Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire tanulható meg egy nyelv levelező módszerrel? fórum

Mennyire tanulható meg egy nyelv levelező módszerrel? (tudásbázis kérdés)

1 2
38. helenhadsell (válaszként erre: 33. - Jojojo)
2008. szept. 24. 10:40
Mennyibe kerul?
37. jojojo (válaszként erre: 36. - Acsadines)
2008. ápr. 22. 10:53
Otthon,egyedül az ember nehezen tudja magát felkészíteni a beszédre.Viszont szerencsére felfedeztem az online tanulási lehetőséget,így élőben beszélgetve tanulhatom.Pl. volt,hogy eljátszottuk a vásárlást.Addig gyakoroltuk,míg nem ment jól mindenkinek.Élveztük...
2008. ápr. 21. 20:09
Szerintem nem sokra lehet menni vele. Próbáltam, de amikor meg kellett volna szólalni egy hang nem jött ki a torkomon. Az élőbeszédet szerintem semmi nem helyetesítheti a nyelvtanulásban.
35. jojojo (válaszként erre: 34. - 9bc47feccc)
2008. ápr. 21. 13:39

Pontosan.Írásban valamit ellehet sajátítani.Csak akkor döbbenik rá az ember,hogy nem tud túrót sem,mikor beszélni kéne a másik nyelvén.Én elkezdtem tanulni a JAHUSC-nál online és így már teljesen más a dolog.A beszélgetést tanulom így,és ezen már érzem,hogy talán valamit kezdek mekogni is.Sőt,talán előbb utóbb...;)

[link]

2008. ápr. 9. 09:35
Én tanultam az angolt,és ment is,jártam tanfolyamokra,a suliban is ,és egymás között ment is,csodásan megértettük egymást.De,mikor a tanárunk beteg lett kaptunk egy igazi angolt,és már rá is jöttünk,hogy nem tudunk mi túrót sem.Már az első kérdésnél kiderült,hogy ez így nem megy.Leírva még elboldogulsz valahogy,de a kiejtés az tök más,mint amit mi begyakoroltunk.Szerintem csak eredeti környezetben lehet igazán megtanulni,emez csak pótlék,mint a guminő.
33. jojojo
2008. márc. 31. 14:01

Nekem japánból küldenek levelezőn oktató anyagot(sok nyelvet tanítanak) és igen jól ellehet sajátítani,mert nagyon hatékonyan van összeállítva.

Tervezem,hogy on-line is elkezdem náluk.

2008. márc. 9. 12:54
Én a magántanárra, vagy a tanfolyamra esküszöm. Én levelezőn kínlódtam, tanár segítségével meg megcsináltam 8 hónap alatt a középfokú szóbeli angolt. Meg a kiejtés és a beszéd nem olyan kazetta után szerintem, nincs aki kijavítson:) Inkább egy alapot ad, hogy mire tanárhoz kerülsz legyen szókincsed.
2008. jan. 6. 10:49
Kezdesnek nem rossz, ha tudsz igy tanulni. En nem tudtam, nekem kell a tanar, foleg magantanar, aki mindket nyelvet magas szinten beszeli, erti, tudja. Nekem konnyebb, ha hallok mindent, azonnal kijavit, ellenorzi az irasbeli dolgaim.
2007. okt. 12. 21:09
Még nem próbáltam, mert az angol tanárnõm azt mondta nem ér semmit. A kiejtésed sem fejlõdik és nem nyújt tökéletes tanulási lehetõséget.
2007. okt. 11. 14:59
Sehogy. Én küldtem vissza leckét, amikor kifizettem a csomag árát kaptam egy bizonyítványt, de angolul egy árva mondatot sem tudnék mondani, vagy leírni.
2007. aug. 2. 23:09
Nagyon nehéz igy nyelvet tanulni, mert nincs ellenőrzési, javítási lehetőség. A legkönnyebben úgy lehet tanulni, ha van egy idegennyelvű barátunk vagy barátnőnk és vele kénytelenek vagyunk az ő nyelvén beszélni.(Tapasztalat!)
2007. jún. 10. 08:04
Szerintem nulláról indulva elég nehéz, de ha már van olyan idegen nyelv, amit beszél, akkor analógiákon keresztül akár sikeres is lehet.
26. dobos
2007. jún. 9. 07:49
Nagyon szokat kell tnulni,többet mint a tanfolyamon.
2007. máj. 21. 13:05
Én tanultam úgy olaszt,de már azért meg volt alapozva, mert gimiben is az volt a második nyelv.De fejleszteni pont megfelelt
2007. máj. 21. 12:23
Szerintem az Elo azért nem rossz, de nagy kitartás kell hozzá. Nekem igazán a tanfolyam vált be.
2007. máj. 10. 00:48
semennyire
2007. máj. 2. 22:19
Mint amennyire bicajozni elméletben.
21. inci47
2007. ápr. 25. 18:30
Kommunikálni nem tanulsz meg vele, ez pedig nagyon fontos!
2007. ápr. 21. 09:36
szerintem olvasási szinten jó lehet, de beszélni így semmképpen nem lehet megtanulni
2007. ápr. 21. 08:11
semennyire
18. zoma
2007. ápr. 6. 21:53
Ha már tudsz másik nyelvet magas szinten, akkor van rá esély, de még így is leginkább a nyelvtant és a szókincset sajátíthatod el, a kommunikációhoz elengedhetetlen az élő beszéd.
17. sello5
2007. márc. 24. 15:24
szerintem sok tanulással de még akkor se biztos hogy sikerül
2007. márc. 11. 03:00

Én most autodidakta módon tanulok olaszul.Vettem egy nagyon jó könyvet.A kiejtést jól begyakoroltam,és mindig leellenőrzöm magam a startlap beszélő szótárán:)Eddig jól megy:)

Bár ha arra gondolk,h angolt 13éve tanulok....olaszt meg pár hete...hosszúnak tűnik az út:)

2007. febr. 17. 13:03
Szerintem sehogy.Próbáltam,de a kiejtessel problémáim voltak,ami a lényeg lenne.
14. noika
2007. febr. 17. 00:02
angoltanárom szerint semennyire.a gyermekeink sem könyvből tanulnak,hanem folyamatosam hallják az élő beszédet és gyakorolnak.visszajelzés kiséretében
13. cskata (válaszként erre: 12. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 17. 09:26

ELO-ra én sem költenék...

egy csomó könyvet, jegyzetet INGYEN le lehet tölteni a netről + a felsorolt weboldalak is nagyon jók, vannak tesztek, feladatok is, ahol az ember ellenőrízheti a tudását... Igaz, ezek a módszerek azoknak jók, akik már tanulták az adott nyelvet..

Ha vadiúj nyelvet szeretnék megtanulni, akkor én inkább tanárhoz vagy nyelvtanfolyamra mennék.. ott lehet kérdezni, ha valami nem világos - illetve a kiejtés is állandó kontroll alatt van...

12. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - Enikő80)
2007. jan. 16. 20:19
Magyarorszagon rengeteg jo nyelvkonyv van es neten is sok minden. Szerintem konyvet venni jobban megeri, mint ELO fuzeteket. De ez csak a szemelyes velemenyem, illetve tapasztalatom. Persze mindenki mashogy tanul, en nehezebben tanulok nyelvet masoknal.
2007. jan. 16. 20:01
A sulinet oldalain is vannak nyelv leckek, nyelvtan, szinte minden, tobb nyelvhez, ezen kivul en egy letolto programmal is toltottem le nyelvkonyveket. De ha napi eletben nincs hasznalat, akkor nehez csak elmeletben hasznalni egy nyelvet. Ezert van az, hogy sokan angol tudassal kimennek mondjuk Amerikaba, es 5 eveig visszavalaszolni alig tudnak, angliaban jo ez sokkal rovidebb ido, de elesben, eredeti akcentussal es sebesseggel ido, mig felveszik a versenyt. Probaljatok angolul beszelo baratokkal angolul beszelni. A parom folyekony angol tudassal ment az oxfordi egyetemre. Fel evig megis allandoan a nyelvet tanulta, hogy ugy beszeljen, mint a tobbiek,mert amit magaval vitt, az ott nem bizonyult semmire sem elegendonek.
10. Enikő80 (válaszként erre: 4. - Emoheart)
2007. jan. 16. 19:32
Én pont az ELO levelező tanfolyamon gondolkodom!Nem tudok eggyáltalán angolul,mivel az iskolában németet tanultam!De mostanában a neten is sokszor falba ütközök az végett,mivel nem értek meg sokmindent.A szorgalmam,meg a kedvem meg volna hozzá,csak hát azt sem szeretném,hogy kidobott pénz legyen az egész,ha végül nem tanulom meg még az alapvetőket sem..
2007. jan. 16. 14:57

sziasztok! levelező módszerrel még nem próbáltam, de azon kívül már szinte mindenhogyan..:))

épp valamelyik nap számoltam ki, hogy gyakorlatilag a fél életemet angol tanulással töltöttem (gimi, főiskola, majd magántanárok, most egy nyelvtanfolyam) - és még mindig nem tudok angoluuuuul..:((

az a baj, hogy ha kimarad egy hosszabb idő (ami nálam gyakran 2-3 év is volt), akkor egy csomó mindent elfelejtek... most viszont - hogy minderre rádöbbentem..:))) - lendületet kaptam!:) no meg persze a tanfolyam is motivál, amire most járok.

Nálunk ott most "feladat", hogy angol nyelvű regényt/novellát kell olvasni! Vannak direkt nyelvet tanulók számára készült "zanzásított", rövidített regények, 1-6 nehézségi szintig (kb. 700,-/db, ha CD-t is veszel hozzá, akkor 2000-2500,- körül van az áruk) Most VIII. Henrikről olvasok, utána jön a Büszkeség és balítélet..:))


Neten én két oldalt ismerek:

[link]

[link]

A DINT oldalán fel lehet íratkozni hírlevélre, így minden munkanapon kap az ember feladatsort. Egyébként náluk nem csak angolt lehet így tanulni!


De osztom Antea véleményét: külföldön lehet a legjobban... itthon sokkal nagyobb szorgalom kell hozzá és állandó szintentartás - különben semmit nem ér már akár egy 1 éves nyelvvizsga sem, ha az illető a vizsga után nem is használja a nyelvet...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook