Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Metformin-t 1-es típusú cukorbetegnek is fel lehet írni, inzulinkezelés mellé? fórum

Metformin-t 1-es típusú cukorbetegnek is fel lehet írni, inzulinkezelés mellé? (tudásbázis kérdés)


10. Channa* (válaszként erre: 9. - Globus)
2020. márc. 12. 20:48

A tesómnak is mondták, hogy elképzelhető, hogy tablettás lesz újra, de nem metfogammát kellene szednie, hanem valami új cuccot.

Csak most nem tud menni orvoshoz.

9. globus (válaszként erre: 7. - Channa*)
2020. márc. 12. 20:35

Szerintem igen. Előrehaladott állapotú 2-es.

Furcsa, és több példát nem is láttam rá, csak egyet: van olyan ismerősöm, aki inzulinosból újra tablettás lett, szoros diabetológiai ellenőrzés mellett, most már közel tíz éve.

8. unom (válaszként erre: 7. - Channa*)
2020. márc. 12. 20:31

Ezek alapján igen.

Az egyes típusúak rögtön inzulinnal kezdenek. A saját immunrendszerük pusztítja el a hasnyálmirigy inzulin termelő sejtjeit.

7. Channa* (válaszként erre: 6. - Unom)
2020. márc. 12. 20:25

Húúú, ezt nem tudom.


A tesóm kb. 45 évesen lett inzulinos. Előtte tablettát szedett, de jöttek a tünetek (nagyon magas cukor, acetonos lehelet, rengeteget ivott, stb.

Kórházba került és azóta inzulinos.


Lehet, hogy ő is és a nénikém is 2-es?

6. unom
2020. márc. 12. 19:28

Én eddig minden diabetológustól azt hallottam, hogy az egyes típusú cukorbetegség él nem gyógyszereknek, nincs értelme, mivel ez egy autoimmun betegség.

Azok a kettes típusú diabéteszesek, akik inzulinozzák is magukat, általában gyógyszert is szednek.

5. Channa* (válaszként erre: 4. - Rotclef)
2020. márc. 12. 19:18
Igen. Inzulinozzák magukat és mellette tabletta.
4. Rotclef (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. márc. 12. 16:31
1-es típusú cukorbetegek?
2020. márc. 12. 15:27
Igen, a tesóm és nénikém is szedi....
2020. márc. 12. 15:09
Hogyne, sokan kapják, mert támogatja a maradék saját inzulinmennyiség felhasználását.
2020. márc. 12. 13:39

Tudtok olyan 1-es típusú cukorbeteget, aki inzulinkezelés mellett kap Metformin-t (vagy esetleg valami dapagliflozin-t)?


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook