Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyiből lehet megélni ma Magyarországon? fórum

Mennyiből lehet megélni ma Magyarországon? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
93. 4d4b358ff3 (válaszként erre: 89. - Cilumiluci)
2013. okt. 5. 11:28
nem vicc ... :))) én ha megyek nyaralni, olyan helyre szeretnék menni ahol teljesen eltér minden attól ami itthon van... a gondolkodás a környezet.... a növények az állatok... érted?? :))
92. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 90. - Cilumiluci)
2013. okt. 5. 11:28
Hát, fel kell találni magunkat ebben a helyzetben. Ahogy mondani szokás, a s...emmiből is várat kell tudni építeni.
2013. okt. 5. 11:27
Mi totál átállunk a gázfűtésről pld vegyes fűtésre... le van szigetelve a házunk, de szines vakolatra már nem futotta... kicseréltük az összes nyílászárót... az idei télre már megvettük a fát az egyik adag került 120. e Ft-be a másikat adagot egy hagyatékból vettük fillérekért. Ez most így jó tél lesz :)
90. Cilumiluci (válaszként erre: 88. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 5. 11:25
Nyaralni szoktunk menni,3 éve már nem futja,volt munkanélküliség ,nehezebb időszakok,most meg egy átmeneti időszak van,ami nem tudni még bejön e vagy sem.Hiányzik.
89. Cilumiluci (válaszként erre: 87. - 4d4b358ff3)
2013. okt. 5. 11:24
Ne viccelődj :) Kevésbé emlékszem rá mert kicsi voltam,de nem volt egy leányálom,persze azóta már bizti ők is fejlődtek:)
2013. okt. 5. 11:22

Az nekem is. 7 éve nem voltam-a hülye lakáshitel miatt.

Helyette sokat vagyunk a természetben, piknikelünk, biciklizünk, fényképezünk. Na persze nem ugyanaz, de mindig jobb, mintha otthon a négy fal közt néznénk a tv-t

2013. okt. 5. 11:19
na a nyaralás az nagyon hiányzik.... ha megtehetném pld éppen Mongóliát nézném meg... :))))
86. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 85. - 4d4b358ff3)
2013. okt. 5. 11:18

Az ennivalón lehet a legtöbbet spórolni, ha magad főzöl.

Energián is, ha ügyes vagy.

Az tuti, ha az embernek van lakáshitele, meg kell tanulja nagyon beosztani.

2013. okt. 5. 11:12

egy kis számolás:

1 kg kenyér* 30 nap (250 Ft kb) =7500

1 liter tej * 30 (250 Ft) nap= 7500

a legolcsóbb ebéd egy étkezdében kb 600 *30= 72.000.-(persze ha főzöl kihozhatod kevesebből is és mondjuk ha egyhangúbb mondjuk sokszor(mindig) van krumplis tészta 1 zacskó gyermelyi legyen 350.- és egy kiló krumpli legyen 100.- Ft akkor ez is 13.500.- Ft akkor is 13.500.- ft egy hónapra...)

rezsi legyen 50.000.- Ft... és mennyi minden van még...

szerintem ez még csak az alap... még jól sem lakott senki.... nem volt beteg, nem vett ruhát vegyi dolgokat... nem fizette be az osztálypénzt... stb.

2013. okt. 5. 11:12
Ja és étterembe sem járunk és nem szoktunk hozatni sem a kaját,főzünk,háztartást vezetünk,igencsak kidobott pénznek tartok a házhoz hozott ennivalót.Drága is és vacak is.Na ilyen dolgokon igazán lehet spórolni.
83. Cilumiluci (válaszként erre: 79. - 4d4b358ff3)
2013. okt. 5. 11:10

Hát igen.A mi kocsink is egy 12 éves Astra,viszont ki van fizetve.Nem vennénk sosem kocsit se hitelre.

Plazma tv-nk nincs, LED tvn-k van,de az volt a karácsonyi ajándékunk.Igaz,nyaralni nem voltunk 3 éve, arra most nem telik,de a munkámtól sem mehetnék most el egy hétre.Ismerem mnidkét végletet a környezetemben,van aki nagyon nagy lábon él,van aki nyomorog,mi meg a nagy középátlagot képviseljük.

82. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 79. - 4d4b358ff3)
2013. okt. 5. 11:06
Elhiszem. Nekem is nem egy olyan ember van a környezetemben , aki hozzászokott a jóhoz, és semmiről sem hajlandó lemondani. Kölcsönkérnek, de visszaadni nem tudják. Lassan ezek a kapuk is bezárulnak...Az egyik most úgy néz ki, "utcára kerül". Ha beosztja,ami van, s nem ragaszkodik drága autóhoz, márkás ruhához, étterembe járáshoz, szórakozáshoz, külföldi nyaraláshoz, hanem fizeti a számláit, nem úszna a lakás.
2013. okt. 5. 11:02
Magyarországon az itteni fizukból, lehetetlenség saját erőből ingatlant vásárolni. Építkezni meg egyenesen esélytelen.
2013. okt. 5. 11:00

szóval vágyok én is új autóra... és Tv-re is... stb, de most nem léphetek...

Egyéb dolgokban(étel, tisztálkodás, ruházat ) is lenne másra igényem, de egyszerűen nem engedhetem meg magamnak....

2013. okt. 5. 10:55

...szerintem is, igen, a család... nagyon fontos!

Na és persze az is kérdéses ki mire vágyik, mert ettől függetlenül van egy nagyon régi autónk ami sajnos most már egyre többet cserben hagy bennünket, vagy pld nincs plazma Tv-k, ....

Szóval nagyon sok olyan családot is látok akik alig tudnak enni és mégis kölcsönből akkor Tv-t, vagy más szerintem mellőzhető dolgot vesznek hitelre, hogy ihaj. Szóval sokan szerintem nem tudnak valamiféle fontossági sorrendet felállítani, vagy nem tudják a pénzt beosztani... ?? Egyszerűen a lehetőségeiket meghaladóan költekeznek... ??? Ez is gond nem..?? A munkám kapcsán sokszor kell feltennem azt a kérdést, hogy miből származik a család jövedelme... és mennyi ...megdöbbentő, hogy sokan nem tudják a nevén nevezni és számszerűen egyáltalán meg mondani .. hogy mennyiből élnek..érted??? Hónapról hónapra ugyanazt a csekélyke összeget kapják és nem tudják mennyi az amit be kell osztani... ??? Számomra ez döbbenetes....

2013. okt. 5. 10:51
igényektől függ
77. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 65. - Bd55e3f068)
2013. okt. 5. 10:49
Nem olvastad elég figyelmesen, amit írtam, nem véletlenül említettem a helyrajzi szempontokat...(Ettől függetlenül a több bejegyzésben olvasható, 4-500 ezer forintos havi létminimum megállapítás egy 4 tagú családra vonatkoztatva jelenleg irreális, eltúlzott.)
76. Cilumiluci (válaszként erre: 75. - 4d4b358ff3)
2013. okt. 5. 10:44
Én is az enyémeket!Tény hogy nekünk a család sokat segít,nagyon összetartunk.Ez nagyon sokat számít.
2013. okt. 5. 10:41
de egyébként a munkahely mellett is minden lehetőséget próbáltunk megfogni, pld a mi környékünkön a paprika termelés és zöldségtermesztés volt """felkapott""" dolog, szóval, ezt is csináltuk MUNKAHELY MELLETT, és ha pénzt nem is kaptunk a szüleinktől de amikor munka volt elsőként és mindent félretéve kaptunk segítséget tőlük... csak tisztelni tudom őket!
74. Cilumiluci (válaszként erre: 72. - 4d4b358ff3)
2013. okt. 5. 10:36
Én Apukám is még dolgozgat a nyugdíj mellett persze mondjuk hogy már nem kéne,de Ő ezt szereti.68 éves.Ilyen dolgos család vagyunk :)Ott a telek, gyümölcs megvan szépen belőle,az is segítség.De az sem hullott az ölünkbe azért is hoztunk áldozatot,életjáradéki szerződés útján lett.2 pici gyerek mellett fizettük a néninek.
2013. okt. 5. 10:33
Mi meg a hetvenes években mikor még igen kicsi voltam,kint éltünk 2 évet Mongólában és 1 évet a Szovjetúnióban,abból lett családi házunk.Apukám ott kapott munkát és jól fizették.Volt benne áldozat.És most is sokat dolgozunk,semmi nem hullott az ölünkbe.
2013. okt. 5. 10:33
dolgos szüleink vannak .... az egyik nagyon nagyon beteg és őt is mi próbáljuk segíteni... mind fizikálisan és néha anyagilag is ...
2013. okt. 5. 10:30

Nincsenek gazdag szüleink....

1.a párom fél évet dolgozott külföldön még 1996-ban, az annyit segített rajtunk..

2. nekem akkor volt egy olyan munkahelyem , hogy amikor :))elbocsátottak bennünket :):) részvényt is kaptunk ... ezt jókor és jó időben kellett eladni :))...

Nos ebből a két dologból már el tudtunk indulni...

70. Cilumiluci (válaszként erre: 68. - 4d4b358ff3)
2013. okt. 5. 10:29
Mi is épp így vagyunk most,sok mindenből mi is az olcsóbbat vesszük meg.Most hogy itthon dolgozom fogok a ruhámon is spórolni:)
2013. okt. 5. 10:28
Egyik sem.Építkeztünk a családi telken,most 2 ház áll rajta,a kisebb a szüleimé,a nagyobb a miénk.Hitel nélkül,a gázt és villanyt kivéve mindent magunk csináltunk a kicsi házon.A nagyobbat még a szüleim építették a hetvenes évek végén.Akkor még az építési kölcsön sem volt gáz,bírták,bírtuk fizetni.
2013. okt. 5. 10:25

én sem panaszkodom.... mert mondom, be tudjuk osztani azt ami van, de pld. azt a tusfürdőt, sampont, stb amit megvettenm kb 4-5 évvel ezelőtt, ma már nem veszem meg... minőségből is le kellett adnom...

4-5 éve kb egyformán kerestünk a párommal és két gyereket tartottunk el... össz. bevételünk akkor volt kb 250-280.000.- Ft. Most ettől kevesebből élünk... sajnos...

El tudom képzelni, hogy nagyon sok családnál csak a legolcsóbb jöhet szóba mindenből és nincs alternatíva....

67. bd55e3f068 (válaszként erre: 55. - Szilvita)
2013. okt. 5. 10:24
Valami ilyesmit írtam én is korábban. Amit még említettél, az öltözködés, ez olyasmi, amiben csak elméletileg tudna (jobban) spórolni egy dolgozó ember is, mert slamposságban van az a szint, ami egy munkahelyen nem megengedhető.
2013. okt. 5. 10:19
Akkor hol éltek? Albérletben, v örököltetek? Na. Pl az is ritka, h vki hitel nélkül házhoz/lakáshoz jusson. Max ha gazdag a szülője, és vesz neki, vagy örököl. Vagy annyit keres, h tud venni hitel nélkül ingatlant
65. bd55e3f068 (válaszként erre: 47. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 5. 10:18
A gondosan kiszámolt normatíva egy elméleti szám. A szórás mindkét irányban nagyon is valós. Nem mindegy, hogy 30ezerért egy családi házat tud valaki bérelni, vagy még egy szobát sem.
2013. okt. 5. 10:15
na oké.. hitelt csak a mosógép miatt vennék fel... :))) de előbb megpróbálnám kiszorítani ... :))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook