Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Méz árak, és minden ami édes..... fórum

Méz árak, és minden ami édes..... (beszélgetős fórum)

1 2 3
39. 83e25137af (válaszként erre: 37. - LauraJones)
2011. febr. 15. 18:56

de lehet :)


én se vagyok egy nagy borszakértő de vörösbor és vörösbor közt érzem a különbséget


az akácméz és a medvehagymavirág méz íze közt nekem pl annyi különbség van mint a fehér és az étcsoki közt :)

2011. febr. 15. 18:10
A cigiről pedig én is hallottam. Úgy hallottam, hogy nem csak a mentolosat szívók körében van ez, hanem általában a cigizők körében. Párom meg is erősítette, amikor leszokott.
37. LauraJones (válaszként erre: 26. - 83e25137af)
2011. febr. 15. 18:10

:) Fura, mert egyébként a szaglásom szuper rendben van. Pl mindent meg tudok ízesíteni szaglás alapján, nem kell megkóstolnom sem :) De a méz ízek között nem érzek különbséget, és néhány alaptulajdonság kivételével nem tudok mit mondani egy borról.

Az nem lehet, hogy mivel egyiket sem szeretem nagyon, nem fogékony rá az ízlelőbimbóm? :) Mert pl egy számomra finom kajának minden ízét, illatát jól érzem :)

36. 190124133c (válaszként erre: 24. - LauraJones)
2011. febr. 15. 15:58
Hát a borokkal én is hadi lábon állok,nem tudom melyik milyen,nem tudom megkülönböztetni ,mindegyiktől áll a szőr a kezemen.Egyszer az egyik barátom meghívott egy marhasültes vacsorára,és én vittem a bort.Bementem az üzletbe,nem ismervén a borokat,de egy balatoni híres bortermelőt nagyon kedveltem,gondoltam az jó lesz...,a pénztárnál majd seggre ültem az árától...,és egyáltalán nem ízlett.A barátom szerint tökéletes választás volt.:-)
35. 83e25137af (válaszként erre: 34. - 190124133c)
2011. febr. 15. 15:48
akkor tényleg nem bírod. neked túl savas.. :S
34. 190124133c (válaszként erre: 31. - 83e25137af)
2011. febr. 15. 15:22
Nehogy kilónyi mennyiségre gondolj,mondjuk 2 kanál,meg három kocka csoki.A párom megeszik egy egész tábla csokit semmi baja,nem csípi a torkát:-)))
33. 83e25137af (válaszként erre: 32. - Alfoldi13)
2011. febr. 15. 13:51
akkor valószínűleg az méz is nem csak cukorszirup :)
2011. febr. 15. 13:28
szóval vettem négy üveg mézet akácot 1600 ba került egy...de nagyon jó izű..mint a méz....
31. 83e25137af (válaszként erre: 30. - 190124133c)
2011. febr. 15. 13:26
mert alapvetően savas. és nem is szabad sokat enni ("sokat" se egyikből sem ;) )
30. 190124133c (válaszként erre: 26. - 83e25137af)
2011. febr. 15. 13:16
A nyál Ph értéke is befolyásolja,én nem tudok "sokat" enni belőle,mert csípi a torkomat,de a csokival is így vagyok.
29. 190124133c (válaszként erre: 16. - Kakukkfű)
2011. febr. 15. 13:13
Szerintem egy termelő biztosan nem cukrozza,ám a továbbiakban,mint mindennek ismeretlen az útja:(
28. Szilvamama (válaszként erre: 27. - Bared)
2011. febr. 15. 13:09
Ez velem is pont így volt, amikor mentolos cigit szívtam, kevésbé éreztem az ízeket ...
27. bared
2011. febr. 15. 11:36

mondok mást... mentolos cigit szívok.. vannak időszakok, amikor hetekig, adott esetben 8 hónapig nem szívom /mielőtt elkezditek, akkor minek gyújtok rá utána, leírom: nem azért mert nem bírom, a szertartását szeretem.... nem is akarok leszokni..../, 1 hét után sokkal jobban érzem az ízeket... minden teljesen más.... hamarabb sósabb az étel, ízesebb a hús natúran is....

ezt csak azért írtam el, mert ilyen is állhat a háttérben...

26. 83e25137af (válaszként erre: 24. - LauraJones)
2011. febr. 15. 11:21

nem olyan kifinomult az íz és szaglásérzéked. ami nem baj és nem lenézésképp mondom :)


én pl olyan illatokat, szagokat is megérzek amit más nem... ez néha nem túl előnyös tulajdonság.. nekem hiperérzékeny az orrom és az ízlelőkém. kiérzek bármilyen ízt a kajából is hogy mi van benne.. pl már hamarabb megérzem hogy lejárt egy élelmiszer mint más..

2011. febr. 15. 11:18
viszont pl húslevest vagy bármi mást jól tudok fűszerezni kóstolgatás alapján...
2011. febr. 15. 11:17

Amúgy szintén jó példát említettél :) bor :)

ha csak nem vmi nagyon durva testes, és könnyed bor különbségéről van szó, akkor azt sem tudom megkülönböztetni. Pl 10 fajta egri bikavér az nekem csak 1 üveg vörös bor :)

23. 83e25137af (válaszként erre: 15. - LauraJones)
2011. febr. 15. 11:14

a medvehagyma olyan ízű mint gyerekkorunk medvecukra :)


az akác kissé semlegesebb. a selyemfűméznek van egy jellegzetes kellemes utóíze. a hárs.. hm. annak is egészen más az íze. érezni a virág illatát a mézben. :)


olyan mint a bor.. van különbség bor és bor közt :) így méz és méz közt is.


nekem mindegyik más és sokfélét kipróbáltam. :)


egyébként lehet köze sőt! az allergia miatt gyakori az ízvesztés részlegesen vagy teljesen.. :S

22. c948b987b1 (válaszként erre: 20. - 83e25137af)
2011. febr. 15. 11:12
Én is így vagyok ezzel. Mindig piacon vásárolok, üzletben soha. Nagyon szeretem a mézet, hajlandó vagyok inkább drágábban venni, de az valóban méz legyen.
2011. febr. 15. 11:12

én is termelőtől veszem

a virégméz 1200.- az akác 1400.-

én a virágmézet jobban szeretem mert aromásabb szerintem

20. 83e25137af (válaszként erre: 16. - Kakukkfű)
2011. febr. 15. 11:11

aki nagyban árulja az biztos.. a kistermelők szerintem nem kockáztatnak ezzel..


Ezért nem veszem boltban

2011. febr. 15. 11:07

Tudta-e,


•hogy a virágméz a növények nektárjából a méhek gyűjtő, átalakító és sűrítő tevékenysége révén alakul ki?

•hogy a méhek átalakító tevékenységükhöz használt enzim hatására a mézben baktérium-ellenes anyag keletkezik?

•hogy a friss, nyers mézben található hidrogénperoxid a fogszuvasodás kórokozója ellen is hatásos?

•hogy amíg a mézet vízzel fel nem hígítják erjedésnek sem indulhat? Ezért szükséges a mézbor és a mézecet készítéséhez hígítani a mézet.

•hogy a nektárban található gyümölcs- és szőlő-cukor arányától függ a méz kikristályosodásának az ideje. Amelyik mézben valamivel több a gyümölcscukor az lassabban, amelyik kicsivel több szőlőcukrot tartalmaz, az gyorsabban ikrásodik.

•hogy a kristályosodó méznek a kémiai tulajdonságai semmit sem változnak? A halmazállapot változása csupán fizikai jelenség.

•hogy az ikrás méz apró szemcsézettségével jobban tisztítja a garatot és a torkot, mint a folyékony? Fertőtlenítő hatása mellett fizikailag is tisztít.

•hogy a kristályos méz bármikor ismét folyékonnyá tehető? Vízfürdőben addig tartjuk a kristályos mézet legfeljebb 45 C°-on, amíg teljesen meg nem olvad.

•hogy a folyékony mézet hígítatlanul eredményesen használhatjuk nagyobb felületű (horzsolt, zúzott) sebek gyógyítására? A mézzel beborított felületet nem kell bekötözni!

•hogy a mézet hígítva a szem felszínes gyulladásaira, sérüléseire hatékonyan alkalmazhatjuk? A langyos mézoldattal átitatott steril vattatampont tartósan a szemen kell tartani.

•hogy a méz cukrai támogatják a májat abban, hogy ellássa sokoldalú szerepét? Főleg a méregtelenítési munkájában, a kimerülőben lévő májat segíti.

•hogy egyes mézfajták a szervezet vízháztartását is befolyásolják? A méz a felesleges vizet kihajtja, mai egészséges fogyáshoz vezet

•hogy a méz egyes cukor-összetevői gyorsan és átalakulás nélkül felszívódnak? Ezért a méz méz az izomfáradtságot hamar megszünteti, ugyanezért a terhességi vészes hányásban szenvedő nők is fogyaszthatják.

•hogy a méz enyhe hashajtó hatású? Rendszeresen fagyasztható a méz erre a célra is. Használata miatt nem kell félni a szervezeti megszokástól. Mindig hatásos mard.

•hogy a méz jó nyugtató és altató? Segíti az ébrenlétből az alvó állapotba való áthajlást. A mézzel szemben nem alakul ki olyan függőség, mint a szintetikus altatók esetében.

2011. febr. 15. 11:07
Nálunk 1600 az akácméz, nagyon finom, mindig ugyanattól a termelőtől veszem évek óta. 1200 a sima vegyes virágméz, 1400 a selyemfűméz.Ez utóbbi szerintem sokkal finomabb, illatosabb, mint az agyondicsért akácméz. A hársfaméz a kedvencem, de tavaly nem sikerült szereznem, csak 1 üveggel.
2011. febr. 15. 11:06
Tévhit, hogy a tiszta, folyékony mézek a jó mézek. Minden méz lehet jó, attól függően, hogy milyen a cukortartalma, kikristályosodik, vagy folyékony marad. A kristályossága inkább attól függ, milyen növényből gyűjtötték. Például a repceméz nagyon kristályos szerkezetű, míg a hazánkban kedvelt akácméz folyékony, nem kristályosodik ki. Sőt a hamis virágmézek nem kristályosodnak. Az akácméz alján is jelenhetnek meg idővel kristályszemek ami nem a hamisságát mutatja hanem azt hogy a méhek más virágot is meglátogattak akácvirágzás idelye alatt. A hamis méz színtelen és íztelen, s fogyasztása után kellemetlen , furcsa íz marad a szájban A méz nagyüzemi palackozás során veszíthet biológiai értékéből, ezért legjobb ha közvetlen a termelőtől vásárolunk, s ezzel a nem Magyar "méz" vásárlását is kizárjuk hiszen a kistermelőnek nem éri meg külföldi silány minőséget megvásárolnia.
16. kakukkfű (válaszként erre: 12. - 83e25137af)
2011. febr. 15. 11:05

Üvegen keresztűl nem lehet felismerni?

Mert ha már az ember megvette drága pénzért, akkor elég kellemetlen.


Szerintetek van olyan termelő,aki cukrozza a mézét?

2011. febr. 15. 11:05
Létezhet olyan, hogy nem érzek különbséget a mézek között? Nekem a medvehagyma nem különleges, és a virágméz is olyan, mint az akác. Lehet ehhez köze az allergiának? Allergiás vagyok az összes növényre... :S A méz elfogyasztásakor nincs semmi bajom, csak túl édesnek találom :))
2011. febr. 15. 11:04
pont tegnap olvastam utána a máz-témának:
13. LauraJones (válaszként erre: 10. - 83e25137af)
2011. febr. 15. 11:03
Mi Pécsen vettük a vásárcsarnokban egy termelőtől.
12. 83e25137af (válaszként erre: 11. - Kakukkfű)
2011. febr. 15. 11:01

Azt megkóstolnám biztos finom is!


a cukrozottat onnan hogy nem méz ízű hanem semleges cukorszirup szerű "csak édes"

2011. febr. 15. 10:59

Én azt hallottam,hogy a legtöbb ásványi anyagot és vitamint a fenyőméz tartalmazza.

Tulajdonképpen én ízek közül is azt szeretem a legjobban.

Sajnos itt nálunk Magyarországon nem nagyon lehet kapni.

Most a hétvégén volt egy vásár a Millenárison, ahol Erdély " kincseit" kínálták az árúsok.

Elszomorítónak tartottam, hogy a belépő 1900 forint volt, így inkább el sem mentem.

Bocs, egy kicsit elkanyarodtam a témától!


Tudja valaki, hogy a cukrozott mézet honnan lehet felismerni?

10. 83e25137af (válaszként erre: 7. - LauraJones)
2011. febr. 15. 10:57

jaaj!! olyat honnan tudtatok szerezni??? évek óta hajkurászom.. az itteni termelőnek nem volt és azt mondta a tavalyi termés is gyér volt csak néhány termelőnek jött össze :(( pedigazolyanfinoooom


és ja.. piszok drága

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook