Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyibe kerül az abortusz? fórum

Mennyibe kerül az abortusz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
54. bezike (válaszként erre: 52. - Mion)
2008. aug. 22. 12:16
Azt én nem tudom, bár tényleg nem könnyű. Ebben az esetben viszont arról van szó, hogy a "leendő apa" 17 éves. Tőle még ezeket talán nem várhatjuk el... Itt van a bibi, nagyon fiatalok mindketten.
53. Mion
2008. aug. 22. 12:15

ez lemaradt: :(


Én -szerencsére - nem tudom milyen érzés csonka családban felnőni... de körülöttem rengeteg ilyen ember van elvált szülök, vagy csak rosszban vannak stb....

52. Mion
2008. aug. 22. 12:14
Csak én érzem úgy, hogy rohadtul nehéz manapság segítő, szerető és lelkiismeretes párt/apát találni?
51. bezike (válaszként erre: 48. - Cukilany)
2008. aug. 22. 12:09
Én teljesen megértelek, pont így jártam én is. Rosszkor, rossz időben jött a terhesség, pedig előtte mindig azt hajtogattam, hogy soha nem tudnám elvetetni. De amikor az ember főszereplőjévé válik az eseményeknek, már másként látja a dolgokat. Kétszer hívtam fel az orvost, hogy mégsem, kétszer voltam a kórházban, másodszor maradtam. Addig végig bőgtem 2 hetet, nem tudtam mitévő legyek, de féltem megtartani. Nem voltam felkészülve, és az 5 hetes kapcsolatomat sem láttam biztosnak, nem mertem arra építkezni. Főleg, hogy gyerekként átéltem, milyen az, ha az apád nem akar felvállalni és soha nem látogat meg, nem érdekled. Csak mert véletlenül becsúsztál... a gyerek nézőpontját soha nem nézik, de mindenki elhiheti nekem, még így 31 évesen sem tudok megszabadulni attól a fájdalomtól, amit apám okozott azzal, hogy soha nem volt rám kíváncsi....
50. Mion
2008. aug. 22. 12:08

"mit hova dugnak be és mit hova engednek bedugni. "


Na ezzel van manapság gond szerintem... egyszerűen túl szabados életet élnek sokan.

Nem ítélek el senkit azért, ha abortuszt csináltat....én csak magamból tudok kiindulni. Magamról tudom, hacsak nincs valami baja a babának, tuti nem vetetném el... nekem az a véleményem, hogy egy baba akkor jön, amikor jönnie kell - és nem véletlenül. Bár most lehetne vitázni ezen, de nem érdemes. Erről mindenkinek megvan a saját véleménye - szerintem :)

Jajj de sokára lesz még negyed kettő :S

2008. aug. 22. 12:01

Szerintem, ilyen helyzetben nincsen helyes döntés.


Ha megtartja felkészületlenül, lehetséges, hogy nem tud mindent megadni a babájánának, amennyit normális esetben szeretne. Nem beszélve a családról, a pénzről, a munkáról, a megélhetésről, és talán rossz anyának fog látszani. Ha pedig elveteti, akkor meg gyilkosnak titulálják sokan.


Mindenhogy rossz.


Akárhogyan dönt egy anya ilyenkor, biztos vagyok benne hogy átgondolja, és a lehető legjobbat utat választja. Akár így, akár úgy.

2008. aug. 22. 12:00

Nem olvasom vissza annyira, de ismerős a helyzet:


Kb 20 évesen gyógyszer mellett teherbe estem, védőnő szerint valszeg valami kaja kihajtotta, hiába védekeztem. Mindenki körülöttem azt hajtogatta, hogy tartsam meg, én tudtam, hogy 21 évesen nem akarok gyereket, és azzal a fiúval sem akarok maradni, akitől lenne a gyerek. Mégis majdnem rábeszéltek. Végigjártam az útat, elmentem többször védőnőhöz, megbeszéltem az orvossal az időpontot, befizettem a csekket. Reggel 7-re kellett menni a kórházba, elkezdtem kételkedni, nem is indultam el, fel is hívtam az anyumat, hogy marad a baba, majd egyedül nyugisan végig tudtam gondolni, végül úgy 11-re mégis bementem. Megtörtént és bármennyire is elitélnek most sokan, bármennyire nem értenek ezzel egyet, én a mai napig állítom, hogy jó döntés volt, és nem bántam meg. Akarok gyereket, nagyon, most már. De akkor el nem tudtam volna képzelni, hogy legyen. Még a gondolattól is kirázott a hideg, h gyereket neveljek, épp fősuli közepén voltam, elkezdtem az egyetemet és ami a legfontosabb, nem akartam még anya lenni.

Mindenki saját maga döntse el, hogy mit érez. Ne lelkiismeretet ébresszenek benne, hogy megöli egy magzatot. Akkor szüljön valaki, ha gyereket akar, ha tényleg fel van erre lelkileg készülve, nem pedig azért mert valaki(k) elítélik az abortusz miatt. Szerintem!

47. bezike (válaszként erre: 43. - Pircsi24)
2008. aug. 22. 11:59
Én is egyetértek, hiszen bárhogy is dönt, neki kell vele élni. Mi egy idő után eltűnünk, a fórum megszűnik, ő pedig ott marad a gondjaival egyedül. Kár már szemrehányásokkal traktálni, hiszen láthajtátok, mennyire szenved. Mindenki követ el hibát az életében, neki lehet, hogy ez volt az. A döntést neki kell meghoznia, hiszen az ő jövőjéről van szó, nem a miénkről. Legyen inkább ez okulás azoknak a fiataloknak, akik még csak most kezdik a nemi életüket. Ha elolvassák és látják, milyen fájdalommal jár ez az egész - bárhogy dönt is szegény - talán jobban meggondolják, mit hova dugnak be és mit hova engednek bedugni.
46. andland (válaszként erre: 43. - Pircsi24)
2008. aug. 22. 11:48
Teljesen egyet értek.
45. Mion
2008. aug. 22. 11:48

Hm... ismerőseim között rengeteg olyan fiatal akad, akik eléggé szabados életet élnek. Sosem tudtam és nem is fogom tudni megérteni őket, hogy egy kis élvezet után képesek inkább két-három hetet idegeskedni, minthogy kellő időben óvszert használnának, és kész.

Lexi, szurkolok Neked... de valahol azért ráncolom a homlokom is (muszáj őszintének lennem, na...)

Ja, ajánlom a Néma sikoly című "remek" dokumentumfilmet.... előtte se voltam abortusz-párti, de utána meg főleg nem! Ti láttátok már?

44. kathlee (válaszként erre: 36. - Andland)
2008. aug. 22. 11:48

Teljesen szívemből szóltál!


Én is szorítok érted! Nagyon jó dolog az anyaság, de ha az ANYA nincs felkészülve rá, akkor nem hiszem, hogy így élné meg.

Szívből remélem, hogy csak vaklármáról van szó!

2008. aug. 22. 11:46

Abban Lexinek kell döntenie megtartja e vagy sem a terhességét ha becsúszott tervezetlenül :( .. mi 'csak' segíthetünk neki azzal hogy felvilágosítjuk mivel jár a dolog, és melltte állunk bárhogy dönt, de semmiképp nem ellene ... Szerintem bármelyik irányba is befolyásolni Őt, nem tisztességes, mert senki sem tudhatja ez milyen hatással lesz az Ő életére amire rábeszélni próbálja valaki. Mindenkinek persze más és egyéni a véleménye, de kérlek benneteket ne írjatok olyat mit tennétek a helyébe. Remélem ezzel nem bántottam meg senkit, nem a rossz szándék vagy a kötekedés vezetett.

Lexi én is szorítok neked, és melletted vagyok!

2008. aug. 22. 11:26
Hát igen az ovszert ezért reklámozzák a tv-ben is.Nem kell tőle félni:))
2008. aug. 22. 11:25

Ha tényleg terhes vagy én a helyedben nem vetetnlm el, annak ellenére sem hogy fiatal vagy. A körülményeket később is meg lehet teremteni, akár segítséggel ha egyedül nem megy, de egy ártatlan életet kioltani csak mert rosszkor jött...

ez számomra megbocsáthatatlan.

2008. aug. 22. 11:24
már megyek öltözni, hogy elérjem a buszt.Könnyeimmel küzködök már most, pedig még semmit sem tudok.Istenem, ha pozitív lesz, nem is tudom mihez kezdek.Fatraktor sietek, 1nél előbb bizti nem tok irni.
2008. aug. 22. 11:22
Lexi, gyere hamar vissza, mert kirugatom magamat a főnökömmel, mert hogy itt Hoxázok a meló helyett.. :D:D:D
2008. aug. 22. 11:21
Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagy. De ha nem akartál babát miért nem védekeztetek?
2008. aug. 22. 11:21
Na bazzeg. Már izgulok én is... :D Teljesen átérzem.
2008. aug. 22. 11:21
Lexi szórítok,hogy most ne legyél terhes és ha netán -netán az vagy, akkor csakis a szüleiddel beszéld meg a további teendőket.
2008. aug. 22. 11:19
megyek veszek tesztet...szorítsatok értem kérlek.Kb negyed 2 felé jövök és megmondom mi lett.Ha pozitív, magamba roskadok.
2008. aug. 22. 11:17

A gyógyszerszedés abbahagyása megváltoztatja a hormonodat ...

Én direkt szedtem 6 hónapig a fogamzásgátlót és amikor abbhagytam azonnal teherbe estem,de nekem többenis mondták,.hogy nagy valószínű a teherbeesés.A nőgyógyászom szerint nem gond,hogy így estem teherbe mert ők is szokták ezt a módszert ajánlani.

lexi vegyél tesztett ,ahogy írtam is az előbb és csak utána ízgulj.

33. bezike
2008. aug. 22. 11:12
Én kvilmos levelére reagálnék. Szerintem, ha egy nő kihordja a nemkívánt gyermekét, átéli a 9 hónapot, érzi, ahogy növekszik benne a kis élet, ahogy rúg-kapál, már soha többet nem fog tőle szabadulni. Ez egy olyan szerelem, ami soha nem múlik. Tudom, mert most a 8. hónapban vagyok. Egy férfi ezt nem tudja átérezni. Látja, hogy anya pocakja növekszik, itt-ott gömbölyödik, az a bigyó ott mozog a hasában, de az a 9 hónap, amit ilyenkor egy nő átél, az semmi máshoz nem hasonlítható. És ezek után kéred őt, hogy rezzenéstelen arccal váljon meg a gyermekétől? Hogy csak úgy tegye be egy inkubátorba? Úristen, belegondolni is rossz. Na akkor már az abortuszt kevésbé lélekrombolónak tartom. Azt ki lehet heverni, bármilyen okból is történt - sajnos ezen is átestem már - de ha a hasamban növekvő gyermekemet, aki reagál a simogatásomra, a hangomra, el kéne úgymond ajándékoznom, abba belehalnék.....
32. 5a7f699553 (válaszként erre: 30. - Andland)
2008. aug. 22. 11:10

Egyetértek.


A dokim azt mondta, hogy ilyenkor robbanás szerűen szoktak jönni a peték... :) Tehát a tabi után vagy nagyon nagy az esélye a terhességnek, vagy alig-alig.


Nekem is kb egy, másfél hónapra lett az első teszt igen erősen pozitív.

31. Ada12 (válaszként erre: 27. - Lexi018)
2008. aug. 22. 11:10
Nekem sem nagyon voltak tünetek. Igaz mi már nagyon vártunk Rá, ezért én állandóan teszteltem. A késés oka viszont a gyógyszer abbahagyása is lehet.
30. andland (válaszként erre: 27. - Lexi018)
2008. aug. 22. 11:06

Ha mindig pontosan megszokott jönni a menszeszed akkor most aztán tényleg ízgulhatsz.

1,5 hét az már itt sok ídő.

Nem akarlak elszomórítani de én amikor abbhagytam a gyógyszer szedést akkor már a következő hónapba már terhes is lettem,abban különbözünk,hogy én akartam a terheséget.

Vegyél mihamarabb tesztet ,már van ami kimutatja a pár napos terheséget is.

29. kathlee (válaszként erre: 23. - Lexi018)
2008. aug. 22. 11:02
Nekem semmi tünete nem volt a terhességemnek. Szóval, én nem adnék erre semmit.
28. 5a7f699553 (válaszként erre: 23. - Lexi018)
2008. aug. 22. 10:59
Nekem sem volt semmi elöjele...
27. lexi018 (válaszként erre: 26. - Ada12)
2008. aug. 22. 10:58
1.5hete késik.nem védekeztünk.Az egész ugy volt, h kül. bajok miatt a dokim azt mondta; hagyjam abba a gyógyszert, 1 hónapra, aztán 1 hónap alatt nagyjábol kiürül(tri regolt szedek), és utána jelentkezzek ha megjött és feliír másikat.Ls közben nem védekeztünk.Kicsit aggódom, de se mellfeszülés, se hőemelkedésem nincs.Szerinted?
26. Ada12 (válaszként erre: 25. - Lexi018)
2008. aug. 22. 10:55
Mióta késik? Tényleg lehet vaklárma is. Nem védekeztetek?
25. lexi018 (válaszként erre: 24. - C359855ef1)
2008. aug. 22. 10:50
okés, köszi a segítséget.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook