Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért születünk, ha meghalunk? fórum

Miért születünk, ha meghalunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2023. febr. 28. 17:33

„Arra születtem, hogy kisgyerek legyek,

s anyám mellett lassan játsszam az életet,

arra születtem, hogy felnőtt is legyek,

s megértsem a szóból azt, amit lehet,

s végül arra jöttem én a világra,

hogy elhiggyem azt, hogy nem vagyok hiába,



Arra születtem, hogy megszeressenek,

s megszeressem én is azt, akit lehet,

arra születtem, hogy boldog is legyek

s továbbadjam egyszer az életemet,

s végül arra jöttem én a világra,

hogy belehaljak abba, hogy éltem a világban”



(Képzelt riport...)

60. Angéla tr (válaszként erre: 59. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 28. 16:57
Egészségedre!
2023. febr. 28. 16:53

Ez egy vég nélküli vita.

Inkább igyunk egy sört..-)

58. Angéla tr (válaszként erre: 57. - Katt2)
2023. febr. 28. 16:49
Nem tudom az aminosavaknak van e köze a tudathoz. Abban viszont biztos vagyok, hogy a tudat jelen van amikor megszületünk, és akkor is mikor meghalunk.
57. katt2 (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2023. febr. 28. 16:12
Esetleg megtennéd, hogy válaszolsz a kérdésemre?
56. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - Katt2)
2023. febr. 28. 15:53

Kérlek bizonyítsd, hogy az aminosavak szerencsés összjátékának az eredménye a tudat.

A tudomány nem tudja bizonyítani ezeket a nézeteket. A tudomány nem tudja bizonyítani vagy cáfolni a lélek, a tudat, a gondolatok mibenlétét. Mégis léteznek. A tudomány nem mindenható. Az adott fejlettségi szintjéhez passzoló elméletekkel egészíti azokat a részeket, amikről nem tud eleget. Az evolúció is elmélet. Logikus, és jól alátámasztja törzsfejlődést, de akkor is csak elmélet. Épp pár hete találtak a tudósok bizonyítékot arra, hogy az univerzum régebbi, mint eddig a tudomány állította. De lehet, hogy pár év múlva erre is rácáfolnak.

55. katt2 (válaszként erre: 52. - PöttyösPanka)
2023. febr. 28. 15:40

Igen, ez egy téves nézet. Van neked gyereked? Neked adtak a szülőszobán egy dobozt, hogy ebben van a gyermeked lelke? Ki adta neki a lelket? Isten? Honnan van a lelke? Azt hogy te így látod a hitnek köszönhető, de mások máshogy látják. Semmi köze nincs Istenhez, a valláshoz, a hithez.

Hogyan tudnád bizonyíthatóan megmagyarázni a felfogásodat? Na, innen kapcsolódik be a vallás, meg a hit és egyéb okkultista marhaságok. Ugyanis semmiféle bizonyítékot nem tudsz szolgáltatni és rossz hír, hogy más sem...

Tehát: miből gondolod, hogy a lelke adott?

54. katt2 (válaszként erre: 48. - Angéla tr)
2023. febr. 28. 15:34

Ez olyan kérdés, mint amit a gimnáziumban feltettek a faliújságra a 16 éves mivoltunknak: mi az élet értelme?


Az én véleményemet az előbb leírtam. A tudomány szerintem nem foglalkozik ilyen kérdésekkel, az fejlődik a maga útján, mert vannak emberek, akik ezt előre viszik. Sokan hozzátesznek valamit a "kollektív" tudáshoz.

53. Angéla tr (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
2023. febr. 28. 15:26

Először a legkönnyebb választ keresünk mindenre. De az nem mindig állja meg a helyét.

Ebben azesetben a vallás a legkönnyebb.

Vannak akik elfogadják, és vannak akik nem.

52. PöttyösPanka (válaszként erre: 46. - Katt2)
2023. febr. 28. 15:22
Kevered a szezont a fazonnal. A csecsemő teste és értelme fejlődik. A lelke adott. Még akkor is, ha ezt nem tudja kifejezésre juttatni egy általad dekódolható formában.
51. vigyefene (válaszként erre: 48. - Angéla tr)
2023. febr. 28. 15:17
Erre így kerek-perec nem tudom a választ.
50. PöttyösPanka (válaszként erre: 47. - Katt2)
2023. febr. 28. 15:16
Nem tudom. Nem vagyok keresztény, nem vagyok járatos a Bibliában, és nem érdekel a kereszténység egy ága sem.
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - Angéla tr)
2023. febr. 28. 15:15
Teljesen igazad van. Nem is értem, hogy jöttek a képbe a papok és a vallásháborúk.
2023. febr. 28. 15:12

Kedves fórumozók! Nagyon elmentünk a vallás, hit irányába.

A születés, és a halál már akkor létezet, mikor a vallás még nem. Söt még ember sem volt.

Próbáljuk meg a tudomány szemszögéből nézni ezt a dolgot.

Kinek mi a véleménye?

47. katt2 (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2023. febr. 28. 15:08

Ütős érvek!


A keresztény biblia az sugallja, hogy majd a mennyországban milyen jó lesz...

Az ördög bibliája meg azt mondja, itt a földön érd el a bukásaidat, a próbálkozásaidat, a kudarcaidat a sikereidet, a boldogságodat, mindent, amire képes vagy. Vagyis ÉLJ! Csak rajtad áll!


Én itt akarok boldog lenni.

46. katt2 (válaszként erre: 39. - Dad1f54482)
2023. febr. 28. 15:00

Ámen! ( Úgy legyen... )

A testünk elporlad, a szellemünk elenyészik. A szellemünk arra az időre fejlődött ki, amíg működött a testünk. Ez valami genetika, az aminosavak szerencsés összjátéka, hogy van tudatunk, semmi köze nincs hozzá Istennek, vallásnak, hitnek, stb. Nevezzük evolúciónak. ( Vagy a tigris szelleme is tovább él? Akkor rettegnünk kell a tigristől, mert hátha bekap a másvilágon is? ) Jó példa erre egy újszülött csecsenő. Ha végig követed, nemcsak a teste fejlődik, mert felnő, hanem a szelleme, a tudása, ahogy rácsodálkozik és kezdi megérteni a világot is. Aztán elmegy iskolába, dolgozóba, öregszik és elindul a szellemi hanyatlás is. Ecce homo...

45. katt2 (válaszként erre: 35. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 28. 14:49

Ez pontosan így van. csak gondoljunk bele, az emberek micsoda közönséges fertőben éltek még a középkorban is. Aztán, persze jóval korábban, kitalálta néhány okosabb ember, hogy ez így nem jó, az embereket meg kell valahogy fékezni, hát kitalálták a vallást, a papságot, mint a megfélemlítés eszközét... Mert ha nem teszel úgy ahogy mondom, akkor kiátkozlak. Az emberek meg elhitték ezt az ostobaságot. Aztán a még okosabb papok ezt továbbfejlesztették, hogy ne csak ideológiával, hanem pénzügyileg is alátámasszák a hatalmukat. A többi már ismert. Csak belegondolni is szörnyű, hogy állítólag a keresztes háborúkban több embert öltek meg, mint a II. világháborúban. És mindezt a vallás nevében! Vagyis Isten nevében... elgondolkoztató. Milyen Teremtő az, aki hagyja, hogy a gyermekei így elkanászodjanak? Melyik szülő hagyná ezt?


Természetesen, meg kell hagyni a hívőket a hitükben. Hisznek. Ha elkövetnek valami bűnt, akkor meggyónják és máris feloldozást nyernek. Vagyis bűntelenek lesznek. Jaj de jó, én tiszta vagyok! Aztán ugyanúgy elköveti ugyanazt a bűnt és ugyanúgy feloldozást nyer, mert meggyónta és megbánta a bűneit... ugye nem nehéz elképzelni a végét?

44. katt2 (válaszként erre: 34. - Vigyefene)
2023. febr. 28. 14:35
Persze, lenyugszanak, pontosabban elfogadják a történteket.
43. katt2 (válaszként erre: 33. - Angéla tr)
2023. febr. 28. 14:33

Igen, ha már semmi nem maradt, akkor mégis maradt a hit.

Mert nagyon sok történetet lehet olvasni arról, hogy kit, hogy segített meg a hit, meg az Isten. Ugye, arról nem olvasunk, hogy hány szerencsétlen embert meg nem segített meg a hit... Miért, mert azok nem érdemelték meg?

Mi történik az ukránokkal? Mi történik a földrengésnél a törökökkel? Hány katasztrófa jön még az ártatlan emberekre? Mi köze van ennek a hithez? Vagy a "Teremtőhöz"?

42. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 40. - PöttyösPanka)
2023. febr. 28. 12:12

Ez itt megint egy olyan kérdés, amiben mindenkinek a saját hite szerint igaza van.

Társadalmak változtak azóta, de ez mindig vita kérdés marad.

a hitről meg a túlvilágról rengeteg monda kelt már szárnyra, meer az egyéntől függ, hogy a fantáziája mekkora határral bír.

41. Angéla tr (válaszként erre: 39. - Dad1f54482)
2023. febr. 28. 11:06

Igen az jó is lenne. De van rá bizonyiték? Vagy csak az agyunk, képzeletünk, vágyaink játéka a lélek?

Mindenkinek joga abban hinni, amiben akar, vagy szeret.

40. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 28. 08:31
A vallás és a hit két teljesen más dolog.
2023. febr. 28. 08:29
A kérdésre a válasz. Nem halunk meg. A jelenlegi testünket elhagyjuk, de a lelkünk tovább él. Én biztos vagyok benne, hogy fogok találkozni az elhunyt szeretteimmel. Várnak. Jó lesz újra beszélni.
38. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Angéla tr)
2023. febr. 28. 08:28
Ha célorientáltan gondolkodsz, akkor semmi. De ha folyamatorientáltan nézed a dolgot, akkor a tapasztalás. A cél maga az út. Attól, mert valaminek egyszer vége lesz, még nem értelmetlen. Miért eszel finom ételeket, ha tudod, hogy végül úgyis a csatornában végzi? Miért mész el nyaralni, ha utána úgyis haza kell menni? Miért kelsz fel, ha este úgyis lefekszel?
37. dad1f54482 (válaszként erre: 35. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 28. 08:27
Biztos használták/használják erre a célra is a vallást, de végső soron az egyéni Hit a kérdés. Én hiszem Isten létezését. Nem volt mindig így persze, de már tapasztalataim is vannak szerencsére. Sőt! Szerintem bárki aki egy kicsit figyel vagy végig gondolja az életét megláthatja Isten gondviselését.
36. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Panna.33)
2023. febr. 28. 08:18
Pontosan. A szeretet az egyetlen dolog, ami igazán képes értelmet adni az életnek.
2023. febr. 28. 07:21

A vallás szerintem is csak a "népek kordában tartását" szolgálta..

Pont mint egy mese úgy funkcionált.

Én nem hiszek benne.

34. vigyefene (válaszként erre: 33. - Angéla tr)
2023. febr. 28. 07:15

Az elhúnyt feleségem nagyon vallásos volt, és kivétel nélkül mindig nagyon kedves/nyugodt.

Ezért agnosztikus létemre azt kell mondanom, h a vallás legtöbb embernek jót tesz.

33. Angéla tr (válaszként erre: 31. - Tien)
2023. febr. 28. 07:10

Hogy mi van a halál után, az más kérdés. Menny, vagy pokol. Reinkarnáció, vagy semmi.

Bocsánatot kérek mindenkitől, de a vallás ( szerintem), csak ideológia. Kell valami amiben hihetünk.

2023. febr. 28. 06:37
Talán a szeretetért.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook