Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire terheli le a gyermekedet az iskola? fórum

Mennyire terheli le a gyermekedet az iskola? (beszélgetős fórum)


2022. febr. 12. 10:53
Jól kell választani. Aki versenyistállóba teszi a gyerekét és maga is hajtja, mint a lovat, az könnyen járhat így. Számos példát látok a környezetemben, hogy már az óvodától tervezve van a gyerek jövője, nem is hagyják, hogy gyerekkora legyen, magától jöjjön rá dolgokra, hanem okítják, tanítják mint az elmebetegek egész kicsi korban. Csak neves iskolákba mehet, kijárják, hogy a legnépszerűbb tanár csoportjába kerüljön, iskola után heti 5 különóra vár rá, hétvégén tenisz, lovaglás, japán óra. Hagyjuk már...
8. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 21:48

Én igyekeztem nagyon gyerekközpontú iskolákat választani...

Általánosban a tanító néni a lényeg,

de a gyakorló gimnáziumból is van olyan, ahol számontartják, hogy az eredményeken még egy gyerek is függ!!!!


Gondos válogatás után, nekünk szerencsések voltak a választások!

2022. febr. 11. 21:45

Semennyire. Olyan laza, hogy az már fáj. Tanulni sosem látom, házit írogat néha itthon, de inkább suliban szünetekben. Mire hazajön, már csak jóformán bepakol másnapra. Nem hagyja magát hajtani, versenyekre se hagyja magát küldeni. A tananyag kevesebb, mint 30-40 évvel ezelőtt, fegyelem nulla.

Én így látom.

6. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 21:06

Szerintem ez attól függ.

Mindig voltak sztársulik istállók és mindig voltak melegedők.

Szülő felelőssége eldönteni, hogy közepes tehetségű gyereke ne járjon istállóba.

Aztán olyan is van, hogy egy valóban tehetséges gyerek imád tanulni és bár a külső szemlélő azt látja, hogy hú,ez mindig tanul, a gyerek azt élvezi.

5. eandi78 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 20:06

Gyakorlók többnyire versenyistállók. Oda olyan szülők küldik a gyereket, akik azt akarják, hogy sokra vigye a gyerek. Legalábbis mikor én jártam fősulira olyan volt. Egy átlag suli más. A gyerek ott is leterhelt a napi óraszám miatt, de követelmény nincs olyan nagy és a tanulásban sem erőltetik meg magukat.

Érettségi tantárgyat tanítok felsőben, felvételit írnak belőle, nem lehet lazára, játékosra venni. Középsuli nem vacakol, buktat.

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 19:42

Én pont a másik oldalt látom, egyre kevésbé vannak leterhelve, és egyre jobban vannak sajnálva mint régen.

Én sem tudom, melyik ez az iskola, sosem halottam olyanról, hogy a tanítók "zsarolják" ilyen hülyeségekkel a gyereket...

3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 18:56

Teljesen osztom a véleményemet Vivo véleményével.

Amennyiben Te jó tanítónő szeretnél lenni, akkor tedd könnyebbé és szebbé a gyerekek iskolás korát azzal, hogy ne stresszeld őket, segítsd mindenben és mindég. Legyél türelmes és játékos és még sorolhatnám.

Unokám tanító nénije nagy betűs EMBER. Imádta a gyerekeket és ez meglátszott a gyerekeken is. Nem szorongtak, nem csinált versenyistállót az osztályból,mégis jól tanultak. Az unokám még most is felkeresi néha szünetben, pedig már hatodikos.

2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 18:04

Nem tudom milyen iskola amiről te írsz, de nem valami bizalomgerjesztő, ha a fele is igaz.

3 iskolás gyermek édasanyjaként azt tudom mondani, hogy gyermekeink nincsenek leterhelve az átlagosnál jobban.

Az OT szerint házifeladat a napköziben elvégzendő, pontosan ezért, hogy otthon a családé legyen.

Tudnak a tanulás mellett edzésre járni, sportolni, táncolni, aerobikozni, úszni és még itthon is van energiájuk családi életet élni, az elkészített, megtanult leckét felmondani, stb.

Sok minden inkább a pedagóguson múlik, mint sem a rendszeren.

A rendszer pedig politika, ami tiltott téma.

2022. febr. 11. 17:52

Tanító szakos hallgató vagyok, egy gyakorló iskolában.


Elborzaszt az a látvány ami manapság egy ilyen iskolában történik.

A gyerekkekel úgy bánnak mint a versenykutyákkal, minnél több feladatot megoldani minnél rövidebb idő alatt, minnél jobban.


Az a problémám hogy látom a gyerekeken hogy mennyire leterheltek, álmosak, fáradtak az órán. A rendszer arra kényszeríti őket hogy dobják el a gyermekkoruk, koncentráljanak inkább a vizsgákra hogy majd boldogok lehessenek.


Otthon semmi szabadidejük nem marad a sok házi feladat miatt, amit minden tanár ad nekik és naponta van hét órájuk.


A jó megoldásokat természetesnek veszik a tanítók, de a rosszakért komoly megrovás jár. Már ilyen fiatalon nem hibázhatsz, csak akkor értékelnek valamicskét.


A tanítók érzelmileg zsarolják a gyerekeket. Ha nem oldod meg a feladstot, akkor nem mehetsz egyetemre, vagy gimáziumba és akkor mehetsz utcát söpörni.


Kérlek osszátok meg tapasztalataitokat kedves szülők.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook