Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Menstruáció előtti barnázás fórum

Menstruáció előtti barnázás (beszélgetős fórum)


2012. júl. 31. 12:24

Az biztos,h kell kitartás,mert sajnos ez esem megy/hat egyik napról a másikra.Barátnőmnek fél év kellett és spontán terhes lett,tegnap született meg a kisbabája.:-)

Én november óta szedem és tartok be mindent,22-én megyek kontrollra.Kíváncsi vagyok és bizakodó.:-)

2012. júl. 31. 12:11
sziasztok egyetertek az elottem szoloknak igen en is rendszertelen ciklus barnazas menszesz elott1-2 nappal aztan elmentem endos dokihoz aki elkuldott vervetelre kiderult az ir.em prolaktinom magas es alacsony progi szint ezert nem tudunk konnyen teherbe esni ha igen hamar elveszitjuk most hasznalok napi 2xmet.et emelett meg mas gyogyszereket az eredmenyek jobbak de azt mondja a dokim hogy kitartas kell a pcos.nek es meghozza a gyumolcset persze a dieta es etrend valtoztatas fontos
16. zsuzso100 (válaszként erre: 15. - Vigyorex6)
2012. júl. 28. 21:06
Köszi!
15. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - Zsuzso100)
2012. júl. 28. 09:36

Egy pontos megfogalmazás:

"

Inzulin rezisztens állapotban az adott inzulin jelre bekövetkező válasz a célsejtek részéről csökken, azaz csökken a szőlőcukor felvétele a sejtekbe, tehát nő a vércukor-szint. A szervezet ezt a válaszcsökkenést az inzulin jel nagyságának emelésével tudja korrigálni, tehát az inzulin termelése fokozódik. Kialakul az inzulin rezisztenciához kapcsolódó állapot, melyet hyperinzulinémiának nevezünk, és jellemzője a jelentősen megemelkedett inzulin szint a vérben."


Mára már népbetegség. Fenyegető veszély jelent, mivel előszobája a 2-es típusú cukorbetegségnek.

Sok nő sikertelenül próbálkozik teherbe esni, aminek hátterében ez áll. Valamint szorosan kapcsolódik hozzá a policisztás ovárium szindróma.

2012. júl. 28. 07:31
Mi az az IR? :)
2012. júl. 28. 00:30
A prolaktinom magas lett.
12. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2012. júl. 27. 19:03
Nálam is ugyanez a helyzet,minden téren.Barnázok is,IR-em is van,meg PCOS-em is.Nekem sem mondtak rá semmi különöset.
11. Bcicus (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2012. júl. 27. 17:34
nem normális általában progeszteron elégtelenség okzza valszeg még idő kell a merckforminnak és a diétának, hoyg teljesen rendbe legyél. De a prolaktinnal is lehet gond.
10. telifánt (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2012. júl. 27. 16:09

Az endokrinológus küldött el a nőgyógyászomhoz, de mivel ő nem nagyon volt hajlandó foglalkozni velem, ezért kezdtem másik nőgyógyászt keresni. (még ultrahangot sem volt hajlandó csinálni)

Ezt a kezelést írta fel a dokinéni is. 1200kalória és 120gramm szénhidráttal. Sajnost ezt eddig nem sikerült tartani, de a 140grammot igyekszem. Eddig 10kilótól szabadultam meg, és még 30tól szeretnék. Nem hajtom a tatárt, mert tudom annak nincs értelme. A mozgás a derekam miatt néha nehézkessen megy, de igyekszem heti 3-4* 30-40percet mozogni.

9. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2012. júl. 27. 15:34

Az Ir-rel igenis van teendő. Látszik már az éhomi inzulinodon is. A cukrod is lehetne kevesebb, 4-5 között.

A barnázás lehet progeszteronhiány, ami valószínű lehet az IR miatt.

Az inzulinrezisztencia feltehetően nem magában áll, hanem magával hozta a Pcos-t, mivel ahogy írtad nem jó az Fsh/Lh arányod (1:1-nek kellene lennie).


Ne csak másik nőgyógyászt keress, hanem endokrinológust is, vagy olyan nőgyógyászt, akinek szakterülete a Pcos.


A kezelési mód pedig: Metformin alapú gyógyszer + diéta (megfelelően elosztott szénhidrát) + mozgás (heti 3X 30 perc).

2012. júl. 27. 15:07
Ez a 3.hónapom. 2*500mg-ot szedek. Csináltak egy csomó vizsgálatot, de egy van amit nem igazán értettem. Az az Lh-FSH arány. Azt mondta a doki hogy nagyobb mint 2, de hogy ez mért baj, és hogy mivel lehet javítani rajta azt nem mondta el, vagy csak nem fogtam fel.
7. pethoevi (válaszként erre: 5. - Telifánt)
2012. júl. 27. 14:47

Nekem is hasonló,bár a te 120ad jobb az enyémnél...Most kezdtek kezelni?Mennyi metet kapsz?


A barnával annyi összefüggésben lehet,h az inzulinnak van hatása a hormonokra...Ha simán lenne barnázás IR-t nem tekintve,akkor azt mondanák,h nem elég a progi...

6. 8f3c54052d (válaszként erre: 5. - Telifánt)
2012. júl. 27. 14:18
180 perces nem kell. A 60-as jobb lenne. A barnázás az IR-től van. Az IR tönkre vágja a progeszteront is.
5. telifánt (válaszként erre: 4. - Pethoevi)
2012. júl. 27. 13:51

"0" perces vc: 5,9 inzulin: 28,45

"120" perces vc: 5,9 inzulin: 49,98


Ezeket nézték 180 perces nem volt

2012. júl. 27. 13:47

sajnos nem normális,de kezdeni vele nem igen tudnak mit.:-/

Ettől még lehetsz babás.Az IR nagyobb baj.Leírod az értékeidet?

2012. júl. 27. 13:43
ez nekem is van. de nekem is azt mondták, h normális dolog...
2012. júl. 27. 13:42
Azt elfelejtettem írni hogy babát szeretnénk.
2012. júl. 27. 13:41
Azt vettem észre hogy a mestruációm elött 1 napig barnázok, mielőtt elkezdtem szedni a merckformint ez az idő 4-5 nap is volt. Szeretném megtudni hogy másnak is volt e ilyen gondja, mi okozta nála a problémát és mivel kezelték. Sajnos a nőgyógyászom szerint nincs ok aggodalomra, de ő akkor is ezt mondta mikor kiderült hogy IR-em van. Azt mondja nincs teendő vele. (Most keresek másik nőgyógyászt)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook