Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menzesz alatt erős szívritmuszavar...tényleg összefügg? fórum

Menzesz alatt erős szívritmuszavar...tényleg összefügg? (tudásbázis kérdés)


jan. 28. 00:33
menj el orvoshoz!
6. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Kolibri)
jan. 27. 21:44
Menj orvoshoz, a szívritmuszavart ki kell vizsgáltatni. A menstruáció alatti hormonális változások felerősíthetik a tüneteket, de nem okozzák.
5. Kolibri (válaszként erre: 4. - Xochipilly)
jan. 27. 17:29
Igazad van, rákérdezek.😊
4. xochipilly (válaszként erre: 3. - Kolibri)
jan. 27. 17:25
Szerintem ne várd meg a következőt, a bizonytalanságnál jobb ha beszélsz a kardiológussal, ő biztos látott már hasonló problémát. Lehet, hogy a gyógyszeren kell változtatni vagy ilyesmi. El tudom képzelni, mennyire ijesztő érzés, de az is lehet, hogy nem áll komoly probléma mögötte. Kitartást!
3. Kolibri (válaszként erre: 2. - Xochipilly)
jan. 27. 17:16

Ha a következőnél is így kész, akkor megyek, mindenképp.

Nálam a tempó egyáltalán nem magas, de eleve szedek ritmusszabályozót billentyű hiba miatt. Csak az egyenetlenség hihetetlen ijesztő! Le sem tudom írni, milyen érzés. Egyet kihagy, vagy hosszan kihagy, aztán ver 2-3 nagyon erőset. Belever a légzésembe, szinte köhögnöm kell.

Mindenféle átmenet nélkül jön az első napon és megy kb a 3. napon.

2. xochipilly (válaszként erre: 1. - Kolibri)
jan. 27. 17:09
Én úgy tudom, hogy a vérzés alatt jelentkezhet anémia, vérszegénység, ami tud szívritmuszavart okozni. Nekem volt, hogy a menstruáció első 2 napján nem nagyon ment 90 alá a pulzusom, de a ritmus szabályos volt. Vannak olyan applikációk amikkel kideríthető a szabálytalan szívritmus. De szerintem inkább egy jó kardiológushoz kellene elmenned.
jan. 27. 16:56

Már a 4. menzeszem telt úgy el, hogy az első 3 napon hihetetlenül erősen összevissza vert a szívem, szinte az egész 3 nap alatt.

Hónap közben 1x-2x szokott ilyen lenni, de nem folyamatosan egész napra, pláne nem napokig.

Tényleg lehet összefüggés a menzesz és a ritmuszavar között? Vagy véletlen, hogy negyedszerre is pont egyszerre jelentkezett a menzesszel?

Kiváncsian várom a következőt 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook