Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi havi nettó-ból éltek, Hányan? Könnyen beosztjátok vagy sakkoztok Ti is? fórum

Mennyi havi nettó-ból éltek, Hányan? Könnyen beosztjátok vagy sakkoztok Ti is? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
35. Dina68
2012. júl. 9. 08:08
4 főre 350ezerből,van 2 lakáshitel.nem panaszkodom,de félretenni nem tudok semmit,pont elég hónap végéig.Hitelek meg rezsi 230ezer körül van.
34. 298b15dfdd (válaszként erre: 28. - KuntaKinta)
2012. júl. 9. 05:33
Természetesen vannak olyan szakmák, olyan képzettségű emberek, munkahelyek ,amelyekben lehet boldogulni,kiemelkedő munkát végezni,sikereket elérni, elgondolkodni a családalapítás lehetőségéről. Általánosságról beszéltem,nem érdemes belefolyni.Örülj,hogy sikeres ember lettél!:)Szikrányi irigységet sem érzek,sőt még gonosznak sem gondollak .
2012. júl. 9. 05:03
Minden hónapban 10%-t félretenni,ezt irják a szakemberek!
32. e28c748947 (válaszként erre: 24. - KuntaKinta)
2012. júl. 8. 22:36
Ez így van.Manapság csak a felső pár ezer nem aggódik....Én vállalkozom, más vállalkozókból élek, nekik dolgozom.Az ilyen elég bizonytalan manapság.Mennyi? Hát mondjuk úgy, hogy ha bedöglik a mosógépen, talán tudnék egy újat venni hirtelen.....
2012. júl. 8. 21:19

Tudom, hogy a kérdés nagyon intim és köszönöm mindenkinek a választ. Senkinek nem akarok a zsebében turkálni, csak kíváncsi voltam/vagyok, hogy mi a jellemző. Ha itt tesezm fel a kérdésem, tudom, hogy hiteles válaszokat kapok, mintha pl. statisztitákat olvasnék.

Akkor most akasztják a hóhért. Mi ketten vagyunk a párommal(+kutya, +macska) Én keresek 100e-t, párom 180-200e körül. Albérlet, autóhitel, személyi kölcsön stb.Mindketten tanulunk a munka mellett, az is pénz sajnos. Igen, sokat sakkozunk. Leginkább a gyomrunkon spórolunk. Így 30 körül már nagyon szeretnénk gyereket, de nem merjük bevállalni. :-(((

30. f303be5590 (válaszként erre: 29. - 23a0e7dac5)
2012. júl. 8. 21:10
tegyél félre jó elején amikor még van
29. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 1. - Szürike)
2012. júl. 8. 17:17
Szia.4 -en vagyunk,épp elég a bevétel.Igaz hó végén félre tenni nem tudunk,mert addgira pont elfogy,de mínuszban sem voltunk még.
2012. júl. 8. 17:01
Na ez az :-) Máris negatív a kicsengése annak, amit írsz. Miért lenne kopp? Vannak olyan szakmák, amikben mindig el lehet helyezkedni, vannak olyan emberek, akik mindig el tudnak helyezkedni. Ha most leírom, hogy jelenleg 3 munkahelyről keresnek, 3 fix álláslehetőség, akkor én vagyok a gonosz...
27. 298b15dfdd (válaszként erre: 24. - KuntaKinta)
2012. júl. 8. 16:45
Miért lenne lincselés,ez van,ezt hozta az élet,miért lennék irigy? Tudod egyszer hopp,másszor kopp.Senkinek sem tuti biztos az állása,ebből kifolyólag a jövedelme sem:(
2012. júl. 8. 16:09

nemtok sakkozni (még mindig)

van hitelem és van megtakarításom is

és kb háromszor ennyi kéne

25. andi6020 (válaszként erre: 24. - KuntaKinta)
2012. júl. 8. 16:02
Hát ez az. Meg amúgy is.
2012. júl. 8. 15:54
Ennek azért nincs túl sok értelme így, mert aki az első 3 hozzászólónál több pénzből él, az nem fogja leírni, mert meglincselik...
23. pepitaofélia (válaszként erre: 13. - Pepitaofélia)
2012. júl. 8. 15:48
ja, hagyományos családmodell, ketten keresünk-csak nem találunk....
2012. júl. 8. 15:44
Nem túl sokból ,egyedül. Amikor egy buszbérlet 10.000 felett van, akkor százezreket kellene keresni, hogy akár egy ember is jól éljen. Hitelem is volt (20.000/ hó) , de szerencsére lejárt , így jobb a helyzet.
2012. júl. 8. 15:38
jut elég, sokan irigykednének.
20. andi6020 (válaszként erre: 1. - Szürike)
2012. júl. 8. 15:37
Miért is érdekes ez már megint?
19. 8ffce0973f (válaszként erre: 1. - Szürike)
2012. júl. 8. 15:31
Én sem fogom elárulni. Nem azért, mert sok, hanem mert senkinek semmi köze hozzá. Viszont, ha téged érdekel, hogy mások mennyiből élnek, javaslom nyiss egy szavazást, névtelen válasz adási lehetőséggel. Ne haragudj, nem bántani akarlak, csak véleményem szerint így nagyon kevés hasznos kommentet fogsz kapni.
2012. júl. 8. 15:23
Azt hiszem jobb ha csendben maradok....
2012. júl. 8. 15:22
Egy gyerekkel, egyedül, no melóval kb 50ből...
2012. júl. 8. 15:20
150000 5-en vagyunk. Ebbe a hitel levonása nincs benne. Nagyon nehéz.
2012. júl. 8. 15:19
Én már lassan nem sakkozok hanem bujocskázom :-((
2012. júl. 8. 15:16

nagyon sakkozunk.. már a hó elején is


100000 vagy kicsit kevesebb, 5-en vagyunk, hitelünk nincs

2012. júl. 8. 15:12
sakkozunk. 3 fő, 200e. Ebből 160e lakáshitel+rezsi.
12. Cilumiluci (válaszként erre: 11. - Mese habbal)
2012. júl. 8. 15:00

Sokba vannak,de nekünk világéletünkben volt állatunk:)

Sajnálom,hogy ez a helyzet,de bízom benne hogy megfelelő megoldást,esetleg másik gazdit fogsz találni neki.

11. mese habbal (válaszként erre: 9. - Cilumiluci)
2012. júl. 8. 14:58
eleinte nekem sem jutott eszembe soha egy percig sem, hoyg a kutyára költött pénzen gondolkodjak.. most is csak egy dolog, ami még hozzáaadódik a problémákhoz, ami miatt megválnék tőle... egész egyszerűen nincs rá semmi időm, és neki is szar egész nap egy lakásban bezárva, épphogy megvannak az egészségügyi sétái, és azon kívül senki nem foglalkozik vele... :( egyszerűen nincs rá kapacitásom a munka meg a gyerek mellett... de az az igazság, hogy akárkinek így sem adnám oda (nem mintha kéne bárkinek is)
10. mese habbal (válaszként erre: 4. - Beata21bea)
2012. júl. 8. 14:55

hát ez nagyon durva... én akkor baromi szarul csinálok valamit, ha Ti hatan éltek ennyiből, hitelekkel... bár eddig is tudtam, hogy sokan nálam jóval rosszabb helyzetben vannak... meg még annál is rosszabban... :(

de én már attól is ki vagyok, hogy az az élet is luxusnak számít, amit én élek, pedig sosem voltam a nagylábon élő fajta, sosem vettem márkás cuccokat stb...

most kb úgy vagyok, hogy ha meg tudnék "szabadulni" a kutyától, meg eladnám az autót, akkor kb tudnám tartani azt az életszínvnalat, ami pár éve simán ment, de az már gond, ha valami elromlik, vagy bármi extrakiadás bejön :(

9. Cilumiluci (válaszként erre: 6. - Mese habbal)
2012. júl. 8. 14:54
Bizony,kutya-cica is sokba kerül,de megéri:)
2012. júl. 8. 14:53
Mi négyen élünk (+az állatkák) átlagosnak mondható összegből,szerencsére semmiféle hitelünk nincs,így nagy gondjaink sem,de természetesen megnézzük mi mennyibe kerül.Egy 4 tagú családnak 4-500 ezret gondolnék reálisnak.
2012. júl. 8. 14:51
minden héten nyit valaki egy ilyen fórumot, csak tudnám , minek....
2012. júl. 8. 14:51
szerintem nem sokan fognak pontos összeggel válaszolni :) én annyit mondok hogy 200 körül, de inkább alatta, és egy gyereket nevelek egyedül, meg egy kutyát... baromira sakkozom, és sosem jövök ki :(... pedig nincs egy szál hitelem sem.. de az is hozzátartokzik, hogy van egy -két luxus amiről nem mondok le.. mármint szerintem ezek nem luxusok alapvetően, csak ma annak számít már ilyen körülmények között (pl az autó, bár ritkán használom, vagy mondjuk hogy eszem húst is, nemcsak párizsit, vagy mondjuk a gyereken nem sprólok.. bár ez is egyénfüggő, hogy ki mit ért spórolás alatt, mert pl a ruháinkat csak használtan veszem, vagy kínaiban.. játékokat is főleg a vaterán... meg bérmilyne hülye dolog, de a kutya is elvisz egy csomó pénzt, nemcsak a kaja, az oltás, hanem hogy sétáltatót kell fizetnem, mert egyedül a gyerek mellett nem bírok hóban.fagyban, esőben reggel délben este kimenni vele...)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook