Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős gyermek esetében kezdenél aggódni azon, hogy még nem beszél érthetően? fórum

Mennyi idős gyermek esetében kezdenél aggódni azon, hogy még nem beszél érthetően? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Éva82)
2014. jan. 5. 09:54
10 gyereket egyszerre??? Egyszerre?? Az nem terápia, csak bohóckodás
15. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2014. jan. 5. 09:51
2,5 évesen már eléggé aggódnék, ha egxy mukkot se beszélne vagy csak szótöredékei lennének
14. Éva82 (válaszként erre: 12. - Dominós)
2014. jan. 5. 09:11

:)


Azt elfelejtettem, hogy a lányom is jár logopédushoz. Az oviban van csoportos foglalkozás, csak az ő csopijukból 10 gyereket visz egyszerre. Teljesen feleslegesnek láttam, hogy az enyémet is vigye, úgy sem tud vele foglalkozni érdemben. Addig könyörögtem, míg kaptam egy egyéni időpontot, heti egyszer, igaz, hogy így én viszem a gyereket a foglalkozásra, és nem a foglalkozás jön ide, de nem baj. A logopédus szerint nagyon jól halad a gyerek! Már most lehet, nem is kellene, de ha kibuliztam, akkor járjon! Ártani nem fog!

2014. jan. 5. 08:49

*nem aggodni, hanem rengeteget foglalkozni a kicsivel=

*beszelgetni, mondokazni, verselni*

*3 ev korul mar elvarhato, hogy megertesse magat, de minden gyermek mas*

12. dominós (válaszként erre: 7. - Éva82)
2014. jan. 5. 08:49
A jövő matematikusa :) Nem dumál, gondolkodik, számol.
2014. jan. 5. 08:40
Három évesnél már aggódnék. Ugyanakkor az is az igazsághoz tartozik, hogy barátnőm fia jóval utána kezdett egész mondatokat használni, és semmi baja nincs. Mondjuk attól még én aggódnék. Pánikba asszem öt éves korában esnék.
2014. jan. 5. 08:19

3 gyermekem van,2 lány,1 fiú.A fiam később kezdett beszélni,konkrétan 2 évesen is csak pár szót mondott és "dünnyögött",de mindent elmagyarázott.Őt 3 évesen látta logopédus és javasolta is fejlesztést.Így Ő már 3 évesen járt logopédushoz,sőt 5 éven át!De megérte,mert tisztán beszél,ír,olvas.

A lányok valóban hamarabb beszélnek,de nekem a 2 lány között is óriási a különbség!

Minden gyerek más-ne aggódj!3 évesen azért érdemes megmutatni logopédusnak a gyermeket!

2014. jan. 5. 08:06
Tisztán beszélni meg ráérnek sokáig. Ha 4 évesen még 8-10 olyan hangja van, amit csaereberél, vagy eleve nehezen érthető a beszéde, akkor is érdemes megkérdezni egy szakmembert. Amúgy csak 5 évesen fogják megnézni.
2014. jan. 5. 08:05
Teljesen felesleges mástól érdeklődnöd, nem igazán ismerek két olyan gyereket, aki egyszerre kezdte el ezeket. Lányoknál kicsit előbb indul a beszéd, a fiúk sok esetben ráérősebbek. Aggódni akkor kell, ha közelít a 3 éves korhoz, és még nem beszél, csak előszavakat mond. Akkor mindenképp érdemes szakemberhez fordulni. De az sem feltétlenül baj, csak kis érési késésről is lehet szó.
2014. jan. 5. 08:01

Lányom egyedüli gyerek, 4 éves múlt november végén. 3.5 éves koráig csak annyit mondott, hogy cica, és 3. Ezt a két szót viszont jókor használta. Ebből tudtam, h fog beszélni. 3,5 évesen kezdett szavakat használni, mostanra mondhatom, hogy mindent mond, és "megszerette" a beszédet. Az oviban a kiscsoportot "némán" csinálta végig. Most verset mond. Én mindig azt hiszem, hogy csak én értem amit mond, de mások visszajelzéséből látom, hogy nem, egy idegennel is viszonylag érthetően el tud társalogni. Vannak szavak, amik még nem tiszták, de elmagyarázza.

Pl.: papagáj - kapaja

bagoly - kaboly

cipő - cipi

Számolni nagyon szeret, 150-ig tudja sorban a számokat, 20-ig megy az összeadás, kivonás. Színeket ismeri, mondja, és nagyon szépen színez. 26-an vannak a csoportban, mindenkinek tudja a nevét.

2014. jan. 5. 07:36

Nekem az ikreim 1 évesen már beszélgettek, csak mi nem értettük, de ők jókat nevettek. 1,5 évesen már tudtuk, hogy mit mondanak és 2 éves koruk után jöttek a szép érthető mondatok is.

Édesapám viszont annak idején 4 éves koráig nem beszélt (már süket intézetbe akarták vinni jelbeszédre tanítani), utána meg folyékonyan mondott egyszercsak mindent, majd 5 évesen magától megtanult olvasni, később matematikus lett. :-)

5. Kicsimano81 (válaszként erre: 4. - Dominós)
2014. jan. 5. 07:23

Hááát...akkor Neked csuda ügyes gyermekeid vannak :) de többiek, nem kell izgulni, nem ez az általános :)

Valóban lányoknál általában 2 éves koruk után kezdődik, fiúknál később. A közösség és a cumimentesség ösztönző mindenképpen :)

2014. jan. 5. 07:02
Hááát...az enyémek 1.5 - 2 évesen már folyékonyan, érthetően beszéltek. 7 hónaposan mondták ki az első érthető, tudatos szavukat.
2014. jan. 5. 03:54
Az én kisfiam 3 éves és még csak 1-2 szót tud plusz ha kérdezgetjük melyik àllat mit csinàl akkor utànozza azok hangjàt. De ezeket is csak vagy 2 hónapja mondja.Néha ràmtör az aggodalom,hogy miért nem beszél még,de azt mondja a gyerekorvos és a védönö,hogy ha mindent megért akkor nem kell izgulni.Remélem ha elkezdjük az ovit majd megered a nyelve:-)
2. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2014. jan. 5. 03:10

Kislany eseteben 2 eves korban kezdenek el aggodni. Kisfiuk akar 4, 4,5 eves korig is "huzhatjak", megis teljesen normalisak.

Konkret pelda: ocsem 3,5 evesen szolalt meg (es 4,5 evesen mar folyekonyan olvasott); fonokom kisfia meg 4,5 evesen kezdett beszelni - igaz, o "ketnyelvu" gyerek.


Persze szakember velemenye a mervado ,nem a mienk.

2014. jan. 5. 01:29
Általánosságban érdekelne, illetve, hogy kinek a gyermeke hány évesen kezdett beszélni, mondatokat mikortól kezdett mondani, csak utánzott, vagy értette is, amit mond... stb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook