Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Menzesz utáni (esetleg előtti) barnázás alatt egészségi szempontból lehet-e (óvszer nélkül) nemi életet élni (baba tervben van)? fórum

Menzesz utáni (esetleg előtti) barnázás alatt egészségi szempontból lehet-e (óvszer nélkül) nemi életet élni (baba tervben van)? (tudásbázis kérdés)


13. Dézsa
2012. febr. 18. 07:53
Nem, nem ezt írta. Pannának van igaza, nem minden nő 28 napos ciklusú mint ahogyan az József bejegyzéséből következne.
12. tamara (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2012. febr. 18. 00:07
József is ezt írta!:-)
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - Jozsef90)
2012. febr. 17. 21:04
Ez nem egészen így van. A peteérés után 14 nap múlva van menstruáció, ha valakinek mondjuk 21 napos a ciklusa, akkor a peteérés a menstruáció után 7 nappal van, nem 14.
2012. febr. 17. 20:07
Igen, épp ezért kérdeztem. Erről már hallottam, s arra lettem volnak kíváncsi, hogy ez a veszély még a barnázás ideje ill. még nem teljesen fehér váladék megléte alatt is fennáll-e.
2012. febr. 17. 20:03

Sziasztok! Hadd másoljam be ide egy nagyon tapasztalt, idős, elismert nőgyógyász-főorvos véleményét a menstruáció alatti szexuális életről. (Azok számára, akik szerint nem veszélyes....)


"Nem megengedett. A menzesz alatt a szülőcsatornák nyitottak, ezért a nemi életnek még gumival is az a komoly veszélye van, hogy a hüvelyben levő kórokozók a méhűrbe, szerencsétlen esetben a petevezetőkön át a hasűrbe "pumpálódnak", mely nagyon komoly, akár életveszélyes gyulladások kialakulásához vezethet. Ez alapját képezheti a későbbi méhenkívüli terhességeknek is. Nagyon sok nő fenyegető réme a meddőség akár egyetlen ilyen szerencsétlen "akció" következménye is lehet. "

2012. febr. 17. 19:57
Jobb akkor ha kivárom a teljes tisztulást, mert nem akarok kockéztatni. Köszi a váalszokat!
7. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Csillan)
2012. febr. 17. 19:53
Alapos tisztálkodás kell előtte, és lehet. A helyedben én inkább használnék akkor óvszert, mert alapos mosás ide-vagy oda, az óvszer mégis csak baktérium mentesebb.
2012. febr. 17. 19:51

A peteéréés (amikor a legnagyobb valószínűség a teherbe esésre)menzesz első napjától számítva 14. nap és előtte ill.utánna 3 nap tehát kb.6 nap!

Tehát kicsi az esélye a mensi idején!:)

Fertőzés veszély pedig ha minden tiszta!!! akkor nem nagyobb.

2012. febr. 17. 19:49
Valakinek nem jön össze a baba, akkor azt javasolják, hogy szexeljenek a mensi alatt. Szerintem ettől nem lesz semmi baj, ha mind ketten egészségesek és tiszták vagytok!
2012. febr. 17. 19:36
akkor is ott van a veszély, ha már csak barna van, vagy a nyák halvány barna, drapp? Menzi alatt nem szoktunk.
2012. febr. 17. 19:34
persze, hogy nagyobb a fertőzésveszély, de van akinek csak ekkor jön össze a baba, mert akkor van peteérése.
2012. febr. 17. 19:27

Kibővíteném még, mert a kiírásnál félbemaradt. Szóval: Nem lesz belőle gond? Olyat is olvastam, hogy a menzesz alatti szex következménye meddőség is lehet (fertőzés miatt). Ezt elkerülendő kérdezem.

Pl. 5 napig megvan a menzi, de utána még beletelik pár napba míg teljesen kitisztul a nyákom. Orvos erről esetleg valakinek mondott valamit? Lehet már ilyenkor együtt lenni, vagy meg kell várni, míg teljesen tiszta lesz a nyák?

2012. febr. 17. 19:25
Menzesz utáni (esetleg előtti) barnázás alatt egészségi szempontból lehet-e (óvszer nélkül) nemi életet élni (baba tervben van)? Nem lesz be

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook