Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi esély van arra, hogy állapotosan felvegyenek valahova? fórum

Mennyi esély van arra, hogy állapotosan felvegyenek valahova? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
16. cef15f164f (válaszként erre: 1. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 14:00
Ha nem is derül ki előtte, azt borítékolhatod, hogy mikor visszamennél, akkor páros lábbal rűgnak ki, hozzátenném, jogosan. Meg önélet rajzon se mutatna jól később, bár gondolom ilyen mentalitással simán hazudnál abban is.
2011. aug. 3. 13:27

Nem lehet, hogy ez mostantól szól, és ez történik veled? Ha most tanulsz, akkor rád fér még a tanulás - és ne sértésnek vedd, de felelőtlenségnek tartom ezt az egészet. Te életed, úgy teszed tönkre, úgy alakítod, ahogy szeretnéd, de már ha racionálisan is gondolkoznál, tudhatnád, hogy munkát sem dátumra adnak, amikor neked épp jó, a gyerkőc se fogan meg akkor, amikor te pont eldöntöd, hogy augusztusban lenne mellesleg 2 év munkaviszony nélkül se Tgyást, se GYED-re nem leszel jogosult, így kaphatod a GYES-t. Ha meg munkába akarnál állni - ha találnál, vagy visszavennének ,amit kétlek - GYES mellett kevesebbet kapnál osztott munkakörben, vagy lemondod a GYES-t.


Úgyhogy ha nincsen befolyásos rokonod, vagy egyszerűen valakid, aki hajlandó felvenni kismamaként, akkor ne is reménykedj ebben, hisz egy munkáltatónak sem az érdeke, hogy olyat vegyen fel, aki 9 hónapon belül elmegy szülni, és évekig otthon marad...

2011. aug. 3. 13:20
ha latszik, akkor semmi..
2011. aug. 3. 13:08
menj el itthonról és még lakást is kapsz... Magyarországon nem szeretik, ha gyereked van.
12. eaedab0e25 (válaszként erre: 1. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 12:57

Hm... :)

Elég sok a képlékeny tényező:-)


Ha júniusban munkába állsz, egy komolyabb HR-es első kérdéseinek az egyike az lesz, hogy családtervezéssel, hogy állsz:)

Ha akkor azt mondod, hogy augusztusban teherbe akarsz esni, garantáltan az esélytelenek nyugalmával várhatod a visszajelzésüket:-)

2011. aug. 3. 12:55
Bocs, de semennyi.
2011. aug. 3. 12:50

Állapotosan nem hinném, hogy felvesznek, ráadásul nem kapnál gyest, vagyis kapnál de csak azt ami alanyi jogon jár, vagy, hogy is van, elég kevés.

És hát sajnos a mai világba már nagyon figyelnek erre a munkáltatók.

Engem több helyre is azért nem vettek fel mert úgy gondolták, hogy szülni fogok valamikor.

Előbb a suli, aztán a meló. És ha ezek megvannak akkor jöhet a baba.

9. Mandula71 (válaszként erre: 1. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 12:48
A jelenlegi törvény szerint a szülést megelőző 2 évben meg kell lennie a 365 nap munkaviszonynak ahhoz, hogy jogosult legyél a TGYÁS-ra, GYED-re. Amennyiben a próbaidő letelte előtt kitudódik a terhesség, biztos lehetsz benne, hogy azonnal munka nélkül maradsz. Próbaidő után már védve vagy. Amennyiben felsőfokú tanulmányokat folytatsz, a 365 napba tudomásom szerint beleszámítanak 180 napot. Viszont ha rögtön a munka elején állapotos leszel, tételezzük fel, hogy a próbaidő alatt nem derül ki, tehát megmarad a munkahelyed, akkor is összesen legalább 185 napot dolgoznod kellene, hogy egyrészt meglegyen a 365 nap biztosított időd, másrészt a 180 bérezett napod ahhoz, hogy ne GYES-ből kelljen élned. Úgyhogy ezt szerintem még bőven gondold át...
2011. aug. 3. 12:45
Bocsi ketszer ment!
7. arrival (válaszként erre: 1. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 12:44

Ejha, jol elore gondolkozol, addig meg sok viz lefolyik a Tiszan.

Szerintrm eloszor siketesen vegezd el a sulit, talalj munkahelyet, utana raersz ezen gondolkozni. Szerintem.

Nem beszelve arrol, hogy le kell dolgozni egy bizonyos idot, hogy egyaltalan kapjal majd gyes-t.

6. arrival (válaszként erre: 1. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 12:43

Ejha, jol elore gondolkozol, addig meg sok viz lefolyik a Tiszan.

Szerintrm eloszor siketesen vegezd el a sulit, talalj munkahelyet, utana raersz ezen gondolkozni. Szerintem.

2011. aug. 3. 12:38
Szerintem is "repülnél" a próbaidő miatt,jobb lenne ha csak 2-3 év meló után jelentenéd be,hogy jön a baba!
2011. aug. 3. 12:36
De ezen még ne agyalj szerintem...nem biztos hogy minden olyan simán fog menni.
2011. aug. 3. 12:35
Simán felmondhatnak Neked, hiszen próbaidőn lennél.
2011. aug. 3. 12:35
hááááát...ismertem egy ilyen lányt, de őt kirúgták ahogy kiderült hogy kismama...:-((
2011. aug. 3. 12:35
Sziasztok arra lennék kiváncsi mert eléggé töröm a fejem, ha jövőre júniusban ha minden jól megy sikerülne munkába állnom suli után, és augusztusba "állapotossá válnék" akkor megtudnám tartani a munkahelyem? Köszi a válaszokat
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook