Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi gyakorlóvezetés kell 15 év után nulla tapasztalattal? fórum

Mennyi gyakorlóvezetés kell 15 év után nulla tapasztalattal? (beszélgetős fórum)


1 2
36. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Autosbp)
2021. aug. 20. 15:21
Ha egy oktató megtanít rendesen vezetni, akkor már nem fogsz így félni. Ha sok órát kell vezetned, akkor sok ismétlő órát kell venned, hogy meglegyen a rutinod és az önbizalmad, és kész. De megéri. Menni fog. Fontos az oktató személye is. Én is vettem ismétlő órákat, és a második oktatótól egy óra alatt többet tanultam, mint az elsőtől összesen. Közben arra is figyelt, hogy az önbizalmamat is erősítse. Aztán kimész egy elhagyatott helyre, és addig próbálkozol és gyakorolsz, amíg rá nem érzel. Sikerülni fog, és nagyon büszke leszel magadra. Hajrá!
35. katus3
2021. aug. 19. 13:08
Egyedül el ne kezdd! Èn 8 èv ès 0 km után mentem vissza az oktatómhoz. 3×2 órát vezettem vele. Utána 3 hétig férjem ült mellettem. Nem volt könnyű, féltem de nem adtam fel. Egyre messzebbre mentem. Már 10 éve vezetek balesetmentesen. Nagyon meg tudja könnyíteni az életet.
2021. aug. 19. 09:02

Persze, ha nem múlik el a rettegés az okozhat problémákat, DE: nagyon nagyon sok tanuló retteg, ameddig megtanul vezetni, sőt friss jogsis is. Majd a rutin meg az évek segítenek. Én is emlékszem, hogy az első egyedüli utamon mindent összeizzadtam az autóban, és amikor beszálltam még remegtem. Amikor elkezdtem vezetni ez elmúlt, de igenis féltem az első utamtól. Aztán azóta azt az útvonalat röhögve, dinamikusan, hajnalban felkeltve levezetem. Nem is értem magamat, hogy mitől féltem. És ez így is fog folytatódni, minél többször találkozol bizonyos forgalmi szituációkkal, annál könnyedebben veszed majd az akadályokat.

Ha nem szeretnél vezetni, akkor valóban nem kötelező, de ha elsőre is könnyen megcsináltad a vizsgát, akkor nem hiszem, hogy nem tudnál visszarázódni. A félelem meg el fog múlni, tudatosan kell ellene tenni és fokozatosan kijebb tolni a konfortzónádat.

33. kannanana (válaszként erre: 20. - Autosbp)
2021. aug. 19. 08:56
Ez a jó hozzáállás. Menni fog neked is, de igenis vegyél kellő számú órát. Te is érezni fogod, hogy mennyire van szükséged, meg az oktató is mondani fogja. Mostanában meg nem akar az oktató egyre több órát vetetni veled, mert a covid miatti leállásoknak köszönhetően hatványozottan igaz, hogy tömött sorokban várakoznak a tanulók 1-1 jó oktatónál.
32. NomNom (válaszként erre: 31. - NomNom)
2021. aug. 19. 06:06
*Előléptették
31. NomNom (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2021. aug. 19. 06:06
Biztos előképzettség és most vesz belőle kocsit
30. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Autosbp)
2021. aug. 19. 00:43
szerintem kb 30,vagyis újra kell tanulnod
29. Bichi (válaszként erre: 1. - Autosbp)
2021. aug. 18. 23:18

Szerintem a 10 óra elég, ha nincs ez a veszett rettegés, mondjuk nem tudom, hogy mitől alakult ez ki nálad.

Ma már a vezetés is más mint régen, nincs tanpálya, a fiamat konkrétan az első órán vitték ki a budapesti forgalomba.

Az hogy valaki buta-e vagy sem, semmi köze a vezetéshez, sokkal inkább érzék, mint inteligencia kell hozzá, ahhoz meg nem kell könyv.

Mondjuk érdekes jelzőket használsz valakiről, mikor te egy rettegő puhap.cs vagy...

2021. aug. 18. 20:14

Kedves FI!


Vegyél órákat, ha kell, akkor indulj a nulláról, meglehet ezt tanulni és menni fog, de ha ennyire nem akarod és nem szeretnéd a vezetést és menni sem fog, tegyél le róla ás járkj tömegközlekedve.

27. andi6020 (válaszként erre: 22. - Autosbp)
2021. aug. 18. 19:52

Melóhely?

Feldobtál már mindenkit is?

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Autosbp)
2021. aug. 18. 19:43
A lexikális tudásnak és az érzéknek semmi köze egymáshoz, attól mert nem atomfizikus még vezethet nagyon jól.
25. kisj (válaszként erre: 20. - Autosbp)
2021. aug. 18. 19:40
Ha ennyire idegenkedsz a vezetéstől, akkor egyszerűen tilos a volán mögé ülnöd!
24. tien
2021. aug. 18. 19:37

Nem mindenkinek kell vezetni.

Van jogosítványom ,de gondolom már lejárt (én sem vezettem már 10 éve )

Soha nem éreztem ,hogy a vezetés megy nekem,pedig még több milliós városban is vezettem.


Jobb az mindenkinek ,hogy én nem ülök volán mögé.


Vágyakozva és kissé irigyen nézem azokat akik tudnak és szeretnek vezetni ,de beláttam ,hogy ami nem megy azt nem kell erőltetni.

23. timycat (válaszként erre: 1. - Autosbp)
2021. aug. 18. 19:30

Ez csak tőled függ.


Barátnőm 12 évig nem vezetett, aztán megszületett a gyerek és bizony kellett az autó. Egyik nap beült aztán vezetett és vezet azóta is. Igazi, vidéki közepes város, de itt is van elmebeteg/béna sofőr rengeteg.

22. autosbp (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2021. aug. 18. 18:44

"Ez a buta nő is retteg?"


Akinek ennyi esze van, az rettegni se tud.

21. andi6020 (válaszként erre: 20. - Autosbp)
2021. aug. 18. 18:44

Ez a buta nő is retteg?


Munkahelyeddel mizu?

2021. aug. 18. 18:31

"Az oktató egyébként majd megmondja, hogy szerinte mennyi ismétlő órára van szükséged.“


Na de az oktató anyagilag érdekelt a történetben, így ő azt fogja mondani minél többet.

Ami oké oké ha nem 8-10,000 ft lenne EGY ÓRA....



"netán félsz“


FÉLEK??? Az nem kifejezés!! RETTEGEK!!!

RETTEGEK!! Már a puszta gondolatra is fizikailag rosszul vagyok!!


De van a családi ismeretségi körben egy kőbuta a 8 általánost is alig elvégzett nőci, akire én egy döglött kutyát se bíznék rá. És vezet sok éve.

Külföldön is.

Közben meg sztem könyvet még nem vett a kezébe életében. Mint a föld olyan buta.

Hát ha neki megy, nekem miért ne menne.

19. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Autosbp)
2021. aug. 18. 17:38

Sok.

Én a helyedbe nemhogy Budapestre, de még kisebb városba sem mennék be úgy, hogy egyáltalán nincs rutinod.


Az oktató egyébként majd megmondja, hogy szerinte mennyi ismétlő órára van szükséged.

18. Alessandro (válaszként erre: 1. - Autosbp)
2021. aug. 18. 17:17

Ja és még valami. Azt írod "Most tetszik nem tetszik (nagyon nem tetszik!!!) de vezetnem kell majd."

Megnyugtatlak, vezetni nem KELL senkinek, pláne ha nincs gyakorlata. Sokkal okosabb lenne, ha a semmi gyakorlatoddal inkább nem vezetnél. Pláne a zsúfolt fővárosban nem. Mondj nemet inkább ezerszer, mielőtt baj lesz belőle, hogy elvállaltad az autóvezetést rutin hiányában!

17. syria (válaszként erre: 3. - Autosbp)
2021. aug. 18. 17:17

Nem kellene lebecsülnöd az oktatókat! Nekik van akkora rutinjuk, hogy meg tudják állapítani, kinek hány óra gyakorlásra van szüksége. Ha nem elég a 10 óra, veszel többet, annyit, amennyi kell. Anno az oktatóm a kötelező 30 után azt javasolta, hogy vegyek még négy órát. Megfogadtam, elsőre levizsgáztam, azóta is magabiztosan vezetek. (Igaz, én kifogtam a világ legjobb oktatóját.)

Ha már olyan élethelyzetbe kerültél, hogy vezetned kell, változtass a hozzáállásodon! Ha idegenkedsz, netán félsz, azzal magad ellen dolgozol, s akár balesetet is okozhatsz.

16. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Birebora)
2021. aug. 18. 16:45

Ezt hogyan terveznéd megvalósítani?

Önbevallásos módon?

15. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Autosbp)
2021. aug. 18. 16:43

Pedig kezdésnek ez jó.

Az első 10 óra után már látni fogod, hogy még hányszor kell megismételni.

14. Alessandro (válaszként erre: 8. - Autosbp)
2021. aug. 18. 16:42

Látod ezért nem lehet megmondani előre, hogy kinek hány óra gyakorlásra van szüksége ahhoz, hogy el merjen indulni a pesti forgalomban. Van akinek 15-20 óra elég lenne, de van akinek 30-40 óra is kevés.

Tudom, hogy minden hasonlat sántít egy kicsit, de ez kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy hány óra alatt lehet megtanulni korcsolyázni? Van aki néhány nap alatt megtanulna, mert olyan ügyes. De én pl. meg sem próbálnám, mert tudom, hogy soha sem tanulnék meg korcsolyázni. :)

Az autóvezetés is hasonló. Előbb az autódat kell megtanulnod magabiztosan kezelned, vezetned. Tudd elindítani, tudd leállítani, tudjál pontosan sebességet váltani, hol vissza, hol előre. És ha már ezeket mind rutinosan tudod, csak utána jöhet majd a forgalomban vezetés. Először pl rutinpályán, utána kis forgalmú mellékutakon, és így tovább fokozatosan.

Tudod, gyakorlat teszi a mestert. Senki sem úgy született, hogy tudjon egyből autót vezetni. Mindenki a sok-sok gyakorlás alatt sajátította el ezt a tudást.

Hát gyakorolj!

13. birebora (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2021. aug. 18. 16:34
Arról nem beszélve, hogy 15 év alatt a közlekedési morál, az emberek tűrőképessége, a közlekedésben résztvevő autók száma erősen megváltozott.
12. andi6020 (válaszként erre: 9. - Autosbp)
2021. aug. 18. 16:29
Írd már meg, hogy merre fogsz közlekedni. :D
11. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Autosbp)
2021. aug. 18. 16:28
Ha utoljára a vizsgán vezettél, jobb ha ismét teljesen előlről kezded a gyakorlati részt. Semmi tapasztalat, semmi rutin, az a 30 óra, amit a vizsga előtt vezettél az oktató mellett, az gyakorlatilag semmi.
10. birebora (válaszként erre: 9. - Autosbp)
2021. aug. 18. 16:09
Nem egészen, de te tudod. Te magad irod még a kocsit sem tudnád beinditani és nem örülsz, hogy vezetned kell. Még a pozitiv motivációd sincs meg. Igy azért nagyon ne menj ki a forgalomba. Veszélyeztetsz másokat és magadat is. Gyakorolj, ismered fel az összes kresz táblát, a forgalmi helyzeteket. És én igenis újra vizsgáztatnálak:)
9. autosbp (válaszként erre: 7. - Birebora)
2021. aug. 18. 16:04

"Én aki ennyi ideje nem vezetett ismét vizsgára kötelezném."


Marha nagy értelme lenne, mert akkor a kötelező minimum óraszám után, egy előre gyakorlolt útvonalon végigmennék és meglenne a vizsga.

Adtunk a szarnak egy pofont.

8. autosbp (válaszként erre: 4. - Kannanana)
2021. aug. 18. 16:02

"Ez tőled is függ, hogy mennyire emlékszel"


jelen állapotban a kocsit elindítani se tudnám, és ez nem vicc.

Azt se tudom már hogy kell kuplungolni váltani.

Mondjuk anno se tudtam és mégis az első óra végére már ment.

2021. aug. 18. 16:01
Én aki ennyi ideje nem vezetett ismét vizsgára kötelezném.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook