Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a feladata egy cégnél a pénzügyi ügyintézőnek? fórum

Mi a feladata egy cégnél a pénzügyi ügyintézőnek? (tudásbázis kérdés)

20. 0b18315731 (válaszként erre: 16. - T_marcsi)
2011. aug. 29. 16:18
Nem is olvastam mit írtál,de jó,hogy én akkor mégsem írtam akkora baromságot.:-)Pedig nekem nincs ilyen végzettségem!Szuper vagy!:-))Puszi
19. 0b18315731 (válaszként erre: 15. - Maddi)
2011. aug. 29. 16:16
Sajnos igen a gyakorlatot elvárják,de lehetőséget nem igen adnak.Igényelj start kártyát úgy hirdesd magad.Pozitívan!Kiváló....frissen végzett ...ilyen olyan precíz dinamikus..azonnal tud kezdeni blablabla!Jól marketingezd ki magad.Mi a frászért van próba idő ha nem ezért?Viccesek!Ingyen ne dolgozz az butaság!Valami frappáns jó motívációs levél mást nem tudok javasolni sajnos!Sok sikert!
18. maddi (válaszként erre: 17. - 1675f7fe54)
2011. aug. 29. 16:15

Aranyos vagy :). És azt tudom :).

Mindenképp kell meló, hogy némi önbizalmam legyen.

Elég sz@r a feleslegesség érzése. Nem akarok becsavarodni...

17. 1675f7fe54 (válaszként erre: 15. - Maddi)
2011. aug. 29. 16:13

Annyit tudj, hogy mi a kimenő és bejövő szla különbsége-a többit megfogják mutatni neked:)


Egy percig se aggódj. Amúgy is mindig azok tanulják meg gyorsabban a dolgokat, akik a mélyvizbe vannak dobva:)

16. t_marcsi (válaszként erre: 15. - Maddi)
2011. aug. 29. 16:12
Nekem az első munkahelyemre úgy sikerült elhelyezkedni, hogy kiváltottam a start kártyát, és közöltem az interjún, hogy bármennyit tudok túlórázni, és fizetést is ajánljanak ők. Végül 1,5 évig voltam náluk, széthajtottak és kihasználtak mint az állat, de meglett a gyakorlat, és a gyümölcse is :) Második munkahelyemen már normális fizetésem volt, és nagyon szerettem amit csinálok, ráadásul nem is kellett sokat gürizni :)
15. maddi (válaszként erre: 12. - T_marcsi)
2011. aug. 29. 16:09

Én is így gondoltam valahogy, és abban bízom, hogy valóban lesz ott valaki, aki beavat.

Csak az a baj, hogy tényleg mindenhová gyakorlatot kérnek. Azt meg nem tudok csak úgy leakasztani, hacsak nem vetítéssel. Amúgy teljesen esélytelen.

Férjem már azt is javasolta, hogy ajánljam magam csak úgy, fizetés nélkül, csak hogy gyakorlatot szerezzek... Teljesen gázos ez a helyzet...

14. t_marcsi (válaszként erre: 10. - Maddi)
2011. aug. 29. 16:07
Sajnos amit a suliban tanultam a könyvelésről, abból kb a T-K fogalma volt, amit tudtam használni... minden cégnél más a számlatükör, mások a bontások, tényleg csak a legalapabb alapok azok, amiket tudsz használni. Bár vigasztaljon a tudat, hogy gyakorlatban nagyon hamar meg lehet tanulni mindent :)
13. 1675f7fe54 (válaszként erre: 10. - Maddi)
2011. aug. 29. 16:05
A pénzügy embercentrikusabb és mozgalmasabb, a könyvelés meg monotonitás. Kb. igy jellemezném..
12. t_marcsi (válaszként erre: 7. - Maddi)
2011. aug. 29. 16:04

Ezzel azért vigyázz, mert ha konkrét dolgokra kérdeznek rá, elég nagy bukta lehet belőle :( Én ráfaragtam ezzel, bár csak arról meséltem miket csináltunk gyakorlaton suliban.


Nekem egyébként a következőket kellett csinálni eddig 2 munkahelyen:

1. számlák kiállítása, utalások előkészítése, számlák rendszerezése, kintlévőségkezelés, jelentések

2. házipénztár könyvelés-kontírozás, bank könyvelés-kontírozás, bejövő számlák könyvelése, kimenő számlák készítése, napi/heti/havi forgalmi jelentés, bónuszrendszer ellenőrzése, biztosításokkal kapcsolatos ügyintézések, bankgaranciák intézése, havi ÁFA-zárás előkészítése (elhatárolás-visszaforgatás, ÁFAbevallás előkészítése, költségfelosztás) - itt még voltak dolgok, de azok nagyon speciálisak voltak csak az adott munkakörhöz kapcsolódóan


Mind a két helyen pénzügyi ügyintézői munkakörben dolgoztam, mégis teljesen mást kellett csinálni, más programokkal dolgozni, más rendszerekkel. Egy volt közös a két munkában a táblázatkezelést felsőfokon meg kellett tanulni :(

11. Fisica
2011. aug. 29. 16:03
ha felvesznek úgyis elmondják mit várnak és meg is mutatják, nem kell parázni:) mindenhol másképp csinálják
10. maddi
2011. aug. 29. 16:03

Pedig nem olyan nehéz :).

Elvégeztem egy tanfolyást, pénzügyi- számviteli ügyintéző vagyok, van szép kis bizonyítványom.

Viszont még nem dolgoztam ebben a munkakörben.

Állást viszont csak úgy hirdetnek, hogy "gyakorlattal rendelkező...", és mindenképp dolgozni szeretnék, számlát írni tudok, könyvelni is (persze élesben még nem csináltam, de tudom, hogy mi hová való), és a lényeg, hogy elhelyezkedjek, de ha esélyem sincs (a gyakorlat hiánya miatt), akkor sosem lesz belőlem semmi.

Nem tudom, érthető voltam-e, a lényeg, hogy szerintem nem én vagyok/lennék az első, aki olyat állít egy önéletrajzban, ami nem igaz.

9. 1675f7fe54 (válaszként erre: 7. - Maddi)
2011. aug. 29. 15:53
?? Ezt nem értem...
8. 1675f7fe54 (válaszként erre: 1. - Maddi)
2011. aug. 29. 15:52
meg a banki dolgok kivezetése..
2011. aug. 29. 15:52
Vetítenék magamnak gyakorlatot, de nem tudom, hogy adjam el magam...
6. 1675f7fe54 (válaszként erre: 1. - Maddi)
2011. aug. 29. 15:50

Számlák, kintlévőség kezelése, könyvelendő anyag összekészítése, nyilvántartás vezetés ki-be érkező számlák, késedelmi kamatok stb.Egyeztetés, kapcsolattartás az ügyfelekkel.stb.


Régen ez volt.

5. reload (válaszként erre: 1. - Maddi)
2011. aug. 29. 15:50
szerintem olvass el egy tanfolyam leírást, ott nagyjából körvonalazzák, hogy mire is jó egy ilyen végzettségű ember :)
2011. aug. 29. 15:49
minden cégnél más...pl. utalások előkészítése, számlák iktatása, házipénztár stb.
2011. aug. 29. 15:48
Végzettségem szerint az vagyok, de fogalmam sincs, hogy mi lenne a feladatom (már ha felvennének ebbe a státuszba, mert gyakorlat nélkül szinte esélytelen).
2. agis
2011. aug. 29. 15:48
Minden cegnel mas es mas a feladatkor....szerintem .
2011. aug. 29. 15:47
Leírná nekem valaki nagy vonalakban, hogy mi a feladata egy cégnél a pénzügyi ügyintézőnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook