Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik jobb nap ellen a babáknak (gyógyszertári vagy bolti)? fórum

Melyik jobb nap ellen a babáknak (gyógyszertári vagy bolti)? (tudásbázis kérdés)


2008. jún. 17. 16:35
Én elvittem a lányomat egy jó hírű bőrgyógyászhoz, mert elkezdtek jönni rajta az anyajegyek. Nekünk is a Daylong Kidset ajánlotta, kb. 3000 Ft volt a gyógyszertárban. Ha napra megyünk, a bőrét mindenhol - ami ruhán kívül van - be kell kenni.
2008. jún. 16. 22:17

Sziasztok!

Én is úgy voltam vele, mint sokan írjátok, hogy a gyógyszertári lehet a tuti. Fel is irattam a gyermekorvossal, de a helyi patikák nagy részében azt mondták, hogy nem tudják elkészíteni.. Végül az utolsó helyen azt is elárulták, hogy azért, mert az egyik összetevőt, már több, mint egy éve nem lehet beszerezni. Ennek pedig az az oka, hogy egy minőségellenőrző teszten nem ment át a készítmény, mert az a bizonyos összetevő nem véd sem az UVA sem az UVB sugárzás ellen olyan mértékben, mint kellene. (Korábban jó volt, mert nem volt ilyen erős a sugárzás, mint manapság.)


Nekem a gyógyszerész egy Magyarországon még új svájci terméket ajánlott, ami szerinte ugyanolyan jó, mint pl. a drágább Vichy. Most van valami több gyógyszertárra kiterjedő (:) akció, így "olcsóbb" (3000 Ft körül volt az 50 faktoros 100 ml, a neve: Daylong extreme)

2008. jún. 12. 06:46
A gyógyszertárban vennék inkább!
2008. jún. 12. 06:14
Én az Oriflame készítményeit használom.
2008. jún. 11. 14:58

Johnson´s baby,40-s,nagyon szuper,könnyen kenhetö,gyorsan felszívódik,eddig bevált,nem volt gond,hosszú hatású,dermatologiailag tesztelt,UVA/UVB szürés,színezöanyagmentes,érzékeny börre.Kifejezetten babáknak.

Ha nagyobb lesz,valószínüleg pumpásat veszek.

2008. jún. 11. 14:39

Mi Nivea Baby 50+-ost használun. Nekünk bevált, nem is allergiás rá a lányom.

Mondjuk, aki még fürdetőből is a gyógyszertárit használja, mert érzékeny a pici bőre, akkor egyértelmű, hogy a gyógyszertárit vegye meg.

2008. jún. 11. 13:54
Nekünk a BIODERMA (Photoderm) termékcsaládot ajánlotta a bőrgyógyász. Ez is gyógyszertárban kapható.
7. dee
2008. jún. 11. 11:08

Sziasztok!

Én mindenképpen olyan terméket javaslok,amely véd az UV A és UV B sugarak ellen is.Ma már sok hypoallergén készítmény van,ami jó a babák bőrének.

Én is tavaly vettem a kisfiamnak,de jó a szavatossága így azt használjuk idén is.(VICHY)

6. csibebaba07 (válaszként erre: 2. - Andita1)
2008. jún. 11. 11:05

Szia! Le tudnád nekem írni a krém nevét?

Ha választhatnék, én biztosan a gyógyszertárit venném meg, olcsóbb is és arról legalább lehet tudni, hogy miből készítik, ha esetleg valamelyik összetevőjére allergiás lenne a babád.

2008. jún. 11. 10:58
szerintem is a gyógyszertárit. Még biztos kicsit érzékeny a bőre. Nem tudom minden jó e neki.
2008. jún. 11. 10:53
Szia! Én a helyedben kiváltanám a gyógyszertárit. Biztosan van olyan jó mint a "bolti" 50-60F -os és olcsóbb is. Nekünk a Vichy gyereknek valója van tavalyról, akkor volt 3500Ft. Most biztosan van ennyi vagy drágább. A készítős meg ha lesz 1000-1500? Ha ír nekünk az új doki nénink én biztosan azt fogom használni.
2008. jún. 11. 10:31
5 hónapos babának
2008. jún. 11. 10:30
Váltsam ki amit a doktornő felírt napelleni krémet, vagy jobban járok ha boltban veszem meg amiket ajánlanak?
2008. jún. 11. 10:29
Melyik jobb nap ellen a babáknak(gyógyszertári v. bolti)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook