Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Angliába megyek 2 hétre egy átlagos családhoz. Milyen étkeztetésre számítsak? fórum

Angliába megyek 2 hétre egy átlagos családhoz. Milyen étkeztetésre számítsak? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 3. 11:47

Szerintem finomra!!

A nagyobbik gyerekünk kint él 8 éva. Ha kimegyünk, mindig elájulok a sok finom kajától.

Bibe

20. d3d94691a4 (válaszként erre: 19. - Hellglory)
2010. júl. 6. 10:26
Nekünk 15-20 fontot ajánlott a tanárnő, mondván, nem igazán lesz lehetőségünk vásárlásra, de nem így lett. Én ennél többet vittem, de nem tudom, pontosan mennyit, majd utánajárok és megírom. Mikor mentek?
2010. júl. 4. 09:57
köszönöm a segitőkészséged :) És szerinte menny pénzt vigyeK? 2 hétre mennyi GBP ajánlott azért vinni szerinted?
18. d3d94691a4 (válaszként erre: 16. - Hellglory)
2010. jún. 26. 10:16
Mindenképpen vigyél költőpénzt. Nem tudom, nekttek hogyan lesz megoldva, mentek-e kirándulni például, vagy Londonba, de pénzre mindig szükségedlehet. Ha van kérdésed, nyugodtan írj akár privátban is!
17. d3d94691a4 (válaszként erre: 15. - Hellglory)
2010. jún. 26. 10:14
Én is Devon megyében voltam, de nem Torbay, hanem Bideford volt a "főhadiszállás". Nagyon klassz kirándulásaink voltak, imádtam ott lenni, a családot is nagyon szerettem.
2010. jún. 25. 20:20
És igen énis nyelvtanfolyamra, egy fogaó családhoz- Nagyon várom már :) Szerinted két hétre menni GBP viygek, költöpénz gyanánt?
2010. jún. 25. 20:19
Devon, lent délen ( azon belül Torbay)
14. d3d94691a4 (válaszként erre: 1. - Hellglory)
2010. jún. 25. 14:46
Szia! Én nemrég voltam kint, szintén két hetet töltöttem családnál. Nekem nem volt gondom az étkezésekkel, de szerintem ezt is embere válogatja!:-) Reggelire általában gabonapehely volt valamilyen gyümölcslével, vagy a ham end egg típusú reggeli (sült kolbász /ami nálunk a virsli/, tükörtojás és bab (azt nem tudom megmondani milyen típusú, mert én még itthon nem láttam ilyet). A vacsora változatos volt, de szinte mindig volt valamilyen készétel vagy konzerv. Nem tudom, milyen keretek között utazol (itt arra gondolok, hogy szervezett nyelvtanfolyam vagy valami egyéb), de a mi fogadócsaládaink alkalmazkodtak a hozzánk közelebb álló étkezési kultúrákhoz, így kaptunk hamburgert, pizzát, lasagnát is. Igaz utóbbiban némi megdöbbenésemre bab is volt.:-) Mielőtt kimentem, nekem is azt mondták, csak vastag pénztárcával tegyem, ehhez képest sok mindent a hazainál jóval alcsonyabb áron vettem (pl.: csokoládé, lekvár, kekszek...). Jó utat kívánok! Melyik megyébe mész?
13. a1baa7edcc (válaszként erre: 11. - Hellglory)
2010. jún. 25. 10:40
Lehet kapni nagyon finom kenyereket, ha nem veted rajuk magad (lehet az a csalad nem azokat veszi eppen), nem lesz gond 2 het alatt :)
12. f60ebb6099 (válaszként erre: 11. - Hellglory)
2010. jún. 25. 10:32
Na hát nekem nemfogynom sikerült, inkább híznom, sőt ott híztam a legtöbbet. Azóta is csodálkozom ezen, mert egészségesen próbáltunk kinn is élni..szerintem inkább az volt a baj, hogy keveset mozogtam, jóval kevesebbet, mint itthon, ezért aztán jópár kilóval lettem több...többet kellett volna sétálnom, meg ilyenek, ehelyett lusta disznnnnyóó voltam...:( :D
2010. jún. 25. 10:25
Lehetséges hogy fogyok ott? Úgyértem nagyon jó lenne, ha a 2 hét alatt nem szednék föl se, meg semmi. ( mert ugy megyek ki hogy itthon diétázom és röktön úgy, vagyis hogy en szedjek vissza) Uhh hát ha még fogynák is de jó lenne)
2010. jún. 25. 10:10
Két hétig kibírod; tejföl, túró, hasonló fölvágott, mint a mi Pick, Csabai, Gyulai, diákcsemege stb., a kenyerünkhöz, zsemlénkhez, kiflinkhez nem is hasonlít. A fiam 4. éve él kint Londontól egy órányira. Nincs fehér paprika, törött paprika, nem ismerik a pörköltet, a citromos-mézes teát, a rántott húst... De a csokoládéjuk nagyon finom, legyen az mentholos, narancsos.
9. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - Hellglory)
2010. jún. 25. 10:04

Nem lehet altalanositani, a csalad igenyein mulik, hogy mit esznek. Valasztek van, lehet minden elelmiszer organikus lesz az asztalukon, de az is lehet, hogy a legolcsobb, legminimalisabb mennyisegek lesznek odaszoritorozva.

Jartam mar vendegsegben, ahol a tanyerom kicsereltek a ferjemevel, mert o nagyobb darab ember, mint en, neki a nagyobb mennyiseg kell (a birkahus picit nagyobb volt a nekem rakott tanyeron, a 2 db apro krumpli mellett).


A hagyomanyos angol reggeli a tukortojas, babkonzerv, sult paradicsom, sult gomba es sult kolbasz :S

De biztos nem mind ezt eszi (bar ranezesre eleg sokan taplalkoznak rosszul) :)

8. b7a110b583 (válaszként erre: 7. - F60ebb6099)
2010. jún. 25. 10:02
Na végre!:) Már kezdtem megijedni, hogy rosszul vagyok informálva.
2010. jún. 25. 09:59

Szerintem abszolút nem drágák az ételek, vagy inkább úgy mondom, hogy ami drága az a színhús, sajtok, meg ha pizzériából rendeled a pizzát, vagy ha étteremben eszel.

De ha pl. Tescoban vagy Asda-ban vásárolsz, nem drágább, mint nálunk. Sőt, van ami kinn még olcsóbb is.

6. f60ebb6099 (válaszként erre: 1. - Hellglory)
2010. jún. 25. 09:55

Szia! Én voltam kinn fél évet, Dél-kelet Angliában voltam. Nekem bejöttek az ottani ételek. Az a család, ahol én voltam, igyekezett nagyon egészségesen élni. Minden nap ettünk salátát, sült húsokhoz kevés krumpli, sok zöldségköret (pl. zöldborsó, paradicsomos bab, párolt brokkoli, párolt répa, bébirépa stb.)

Nagyon megtetszett a mentaszósz is. Az is főleg sült húshoz ették. Étteremben az adagok, a mi adagjainkhoz képes jóval kevesebbek, de egyébként ők otthon normális adagokat ettek. Simán jól lehet lakni. Mi főleg vacsorára ettünk főtt ételt. Reggel inkább pirítóst vajjal-lekvárral, a gyerekek főleg cornflakes-t tejjel, vagy egy szendvicset. Nagyon szeretik a sültkrumplit sült hallal, és mindenféle húsos pitéket. Szerintem azok is tök jók. Bár a gyerekek eléggé egészségtelenül éltek. Rengeteg gyorskaját ettek, meg csokit, kedvencük a noodles volt, ami itthon a Vifon vagy Vishu gyorstésztás levesnek felel meg.

Nagyon szeretik az indiai kajcsit is, az nekem is nagyon bejött. Ott kinn rengeteg ilyen kínai és indiai gyorsbüfé van. Szinte minden sarkon van 1.

5. scara.bosco (válaszként erre: 1. - Hellglory)
2010. jún. 25. 09:50
Leginkább ehetetlenre :-). Én ha kint vagyok kizárólag idegen nemzetiségű ételeket tudok megenni (indiai, kínai stb). Egy barátnőm kint él 1 éve. Fogyott 10 kilót és minden pénze kajára ment. Szerinte a családoknál egy borzalom a kaja. De legyen szerencséd :-).
4. b7a110b583 (válaszként erre: 3. - Mandy88)
2010. jún. 25. 09:48
Komolyan olyan drága a kaja? Mert erre már nem emlékszem, 8 éve voltam ott utoljára, viszont egy barátnőm, aki kint él azt mondta, hogy a kaja ugyanolyan áron van mint itthon.
2010. jún. 25. 09:47

Izetlen ételekre, és cukros viz rossz minőségü ivóvíz

Mindenn nagyonn drága. Rengeteg adalék anyaggal dolgoznak. Semmit nem sóznak és fűszereznek.

Készülj fel Én is voltam kinn és a fél költőpénzem kajára ment el...:D

2010. jún. 25. 09:47
szia! Toastra, meg müzlire, meg curry-s csirkére!:) És egy vagon boltban vásárolt készételre. Zacskós süti, zacskós gyümisali, stb... Legalábbis ahol én voltam egy hónapot, ott ilyenek voltak. Olyan tipikus angol íze van ott mindennek.:) Ha minden jól megy, akkor remélem egy év múlva visszatérhetek!!:)
2010. jún. 25. 09:44
Még soha sem voltam angliában, és ha valaki naggyábol ismeri a szokásokat amit eddig halottam: hogy gyakan esznek toját meg hogy délután teáznak. De lehet ez sem igaz. SZoval kb mekkora adagokat esznek, mikor és Miket. ( ha ez számit dél-angliába megyek)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook