Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért születünk, ha meghalunk? fórum

Miért születünk, ha meghalunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
121. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 117. - Katt2)
2023. márc. 1. 17:33

"Különben is minden pasi egy disznó..."


Ez látod igaz..

Disznók vagyunk a nőkkel szemben, de főleg Te..-)))

viccecske..-)


Na, megyek vissza verset írni...-)

120. csemár (válaszként erre: 119. - Csemár)
2023. márc. 1. 13:34

HAMVAS BÉLA:


A JÓISTEN UZSONNÁJA


Június a piros hónap. Mint ahogy a május a zöld és az augusztus az aranysárga. Júniusban nyílik a pipacs. Piros Pünkösd, amikor a Szent Szellem a földön piros lángnyelv alakjában megjelenik. A piros gyümölcs hónapja, cseresznye, meggy, eper, málna, ribiszke. És amin nem lehet eléggé csodálkozni, ez nem a sóvár és megvadultl piros. E gyümölcsökben semmi kihívó nincs, ellenkezőleg, valamennyi csupa nevetés. Derült és gyermekpiros ez, az év első termésének színe. Júniusban kell enni. Az ember körülbelül fél kiló teljesen érett eperre számítson tizenkét-tizenöt deka porcukrot. Az általános vélemény, hogy a gyümölcsöt és a cukrot legjobb rétegesen elhelyezni és az epret kicsit megtörni, csak azért, mert így bővebb levet ereszt. Mikor ez elkészült, két deci tejfölt kell ráönteni. A mennyiség lehet valamivel több vagy kevesebb, ízlés szerint. A túlzástól tartózkodni kell. Sokan a tejszínt részesítik előnyben, de ezek az emberek az étel lényegét félreértik. A június nem az átható cukor, hanem a gyengéden friss és enyhén savas gyümölcs hónapja. A tejszín alkalmazása tévedés. Később, a hónap végén a szamócához már megengedhető, és vannak, akik a málnához, főként a tejberizshez készített friss málnakompóthoz nem hajlandók mást enni, mint tejszínt. Ez így helyes, de a tejszín az eperhez hibás ízlésre vall. A hibás ízlés hibás értékeléshez, ez pedig hibás életrendhez vezet, ezért ilyesmit kerülni kell. Az elkészítés módja lehet, hogy az ember egy réteg epret, egy réteg cukrot és egy réteg tejfölt helyez el egymás fölött, és a gyümölcsöt éppen csak hogy egy kicsit megnyitja.



Mások a gyümölcsöt épen hagyják, és a tejfölt a tetejére öntik, hadd szivárogjon le, oldja fel a cukrot és vonja ki az eper levét. Az edény fenekén rózsaszínű ital gyűlik össze, s a leghelyesebb, ha az ember, miután az epret megette, úgy ahogy van, nem kanállal eszi meg, hanem megissza. Ez az uzsonna tökéletes befejezése. A bűnbeesett ember a tejfölös epret jégszekrénybe teszi és természetellenesen lehűti. Ez ellen a leghatározottabban tiltakozni kell.



Bizonyos hőfokon alul a gyümölcs ízéből éppen úgy veszít, mint a bor. A helyes mérték a pincehőfok, vagy ami ugyanaz, az ember az edényt, tulajdonképpen az eszményi a cserépedény, a fém elvetendő, a kútba ereszti és néhány óráig ott tartja. Legjobb az epret délelőtt a friss reggeli szedésből, délelőtt tíz óra tájban elkészíteni és délután három-fél négyig hűvös helyen tartani. Mert a tejfölös eper elfogyasztásának klasszikus ideje, amikor a déli hőség már fölengedett és a levegő enyhülni kezd, vagyis fél négy. A Jóisten, amikor ebéd utáni szundikálásából felébred, az epret ilyenkor eszi uzsonnára. Odateszi az árnyékos teraszra, az asztal fölé a diófa hajlik, ott eszi meg kiskanállal, mielőtt ismét a sz


network.hu

őlőbe megy.



Mert aki nem tudná, a Jóisten a világon a legmagasabbrendű munkát végzi, vagyis szőlőműves. Uzsonna után megnyugodott gyomorral és kedéllyel a rafiát övébe dugja, a metszőollót zsebre teszi, a kapát megfogja és kimegy a tőkék közé, hogy a szabálytalan hónaljhajtásokat levagdossa, a lazult vesszőket megigazítsa, és ahol gyomot talál, azt kikapálja.

119. csemár (válaszként erre: 107. - You_know_who)
2023. márc. 1. 12:32

Köszönöm!

Rajta van a bakancslistámon!

(H. B.-tól "tanultam meg", hogy hogyan KELL enni a földiepret. :-) Leírta ugyanis a titkát, s a szöveg megjelent az egyik újságban, melyet rendszeresen olvasok. Nos, ez az írás adta az ötletet, hogy olvassak tőle valami mást is. Mert azért mégiscsak jelent valamit az, hogy... Nos, hogy ne bántsak senkit, megpróbálom körülírni a helyzetet... Szóval: mégiscsak jelent az valamit, ha valaki tanárember létére raktárosként is megállja a helyét.)

118. katt2 (válaszként erre: 116. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 1. 12:27

Ja, még valami. Nem vagyunk hősök, nem is hiszem, hogy akarnánk azok lenni. Nekem bőven elég, ha nem tudnak átverni, meg tudom valósítani az álmaimat és itt nem kell nagy dolgokra gondolni. Nekem nem kell 400 LE-s BMW, meg Tesla sem, elég nekem egy Octávia, van benne 102 lóerő, ez is úgy megy 180-at az M3-son, mint a szél. Egyébként csak az autópályán szoktam ilyesmit csinálni, nem is megyek gyorsan, csak alacsonyan repülök. Városban 50, nem sietek sehova, már régen leszoktam ilyesmiről.

Szóval, csak szépen, nyugiban, csendesen élünk.

117. katt2 (válaszként erre: 116. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 1. 12:11

Majd mindjárt jön valami csajszi és mondja, hogy persze hasonlítunk, a két fülünk közt van a fejünk, földig ér a lábunk, meg ilyenek. Különben is minden pasi egy disznó...



Így van. Nekem volt egy csavarbehajtóm, valami kinai csoda, az egész házat azzal építettem meg. 2500,- Ft volt, talán 2003-ban. Semmi baja nem volt, csak az akkuja pusztult meg. Aztán rájöttem, hogy a szintén akkor vett, szintén kínai fúrógépbe befogom a bitet és ugyanolyan jó. Csak sokkal erősebb. Azóta nem kell csavarbehajtó. Kilóg a drótja? Na és?

116. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 114. - Katt2)
2023. márc. 1. 11:58

Nem vagyunk mi hősök azt hiszem..-)

De meglepett, hogy mennyi mindenben hasonlítunk.


Tényleg csak össze kell csavarozni.

Most próbálnak rábeszélni, hogy vegyek minden gépemből accusat, de én csak mosolygok rajta.

Szerintem pénzkidobás lenne, persze a kerti gépek ez alól kivétel.

A műhelyben engem nem zavar a kábel.

115. PöttyösPanka (válaszként erre: 109. - Katt2)
2023. márc. 1. 11:53

Ne haragudj, de elárulnád, hogy miért bocsátkozol olyan feltételezésekbe, miszerint annyira tudatlan vagyok, hogy még az aminosav kifejezést sem ismerem? Miért próbálsz meg ismeretlenül úgy beállítani, mintha nem lenne semmilyen természettudományos alapismeretem? Az érvelés helyett miért próbálsz meg rám húzni alaptalan és degradáló dolgokat?

Én - szemmel láthatóan tévesen - azt hittem, hogy azért csatlakozol ezekhez a topikokhoz, hogy érdemi beszélgetést tudj folytatni másokkal a témában. De ehelyett inkább csak leminősíted azt, aki reagál a gondolataidra. Ha nem vagyok szimpatikus, és nem tartasz érdemesnek az eszmecserére, megértem. De ezt simán le is írhattad volna. Esetleg ignorálhattad volna a hsz-eimet.

Legyen kellemes napod!

114. katt2 (válaszként erre: 113. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 1. 11:46

Ügyesebb? Ehhez nem kell semmi ügyesség, ha meg tudom tervezni, hogy mit akarok, akkor mindent legyártanak méretre, nekem csak össze kell csavarozni. Persze problémák azért vannak. Tegnap előtt felhívtak, hogy akkor az összes ajtó balos lesz? Nem lesz jobbos? Miiii? Mondtam, hogy nem vagyok a politikában jártas. Ott a rajz, azt csinálják meg, ami le van rajzolva és annyit, amennyi oda van írva. Akkor már tudtam, hogy azért nem olyan egyszerű a dolog. Végül is azt kaptam, amit lerajzoltam.

Hát, hazajöttem, előadtam a Nagy Halált, mert már tapasztalt vagyok. :) Az érzéstelenítő még nem állt ki, ezt utálom a legjobban. Meg azt, hogy 3 napig fáj az injekció szúrásnyoma. Azért túlélem...

113. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 87. - Katt2)
2023. márc. 1. 11:27

Megállapítom,a leírtakból, hogy te sokkal ügyesebb asztalos fijjjú vagy mint én.

remélem a fogfúrászt túlélted, sírj otthon egy kicsit az asszonynak, hogy a halálodon vagy, lehet megsajnál és csinál Neked valami pépet.

Az asszonyok már csak ilyenek, nekünk csak "haldokolnunk" kell.-)

112. katt2 (válaszként erre: 105. - Angéla tr)
2023. márc. 1. 11:21
Végül is nincs semmi gond, csak tegnap nagyon felpaprikázott a " pénzügyi előadó ". Ilyenkor mindig felmerül, hogy teljesen mindegy, hogy egy vállalkozó mennyi pénzt kér el a munkájáért, a végeredmény mindig hagy maga után kívánni valót.
2023. márc. 1. 11:19
Nekem az érdekesebb kérdés, hogy miért vágyunk örök életre, miközben azt mondják hogy véges. Valamiért mi mégis reméljük, hogy végtelen.
110. katt2 (válaszként erre: 99. - Regin_a)
2023. márc. 1. 11:15
Értelek, sajnálom. Nem tudsz változtatni? Sokszor vannak kilátástalan helyzetek, történések, aztán egyszer csak megnyílik egy új út. Szóval ne add fel.
109. katt2 (válaszként erre: 106. - PöttyösPanka)
2023. márc. 1. 11:09

A kérdésem célzatos volt. Pontosan tudtam és tudom most is, hogy fogalmad sincs, hiszen ehhez a fejlődéstörténet ismeretéhez olyan rálátás szükséges, amivel nem rendelkezel.

Ha nem tudnád, minden lényeges szervünk aminósavakból állnak . Ezt a fehérjét jelenti, de tudományosan akartam megfogalmazni, kizárólag a kedvedért.

Meredjünk abban, hogy te ezt gondolod, én meg azt gondolom, mások meg megint máshogyan.

Egyébként ki a fene mondta neked, hogy az én véleményemet kell elfogadnod? Engem teljesen érzéketlenül hagy, hogy te mit gondolsz...

108. Amaunet (válaszként erre: 102. - Angéla tr)
2023. márc. 1. 11:05

Sok ember szenteli az életét ennek a kérdésnek a kutatásával - szerintem feleslegesen.

Nézz rá egy fára, egy bármilyen növényre vagy állatra és nem fogsz többé racionális válaszokat keresni. Vagy érzed, hogy része vagy egy nagyszerű dolognak vagy sem.

Az életed értelmét pedig te magad adod azzal ahogyan élsz, ahogyan gondolsz más élőkre.

107. You_know_who (válaszként erre: 104. - Csemár)
2023. márc. 1. 08:41
Nagy kár, én jó szívvel ajánlom. A Scientia Sacra volt tőle az első művem, gyönyörűen tudott írni, mély témákról.
106. PöttyösPanka (válaszként erre: 57. - Katt2)
2023. márc. 1. 08:14

Válaszolnék, de nehéz, mert szavakat próbálsz a számba adni. Vallást, Istent és hitet emlegetsz, ráadásul összemosod őket. Pedig mint írtam, semmi közöm semmilyen valláshoz. Istenről meg nem ejtettem szót. Ha tenném is, melyik vallás melyik istenéről? Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a lélek szót sem ugyanolyan értelemben használjuk. Te valami vallásos megközelítésben értelmezed. Mint mondtam, olyan témában viszont nem vagyok járatos. Ki adta a lelket? Ki adta a vesét? Amúgy igen, a szülőszobán kaptam egy dobozt a megfelelő alkatrészekkel, lélek, csontok, szervek, stb, és nekem kellett összeszerelnem a gyereket. De lehet, hogy a fejét rosszul állítottam össze, mert az orra néha furcsán viselkedik. És úgy hívják, hogy Pinokkió.


Csak hogy tisztán lássam, milyen érvelést fogadsz el, és hogy ez alapján tudjam felépíteni az érvelésem, kérlek bizonyítsd, hogy a tudat az aminosavak szerencsés összjátéka.

105. Angéla tr (válaszként erre: 87. - Katt2)
2023. márc. 1. 07:45

Azért változtatnak a mintákon, mert arra nincs kereslet. Nem éri meg gyártani.

A kivetőpántnak is ezer változata van. Ráütödő, közézárodó, 45 fokos, és még számos forma létezik.

Kitartást, és sok sikert neked!

104. csemár (válaszként erre: 103. - Csemár)
2023. márc. 1. 07:35

Eddig még szinte semmit nem olvastam Hamvas Bélától.

Most körülnéztem, elég sok idézet van tőle a Citatumon.

Közülük választottam ki az egyiket.

103. csemár (válaszként erre: 1. - Angéla tr)
2023. márc. 1. 07:32
"Az életnek nem célja, hanem értelme van." (Hamvas Béla)
102. Angéla tr (válaszként erre: 92. - Amaunet)
2023. márc. 1. 07:16
Na igen. Ez is egy lehetőség. De én inkább arra vagyok kiváncsi, hogy ki találta ki a születési, meg a halált? Hogyan alakult ki. Mi értelme van ennek?
101. Amaunet
2023. febr. 28. 23:20
Félreértettem.
100. Amaunet (válaszként erre: 97. - Katt2)
2023. febr. 28. 23:19
Szerintem arra, hogy az időddel nem tudsz sáfárkodni, mert nem tudhatod mennyi van. A jelenben kell jó döntéseket hoznod.
99. Regin_a (válaszként erre: 97. - Katt2)
2023. febr. 28. 23:14

Olvasd el mit irtál és én hogy válaszoltam. A ZENE CSAK RÁTÉT

Érzem hogy hogy nem fogod érteni, +magyarázom


sZARÚL SÁFÁRKODTAM AZ ÉLETEM UTOLSÓ RÉSZÉVEL

rEMÉLEM ÍGY TISZTA

98. katt2 (válaszként erre: 95. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 28. 23:00

Pallérozás? Hát én teszem, de az az igazság, hogy csak a szakmámban tudom, mert más nem érdekel. A szakmámnak csak egy nagyon kis szeletét értem igazán, de abban nagyon profi vagyok. Szóval ne kenődj el.

Vagy ahogy szoktam mondani: így múlik el a világ dicsősége...

97. katt2 (válaszként erre: 96. - Regin_a)
2023. febr. 28. 22:58
Nem értelek. Mire gondolsz?
96. Regin_a (válaszként erre: 93. - Katt2)
2023. febr. 28. 22:29

jól kell sáfárkodnunk az idővel"

Már ez sem megy :(


[link]

95. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 94. - Katt2)
2023. febr. 28. 21:48

Én már csak ülő és fekvő munkákat vállalok.

próbálom pallérozni az agyamat de nem sok sikerrel.

94. katt2 (válaszként erre: 91. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 28. 21:42
Néhány éve még 3 szabászatban voltam jártas. Akkoriban ez volt a legkomolyabb. Most ez a legszarabb. Pusztul a világ...
93. katt2 (válaszként erre: 92. - Amaunet)
2023. febr. 28. 21:40
Igen. Tehát jól kell sáfárkodnunk az idővel. Amikor távozunk, akkor az jusson az eszünkben, hogy nem volt hiábavaló.
2023. febr. 28. 21:34

Hogy a fórum címére is adjak egy "bölcs" választ... Azért születünk, hogy meghaljuk. Azért halunk meg, mert megszülettünk.

A szerencsés emberek ezt belátják és nem keresnek válaszokat - elfogadják.

Hogy miért? Hogy élvezzük. Mindenki a lehetőségei szerint. Hogy megismerjünk másokat és ha módunkban áll pozitív hatással legyünk rájuk. Hogyha nem is szeretjük, de legalább jóindulattal viseltessünk egymás iránt, mert ez mutat előre.

Hiszem, hogy ez a fajta gondolkodás hoz megnyugvást és békét a lelkekben.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook