Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mentálisan nagyon fárasztóak a mindennapok, a háztartásvezet... fórum

Mentálisan nagyon fárasztóak a mindennapok, a háztartásvezet... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. nov. 19. 00:53

Nekem a kiégés jön le abból, amit írsz. Van olyan hangulat / időszak, amikor a mindennapi teendők is nehezek.


Nekem ilyenkor nem az van / volt benne, hogy tényleg sok, hanem az, hogy elvesztettem a célokat, az örömöt, a hitet, a perspektívát.


Ilyenkor a legkisebb öröm, jó hír, cél, ami motivál is tud segíteni. Pl. ha tömegközlekedéssel ingázol, olvass útközben. Vagy ha autóval, hallgass zenét. Válassz olyan sportot, amiben örömöd leled. Találj egy cél, ami felé tartasz. Találj mindennap fél órát, amikor olyat csinálsz, ami feltölt.

10. Violet18 (válaszként erre: 5. - Alnisa)
2022. nov. 18. 23:53
Pont erre gondoltam. Ezt csinálja egy "átlagos" ember. Akinek van ideje. Nekem csak az evés meg a mozgás nem szokott beleférni 😅🤭🤷‍♀️
9. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 23:58
Már írták, az élet megoldja, ha te nem veszel vissza.
8. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 19:20

„Mentálisan nagyon fárasztóak a mindennapok, a háztartásvezetés, kapcsolatok ápolása, ingázás a munkába.” Szerintem ezt a nők minimum 80%-a így éli meg. Nálad bónusz a „kötelezőkön” felül, hogy egészségügyi okokból plusz tennivalóid vannak.

A helyedben tojnék az elvárásokra: nincs elmosogatva? nincs felporszívózva? – ééééééés? Az egészség mindennél fontosabb. Inkább azért szaladjon a háztartás, mert az egészségeddel foglalkozol, mint amiatt, hogy lerobbansz, és nem tudsz a háztartással, egyebekkel törődni. Kérj segítséget! Barát, rokon, szomszéd, ismerős csak akad nem?

2022. nov. 17. 15:54
Köszönöm az eddigi hasznos tanácsokat! Igazatok van, lejjebb kell adni és/vagy segítséget kell kérni. Persze, hogy ez az élet rendje, de szerintem nem szégyen, ha az ember bevallja (erre való ez a fórum elvégre :) ), ha kicsit kiég. Valószínűleg egy rosszabb periódus van amúgy is, de ez is csak egy állapot, lesz majd jobb is.
6. semleges (válaszként erre: 2. - K-né Zsóka)
2022. nov. 17. 15:30

Van amit KELL és kötelező kategória. Pl a munka, nem mindenki tud otthonról dolgozni. Ha vannak gyerekek a háztartást is vezetni kell valamennyire. Én megértem a FI-t.

Nyilván lejjebb kell adni amit tud.

5. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 14:45
Mondjuk kb ebből áll egy normális ember élete. Evés, ivás, munka, kapcsolatok.
4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 13:29

Ülj neki, csinálj egy listát.

Muszáj illetve egészség miatt szükséges,,,

Másokra átruházható feladatok,,(pl. bevásárlás,,,stb.)

Halaszthatók

Felesleges vagy nagyon ritkítható,,,itt kell kicsit vigyázni ,ez nehéz de hidd el van ilyen.


Szervezz át mihamarabb:))

2022. nov. 17. 12:29

Nekem ennek térdműtét lett a vége, mert azt hittem legyőzhetetlen vagyok....Az lett az eredménye, hogy egy évig nagyjából moccanni sem tudtam... na jó nem, csak 8 hónapig.. xd Azóta visszavettem és csak 6 órában vagyok hajlandó dolgozni, nagyrészt home officeban, vagy 8-ban, de az itt legyen a sarkon vagy teljes home officeban.


Ki kell nyitnod a szádat és segítséget kell kérned, különben nagyon pórul fogsz járni. :( Az egészséges életmódra fókuszálj, ez a későbbiekben teljesen hétköznapi lesz, mint a fogmosás. De a többiből vegyél vissza. A kapcsolatok ápolását pl nem kell erőltetni, nincs belőle hasznod, csak az idődet veszi el. A háztartásból is engedni kell, nem baj, ha kosz van, vagy áll a szennyes.


Át kell szervezned, sok sikert kívánok, ne járj úgy, mint én! :)

2022. nov. 17. 12:15
Ez azért van, mert úgy állsz hozzá, hogy neked ezeket KELL csinálni és nem úgy, hogy ez természetes, örömöd leled benne. Ne görcsölj rá, a stressz csak fokozza a kellemetlen érzést.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook