Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méltósággal meghalni fórum

Méltósággal meghalni (beszélgetős fórum)

1 2
40. Százas Evelin (válaszként erre: 39. - Apeeng)
jún. 26. 13:35

Csóró kis gyerek, nem sok öröme van tényleg az életben. Hiszen csak vegetál. Ez milyen emberi méltóság?

Rettenetes ezt mondani, de még örülhetek is, hogy az én szegény picikém nem élte túl az agyvérzéses rohamát.

39. apeeng (válaszként erre: 1. - Dory201)
jún. 26. 12:34

méltóság a halál pillanatáig?

a családomban él egy kisgyerek, aki süketnémán és vakon született...deréktól lefelé béna, és agyhiányos..az epilepsziás rohamain már sikerült enyhíteni.

nemsokára nyolc éves, de még soha nem ült fel a kórházi ágyacskájában.

születésekor pár hetet jósoltak a "szakemberek" akik nem vették észre még a terhesség közepén sem, hogy nagy a baj.

38. Százas Evelin (válaszként erre: 36. - Perla del Mar)
jún. 26. 10:18

Jaaaaj. Az én kis elsőszülöttem is meghalt kétnaposan, koraszülött volt. Nagyon korai. Azt mondták, kétszer is lecserélték a vérét, de mivel oxigénhiányos állapotban született, már eleve agykárosodott lehetett.

Ha meg is tudták volna menteni, nem lehet tudni, milyen állapotban lett volna.

De én készséggel elhittem, hogy mindent elkövettek az érdekében.

37. Perla del Mar (válaszként erre: 18. - Andi.Bobi)
jún. 25. 12:07
Az én nagyapám 94 évet élt.
36. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Dory201)
jún. 25. 12:05

Amire gondolsz szerintem azt konkrétan úgy hívják, hogy passzív eutanázia! Biztos forrásból tudom csecsemőkkel is ezt csinálják , akik betegen születnek ráírják a kartonra, hogy ezt és ezt a kezelést kapta miközben semmit, na ezért nem dolgozott az ismerősöm a szakmájában ( csecsemő gondozó)!

Sajnos fű alatt ez működik , de ez nem azt jelenti hogy nem jár az időseknek ellátás!

35. syria (válaszként erre: 34. - Százas Evelin)
jún. 25. 11:54
Semmit. Az a baj, hogy ha az emberek meghallják a „politika” szót, azonnal párt(ok)hoz kötik, mert nem ismerik a szó eredeti jelentését. Valahogy kimosódott a többség agyából.
34. Százas Evelin (válaszként erre: 33. - Syria)
jún. 24. 14:06

Igen, vannak teljesen hétköznapi témák, én nem gondolom, hogy a piaci árak politikai tartalommal bírnak, mások szerint a pénzügyek vastagon oda tartoznak.

Az egészségügy, a beteg emberek helyzete is inkább tényleg a fizikai egészség folytán érdekes nekem, nem pedig másért. Miért politika az?

Ésatöbbi.

Igazad van, nem kell ebbe pártokat belevonni. Mit is keresnének ott?

33. syria (válaszként erre: 32. - Százas Evelin)
jún. 24. 12:46

„A politika kifejezés az ókori görög polisz névből ered. A politika szó magyar jelentése közélet, ez értelemben tehát mindenki, aki részt vesz a közéletben, tevékeny (aktív) vagy tétlen (passzív) politikát folytat.”

Sajnos, az emberek túlnyomó többségének a fejében a politika = pártpolitizálás. Ezen a szemléleten kellene nagyon sürgősen változtatni.

Szánalmas, hogy ha szóba kerül pl. az oktatás, az egészségügy siralmas helyzete, a kínzó szakemberhiány kérdése, a beszélgetőpartner az estek 95 %-ában menekül azzal a felkiáltással: „én nem politizálok”.

Magyarul: szét kellene tudni választani a közéleti beszélgetést a pártok létezésétől. Ez az, ami nem megy. Baromira nem megy. :(

32. Százas Evelin (válaszként erre: 31. - Syria)
jún. 23. 16:02
Ja, ez politikamentes portál. Ne írd le.
31. syria (válaszként erre: 30. - Százas Evelin)
jún. 23. 15:29
Ha leírnám, biztosan kirúgnának a portálról.
30. Százas Evelin (válaszként erre: 28. - Syria)
jún. 22. 20:43
Mi háborított még fel?
28. syria (válaszként erre: 25. - Dory201)
jún. 22. 10:54
Szánalmas. Sajnos nem ez az egyetlen kegyetlenség, amiről törvényt hoztak az elmúlt hónapokban.
28. syria (válaszként erre: 25. - Dory201)
jún. 22. 10:54
Szánalmas. Sajnos nem ez az egyetlen kegyetlenség, amiről törvényt hoztak az elmúlt hónapokban.
27. bozsu55 (válaszként erre: 25. - Dory201)
jún. 21. 17:19
Nagyon sajnálom hogy igaz
26. Dory201 (válaszként erre: 15. - 66ad2ccf4b)
jún. 21. 13:16
Egyet értek , inkább vezessék be hivatalosan , szigorú szabályok mellett az eutanáziát.És családja körében sorsába belenyugodva hunyja le a szemét egy halálos beteg, mint hogy embertelen körülmények között egy darab húsként kezeljék.
25. Dory201 (válaszként erre: 9. - Bozsu55)
jún. 21. 13:12
Sajnos ez nem piaci pletyka, tudomásom szerint, már alá is írt törvényt hoztak róla.
24. syria (válaszként erre: 23. - 66ad2ccf4b)
jún. 21. 12:24
Na, szép kilátások. :(
jún. 20. 21:13

.

Mindenkinek javaslom, mielőtt itt nagyon "kamuzna", nézzen alaposan utána, hogy daganatos betegségekre vonatkozóan jelenleg is van egy csomó olyan kezelés, amit a TB 75 kor felett már nem finanszíroz.

(És mielőtt valakinek illúziói lennének a jövővel kapcsolatban, ezek a bizonyos kor felett már nem finanszírozott kezelés típusok csak növekedni fognak.)

.

jún. 20. 20:30
Ma már egy 75 éves ember nem számít nagyon idősnek. Sok-sok szép éve lehet(ne) még. Talán még húsz év is, nyugodtan. Most tényleg: annyit csak úgy elvenni?
21. Kis Nóra (válaszként erre: 20. - Unom)
jún. 20. 20:21
Ez a tragédia.
20. unom (válaszként erre: 17. - Kis Nóra)
jún. 20. 20:20

Hivatkozni nem szokás, sokan úgyis elviszik, hiszen le van írva.

Sajnos ez a szint.

19. l.luiselotte (válaszként erre: 14. - Andi.Bobi)
jún. 20. 20:17
bizzunk benne, hogy nem éri meg
jún. 20. 20:15

Az én anyai nagyapám 93 éves volt mikor meghalt. Szemműtéte is volt 90 éves kora körül..

Ezt én nem értem,egy 75 éves embert miért kell leírni és nem kezelni ha beteg lesz? Nincs joga az élethez vagy mi?

De jó,hogy nem ott élek már...

jún. 20. 20:14

"szakmai for­­rá­­saink szerint a készítmények csak a 75 évnél fiatalabbaknak adhatók, idősebbeknek ugyanis várhatóan nem támogatja majd a pénztár."

Kérdem én:

van-e olyan hivatkozás, mely szerint életbe lépett olyan döntés, amiről a "cikk" szól, vagy máig is csak hisztériakeltés maradt, több, mint egy év óta?

16. Százas Evelin (válaszként erre: 15. - 66ad2ccf4b)
jún. 20. 20:11
Igazad van.
jún. 20. 20:05

.

Feltétlen híve vagyok az eutanáziának, mivel álltam ott több szerettem halálos ágyánál, akik előtte több hónapig olyan szenvedéseket éltek át, amik morfium nélkül már elviselhetetlen lett volna.

.

14. Andi.Bobi (válaszként erre: 12. - Ángyombángyom)
jún. 20. 19:54

Ez borzalom,ilyet kitalálni!

Nem írhatok,csúnyán,pedig most megtenném!!

Elfogadhatatlan,undorító ha ez igaz és ezt fogják csinálni. Aki ezt kitalálta,ő nem lesz 75 éves??

13. Százas Evelin (válaszként erre: 12. - Ángyombángyom)
jún. 20. 18:54

Csak a tüdőrákosokról van szó, de akkor is elfogadhatatlan ez a rendelkezés. Akkora a közfelháborodás, hogy ezt úgyis vissza kell majd vonni.

Az én apám 82 volt amikor meghalt, és tüdőrákos. Mindmáig nem tudjuk, hogy az vitte-e el, egyszerűen leállt a szíve. De hát mindenkié leáll, ha meghal.

Nem kértünk volna kezelést, mert olyan idős korban már lassú a lefolyás, ő például nem is tudott erről a betegségéről.

jún. 20. 12:53
11. syria (válaszként erre: 1. - Dory201)
jún. 20. 12:06
Mi van??? Mi nem jár? Hol?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook