Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kötelezheti egy vezető az irodai ügyintézőt ablakpucolásra, függönymosásra? fórum

Kötelezheti egy vezető az irodai ügyintézőt ablakpucolásra, függönymosásra? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. gyöngy:) (válaszként erre: 5. - 2f7bab4a2d)
2017. márc. 5. 20:27
Mit kell megcsinálnod?
2017. márc. 5. 20:20
Simán megpucolom az ablakot, ha nem tetszik amit látok, takarítgatok néha:)
34. Channa* (válaszként erre: 27. - 31bc25d879)
2017. márc. 2. 19:35

Jaj, de tudjuk, hogy milyen ez. Hiába nincs benne, ha nem teszi meg az ember, akkor lehet, hogy következményei lesznek.


Én, mint már írtam többször egy szoftverfejlesztő cégnél dolgozok, azaz legtöbben informatikusok vagyok, és mindenki irodai munkás.


Télen ha esik a hó, akkor teljesen természetes, hogy a fiúk mennek és havat lapátolnak, ha valami nehéz cuccot hoznak hozzánk, akkor segítenek a titkársági dolgozóknak becuccolni, stb.


Volt már olyan, hogy nem volt időnk segíteni, ez úgy lett tálalva a cégvezetőnek, hogy nem volt kedvünk. Hát, büntiben voltunk hónapokig. És mi a bünti nálunk? Nem hívnak meg minket tájékoztató fórumokra, csúnyán néznek ránk, nem kapunk sütit, csak a többi osztály, stb.

Persze mi ezen jókat szórakozunk, mert ez semmi, de van, ahol ezt komolyabban büntetik....

2017. márc. 2. 19:11

Ja, sőt... A SAJÁT függönyömet vittem be, kimosva, kivasalva, illatosan, fel is raktam, az ablakot megpucoltam, virágokat vittem, karácsonykor fényfüzért, a saját pénzemből szaloncukrot, a saját tollammal írok, mert azt szeretem... és még sorolhatnám, mert baromi sok mindent vittem be, hogy hangulatos legyen a helyiség, amiben dolgozom.

A mai napon megpucoltam az üvegajtót és a kis kliensező ablakunkat, Húsvét előtt jön a nagy.

De én szeretek takarítani, úgyhogy nekem totál belefér.

32. era06 (válaszként erre: 2. - C014e4db82)
2017. márc. 2. 11:57
Nem (egészen) a főnöknek csinálod, hanem magadnak is. Azzal kezdtem a napot, hogy letöröltem az asztalt, felsepertem a székem alatt,ha nem tetszett ahogyan a takarítónő csinálta. Nekem kellett eltölteni benne 8 órát. (az sem mindegy, hányan vannak egy irodában, és csak KIT érint eme megtiszteltetés :( )
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 18:12

Nem vagyok ideges, miért is lennék egy kérdés miatt?


Egyébként, ahogy te megtetted, megtette több hozzászóló is. Én is megtettem és meg is teszem még most is, hogy hangulatosabb legyen a munkahelyi környeztem, ha benne van, ha nincs a munkaköri leírásomba. Mondjuk egy toronyházba biztos nem állnék ki ablakot puceválni, mert tériszonyom van, de a legtöbb munkahelyemen az ablakot nem is a takarítók tisztították, hanem ablaktisztító vállalkozók.

30. 31bc25d879 (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2017. márc. 1. 18:09
Húhh, bocs...félreolvastalak:)
2017. márc. 1. 17:00

De, válaszoltam. Ha benne van meg kell csinálni, ha nincs nem kell. Ennyire egyszerű:)


De még egyszer leírom, hogy te is megértsd:)


Szerintem egy irodai ügyintézőnek nincs benne a munkaköri leírásában az ablak puceva és függöny mosás. De ha mégis az a számomra fura helyzet állna elő, hogy a munkaszerződésében ez benne foglaltatik és szerepel, akkor nem merülne fel kérdésként mert akkor aláírta és tudomásul vette. Gondolom akkor csinálja/ csinálná rendszeres időközönként.


Tehát a kérdés okafogyottá válna. Viszont nem vált azzá, mert a fórumindító feltette kérdésként ezt a munkaügyi-munkajogi problematikát.


No már most csak remélni tudom, hogy így elfogadod válaszként a hozzászólásomat.

De ha nem, az sem baj:)

Aki érteni akarja érti, aki nem, az nem.


Egyébként megjegyzem, hogy mikor az épület ahol dogozom új műanyag ablakokat kapott, akkor az én irodámba megpucoltam az 1 db ablakomat. Hovatovább én vásároltam függönyanyagot és megvarrattam mert az én szobám, én vagyok benne, hadd örüljek már neki. Legyen már olyan színű és olyan fazonú amilyet szeretnék.

Hidd el, nem volt benne a munkakörimben. Szerintem megfogom most húsvét előtt is pucolni;)


Munkaköri leírás tekintetében pedig várom a fórumindító nyalatkozatát mely szerint részét képezi-éé a fent említett feladat a beosztását, hatáskörét, tisztségét...csak, hogy megnyugodj:)

28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 16:21
Nem tudom, mert nem válaszolt rá, hogy mi szerepel a munkaköri leírásában.
2017. márc. 1. 16:13

Mert szerinted egy irodai ügyintézőnek ez benne foglaltatik a munkaköri leírásába?

Nem tartom életszerűnek.

Így azt gondolom, hogy nem kötelezheti.

Ha és amennyiben benne van, akkor meg nemes egyszerűséggel meg kell csinálni, de gondolom akkor nem lenne kérdés és nem állna itt előttünk ez a fórum, hiszen akkor megteljesítené a feladatot.

Tehát nem tudom, csak józan paraszti ésszel gondolom.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 15:37
Honnan tudod, hogy nem kötelezheti, amíg nem ismered a munkaköri leírását?
2017. márc. 1. 11:16

Nem kötelezhet.

Egy irodában nincs taki néni?

24. Channa* (válaszként erre: 21. - Pengő Gyöngyi)
2017. febr. 28. 20:58

De igen!

Csak nem hívjuk meg magunkhoz aki kitalálta, így nem tudja, hogy otthon azért felvesszük:DDDD

23. 9c485f67e8 (válaszként erre: 22. - Globus)
2017. febr. 28. 20:07
Nem köteleztek, volt ahol kimostam a hatalmas nagy függönyöket; fizettek érte, mivel munkaidôn kívül csináltam - az irodának meg nem volt ugyebár mosógépe.
22. globus
2017. febr. 28. 19:54

Nem hiszem, hogy kötelezheti.

Én is hazahozom a függönyt. Tudom, hogy őt akkor sem zavarná, ha tíz évig nem lenne kimosva, de miért ne legyen szép tiszta, ha így szeretem? Gép kimossa, nem nagy kunszt. Persze ha utálnék itt dolgozni, más tészta... viszont akkor találnánk egyéb ütközési pontot, nem ez lenne legnagyobb bajunk.

21. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 20. - Channa*)
2017. febr. 28. 19:09
Ne már :))
20. Channa* (válaszként erre: 19. - Pengő Gyöngyi)
2017. febr. 28. 19:01

Úgy-úgy:D


Egyébként nekünk az is benne van valamibe, hogy otthon sem lehetünk mackó nadrágba:DDDD

19. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 16. - Channa*)
2017. febr. 28. 18:54
Jaja, a bűvös mondat: amire a felettese utasítja... Milyen hülyeség, ennyi erővel ebédet is főzethet vele, egyébről nem is beszélve :DD
2017. febr. 28. 18:44
szó sem lehet róla:)
2017. febr. 28. 18:21

Nem.

Jó pénzért elvállalhatod, de kényszeríteni nem kényszeríthet.

Bár ahogy látom az egyszemélyes üzleteket, bizony ôk is takarítanak, járdát, utcát söprögetnek.

2017. febr. 28. 18:21

A munkaköri leírásban mindig van egy olyan pont, hogy: amire a felettese utasítja...

Ez alapján belefér, bár én is szoktam pampogni, amikor erre a pontra hivatkozva rám sóznak valamit, hogy: ok, ezt megcsinálom, de nehogy azzal gyere, hogy hétfőnként a sarokra kell kiállnom:DD


Na, a lényeg. Miért ne csinálhatnád meg? Én már WC-t is pucoltam magamtól, mert a takarítónőknek nem megy az igényeim szerint....

2017. febr. 28. 18:18
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - C014e4db82)
2017. febr. 28. 18:05

Ha kell a pénz, nincs jobb lehetőség, megcsinálnám, hiszen a főnök, az főnök, legközelebb olyan feladatot adhat, amibe beletörik az ember bicskája és ön a lapát.


Egyébként normális estben, ami le van írva a munkakörödbe, azt kell elvégezned, de vannak rejtett megbízások, pl. amit a feladat megkíván.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2017. febr. 28. 18:02
A kérdésében írta, irodai ügyintéző.
12. Miss Angel (válaszként erre: 1. - C014e4db82)
2017. febr. 28. 17:54
egyszerű a válasz,arra kötelezhet amit belefoglalt a munkaszerződésedbe
11. andi6020 (válaszként erre: 2. - C014e4db82)
2017. febr. 28. 17:52

Hogy és mivel gúnyol?

Amúgy mi a munkád?

10. andi6020 (válaszként erre: 7. - C014e4db82)
2017. febr. 28. 17:51
Takarítson a takarítónő. Miért tennéd, ha van?
9. gigi> (válaszként erre: 7. - C014e4db82)
2017. febr. 28. 17:50
S ha már a takarító nő nem csinálja meg a saját munkáját,akkor ő tulajdonképpen mit csinál munka idejében?
2017. febr. 28. 17:50

amúgyy szívesen megcsinálnám, házias vagyok...

de igy nincs sok kedvem hozzá

2017. febr. 28. 17:49

nincs a munkaköri leírásban

munkám mellett még nagyon sok mindent csinálok, rakodok utána ....

a takarítónőt többre becsüli...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook