-számviteli ügyintéző szakról OKJ-s képzés keretein belül? (beszélgetős fórum)

2012. okt. 2. 12:27

Igen, de ez csak középfokot ad, arra meg a közgáz érettségi elég, higyjétek el tapasztalat. Ha ezen a pályán akar jobban érvényesülni, akkor csak diplomával tud mit kezdeni. Ahhoz, hogy ezzel a papírral elhelyezkedjen, édes kevés. Akkor fogadják el, ha min. 2 éves tapasztalata van mellé.

És tegyünk különbséget az "ügyintéző" és a "szakügyintéző" között. Az első középfok, a második felsőfok! Az elsővel tényleg csak s@ggget lehet törölni. A másodikat legalább beszámítrják a főiskolánál. Én is másod évfolyamon kezdhettem volna a fősulit és még abban az évben is jártak volna kreditek. De nemmentem tovább! Mostmár nem is bánom, sőt soha nem dolgoznék abban a szakmában. Arra volt jó a papír, hogy a mostani helyemen engem vettek fel,mert be lehetett tenni pénztárba! De ugyanolyan kis ügyfélfogadós-titkárnőféle vagyok, mint aki sima érettségivel el tud helyezkedni. Na meg magasabb a minimálbérem,mert nekem "felsőfokú" végzettségem van. Nem bántam meg,mert iskolarendszerben csináltam és ingyen volt. De ha fizetni kellett volna érte, biztos nem végzem el.

8. Pen80 (válaszként erre: 7. - Hudvig)
2012. okt. 2. 11:39

"esetleg még könyvelő mellé asszisztensnek, de ott meg lábtörlőnek meg rabszolgának használnak." Nem kezdheti rögtön cégvezetőként. :) És ha pl. mérlegképes könyvelő akar lenni majd, akkor ennél jobb hely nincs is, ez úgyis kötelező hozzá. De ha bármilyen vállalkozást, céget csinálna később, ez a tudás kell, nagyon jól jön, és ha még rabszolga is volt egy könyvelő mellett, akkor az egyenesen királyság. :)

Ez egy jó alap, innen rengeteg irányba mehet, kizárólag ez valószínűleg nem lesz elég egy magasabb életszínvonalhoz, de kezdésnek jó.

7. Hudvig (válaszként erre: 6. - Ayres)
2012. okt. 2. 11:35
Sajnos elhelyezkedéshez nem sokat ér az OKJ. Nekem szakügyintézőim van (felsőfokú). Bankban, biztosítónál szóba sem állnak velem. Esetleg postán vagy magáncégeknél, de ott meg a könyvelési gyakorlat az előny, esetleg még könyvelő mellé asszisztensnek, de ott meg lábtörlőnek meg rabszolgának használnak. Mondjuk, ha főiskolára akarsz menni a kreditek miatt megéri, de csak ezzel szinte semmit nem érsz!
2012. okt. 2. 00:01

Ha akkreditált képzésre mégy akkor az adott főiskola elfogadja az elvégzett tantárgyakat, így lesz egy csomó kredited amivel lefaraghatsz egy vagy két félévet a főiskolából.

Egyébként ezzel a végzettséggel leginkább bankban, biztosítóknál, pénzügyi intézetekben lehet dolgozni, de kisvállalkozások is szoktak foglalkoztatni PÜSZI-seket.

5. Pen80 (válaszként erre: 4. - Toulouse)
2012. okt. 1. 22:48
Ez jó alap lehet akkor.
2012. okt. 1. 22:44
Azért gondoltam erre, mert egyetemre egyenlőre sajnos nincs lehetőségem menni. Középsuliban pedig leginkább gazdaságot és marketinget tanultam és szerettem is.
2012. okt. 1. 22:43
Attól függ, mit akarsz vele kezdeni :)
2012. okt. 1. 22:42
Szerintetek érdemes lenne elvégezni?
2012. okt. 1. 22:41
Mi a véleményetek a pénzügy-számviteli ügyintéző szakról OKJ-s képzés keretein belül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook