Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meztelenségről tabuk nélkül fórum

Meztelenségről tabuk nélkül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
174. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 173. - Zolo)
2021. dec. 26. 15:19
Én csak olyan előtt mernék meztelenkedni, akiben maximálisan megbízom.
173. zolo
2021. dec. 26. 15:16
Nudista strandon is vannak szabályok. Az nem a szexről szól, sőt pont az tiltva van. Viszont Délegyen kivan rakva egy szabályozás. Lehetőleg köszönjenek egymásnak az emberek méghozzá tegeződve, ha olyan szituációban vannak. Wc,mosdó természetesen közös. Ott ki is tudtam próbálni kb. 70+ os mama jött be. Abszolút nem zavarta hogy letegeztem sőt még beszélgetést kezdeményezett. Az emberek sokkal barátságosabbak, közvetlenebbek egymással. Büfénél kávét akartam inni és 10 ft hiányzott. A mögöttem álló pasi szó nélkül kisegített. Este diszkó volt és ismeretlenül is csatlakozhattam egy kisebb társasághoz. Mivel hűvös volt ezért ruhában voltunk. Kettő lánytestvér szülinapot ünnepelt. Kicsit jókedvük volt már. Egyszer csak levetkőztek meztelenre így táncoltak egy kicsit és utána felvették a másik ruháját. Ezt csinálták volna meg egy diszkóban. Az a lényeg szerintem az egy sokkal jobb világ és barátságosabbak, toleránsabbak az emberek egymással.
172. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 171. - Oneman)
2021. dec. 22. 19:45
De aki nudista strandra megy, az eleve jó eséllyel azért megy, hogy megbámulják, vagy ő nézhessen másokat.
171. oneman (válaszként erre: 169. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 22. 19:36
Nem tudom kit mi zavar. Engem nem zavar, tőlem nézhet aki akar, de én férfi vagyok. Nő még sosem kezdett ki velem jó 30 év alatt, lehet fordítva előfordul, bár én még ilyet sem csináltam.
170. oneman (válaszként erre: 163. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 22. 19:33
Egyszer voltam egy naturista szaunában, páran voltunk meztelenül és bejött 2-3 fürdőruhás turista. Jött a szaunamester és kidobta őket. Ki volt rakva a bejáratnál hogy fürdőruhában tilos bemenni. Aztán akik ott maradtak mondták, hogy nem biztos hogy ki kellett volna zavarni őket, maradhattak volna.
169. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 168. - Oneman)
2021. dec. 22. 19:33
Na de az miért zavarja őket, ha a nudista strandon nézi őket valaki? Mert elvégre azért mentek nudista strandra, hogy meztelenkedjenek, ergo akkor miért zavarná őket, ha valaki megbámulja őt?
168. oneman (válaszként erre: 167. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 22. 19:29
Az nem illő a nudista strandokon sem, hogy feltűnően vagy zavaróan bámuljon valaki valakit. Mondjuk nem is nagyon tudom elképzelni hogy milyen ott kukkolni, hiszen mindenki meztelen. Nem kell titokban leskelődni, ha valaki elmegy mellettem látom, ha ott van tőlem 5-10 méterre akkor is, vagy ha megy be a vízbe, stb. Arról már nem is beszélek ha beszélgetek mondjuk egy nővel és 2-3 méterre van.
2021. dec. 22. 18:50
A barátaitokkal/barátnőitekkel szoktatok együtt meztelenkedni? Nudista strandokon amúgy megengedett a kukkolás (hiszen ott úgyis mindenki meztelen), vagy kivágják onnan a stírölőt?
2021. dec. 22. 18:07

Szerintetek ha a kultúránk, meg

a társadalmunk nem állna ennyire vaskalaposan a pucérsághoz, akkor ez lenne a természetes?

2021. dec. 22. 18:05
Meztelen úszás lenne, vagy meztelen kondi. Hmmm, tudom, elég beteg és elborult ötlet..
2021. dec. 22. 18:02

Amúgy lehet beteg feltételezés, de szerintetek van olyan, aki azért IS jár mondjuk strandra, vagy uszodába, hogy leskelődjön a "húsfelhozatal" közül?


Vagy így akar csajozni/pasizni, vagy csak megnézni a másikat az öltözőben meztelenül. Bár nem hiszem, hogy bármi komoly történne ezekből a próbálkozásokból... Ahhoz túl szégyenlős szerintem mindenki.

163. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 162. - 37e1ff8723)
2021. dec. 21. 19:50
Nem vagy szégyenlős. 😂😂🤣 Egyszer voltam szaunában, de az fürdőruhás volt. Ha meztelen lettem volna, páros lábbal b@sznak ki onnan.
162. 37e1ff8723 (válaszként erre: 160. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 21. 19:48
Én kihúzom.
2021. dec. 21. 19:48
Az ember alapállapota a meztelenség, hiszen mindenki meztelenül születik.
2021. dec. 21. 19:47
Ha otthon egyedül van valaki, függöny behúz, akkor szerintem semmi szégyellnivaló nincs benne. Olyan felszabadító érzés. Nem látja senki.
159. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 157. - Sanyinak)
2021. dec. 21. 19:44
Amúgy is ha senki nem lát. Aludni úgy.
2021. dec. 21. 19:42
Az minden, csak nem nudizmus. A nudizmus lényege a csoportos meztelenkedés. Vagy te többen vagy?😯
157. sanyinak (válaszként erre: 156. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 21. 19:36
Hát fürdés közben bizonyosan 😆
2021. dec. 21. 18:33
Egyedül otthon nudizni jó.
155. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 154. - 9370250d08)
2021. dec. 21. 15:51
Szerintem ha az ember otthon egymagában meztelenkedik, meztelenül flangál, meztelenül alszik, vagy a párjával együtt nudizik, azzal semmi probléma nincs, sőt, teljesen természetes. Ha az ember a saját párja előtt nem mer csupasz lenni, akkor ki előtt mer?
154. 9370250d08 (válaszként erre: 149. - Mézes-Krémes)
2021. nov. 17. 18:49

Na igen; van ami csakis meztelen jóóó! 😀


Mondjuk sztem az is fontos; hogy a sajat testunk aktualitasaval is kepben legyunk. Ha nem vagyok olyan jo formaban; nem szeretek a tukor elott flangalni meztelenul, de mivel szoktam legalabb ez is osztokel arra, hogy gondozzam a testem.

Az is biztos; hogy a ruha apol es eltakar.

153. Channa* (válaszként erre: 148. - Mézes-Krémes)
2021. nov. 17. 15:13

Igen, igazad van!

Sokan valóban el nem tudják képzelni, hogy ápoljanak egy embert. Nekik ott vannak a szakemberek.


Utolsó bekezdésed: Pont ezért nem lesz az, hogy megbámulja majd az első meztelen embert;)

152. tumbo2 (válaszként erre: 150. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 14:34
én fiatal koromban szégyenlős voltam,de már nem .nevettem,mikor a szomszéd talán leselkedett,hát úgy kell neki.
151. oneman (válaszként erre: 135. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 11:47
Én igen, de én azokhoz tartozom akik számára nem probléma a meztelenség, még akkor sem ha nem csak azonos neműek körében történik. Például a naturista strandon eleve nincs külön női és férfi tusoló, illetve a vízben, vagy a vízparton sincsenek elkülönítve nemek szerint a vendégek. Másrészt meg otthon sem szokott gondolom a többség fürdőruhában, esetleg bugyiban vagy alsónadrágban tusolni, fürödni, ez nem olyan dolog, amit célszerű valamilyen öltözékben végezni. A strandon erre azért van szükség, mert a társadalmi elvárások szerint nő és férfi nyilvános helyen nem láthatja egymást meztelenül, illetve a társadalom többsége számára a meztelenség nem elfogadható, a közerkölccsel nem összeegyeztethető. Talán még büntethető is, közerkölcs megsértése vagy valami ilyesmi címen. Vannak akik úgy gondolják, hogy akik nem így élnek azok mindenféle beteges, abnormális emberek.
2021. nov. 17. 11:46

Na igen, orvos előtt is lehet olyan szituáció, hogy le kell vetkőzni meztelenre.


Vajon vannak olyan népcsoportok, törzsek, ahol a meztelenség az alap?

149. Mézes-Krémes (válaszként erre: 146. - 9370250d08)
2021. nov. 17. 11:30

Igen, így igaz. :)


Hát én strandra meg szaunázni eleve nem nagyon járok, mert nem szeretem a tömeget. De egyszer mentem be olyan szaunába, ahol pucér férfiak üldögéltek. Hát abszolút nem zavartak, egészségükre, úgy voltam vele.


Én sem mutogatom magamat, soha sehol, csak ha a helyzet úgy kívánja hogy ilyesmiről kell szó legyen. :D

Bár volt már példa arra, hogy ledérebb voltam mint illene, és a férjem szólt rám, hogy azért szerinte kicsit necces volt amit tettem...

148. Mézes-Krémes (válaszként erre: 147. - Channa*)
2021. nov. 17. 11:25

Azt mondod, hogy a tabuság nem kerülhet szóba, és igazad is van, de valahogy mégis benne van, úgy érzem. Hiszen akinek maga az emberi test önmagában ekkora tabu, az vajon hogyan fog egy ilyen feladatot megoldani, megugrani, vagy feldolgozni egy ilyesmivel járó érzelmi terhet?


Van, akinél orvos esetében is szóba kerül, hogy számára ez tabu. Tudod hány női ismerősömtől hallom, hogy pl. azért nem ment el évek óta, vagy akár SOHA rákszűrészre, mert az ő lába közé senki nem nézhet?

Holott, ha belegondolsz, az életed során totálisan elkerülhetetlen, hogy előbb vagy utóbb olyan szituba kerülj, hogy muszáj legyél megmutatni a testedet egy orvosnak.


Számomra ebben SEMMI nincsen, megyek, levetkőzöm, és széjjel tárom a lábamat mindenféle feszkó nélkül. És én szentül hiszem, hogy ezt ennek a fajta nevelésnek köszönhetem. :)


Amúgy az egyik unokatesóm is így neveli az 5 éves lányát. 3-an fürdenek, apa, anya és gyerkőt a hatalmas zuhanyzóban. Kaptak is érte kritikát, hogy engedik kukkolni a gyereket. De a gyerek abszolúte nem kukkol, nincsen mit ugyanis. Természetes számára, hogy az emberi test olyan, amilyen, és nem foglalkozik ilyesmivel. És ez így a normális.

147. Channa* (válaszként erre: 145. - Mézes-Krémes)
2021. nov. 17. 09:38

Igen, az ápolás...

A nénikém még régebben a derékbetegsége miatt, volt olyan, hogy napokig nem tudott lábra sem állni. Ekkor olyan 40 éves lehetett. A szivacsos lemosás nem elegendő, azaz fürödnie is kellett, de nem tudott belépni a kádba.

Az anyja nem bírta el (nem azért, mert kövér volt, hanem azért, mert 70 éves volt ekkor már), így a kéznél lévő legerősebb ember rakta be a kádba, aki a bátyám volt és ekkor 22 éves.


Nem, nem kukkolta, nem ez volt a cél, hanem a segítség, ahogy már én is segítettem a bátyámnak megfürdeni, amikor protézis problémája volt.


A bátyám a nagymamánkat is épp úgy emelgette, amikor már ápolásra szorult, és pl. a férjem segített sokszor a barátnőmnek, amikor ő ápolta az apját.


Ápolásnál szerintem a tabuság főleg nem kerülhet szóba...

146. 9370250d08 (válaszként erre: 145. - Mézes-Krémes)
2021. nov. 17. 09:14

Nalunk is igy volt, es en is ezt tapasztaltam.

Tesom erdekes szegyenlosebb, meg mi nok most is szabadabban meztelenkedunk otthon; mint a ferfiak.


A szaunazast szeretem; furdoruha nelkul; mert kenyelmesebb; de ilyenkor is igyekszem nem mutogatni magam.

Strandon en pl; ha kijovok a vizbol altalaban veszek fel kontost/v vmi rucit; nem szeretek bikiniben flangalni idegenek elott. Korhazban fesztelenul meztelenkedten ferfiak/nok elott is. Ilyenkor engem sem zavarnak az idegenek.

Engem a meztelenseg senkinel nem zavar, szamomra az a zavaro; ha vki bamul; meg trmeszetellenesen viselkedik. Aki ilyen annak sztem mindegy a ruha.

145. Mézes-Krémes (válaszként erre: 74. - Channa*)
2021. nov. 17. 08:35

Én is így nőttem fel. Sőt, mi együtt fürödtünk egy kádban, apám, öcsém és én. Amíg kicsik voltunk és igényünk volt rá, addig ez így ment, és nekem ez egy nagyon szép emlék, nagy kötődést alakított ki. Nekem tök természetes volt hogy látom ruha nélkül a szüleimet és az öcsémet, és hogy este együtt pancsolunk a kádban.

Aztán persze ez természetesen elkopott. 🙂

Így neveltek, a meztelen emberi test nem tabu, természetes! A beteg mamát is fürdettem gyerekként, én mostam a hátát.


Ettől szerintem nekem csak jobb lett az életem. Nekem könnyebb vetkőzni az orvosnál, vagy egy friss kapcsolatban. Ha valakit ápolni kell egyszer, azzal is könnyebben fogok birkózni.


Nem meztelenkedem többet mint mások, viszont úgy alszom. Ruhában el sem tudom képzelni. Persze idegen helyen megint más, de otthon alap, hogy ruha nélkül fekszem! 🙂

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook