Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik diétával fürödtetek be (jojózás)? fórum

Melyik diétával fürödtetek be (jojózás)? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 5. 18:47
bármelyikkel ha a fogyókúra befejeztével visszatérsz az addigi táplálkozásodhoz.Muszáj életmódot váltani,tapasztalatból beszélek.40 kilót fogytam eddig
2011. ápr. 1. 21:11

Egyszer csináltam egy tíznapos kúrát, amiben lényegében kétszersültet és zöldségeket ettem a legváltozatosabb kombinációkban (reggelire két kétszersült, ebédre három kétszersült és egy paprika, vacsorára két paradicsom, vagy valami ilyesmi). Le is fogytam vele pár kilót, örültem is neki vagy fél napig, amíg kiéhezetten neki nem estem mindennek, ami nem kétszersült.

Mentségemre szóljon, akkor még kicsi voltam, tapasztalatlan és naiv.

A lényeg, hogy nem szabad hinni a "fogyj x nap alatt y kilót" kúráknak.

2009. dec. 20. 16:09
Minden diétával befürdik az ember,ha azt nem fejből, hanem csak úgy belekapásként kezdi el,és gondolja.Ha viszont előtte hosszan pszichésen rákészül,és fejben eldönti,akkor mindegy a diéta milyensége szinte...
2009. dec. 20. 14:45
Szia(sztok)! Amit leszeretnék írni, nem azért teszem, hogy ócsároljak vagy reklámozzak egy módszert. Csak egy vélemény, nem bántás. Világéletemben túlsúlyos voltam, de gyerekként volt a legrosszabb: 14 éves koromra 114 kg-mot nyomtam!!! Mikor az iskolaivédőnő meglátta orvoshoz küldött onnan meg egyenesút vezetett a kórházba. Diabetes osztályra kerültem vizsgáltak jobbról balról. Majd jött egy dietetikus és össze írt anyámnak egy napi 800 kalóriás étrendet. Ebből állt egy napi étkezésem 1 szelet barnakenyér 1 szelet sonkával, tízóraira 1 gyümölcs, ebédre egy marék zöldség kisdarab csirkemell, este meg ehettem 2 db korpás kekszet. Tudom, hogy ő egy szakember, de ugye nem gondolhatta ezt komolyan? 2 hónap után visszamentünk - 20 kg. Mindenki örült csak én nem, egyre agresszívebb és kedvtelenebb lettem. És mikor -20 kg után annyi engedményt adott a dietetikus, hogy a reggeli kenyeremre kenhetünk vékony réteg light margarint ill. uzsonnára is ehetek rendszeresen zöldséget/gyümölcsöt. Akkor elpattant valami. Megállíthatatlanul ettem mindent újra, senki és semmi nem tarthatott vissza. Mondanom se kell minden visszajött, talán még több is, de jól éreztem magam. Persze hamar rájöttem, hogy kövérnek lenni még se olyan jó. Úgyhogy elkezdtem mindenféle diétát kipróbálni, de rájöttem: koplalni még mindig nem tudok:( Mert erről szólnak a diéták, éhezésről. Majd jött ez a máig nem túl szimpatikus Schobert Norbert és mindenhol update folyt a csapból. 3 hete belevágtam nem éhezem és - 5 kg mutat a mérleg! Ha belefér az időmbe mozogok is valami kazettára vagy megyünk a kutyussal kocogni egy kicsit. És az update módszert se tartom be szóról szóra. Nekem nincs lehetőségem pl fogyis liszteket venni. Mérték, ez a varázsszó. Összefoglalva, ne éhezzetek! Egy életen át nem lehet:) Sok sikert!
26. globus (válaszként erre: 25. - De7b7302d3)
2009. dec. 16. 17:14
Ha az enyémet nézném, nem ehetnék mást, csak citromot, paradicsomot és kölest :D Ja, meg élesztőt!
2009. dec. 16. 17:10
en a vercsoport dietaval "furodtem be" jo nehany eve. fogyas helyett hiztam tole :((
24. 35491a860f (válaszként erre: 23. - Zsókica21)
2009. dec. 16. 15:12
Én sem hiszem el. Ez azért unalmas már, hogy mindenki a hormonokra fogja a hízást, mert tinédzserkorban is a hormonokra szokták fogni, szülés után is, 30 éves kor után is, és stb. stb. Mindig a hormonokra kenik a dolgot.
2009. dec. 16. 10:05
Én a 90 naposat csináltam.Lefogytam 14 kg-ot..Sajnos ha nem figyelek oda akkor vissza is jőn.2 év múltán megint 52-ről 70 lettem :(.50 éves vagyok és azt mondják a hormonok.ÁÁ nem akarom elhinni.
2009. dec. 14. 14:39
minden dieta befurdes ha nem csinaljak. de legnagyobb befurdes ha valaki feladja mert azt hiszi hogy 1 het/honap alatt le lehet fogyni...
21. 35491a860f (válaszként erre: 20. - Szasz23X)
2009. dec. 10. 09:08
Igazad lehet, mert valami hasonlót már én is hallottam. Sőt, mint mindenre, erre is ráfogták, hogy rákkeltő hatású. Én leggyakrabban fruktózt használok, mert azt gyorsabban elégeti a szervezet, mint a sima kristálycukrot és az íze is jobb, mint az édesítőé. Néha veszek nádcukrot is, de nem éppen olcsó ára miatt ez a ritkább és inkább mézpárti vagyok még. Persze azt sem szoktuk túlzásba vinni, de jó ha kéznél van. Egyébként én szerencsés vagyok abból a szempontból, hogy nem hatnak meg sűrűn a cukrozott üdítők és teák. Teát többnyire reggel szoktam inni kb. délig. Utána egész nap már csak ásványvizet, abból is jobban szeretem a "csendeset". Belőlem egy Coca Cola gyártó cég sem gazdagodna meg, mert nagyon őszintén, ha 1 évben 2-szer veszünk Coca Colát, akkor sokat mondok. Inkább a narancs üdítőket szeretjük jobban, de én abban is előnyben részesítem a gyümölcsleveket.
20. Szasz23X (válaszként erre: 15. - 35491a860f)
2009. dec. 10. 03:51

az édesítőkről szokjatok le :D

egészen egyszerű magyarázata van. Becsapja a szervezetedet, mégpedig így:

édes ízt érzékel az agyad, ergo azt hiszi, cukrot kapott. Felturbózza az inzulinszintedet. Mivel azonban nincsen cukor a szervezetedben, de magas az inzulinszinted, ÉHES LESZEL :)))

Ennyire egyszerűen működik. meg lehet inni a teát citrommal, édes íz nélkül, vagy aki nem bírja, barna cukor, nádcukor, méz. Persze, drágább...

De szerintem rengeteg embernél emiatt van a túlsúly egy része. Jaj, light üccsi, jaj édesítő, mert az nem hízlal. Egy frászt nem hízlal :D

19. Magdi8
2009. dec. 9. 22:15
Nekem a káposztaleves diéta és a 7-17 fogyókúrás italpor nem vált be.
18. 484b000711 (válaszként erre: 17. - 35491a860f)
2009. dec. 9. 18:35
Köszi :) Majd utána nézek.
17. 35491a860f (válaszként erre: 16. - 484b000711)
2009. dec. 9. 08:41
Vagy van egy egészségesebb kakaópor, Ovomaltine a neve. Mivel egészséges, jobban hasznosítja a szervezet, és nincs is benne annyi cukor, mint nyuszis kakaótársaiban.
16. 484b000711 (válaszként erre: 15. - 35491a860f)
2009. dec. 8. 16:36

Néhány teáról számomra is kiderült, hogy pont olyan jó ízesítés nélkül is mint cukorral.

A virsli mellől este gyakran elhagyom a kenyeret, de reggel kenyérrel eszem mert akkor szerintem szükséges. A cukrozott kakaóporból kevesebbet is lehet használni, elég 1 kiskanállal a 2 helyett.

15. 35491a860f (válaszként erre: 14. - 484b000711)
2009. dec. 8. 16:06

Pontosan. Vagy lehet cukros teát inni mondjuk reggel, de már délutáni és esti időszakban csak édesítővel, vagy én pl. kifejezetten szeretem a borsmenta teát cukor nélkül télen is, és nyáron is jegesteának, mert a nagy kánikulában kitűnő hűsítő.


Nem kell kenyeret sem örökké enni. Néha fel lehet cserélni müzlivel, vagy tükörtojással stb.

14. 484b000711 (válaszként erre: 13. - 35491a860f)
2009. dec. 8. 15:49
Igen, ahogy írod, nem lehet minden nap önsanyargatni magunkat. Egy idő után nagyon unalmas és idegesítő amikor sosem eszünk annyit és azt amit kívánunk. Szerintem is az életmóddal lehet a legtöbbet változtatni, de azzal is csak apránként pl. az egyik rántotthúsról leszedjük a bundáját és úgy esszük, vagy a két teából az egyikbe nem cukrot teszünk hanem édesítőt stb...
2009. dec. 8. 10:50

Van barátnőm, aki a 90 naposat csinálta. Miután abbahagyta, rá félévre megint felszedett vagy 8 kg-ot.


Figyeljetek! Szerintem nincs olyan diéta, ami után nem hízna vissza az ember. Tudjátok miért? Mert csak nagyon nyomós esetben (pl. valamilyen betegség esetén), nagyon ritkán képes bárki is arra, hogy egész életében csak fogyókúrázzon és soha ne egyen semmi igazán jót, amit valójában szeret, de hízlal. Nincs olyan ember a földön, aki örökké megfosztaná magát egy kis csokoládétól, vagy egy jó kis rántott hústól vagy bármitől, amit szeret, de hízlal. Én legalábbis nem ismerek olyan embert, aki egy életen át diétázna. Még Schobert Norbi is szokott összevissza zabálni, csak mivel neki ez a szakmája, ebből él, így nem esik nehezére utána 1-2 hét alatt leadnia a felszedett kilókat.


Itt inkább azon van a hangsúly, hogy miután lefogyott az ember hasamra ütök mondjuk 20 kg-ot, utána ne kezdjen el villámgyorsan összevissza zabálni mindent, amit a diéta előtt is evett. Hanem csak mértékkel, csak fokozatosan, csak kevés adagokat és ne este, hanem a nap korai szakaszaiban. És igenis, hogy bármilyen fáradtak vagyunk munka után, neki kell állni hetente 1-2szer mozogni. Teljesen mindegy, hogy milyen mozgásformát választ az ember, de muszáj sportolni, mert sportolás nélkül nincs kalóriaégetés és, ha nincs meg ez a rendszer a tested számára, akkor nem fogja aktivizálni magát és főleg azokon látszik meg nagyon a súlytöbblet télen is, akik ülőmunkát, szellemi munkát végeznek.

2009. dec. 8. 10:45
az összes fixmenüs, x napig vagy hétig tartóval így jártam! plusz a 90 napos
11. Nívea
2009. dec. 8. 10:44
Atkins-diéta. Ezzel rontottam el először. -5 kg :D aztán +10:(
10. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 8. - Krisztacska28)
2009. dec. 8. 10:38
Ha jól sejtem, akkor turbófogyásról van szó? Érdekes, azt a barátnőm is megcsinálta, fél éve tartja majdnem, 2 kiló jött vissza a két körrel leadott 14-ből neki, tök jól néz ki... igaz, csoriévánál meg a Neera bejött, ami nálam jojózásba fulladt...
2009. dec. 8. 10:36
A mindegyik-et nem lehetne felsorolni? Mert oké, hogy életmódváltás kell, de azért vannak rövidebb fogyik (egy-kettő biztos...), amivel lehet tartósabb eredményt elérni. A GI-diéta pl. ilyen volt nekem meg a Weight Watchers is, igaz, ezek már életmódszerűek, de mégis csak 3-3 hétig csináltam, és egyik se jojóztatott be.
2009. dec. 8. 10:34
Diéta egy turmixal
2009. dec. 8. 10:32

mindegyikel.


eletmodvallta....nem dieta!!!

6. 4b6a2525df (válaszként erre: 4. - 73c8b5fe92)
2009. dec. 8. 10:30
Hát én a neerán:) kivül mindegyikkel
2009. dec. 8. 10:30
Norbi diéta
2009. dec. 8. 10:26

Sziasztok, gyűjtsük össze, hogy melyik diéta volt csak jojózásra jó - abba én bele se kezdek, amiről ilyen tapasztalatok vannak, és hátha így legalább mások megúszhatják, hogy feleslegesen szenvedjenek. Ha lehet, csak a diétákat meg a visszajött kilókat írjuk le, hogy áttekinthetőbb legyen (no meg, hogy betartottuk-e)


Kezdem a sort:

1-2. tudom, hogy az Atkins meg a South Beach sokaknak bejött, de nekem bizony a leadott 8 kilóból 11 jött vissza alig két hét alatt, több lettem, mint voltam:-( A South Beach után nem tartottam be a fokozatosságot, az Atkins után igen!

3. Neera-kúra, 8 kiló ment le, mind visszajött pár hét alatt. Fokozatosságot betartottam a visszaállásnál.

2009. dec. 8. 10:24
Koplalással még anno. Huzamosabb ideig 100kcal körüli kaja.
2009. dec. 8. 10:23
Mindegyikel.
2009. dec. 8. 10:21
Melyik diétával fürödtetek be (jojózás)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook