Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mézeskalács fórum

Mézeskalács (beszélgetős fórum)


2009. nov. 27. 23:09
Tyűűűffff. NA késsssz van. Reggel lefotózom :) díszítés nincs teljesen meg, csak 1/10-e. Mert kaptam valami díszítő tollat és azzal csináltam. :)És mivel elég késő van már nem álltam neki kikavarni a cukormázat :)
2009. nov. 27. 19:16
nem fog megromlani,jó keményre verd fel hogy ne legyen híg,én a sütéssel kész vagyok,a díszítés vissza van.én most csak 1kg lisztből csináltam,de a fiam már rájár lehet hogy nem lesz ez elég ahogy tavaly is kétszer álltam neki.
2009. nov. 27. 18:02

A nyers tojásfehérje után vissza szoktad még tenni sülni? Mert hát akkor megromlik, nem?

Nálunk készül már.3 kiló lisztből minimum:)

Te hogy állsz?

22. PécsiGyöngyi (válaszként erre: 21. - Biabababa)
2009. nov. 27. 16:12
én porcukrot teszek a tojásfehérjébe felverem,és evvel díszítem.szoktam tenni bele ételfestéket is,és így színessel is tudom díszíteni.
2009. nov. 26. 20:34

Hát nagyon remélem, hogy azok lesznek:D Rengeteg fajta kinyomóm van és mindegyikkel szoktam csinálni legalább kettőt, és azok közül egyet kidíszítek szépen. :)

Ti hogy szoktatok díszíteni? Ha cukormázzal azt hogyan csináljátok? Mi van benne? Aki tud valami jó "receptet"légyszi írja meg nekem holnap estig! :))

2009. nov. 26. 19:33
rendben kiváncsi vagyok milyen szépek lesznek.
2009. nov. 26. 18:16
Wow! Akkor "együtt" sütünk :D Rengeteg lesz nálunk. Majd teszek fel képet :D
2009. nov. 26. 17:39
értem az én receptem azt írja minnél többet pihen a tészta annál szebb lesz,már tegnap meggyurtam és holnap kisütöm
2009. nov. 26. 17:37
Mézeskalácsfűszert használok én is, de szódabikarbónát nem. A tésztát pedig csak addig hagyom pihenni, amíg a következő 4 adagot meggyúrom :)
16. PécsiGyöngyi (válaszként erre: 15. - Biabababa)
2009. nov. 26. 17:27
én mindig mézeskalács fűszert használok,szódabikarbónát is szoktam rakni.mindig 1-2 nappal előbb elkészítem a tésztát te is?
2009. nov. 26. 17:25

Én is szoktam, már 3. éve. Most pénteken fogjuk sütni az idei adagot. :)

A házikó nekem sem lett teljesen egyenes.

Mit raksz a tésztába?

14. PécsiGyöngyi (válaszként erre: 12. - Hirtelencsiga)
2009. nov. 26. 17:24
nálunk minden évben kell sütni de a házikóval bajban vagyok
2009. nov. 26. 17:23
ez eszembe sem jutott,idén megprobálom megint
2009. nov. 26. 17:22

Sziasztok!

Mi a férjemmel tavaly sütöttünk elöször. A férjem szerint egyben utoljára is. :-) Pedig nagyon finom lett.

11. Manna74 (válaszként erre: 10. - PécsiGyöngyi)
2009. nov. 26. 17:22

Frissen még tudsz rajta igazítani.

Éles késsel vágd egyenesre!

2009. nov. 26. 17:19
nekem sajnos nem sikerül soha a házikó mert nem sül egyenesre az oldala szerinted mi az oka?
2009. nov. 26. 17:15
Igen, és tavaly megcsináltuk az első mézeskalács házikót is. Szuper lett. Meg mézeskalácsból fenyőt, és rajta 24 apró kocka ráirva a számok. Nagyon jól nézett ki. Az idén ismét nekiállunk.
2009. nov. 26. 17:11
szoktatok sütni mézeskalácsot?
2009. okt. 13. 13:42

Tegnap láttam a tvpaprika-n a Sweet boy 4. részében ezt a receptet.

Hozzávalók: 65 g víz, 125 g méz, 75 g cukor, 5 dkg vaj, 2 tojás, 10 dkg teljes kiörlésű és 19 dkg finomliszt, 1-1- tk szódabikarbóna és sütőpor, 1 citrom héja, fűszerek ( ízlés szerint vagy a mézeskalács keverék), csipet só, tej (összegyúráshoz), 1 csomag szeletelt mandula

Összemelegítjük vizet, a mézet és a cukrot. Lehúzzuk a tűzről, felolvasztjuk benne a vajat. Ha kissé kihűlt, belekeverjük a felvert tojásokat. A száraz hozzávalókat a mandulával összevegyítjük és eldolgozzuk a mézes-tojásos keverékkel (mixerrel). A ragacsos tésztát hűtőbe tesszük.

Ha már nem annyira ragadós, egy lappá nyújtjuk és sütőpapírral bélelt tepsiben megsütjük. Én közepes méretűnek láttam azt a tepsit.

Ha megsült, mázat teszünk rá.

Máz: 350 g porcukor, 1 citrom leve, 1 ek tojásfehérje. Mixerrel krémmé keverjük és rákenjük a még meleg tésztára.

Nekem nagyon tetszett, hogy rombuszokra volt szeletelve.

2009. okt. 9. 16:06

Az én receptem:


125 gr margarin

500 gr liszt

250 gr méz

125 gr koronás porcukor, de én glukonont tettem helyette

1 kávéskanál szódabikarbóna

1 tojás

1 evőkanál víz

koronás jégcukor

örölt szegfűszeg

fahéj


A margarint, mézet, glukonont felmelegítjük, majd langyosra hűtjük. Belekeverjük a tojást, vizet, lisztet, fűszereket, szódabikarbónát. Összegyúrjuk és letakarva egy napra hűvös helyre tesszük. Másnap lisztezett deszkán kinyujtjuk, formákat szaggatunk. A tetejét Koronás Jégcukorral megszórjuk, megsütjük. Tojáshabbal tovább díszíthetjük a kész sütiket.


Ma reggel megsütöttem és fini lett, csak egy kicsit egy idő után kemény lett. Nem beton kemény, meglehet enni, csak nem olyan omlós.

Camea: kipróbálom a te receptedet is :)

2009. okt. 9. 07:39

Sziasztok. Én így készítettem a héten (is)... isteni lett... és gyönyörű... :o)


Mézeskalács (elég szép családi adag)


70 dkg liszt

25 dkg vaj (ráma) darabokra vágva

40 dkg méz

4 tojássárgája felverve

1, 5 teáskanál szódabikarbóna

csipetnyi só

1 csomag kotányi mézeskalácsfűszer

1 kávéskanál fahéj

1 kávéskanál gyömbér


A lisztet, a szódabikarbonát, a sót és a fűszreket egy tálba szitáljuk. A vajat finomra elmorzsoljuk a liszter keverékkel, vagy robotgéppel is összedolgozhatjuk. Hozzáadjuk a mézes, a tojássárgáját, és kézzel vagy géppel addig keverjük, amíg szilárd tésztát kapunk. Becsomagoljuk, és 30 percre a hűtőbe tesszük, mielőtt formázni kezdjük.

Addig sütjük, amíg a széle elkezd világosan barnulni.


Cukormáz:

2 tojásfehérje felverve

néhány csepp citromlé

25 dkg porcukor (vagy kicsit több, hogy ne legyen folyós a massza).

A tojásfehérjét és a citromlevet egy tálban összekeverjük. Apránként hozzáadjuk a porcukrot, és habverővel simára keverjük. Nyomózsákba (nylonzacskóba) töltjük, a zacskó hegyét levágjuk és úgy írókázzuk. Én élénk színű gumicukorral szoktam még díszíteni

4. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 3. - 156a5eb9fd)
2009. okt. 9. 07:16

Igen, ne aggódj, bár megbirkózol majd vele, de a végén fincsi lesz :)


Te hogyan készíted? Leírnád a receptet?

2009. okt. 8. 18:41
holnap reggel ettől függetlenül kitudom majd nyujtani ugye? :D:D
2. 9cb35398ff (válaszként erre: 1. - 156a5eb9fd)
2009. okt. 8. 18:38
igen a méztől...ez normális.
2009. okt. 8. 18:30
Az normális dolog, hogy az előkészített massza megkeményedett? Hűtőbe tettem, egy napig állni kell hagyni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook