Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik jó kutyakonzerv? fórum

Melyik jó kutyakonzerv? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 11. 14:03
kutyakonzerv? ha engem kérdeztek, én általában babot, kukoricát, stbt szoktam kozerv formátuman venni, kutyát még soha, de arra figyeljetek oda, hogy ne kínai legyen, az biztosan tartalmaz valami káros anyagot! :D
2011. febr. 7. 08:24

nem tudom,

még soha nem ettem

47. danama
2011. febr. 7. 08:17
mi holland kutyatápot szoktunk venni nekik, most éppen diétásat kapnak a kutyakaja.euról szoktuk rendelni , a dokink ajánlotta
2011. febr. 6. 18:44

Sziasztok!

Nekem 2 nagytestű kutyusom van.

Az enyémek változatosan táplálkoznak, tápot,húst,maradékot is kapnak, ritkán konzervet.

Táp: Crancy Family Life

Hús: csirkehús, belsőség csont nélkül - főve


Sajnos ennél minőségibb kaját nem tudok venni nekik(18vagyok).

2011. jan. 9. 21:58
2010. okt. 13. 22:23
Korábban elfelejtettem írni, de gondolom mindenki tudja, hogy attól függ a kutya táplálása, hogy milyen fajta. Amint látom, nagyon különbözőek a táplálékfajták adása a kutyusoknak, de sokszor az állatorvostól sem kapunk megfelelő választ. Szinte mindegyik mást mond.
43. mendra (válaszként erre: 41. - Kamillka)
2010. okt. 13. 16:19
Olvass vissza nem mondom a tápra,hogy szemét ,hisz én is adok nekik csak egy héten egyszer.Szín hús?Ha rendes húst akarnék nekik adni akkor el kéne járnom a henteshez és kilószámra venni a karajt meg a lapockát.Mivel ez egy kicsit drága lenne,ezért keresek olyan konzervet ami szója és trutyi mentes.Egyébként kaptam egy pár címet megnéztem és nagy a valószínüsége ,hogy meg is fog felelni.Megjegyzem a konzerv és a száraz kaján kívül elég változatosan tudom még etetni őket.
42. 088158464e (válaszként erre: 39. - Mendra)
2010. okt. 13. 15:45

Én elvinném az enyém, hátha kap valami díjjat.:D


Csak olyan izgága, nem hiszem, hogy egy másodpercre is nyugton maradna.:)

41. Kamillka (válaszként erre: 38. - Mendra)
2010. okt. 13. 08:12

Akkor miért nem színhússal eteted, ha ilyen konzervet keresel (bár találni nem hiszem, hogy fogsz)? Nem lenne egyszerűbb megfőzni neki a rendes húst (nem farhátat, vagy nyakat) és odaadni, ha már ennyire rossznak gondolod a tápokat. Annak tuti 100% lesz a hús tartalma.


Megkérdezhetem, hogy mi az ami annyira a konzerv mellett szól szerinted? Csak kíváncsiságból kérdezem, mert a tápról kijelentetted kategorikusan, hogy szemét, de a konzerv mitől jobb?

40. mendra (válaszként erre: 34. - Marmann)
2010. okt. 13. 06:32
Nagyon tetszik az utolsó mondatod:) Dettó
39. mendra (válaszként erre: 35. - 088158464e)
2010. okt. 13. 05:29
Az én kutyáim és nagyon szépek ám de itt most pont nem kiállításra készülök hanem normálisan egészségesen etetni:)
38. mendra (válaszként erre: 36. - Hnora)
2010. okt. 13. 05:27
Eddig is változatosan etettem őket főztem far hátat szinte levesnek bele egy kis tésztát nem sokat ,egy héten egyszer száraz táp,kipróbáltam nagyon sok konzervet ,de mivel olvastam rajtuk,hogy 4%hús tartalom ezért keresek olyan konzervet is amibe van hús rendesen.Van 2 hozzászólás ami tetszik mindenképp venni fogok,olyan konzervet amibe 90% hús és szójamentes.De ettől függetlenül adok szárazat is csak nem napi szinten és persze Dental fogkő tisztítót.
37. hnora (válaszként erre: 34. - Marmann)
2010. okt. 12. 23:57
Mi is eukanubával kezdtünk, de valahogy túl sok lett a végtermék, és az állatorvos ismerősöm szerint ez azt jelentette, hogy a kutty nem tudta rendesen feldolgozni, és nem ez az ő számára a megfelelő. Végül a Biomill vált be, nagyon jó :)
36. hnora (válaszként erre: 1. - Mendra)
2010. okt. 12. 23:49

Szia!


A doki nem ajánlott valamit? Vagy nem beszélgettetek a kutyák etetéséről?

Én úgy tudom, hogy a konzerv a létező legrosszabb választás: nemcsak nincs benne hús, de van benne cukor is meg ezerféle adalékanyag. Mindent teszel a kutyáddal, csak jót nem, ha azt adod neki.


A kutyusnak nagyon fontos az étkezés, akár éveket is hosszabbíthat az életén a megfelelő táplálás (de legalábbis sok betegséget el tudsz kerülni vele). A legnagyobb hiba, amit elkövethetsz, hogy saját magad személyiségét vetíted ki a kutyára: ők egyáltalán nem vágynak változatos étkezésre, és nem zavarja őket, ha szárazat esznek (viszont vigyázni kell, hogy jó sokat igyanak utána). Az ezerféle ízű és színű kutyakaja neked, a gazdának szól, és nem a kutyának. Neki édesmindegy, hogy kacsásat vagy halas-zöldségeset eszik (milyen baromság a halas kutyatáp! melyik kutya eszik a természetben halat???)

A házi kosztot szerintem azért is szeretik, mert minden finom, ami a gazditól esik le, az én kutyám a főtt zellert is megeszi, ha a tányéromból adom neki...

Egyébként meg lehet kísérelni házi koszton tartani a kutyát (itt nem a maradékot értem), de ahhoz, hogy a megfelelő tápanyag-vitamin egyveleget állítsd össze, jó sokat kellene főzőcskézni (a farhát ugyanis nem elég...)


Én ezért választottam a száraztápot: abban tényleg minden benne van, amire a kutyának szüksége van. Na nem a pedigrében meg a csepiben, meg a sok agyonreklámozott és agyonszínezett cuccban, mert azok is főleg szójából és adalékokból állnak. Állatkereskedésben lehet kapni nagyon jó minőségű tápokat - ha nem tudsz dönteni, kérd ki az eladó véleményét: ami fontos, hogy ne legyen sokszínű és az összetevők között lehetőleg az első helyen szerepeljen a hús. Ha érdekel, priviben tudok ajánlani párat: én két közép-nagytestű kutyát etetek svájci biotáppal havi 9 ezerért, és mindketten erősek, energikusak, gyönyörű fényes a szőrük, és láthatóan majd kicsattannak az egészségtől...

35. 088158464e (válaszként erre: 34. - Marmann)
2010. okt. 12. 23:48
Ott a pont, s nagyon szépek kutyák!:)
2010. okt. 12. 23:34

Sziasztok!

3 kutyánk van: 2 fiatal (egy vizsla és egy staff) és egy idős (13 éves) nagy testű keverék, aki kk. 6 hónapja került hozzánk. A kicsik az első perctől Eukanuba száraz tápot kapnak, konzerv kiegészítéssel. Mostanság ez úgy néz ki, hogy Euk. Overweight táp a vizsinek (sztrájkol, nem akar futni menni és mielőtt malaccá hízna, jobb megelőzni) Euk. Working & Endurance a staff-nak, aki minden nap vagy minden másnap fut 12-15 km-t, Euk. Joint Mobility az öregnek, mert neki ízületi problémai vannak. Mindezek mellé kapnak némi konzervet (1 db 800 g-os 3 felé elosztva) vagy ha főzök, akkor abból egy kis maradékot (figyelembe véve, hogy mi az, ami soha nem kerülhet a tányérjukba, pl.: csirke combcsont, stb.)vagy kifejezetten nekik főzök (leves zöldséggel, tésztával, máj, farhát, stb.).

A kicsiknél szempont volt, hogy kölyökkorukban prémium tápot kapjanak a fejlődés miatt és mivel bevált, ezért nem váltottunk, az öregnél pedig a meglévő betegségeinek kezeléséhez a kaja is hozzájárul. Soha nem volt emésztési gondjuk. Jutalomfalat: egy-egy darab párizsi, virsli, stb., Pedigree fogkefe minden nap van, ha járok a piacon füstölt húsos csontot kapnak, olcsóbb, mint bármelyik gyári nasi és nem mellékesen természetes. Konzervből a Real Nature vált be, azt mindannyian szeretik és húsból van. Ezek mellett kapnak zöldséget és gyümölcsöt (banán, alma, szőlő, répa, ubi, tök, káposzta, stb.), néha joghurtot, tejet (tej, nem dobozos, nem vizezett tejszármazék). Tudom, kicsit húzósnak hat leírva, de nem betegek, az öreg szépen fejlődik és a gyógyszerek sokkal többe kerülnek, mint a rendes kaja. Röviden ennyi. Lehet megkövezni, ki-hogy gondolja, de nekem Ők ugyanolyan fontosak, mint az emberek, sőt, fontosabbak, mint jó néhány ember.

33. andi6020 (válaszként erre: 2. - 645b490433)
2010. okt. 12. 21:34
Vegetával???
32. 088158464e (válaszként erre: 31. - Mendra)
2010. okt. 12. 18:10
Hehe, igen, az idióták egyből találnak mindnhol.:D
31. mendra
2010. okt. 12. 16:56
Ja jobban megnézitek FAHÁTAT is lehet találni ezek szerint:)))))))
30. labi
2010. okt. 12. 16:53
Egyik sem!
2010. okt. 12. 16:51
Én keverem neki a tápot a konzervvel, amihez mindig adok puffasztott rizst, vagy tésztát vagy vegyes zöldséget. Télen többet főzök neki farhátat, nyakat, és ebbe is keverek neki zöldséget meg tésztát. Az enyém a rizsért nincs oda....:((( De ezt a májas dolgot ki fogom próbálni, hátha...
28. noccika (válaszként erre: 26. - Saguaro)
2010. okt. 12. 16:38
:D
27. noccika (válaszként erre: 26. - Saguaro)
2010. okt. 12. 16:38
hehe
26. saguaro (válaszként erre: 23. - 088158464e)
2010. okt. 12. 16:24
jaja, a természetben tüzet csiholni nem tud a szerencsétlen, de száraztápot dögivel talál!
25. mendra (válaszként erre: 23. - 088158464e)
2010. okt. 12. 16:06
Lakótelepi kutya valóban kevés mozgással rendelkezik:( Az ,hogy minőségi vagy nem azt manapság csak az árából tudod megítélni mert ami rá van írva az majdnem mindegyiken ugyanaz.Koffeinről nem tudok.Far hátat én szoktam szinte húslevesnek csinálom meg kivéve a sok só vagy vegeta.
24. mendra (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2010. okt. 12. 15:53
Ez esetben mivel kertes családi házban volt mozgása megvolt a vödörnyí víz is megvolt.
2010. okt. 12. 15:17

Szerintem meg meg kéne nézni, hogy a kutyafajták mit esznek a természetben, mert nm hiszem, hogy nekiállnak rizst főzni, tüzet csiholva. Nem véletlenül, a kutya különbözik az embertől, és az embereknek sem kell sok szénhidrát, ők is két pofára eszik, aztán meg adják kutyájuknak a maradékot. Szörnyű a lakótelepeken a dagadt gazdi, a dagadt kutyájával. Van egy vizslás forma,ő sem,meg a kutyája nem tud menni olyan dagadtak.


A kutyatápokból csak a minőségi ér valamit, főleg, hogy a gagyikba koffeint raknak, hogy függő legyen a kutya, és ha nem kapja, akkor már életkedve sincs..


Nekem boxerom van, és napi 1-1.5 kg fahátat,meg néha velős csontot. Semmikép nem kap házi koszt, csak elhízna és beteg lenne tőle. Néha kap csak száraz tápot csak. Mivel olcsóbb egy kg farhát mint egy konzerv kutyakaja, nem kérdés, hogy melyik a jobb.

22. Bcicus (válaszként erre: 16. - Noccika)
2010. okt. 12. 14:59
Az azt jelenti, hogy a hús ami benne van az csak marha, tehát csirke és egyebek nincs benne, de így is kb 1% a valós hústartalma.
2010. okt. 12. 14:42

Egyre többen ráébredünk, hogy a konzervek, készételek -bár praktikusak, gyorsan elkészíthetőek - nem szolgálják az egészségünket, ugyanígy az állataink számára sem megfelelő táplálékok. Én kizárólag házilag készült kosztot adok a kutyáimnak, napi 5-10 perc munka. És nem drágább, sőt!!!

Májat főzök rizzsel (az enyémek valamiért a tésztát nem szeretik, de lehet kapni olcsó tört rizst), vagy kacsa-liba farhátat, néha csirkefejet. A maradék kaját is szívesen eszik, csak krumplit nem szabad adni nekik.

20. BBabba
2010. okt. 12. 14:27
Ja szárazból Happy Dog Natur Croq Puppy, konzervből pedig Premiere Junior.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook