Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire gyakori a hüvelyi gomba a terhesség kezdetén, már rögtön kialakulhat? fórum

Mennyire gyakori a hüvelyi gomba a terhesség kezdetén, már rögtön kialakulhat? (tudásbázis kérdés)


10. Mia 74
2009. szept. 2. 12:08
Én is azt hallottam, hogy elég gyakori a hormonháztartás meg az immunrendszer átalakulása miatt. Amúgy elég hajlamos vagyok rá, de engem pont a terhességem alatt került el a dolog...Az elején és a végén is úgy hallottam, nagy a lehetőség az ilyesmire. (Csinálnak is a végén tenyészetet, mielőtt szülne az ember)
2008. jún. 8. 21:31

A terhesség alatt megemelkedett hormonhatás miatt sokkal gyakoribb, és nehezebben leküzdhető a hüvelygomba-sajnos tényleg nehéz megszabaduli emiatt tőlük. Általában a 3-4 napos gombaellenes kúrák nem hatásosak, hosszab ideig kell alkalmazni pl. Klion-D hüvelytabl., legalább 10 npon át... Az első 3 hónapban nem mindegy, milyen gyógyszert kap a kismama, feltétlen meg kell beszélni a nődokival!

Ja, és szereti a gomba a jó szénhidrátús ételeket, érdemes megvonni tőlük.

(A partner szinte mindig tünetmentes-mázlista pasik!!-, de az ő kezelése sem maradhat el a visszafertőzés veszélye miatt!!) A babára szerencsére nincs hatással a gomba..

2008. ápr. 28. 14:53
A hüvelyi gomba nem a terhességtől alakul ki, tudtommal
2007. okt. 2. 03:55
Nekem a második terhességem alatt szinte végig volt:( Az elsöt megúsztam nélküle.
6. zsuzso58 (válaszként erre: 5. - Edek)
2007. okt. 1. 23:34
más bajod nem volt? Mennyire viselt meg? Híztál is?
5. edek
2007. okt. 1. 22:05
Nekem mindhárom terhességem így kezdődött..
2007. júl. 2. 20:15
Nekem sem volt ilyesmiben részem:D
2007. júl. 2. 20:04

nekem volt rögtön az elejétől kezdve és szinte kisebb nagyobb megszakításokkal végig

canestent kaptam rá

2007. júl. 2. 19:00
Igaz, én már régen voltam terhes, de sem az elején, sem a terhesség alatt nem volt hüvelyi gombám.Nem hiszem, hogy mindenáron ki kell alakulnia.
2007. júl. 2. 18:52
Mennyire gyakori a hüvelyi gomba a terhesség kezdetén, már rögtön kialakulhat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook