Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a különbség a cigánykártya és a tarott kártya között? Melyiket hogy kell vetni/lerakni? fórum

Mi a különbség a cigánykártya és a tarott kártya között? Melyiket hogy kell vetni/lerakni? (tudásbázis kérdés)


19. makrai.lilla (válaszként erre: 18. - Titánia83)
2010. nov. 4. 14:26
pont ezert mert volt kb 2 is akiknel semmi nem jott be ,vagy egy ,az hogy meghal egy rokonom es be is jott,konkretan a papam.
18. Titánia83 (válaszként erre: 15. - Makrai.lilla)
2010. nov. 2. 21:30

A Tarot több lapból áll, konkrétumokra jobban lehet jósolni, míg a cigánykártya nagyobb általánosságokban fogalmaz.


A lapok csak iránytűk. A mögötte lévő látás és megérzés a legfontosabb. Az sosem megoldás, hogy valaki elolvassa a lapokra felírt dolgokat. Látni kell a kártyák mögé.


A megbízhatóság kérdésére válaszolva pedig hallgass a megérzéseidre. Hogy mit fogadsz el igaznak, miben hiszel, és milyen jósnak hiszel.


Miért jártál több jósnál? Általában ha az embernek egy személy "beválik", akkor nem megy újhoz.

17. Titánia83 (válaszként erre: 16. - 03feca27e2)
2010. nov. 2. 21:27

Ez nagyon igaz. Mindig csak a lehetséges jövőt mutatja. Ha az ember nem ragaszkodik hozzá foggal-körömmel, akkor megváltoztathatja, ha szükséges.


Kerülni is kell az olyan jósokat, amelyek kész tényként mondják, hogy az lesz, amit ők mondanak!

2010. okt. 27. 15:39

Kedves makrai.lilla!


Én úgy gondolom hogy a jóslás bármely formája egyfajta lehetséges jövőt mutat meg, ami az adott helyzetben maradásnál bekövetkezhet. De ez csak az én véleményem. :)

2010. okt. 27. 15:24
voltam már pár jósnál ,általában mindenki cigányból jósol de legutóbb akinél voltam tarotbol jósolt,nagyon ledöbbentett mert amiket mondott tökre igaz nak tünt...(azt vettem észre a tarot kártya más,itt nem azt jósolja meg hogy pl az illetö holnap felhiv e,hanem tanácsot ad föleg,egy kártyának itt egész hosszú jelentése van,teljesen más.kérdem én,ez a kártya,jóslás megbizhatóbb ? nekem idáig ugy tűnt sokkal pontosabb,még ha nemis konkrétumot mondott.
14. marduk
2010. febr. 23. 16:49
ÉN tarot elemzést tanultam a kártyám is tarot.Igazad van,de ha az ember évekig a hallás után ír tévedhet.
2010. febr. 21. 14:11
És még valami: a Tarot kárnya kiejtése: taró
2010. febr. 21. 14:11
Elnézést, de a tartot kártya és a tarokk kártya nem ugyanaz! A tarokkal játszanak, a tarot-val sorsot elemeznek.
11. marduk
2010. febr. 2. 22:18
A tarok kártyát, keresztet kell lerak középre kettőt alsó a jelenlegi állapotot mut a takaró lap a reagálást.a bal lap a múlt a felső az értelem az als az ösztön jbb a jövő és még 5 lap jobbboldalt.a környezet a félelem a vágy a hzzáállás a jőv .Na nem könnyü mert a lap jelemét ismerni kell.
10. marduk
2010. febr. 2. 22:08
A tarok kártya 78lap a cigány 34.A tarok kártya a sors elemző kártya ezzel az tud eredményesen elemezni aki tanulta is a tarokkot és ez nagyon hosszú folyamat és csak az akarjon ilyen módon kártyát vetetni aki bízik is a kártyavetőben.A cigány kártya nem nagyon szeretem használni olyanok kérik akik beszédesek saját maguk elmondják a választ.Ha emberismerő vagy a 4 lap letétele arra a lapra ki a jóslást kéri mindent elárul.ha mondjuk valaki a pénzre tesz ott a pénzkörül forog az esze és az bizony lehet hó és rossz is.Na valahogy igy.Én a lélek gyógyászatra használom a tarokot
2010. jan. 24. 15:06
Ja igen, és mind a kettőnél rengeteg lerakási mód van. Veszel egy könyvet, már abban van vagy 20 féle. Egy másik könyvben újabb 20. Mindenki mást szeret kirakni, mindenkinek más "jön be". Valóban a Tarot-nál a kelta kereszt a legismertebb, de ott már azért tényleg kell ismerni jól a lapokat, jelentéseket, kombinációkat.
2010. jan. 24. 15:02

Mind a kettő jóskártya, de egészen más. A tarot sokkal komplikáltabb, a cigánykártya kicsit egyszerűbb, de mind a kettőhöz érteni kell. Nem elég lerakni őket.

Soha nem szabad viszont elfelejteni, hogy EGYIK SEM MONDJA MEG A JÖVŐT!!!

Csak lehetőségeket mondanak. Ha ezt fogod lépni, akkor ez fog történni. De mivel csak lehetőségek, ezért el is kerülhető. És soha nem fogsz olyan választ kapni, hogy pl. valaki meg fog halni. Kijöhet olyan kombináció, hogy haláleset fog bekövetkezni, de ezt egy kártyával foglalkozó ember nem is fogja megmondani. Ha megmondja, nem szakember.

Rengeteg könyv is van, főleg a tarot-hoz. Egyszerűbb kérdésekre még előképzettség nélkül is lehet választ kapni, ilyen kirakási módok vannak a kártyacsomaghoz is.

De tartot-kártyából rengeteg féle van. Ott is mindegyiknél mást jelentenek a lapok.

Úgy tudom, hogy cigánykártyából is kettő van, bár én még csak az egyszerűbbet láttam, én is azt használom. Tartot-ból meg a Rider Tarot kártyát. Ez a legismertebb. Az Ősi Ösvény Tarot is elég jó, de én azt nem annyira szeretem.

7. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 6. - 6d7bb5d08f)
2010. jan. 24. 14:57
A jövő "megnézése" pedig egyfajta útmutatás. Nem muszáj követni, de érdekes. ^^
6. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2010. jan. 24. 14:56
Bizony, a jelen a legfontosabb, de ne felejtsük el, hogy múlt nélkül nem lenne jelen... ;) Ahhoz, hogy akár ma, akár a jövőben jó döntéseket tudjunk hozni, szükségünk van a múlt tanulságaira, máskép sose fejlődhetnénk. Egyébként maximálisan egyetértek a jelen fontosságával. :)
2010. jan. 24. 14:26

Én tűzbe vágnám mind a kettőt a többivel együtt.

A múlt történelem, a tegnap már csak volt, a "ma" a lényeg, a holnap titok.Az a fontos, hogy a mai napot éljük meg helyesen, tegyük a kötelességünket. S ha nyugodtan mehetünk el aludni, mert mindent megtettünk, ami tőlünk telik, emelt fővel nézhetünk a holnap elé és nézhetünk a tükörbe a tegnap miatt.

2010. jan. 24. 14:06
De van még a kelta kereszt, párkapcsolatelemzés, csakraolvasás (,ha jól tudom), múlt-jelen-jövő, illetve éves vetés hónapokra, majd az egész évre vonatkozóan. ;)
2010. jan. 24. 14:05
A legegyszerűbb az egy kérdés- egy válasz. Felteszel egy kérdést, amire koncentrálsz é úgy húzol egy kártyát. :)
2010. jan. 24. 14:03
Hát...a taro-tal elég sokféleképp lehet vetni... :D
2010. jan. 24. 13:45
Mi a különbség a cigánykártya és a tarott kártya között? Melyiket hogy kell vetni/lerakni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook