Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mentsd meg az ételt! fórum

Mentsd meg az ételt! (beszélgetős fórum)


18. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 19:10
Az ételt, italt, meleg helyet meg kell becsülni!
17. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 19:09
A múltkor láttam a tévében hogy egyre kevésbé tudják majd finanszírozni az ételt az alapítványok és segélyszervezetek a rászorulók részére. Szerintem ez kétségbeejtő, de ennek köze van az egyre súlyosbodó élelmiszer és gazdasági krízishez.
16. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 08:28
Igen, nagyon jó kezdeményezés. Nekem a Munch-csal az a bajom, hogy nem tudod pontosan mit veszel át, illetve leginkább péksütit, tortákat, kész ebédet lehet menteni vele. Nálunk a családban van ételérzékeny, meg válogatós is, így kimaradok belőle. Amúgy főzni szoktunk, szóval, ha alapanyagokat lehetne főként megszerezni, akkor használnám az appot.
15. gyöngy:) (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 9. 19:00
Igen, azok a 30-50 Ft-os kedvezmények nem sokat érnek, sokan elmennek mellette, én sem értem, sokkal jobban minimalizálhatnák a veszteséget egy nagyobb engedménnyel.
14. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Gyöngy:))
2023. ápr. 9. 18:46

Ja én 1-2-szer néztem csak a Munchot, de akkor épp nem nagyon volt semmi, szóval én sem tudok róla valami sokat. Maga az ötlet egyébként szerintem is jó, meg végülis az a lényeg hogy ne dobják ki az ételt, nem az, hogy feltétlen jótékonykodjanak, szóval nyilván azért nem ingyen adják.


Én az előző hszben úgy értettem, hogy mondjuk a sparban mindig ott van a leértékelt sarok, és a holnap lejáró túró rudi 299 helyett 269... Vagy a romlófélben lévő (nem barna pöttyös, hanem teljesen sötétbarna) banán 599 helyett 499. Ami kb. semmi, ennyi erővel pl. adhatnák féláron, és akkor lecsapnának rá az emberek. Így meg ugyanúgy rájuk rohad valszeg. Tök gáz, hogy jobban megéri ezeket kilószámra kidobniuk, mintha rendesen leértékelnék mittomén 50-80%-kal.


De pl. ez a Lidlös dolog amiről itt szó volt ez tökre szuper.

13. globus (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2023. ápr. 9. 18:38
Én is megnéztem, nálunk nincs semmi.
12. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2023. ápr. 9. 18:32
Ja látom. Igazad van.
11. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2023. ápr. 9. 18:29
Szerintem nem egyről beszélünk. Bár nem muncholtam még soha, mert itt nincsen rá lehetőség.
10. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 16:53

Használnám igen.

A Lidl-ben egyszer láttam ilyet, a pénztárosnő szólt, hogy kérem-e. Kértem.

9. gyöngy:) (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 9. 15:48

A Munch csomagokra elég nagy kedvezmény jár, nem ilyen 10-20 %-os. A minimum kedvezmény is meg van határozva, nézegettem már az oldalukat, de most nem jut eszembe mennyi az annyi.

Persze adódhatnak olyan termékek, ahol lehet, hogy sokaknak a kedvezményes ár is magas, mindenesetre a kezdeményezés ötletes és jó célt szolgál.

2023. ápr. 9. 15:37
A veszprémi csarnokban szoktak leárazni zöldségfélét és banánt. Banánt néha veszek mert én szeretem a jó érettet, de a zöldség takarmányozási célra sem alkalmas, abból sose vettem még. Na a banán nem sokkal olcsóbb ám, esetleg egy százassal. Inkább hagyják ehetetlenre túlérni és kidobják.
2023. ápr. 9. 15:25
Nálunk a bolti banánon ha megjelennek a barna foltok, akkor az már eladhatatlan, odakészítik a cassa mellé a ládákat, és mindenki vihet belőle ingyen amennyit csak akar.
6. beYOUtiful (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 9. 15:19

Van amelyik Lidlben normálisabban csinálják:

[link]

5. andi6020 (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2023. ápr. 9. 12:50
Ott van bármikor olyan, hogy nem azt írják mindenre, hogy "nincs raktáron-elfogyott"?
2023. ápr. 9. 12:47

Lidlben vagy az Aldiban van ilyen, összerakják dobozokba a nem tökéletes zöldséget-gyümölcsöt és pár száz ftért el lehet vinni.


Én még nem találkoztam vele, és itt a közeli boltokban amennyire látom, a közeli lejáratú (1-2 nap) dolgokat is ilyen 10-25 százalékkal értékelik le, szöval nem éppen az a szint hogy hirtelen kedvem támadna megvenni csak azért mert olcsóbb.

3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 12:17

Ez nagyon jól hangzana,ha mindenkinek jutna...

De ez úgy szokott történni,hogy egy ember visz mindent.

Aki előbb èszrevette azè minden.

2. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 12:17
Ilyen már van. Munch. Persze, tartanék rá igényt, ha a városomban lenne. De nincs.
2023. ápr. 9. 12:12

Sziasztok!

Tegyük fel, hogy létrejön egy cég, melynek célja az ételek megmentése. Mindezt úgy, hogy online megtudod vásárolni vagy lefoglalni az adott élelmiszercsomagot (pl: lecsó csomag a Lidl-ből) és neked csak átkell venned a megadott helyről (jelenesetben a Lidl-ből). Viszont ezek az élelmiszercsomagok vagy ételek közeli lejáratúak, tehát még aznap vagy másnap felkell használnod. De ezzel egyidőben, jóval olcsóbbak is, mint a normál ár lenne. Ti mit gondoltok erről? Ti használnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook