Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi az a minimum pénz, amiből egy átlag család jól lakik egy hónapban? fórum

Mennyi az a minimum pénz, amiből egy átlag család jól lakik egy hónapban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
32. andika751 (válaszként erre: 29. - Supin)
2010. jún. 26. 14:54
na ez is nagyon tetszik a maradékok hasznosítása, van amikor már nem kívánja az ember ugyanazt a kaját, és ha feldobod valamivel máris jobb, várom továbbra is az ötleteket
31. jozsi.38 (válaszként erre: 26. - 10ee523fed)
2010. jún. 26. 14:52
nem minden boltban lehet venni, de minden coop boltban lehet használni, meg kell kérdezni hol juthattok hozzá
30. tixtina (válaszként erre: 15. - Andika751)
2010. jún. 26. 14:51

500 forintért vettem a piacon ,szép,nagyszemű babot,és volt füstölt sonkám,ami kb 1500 forint lehetett.

A zöldség volt a legdrágább,azért 1000 forintot fizettem.

Nagy lábasban megfőztem ,jó sűrű lett.minimum 8 tányér lesz belőle.

Négyen vagyunk,két napig esszük.

Párom meg én reggel,és este-így elfogy a hétvégén.

De van,mikor lefagyasztom:)

29. supin
2010. jún. 26. 14:51

Nos a maradékok!!!

Lehet,hogy lesz aki szörnyülködik...

Bármilyen maradékot ha van fagyó részed fagyassz le.

Párom találta ki...Beteg voltam és ő főzött.

Vett Wook füszer keveréket és a nagy serpenyőben hagymát pirit..olajban..rá kolbász karika/darált husi,főtt husi,vagy felvágott-szóval ami van/aztán a maradékok..tészta,zöldség...stb

Ezt átkeveri,hogy minden forró legyen ..sózza,delikátozza kicsit csak mert a maradékok is ízesítve vannak..és tejszinnel felönti...

Mindez izlés szerint..Rá a Wook füszer...

Kinai kajához hasonlítható. De semmi sem megy kárba és gyors,finom...Jó étvágyat!

28. andika751 (válaszként erre: 21. - Mamcili)
2010. jún. 26. 14:50
neked is köszi, már jegyzem is őket
27. andika751 (válaszként erre: 20. - 10ee523fed)
2010. jún. 26. 14:49

jaj nagyon köszi, jó lesz ha ezt leírod, biztos más is használni tudja, nagyon elhatároztam, hogy valahogy kézbe veszem a háztartást és a konyhát és tudatosabban vásárolok-főzök, gyűjtök minden infót és köszike


látom megy a topik, örülök neki

26. 10ee523fed (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2010. jún. 26. 14:48
Törzsvásárlói kártyát hol kell venni? Én szinte mindég ott vásárolok, és még senki nem mondta, hogy erre van lehetőség? Vagy csak bizonyos Coop boltokban van ilyen?
2010. jún. 26. 14:41
a coopos bolt szerintem is a legolcsóbb és ha sajátmárkás tésztát veszel olcsóbb mint a másik és ugyanolyan jó. év elején vettünk törzsvásárlói kártyát és minden vásárlás alkamával 5% kedvezményt adnak. piacon szoktam karfiolt venni azt rakottként illetve csőben sütve is adhatod nem csak rántva
2010. jún. 26. 14:37
1kg rizs sokáig elég és változatos ételeket lehet kihozni belőle. pl. paradicsomos rizottó: 4 csirkecomb 3gerezd fokhagyma paradicsomlé rizs. zöldséges rizottó: 30dkg kockára vágott hús sárgarépa zöldség. rakott husis krumpli: darálthús megpirítva főtt krumpli áttörve krumplinyomón 1tojás a krumpliba keverve a husi tetejére símítova kisütve
23. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - Andika751)
2010. jún. 26. 14:21

bableves, ahogy itt az Alföld legdélibb részén főzik: a száraz babot leáztatom este. Reggel fölteszem és együtt vele a húsfélét is, legyen az füstölt oldalas/csont, köröm, csülök, sonka karikára szeletelt kolbász, stb.(szoktam néha 1-2 összedarabolt körömmel is gazdagítani). Teszek hozzá nagyobb kockára vágott babot, sárgarépát, zellert, pasternát, erős zöldpaprikát vagy cseresznyepaprikát egészben, köménymagot, babérlevelet, néha egy kicsi kakukkfüvet. Amikor főtt kb. negyed óráig, egy késhegynyi szódabikarbónát, ez még jobban szétdobja a babot.


Közben elkészítem a fokhagymás rántást (2 gerizd fokhagyma apró összevágva pici olajban megfonnyasztom, 1-2 kanálnyi liszt, pirospaprika és a leves levével már föl és engedtem.) Ha síma, beleöntöm a levesbe. Lehet hozzá csipetkét, tarhonyát, apró nokedlit (a nokedliba teszek apróra vágott zöldség zöldjét is). Ami esetleg marad, el lehet tenni a fagyasztóba is, csak a krumplit vegyük ki belőle, mert az már fagyasztás után nem olyan jó (legalábbis nekem). Másodikként palacsinta, császármorzsa, nudli stb.


Ennek a diétás változata, amikor egyáltalán nincs benne húsféle, a rántást viszont vajjal!! csinálják. Ez különleges ízt ad a levesnek.

2010. jún. 26. 14:18

krumpli (rakottkrumpli bármiből)

-zöldség

-darálthús, vagy virsli, vagy kolbász

-tojás

-tetejére szoktam tejfölt (dúsítom tojás, vegeta, fűszer)


vagy

savanyúkáposzta-hússzeletek- kis szalonna (bors óvatosan ha gyerek van)


ilyesmik

bátran kombinálhatsz mindenből amit szerettek


rakott kellt csinálhatod krumplikarikával rizs helyett

21. mamcili (válaszként erre: 19. - Andika751)
2010. jún. 26. 14:14

amit éppen találsz a hűtödben és a zöldséges polcodon bele kerülhet... még húsból is kevesebb elég


rizshez (r.)-zöldség (z.)(gyerek majonézzel eszi, én natúr)

r. -hagyma, zöldség

r. -krumpli és/vagy zöldség valamilyen kolbásszal

r. -pörköltalapon/ vagy anélkül csirkemellel (rizseshús bármilyen hússal)

r. -pörköltalapon darálthússal

r. -virsli

r. -zöldség és tojásrántotta hozzákeverve (ez az egyik nagy kedvenc)

20. 10ee523fed (válaszként erre: 18. - Andika751)
2010. jún. 26. 14:07

Úgy vagyunk öten, hogy mi ketten a párommal, két gyermekünk van, és egy nagypapánk. A lányom 18 éves, a kisfiam 21 hónapos. Én Coop-os boltban vásárlok legtöbbször, mert sok akciójuk van, és sok olyan termékük, amelyik ugyanaz, mint egy másik márkás termék, csak negyedáron.

A hús szinte folyamatosan akciós. A vásárlás függ attól, hogy mit főzzek ebédre.

Hátha most arra kérsz, hogy részletezzem, holnapra megírom a részletest, előveszem a blokkot, és leírom mit vettem egy hétre, és mennyi volt a végösszeg.

19. andika751 (válaszként erre: 17. - Mamcili)
2010. jún. 26. 12:18
a mindent bele rizses és krumpli ételeket leírnád?
18. andika751 (válaszként erre: 12. - 10ee523fed)
2010. jún. 26. 11:53
írod, hogy öten vagytok, akkor gondolom 3 gyermeked van, és már nagyobbak, esetleg tudnál olyan tippet adni, hogy ezt a 80.000 Ft-os kosztpént milyen módon vásárolod le, mi van ebbe benne? mi eggyel kevesebben vagyunk.
17. mamcili (válaszként erre: 14. - Andika751)
2010. jún. 26. 11:53

akkor szerencsés vagy

remélem lesz bő termés, és nagyon jó hogy saját kert, mert nem mindegy mit teszel az asztalra.

16. mamcili (válaszként erre: 6. - Andika751)
2010. jún. 26. 11:51

általában reggelre kenyérféle van,

vagy joghurt, de ahhoz 10 körül kell a pótlás.

ebéd általában leves (két napra, úgy gazdaságosabb nekem) heti 2* húsétel, de az is inkább csak kisköret...vagy egytálétel.

nagy siker a mindent bele rizses ételeim és a mindent bele burgonyák tepsiben.

vacsi a maradék, vagy kenyérke, ritkán melegszendvics az is mindfenféle maradék dolgokból.

heti kétszer ha jut gyümire zöldrágcsára már örülünk, mert mi szeretjük a nyers dolgokat.

15. andika751 (válaszként erre: 10. - Tixtina)
2010. jún. 26. 11:50

leírnád a bableves hogy jött ki ennyiből, mármint a mennyiségekre lennék kíváncsi, ebből fagyasztasz le is?


lehet nekem is kellene többet főzni és eltenni, még ezt így soha nem próbáltam, lehet így kiadósabb

14. andika751 (válaszként erre: 9. - Mamcili)
2010. jún. 26. 11:48

igen jó is lenne napi 4000 ft, a gyümölcs nagyon drága, mert ugyebár naponta megkellene enni 20-30 dkg-ot min.(2 db) a táplálkozási ajánlások szerint, ez 8 db naponta, ami már önmagában pl. 4 banán-4 narancs 400-500 ft, és ez csak a gyümölcs.


a zöldség ugyanez, viszont az idén, mivel kertes házban lakunk elkezdtünk veteményt kialakítani, ami nagyon szépen terem (nem beszélve, hogy jó érzés látni a saját termést), így lett borsó, zöldbab, tök, cukkíni, patisszon, répa, zöldség, lesz még kukorica, hagyma, paradicsom, karalábé, ezen azért lehet egy kicsit spórolni, anyukáméknál van meggy, cseresznye, barack, szilva, málna.

13. 10ee523fed (válaszként erre: 10. - Tixtina)
2010. jún. 26. 11:45
Én is ma bablevest főzök, csipetkével...
2010. jún. 26. 11:44
Mi öten vagyunk, és kb. 80- 100e Ft, ami konyhára megy. És akkor még nincs mindennap hús az asztalon. Ásványvizet veszek üdítő helyett. Megnézem mindig, mi hol olcsóbb, mert ebben a világban sajnos rákényszerülünk.
2010. jún. 26. 11:44

köszi a tippeket, és képzeld ez a könyv megvan nekem, már nagyon régen vettem tízen éve, csak el is felejtkeztem róla, csak ahogy írod beugrott és meg is kerestem, na majd neki állok átnézem.


egyébként nagyon szeretem Stahl receptjeinek egy jó részét is, de ezek is szerintem alapvetően drágák pl. feta sajt, kecskesajt, mascarponés desszertjei, sok alapanyagot használ egy-egy ételhez, és ezeket néggyel felszorozva sok

10. tixtina (válaszként erre: 7. - Andika751)
2010. jún. 26. 11:40

Valóban.

Most bablevest főzök-és kiszámoltam,3 ezer felett a nyersanyag ára.Igaz kb 8 tányér lesz belőle-így jobban megéri,mint a menzán rendelni.

1000 forint a zöldségek,

500 a bab

1500-füstölt hús,tejföl-tojás,/csipetkéhez/


Olcsóbban is ki lehet hozni,ha egy darab kolbászt teszek bele-akkor2200 forint a 8 tányér.


Azt hiszem a jövőben kénytelen leszek számolgatni-spórolósabban élni-mert a számlák azok emelkedtek-fiam iskolás lesz-hitelünk is van a házra-ami egy év alatt színte a duplájára nőtt:((

9. mamcili (válaszként erre: 1. - Andika751)
2010. jún. 26. 11:37

én egydül nevelem a kislányom és napi 500 ft-ból is éltünk már...

nem kívánom senkinek...

szerintem 4 tagú családnak minimum napi 4000ft kéne, de abban nincs sok luxus (sok zöldség gyümölcs, cigi, üditők, nasi), mert sajnos az első kettő is sokszor számít nekünk luxusnak...

hozzáteszem én nem dohányzom és még alkoholt sem iszom...

csapvizen élünk és örülök, ha egy szörp esetleg nekem egy cola befut...

8. syria (válaszként erre: 7. - Andika751)
2010. jún. 26. 10:20

Nem főzős műsorokat kéne nézned, hanem felkutatni pl. az 500 recept burgonyával c. könyvet. (1990-ben adta ki az AUKTOR könyvkiadó.) Hemző Károly, aki a Nők Lapjában főző Lajos Mari férje, készítette a fotókat; talán tudna segíteni a beszerzésében.


A ti esetetekben sajnos marad legelsősorban a találékonyság; a tészta, a már említett főzelékekkel és a viszonylag olcsó, rengetegféle módon elkészíthető krumpli: tejfölös krumplileves, burgonyafőzelék tükörtojással, paprikás krumpli. De ott a lencse, a sárgaborsó, a zöldbab, kelkáposzta. A szárazbableves is nagyon kiadós és finom sok zöldséggel, nagyon kevés füstölt hússal; csak az íze miatt. A fiamnak speciel nem tudod annyi babfőzeléket készíteni, amit el ne pusztítana. Igaz, a szárazbab nem olcsó, de rántással, habarással, ötletes feltéttel jól megszaporítható.

A farhát olcsó, nagyon finom leves főzhető belőle.

7. andika751 (válaszként erre: 5. - Tixtina)
2010. jún. 26. 09:17

én is azt tapasztalom, hogy a rezsik+ a lakáshitel( ami sajnos nagyon sok családnak van) szinte a bevétel 2/3-át elviszi és a rendes megélhetésre csak alig marad, pedig fordítva kellene


sokat nézem a tv-ben, mivel gyesen lévén ráérek, ezeket az ilyen-olyan főzős műsorokat, és összefut a nyál a számban sokszor, de ha leülök és átszámolom, hogy egy négytagú családnak ez mennyi, akkor mindig elkeseredek, mert sokszor nem a "mi" pénztárcánkhoz igazítják ezeket az ételeket

2010. jún. 26. 09:13
ti nektek mennyi jut kajára, váltogatjátok a drágább-olcsóbb ételeket? ötleteket várok, köszike
2010. jún. 26. 08:42

Sajnos itt Magyarországon,nagyon alacsonyak a bérek.

A rezsi-sokat elvisz.

Ami marad-nagyon kevés,egyre kevesebb.


Ismerek olyan anyukát,aki minimálbéren él,egyedül neveli gyermekét,és még spórolni is tud.

Aztán ismerek olyan családot,akiknek kb 400 ezer fut be,és hó közepén már hó vége van náluk-ergo elfogy a pénzük-és szaladnak fűhöz-fához,kajáért,pénzért,stb....

2010. jún. 26. 08:18
nekem most, hogy csak gyest kapok (25.000 Ft/hó), így nem marad 78.000 Ft havonta, a férjem keres csak, még egy fél évig, addig kell valahogy szerényebben kihúzni, ezért szeretnék ötleteket
2010. jún. 26. 08:16

nekem speciál két kisfiam van, 2,5 és 7 éves


mindenki otthon eszik most, gyesen vagyok és tudok otthon főzni


az átgondolt menütervezés ami nekem nehezen megy, sokszor rajtam marad kaja, próbáltam volna keresni ehhez fórumot, de nem találtam


ebben tudnál segíteni?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook