Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire elfogadható, hogy melletted betegen dolgozzanak? fórum

Mennyire elfogadható, hogy melletted betegen dolgozzanak? (beszélgetős fórum)


27. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 21:46

Nem fertőző megfázás nincs.


Amúgy számomra nem elfogadható, de megtörténik, ez van.

26. globus (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 11. 19:49
Amerikában sem lehet caré-hugé' ellátást igénybe venni, nem feltétlenül vizsgálatra gondolok, hanem keresőképtelen igazolásra. Amikor Kaliforniában tenger gyümölcse ételtől, kagylótól rosszul lettek, szanaszét hevertek házigazdával együtt, hiába volt arany fokozatú biztosítás. Banális kategória, magától rendbe jön, oldják meg.
25. Betsy78 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 19:20
Hajjajj! Sokszor olyan volt az iroda mint egy zombifilm...
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Főnix3)
2023. aug. 11. 17:47

Nem zrikálni akartalak, csak úgy jöhetett át, nekem úgy jött helyesebben, hogy ott összesen 5 nap jár, ha már majdnem meg is hal az ember.

Annak ellenére tudom, hogy nagy car az Angol eü. ellátás, sokszor mikor itthon panaszkodnak, főleg aki minden hülyeségért teljes kivizsgálásért kiált, úgy kiküldeném egy tanulmányútra, érezze a törődést, mikorra kerül ott valaki szakorvoshoz?

Hiába van a gyereknek 40 fokos láza paracetamol otthon...persze kórház, ühüm. Ezt tudom megtapasztalhattad.

Elkanyarodtam a témától nagyon. Bocsi!

2023. aug. 11. 14:42

Amig édesanyám élt, engem nagyon zavart a köhögő hasmenős taknya nyála összefolyó kollega ill ügyfél, nem a magam kedvéért, de nem szerettem volna ha anyukám vagy a fiam általam megkapja. hogy elrettentő pldát irjak, egy önkormányzati dolgozó slejmot köhögött és kente a székhez, amin ült ) mondani sem kell, el is küldtem )


Sikerült is elkerülni, igaz nem a kedvességemről lettem híres, de nem lettünk betegek.

22. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 14:36
Nem szoktam elkapni ilyesmiket, de zavar a koncentrálásban, ha folyamatosan köhögnek/krákognak/orrot fújnak a közelemben.
2023. aug. 11. 13:47
Ne terjessze a bacit!
2023. aug. 11. 13:21
Igen én is úgy látom, hogy folyó orral az emberek java része még munkaképes tud maradni
2023. aug. 11. 13:21
Szerintem, ha valaki lázas, hasmenése van, hány, olyan komoly problémája van, ami miatt nem tud rendesen a munkájára koncentrálni, az maradjon otthon. Engem nem zavar, ha mellettem időnként tüsszentenek, köhögnek, fújják az orrukat, amíg ez egy normál határon belül van. Ritkán vagyok beteg, ha valamit összeszedek és megoldható 1-2 napot otthon maradok, ha komoly gondom lesz (pl. influenza, magas láz..stb.), akkor egy hetet is otthon töltök.
2023. aug. 11. 13:00

Engem nem zavar. Az sokkal inkább, ha minden köhintésre otthon marad, és nekünk kell ingyen dolgozni helyette.

Én sem maradok otthon, táppénzen még nem voltam.

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 12:57
Vannak furcsa emberek. Engem az irritál, amikor így ad a babája kezébe péksütit, vagy hagyja, rágja, szopogassa a kicsi az ülése előtti kapaszkodót, amit naponta isten tudja kik és hányan fogták meg.
16. Főnix3 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 11. 12:52

A műtét az más, nem megfázás,fertőző betegség.

Tudom, hogy, ha ilyen ér, akkor arra van egy minimális összeg,amit utalnak a betegnek. Nekem is volt egy munkatársam, akit összetört rendesen egy autó, nem hagyták éhen halni, bár nem faggattam, hogy mennyit kap.Ebben nem vagyok jártas szerencsére, mert nem voltam még tartósan beteg, sőt, szerencsére nem vagyok beteges sem.Saját biztosítást fizetek erre az esetre azért! Viszont,ha csöpög az orrom, nem fognak egy büdös fontot sem fizetni.Ahogy a kovid szarság alatt sem kaptunk fizetést, még kiegészítést sem!

Tehát, ha nem vagyok lázas dolgozom, ha valaki beteg mellettem, nem zavar! Válaszoltam a fórumra, mert ez volt a kérdés!

15. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 12:19

Semmi sem történik, ha én nem fogadom el. Attól még dolgozik betegen, ha akar.

Nagyon nem szeretem, ha mellettem köhögnek és naphosszat orrot fújnak, de ez van.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 11. 12:11
A retkes kezűeket én sem értem, megkérdeztem kolléganőmet, miért eszik így, mert már nem bírtam: Mondta, hogy azért töri kézzel, mert nem lesz paraszt, hogy harapja csak, meg hát neki tiszta a keze mindig, csak más a koszos.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 12:08

Nálunk volt aki covidosan is dolgozott.

Engem nem igazán zavar, sokat nyitom az ablakot, ha a szervezetem gyenge, bármit összeszedhetek a tömegközlekedésen, vásárlásnál stb.

Az tény, retkes kézzel nem fogdosom a kajámat, mint sokan teszik, fogják a kapaszkodót, meg előveszik ua. kézzel csomagolás nélkül a kiflit, csigát...bármit.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Főnix3)
2023. aug. 11. 12:03
Angliában élő rokonomnak műtötték a térdét, nem tudom hány hétig volt otthon, de kapott pénzt az biztos. Igaz 2-3 x meglátogatták váratlanul. Állami cégnél dolgozott.
11. globus (válaszként erre: 6. - Főnix3)
2023. aug. 11. 11:59
Mo-n ilyen korlát nincs.
10. Bichi (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 11:55
A kérdésnek mi a lényege? Te nem tudod, hogy menj-e betegen dolgozni, vagy zavar, ha betegen más bemegy?
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Betsy78)
2023. aug. 11. 11:50
Akkor Ti akár lázasan is mentetek?
2023. aug. 11. 11:49
Mondjuk ez jogos. Bár az a gyakori nálam is, hogy megváltozik a hangom, és néha ki kell fújnom az orrom.
2023. aug. 11. 11:49
Az előző munkahelyemen úgy volt a fizu, hogy minimálbér + mozgóbér. A mozgóbér elvileg teljesítmény után adható, de valójában egy havi fix összeg volt. Kivéve ha táppénzre ment valaki, mert már 1 nap táppénz esetén is ugrott az egész mozgó. Innentől sok embernek nem volt választása, ha fizetni akarta a számláit, hitelét stb...
6. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 11:47

Nekem belefér. Nem tojom össze magam, ha valaki betegen dolgozik mellettem.

Én is dolgozom betegen,viszont, ha lázam van, otthon maradok.

Most nem emlékszem pontosan, 4 vagy 5 nap betegszabink van egy évben, ha nem dolgozunk, pénz sem jár. Tehát ha folyik az orrunk, mi dolgozunk.

2023. aug. 11. 11:36
Akkor táppénz. Tudom, egy rakás toxikus szar munkahely van ahol kinéznek ha táppénzre mész, de nem normális dolog betegen bejárni, nem lehet úgy rendesen gyógyulni sem.
2023. aug. 11. 11:30
Sajnos sok helyen akkor sem engedik, pl nálunk a HO-t ha lehetne.
2023. aug. 11. 11:26
Enyhe megfázás nem érdekel, bár én magam akkor sem megyek be inkább (van home office). Viszont mikor vki olyan beteg, hogy 1 mondatot nem tud köhögés-szipogás-szenvedés nélkül elmondani, és szemmel láthatóan rosszul van, de előadja hogy ő aztán egyetlen napot sem maradhat otthon mert az egész munkahelyen megállna nélküle az élet, azokat kb. kilőném a holdba. :D
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 11:17
Eggyel több vagy kevesebb, nálunk nem számít.
2023. aug. 11. 11:15
Semennyire, illetve ha nem fertőző, vagy enyhe megfázás még belefér, vagy Te olyan típus vagy akinél bárki bármivel jöhet, hiszen nem kapsz el soha semmit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook