Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méltósággal meghalni fórum

Méltósággal meghalni (beszélgetős fórum)


1 2
55. Százas Evelin (válaszként erre: 53. - 04424e865e)
2018. aug. 24. 09:40

Nemigen tudnál olyat mondani, ami neki nincs. :-) És sajnos nem szimulál.

Mindezek mellett frontérzékeny, most megint rosszul van, borzasztó. Nagyon várjuk a hűvösebb időt, de lehetőleg eszméletvesztés nélkül kellene kivárni.

Háát… túlélt egy nagyon randa infraktust, cukros, ekcémás, hasfali sérve van, macula degenerációja, havonta kap a szemgolyójába injekciót, nem is próbálom meg az összeset felsorolni. De szerintem megéli a százat... :-)

54. Százas Evelin (válaszként erre: 52. - 401f36ab4a)
2018. aug. 24. 09:36
Nem szabad sajnálni. Van amin nem lehet már segíteni, de amin még igen, azt érdemes megtenni.
53. 04424e865e (válaszként erre: 51. - Százas Evelin)
2018. aug. 23. 13:56
Anyukád is az a típus, akinek legalább száz halálos betegsége van, és a többi még súlyosabb? :))
52. 401f36ab4a (válaszként erre: 51. - Százas Evelin)
2018. aug. 23. 13:53

Sokan sajnálják a 45 ezret, gondolják minek az már nekik, eleve leírják magukat. Kell az a gyereknek, unokának. Pedig a méltóságteli élethez a jó hallás is hozzá tartozik, nagyon igaza van Anyucikádnak! Ha nem muszáj, minek üvöltöző környezetben élni, meg mindent félrehallani?

Na és a sorrend se mindegy. Előbb méltósággal élni ,majd méltósággal meghalni :)

Jó egészséget kívánok! :)

51. Százas Evelin (válaszként erre: 50. - 401f36ab4a)
2018. aug. 23. 13:39

Anyucikám hetente többször jár orvoshoz, ez már valamiféle hobby talán nála, Mindenre nagyon odafigyel, mondjuk tényleg számtalan nyavalyája van. Ha az arcán jön kiütés, akkor bőrgyógyász, sokadszorra is, hátha most valami más oka van annak.

Most 82 a drága szivem, szerintem lesz ő még száz is... A gyenge szíve mellett is. :-)

Semelyik orvos nem lapozza le. Foglalkoznak vele, nem úgy megy az manapság hogy nem.

Vett egy hallókészüléket végre, már süket volt mint az ágyú.

Azt tapasztalta, hogy tényleg hall vele, nade a szédülés is elmúlt, váratlan igen szerencsés mellékhatás. Jót tesz az egyensúlyérzéknek is. Na hát nem megéri, az a 45 ezer ft? Annyi volt a hallókészülék.

50. 401f36ab4a (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. aug. 23. 13:11

Már leírták előttem, hogy ez butaság :)


A méltósággal meghalni meg azt jelenti, hogy testileg-lelkileg tisztán és fájdalmak nélkül. Leegyszerűsítve.

2018. aug. 3. 19:10

az emberek egy része,olvas valami hülyeséget,és rögtön elhiszi,

olyan nincs hogy valakit azért nem kezelnek mert annyi éves amennyi,

a szomszédban lakó 86-éves néni,tegnap kapta a 40-edik,injekciót a derekára,mert annyira fájt neki hogy a járás is nehezére esett,és jött a nővér szombaton is meg vasárnap is,

de ha már nemtudnak segiteni valakin,a fájdalmat akkor is próbálják csökkenteni,

48. Guruljka (válaszként erre: 46. - Kristo_f)
2018. aug. 3. 18:45

Van ennél egyszerűbb is. Jó haverunk volt.

Végre munkát kapott Pesten, naponta ingázott. Persze napról napra, se szerződés, se semmi...


Kicsit fájt a torka. A háziorvos egyszer egy héten rendel délután, de azt sem érte volna el. Mulasztani a munkából nem mert egy napot se.


Mire elszánta magát orvoshoz menni, már kialakult a gégerák, ami el is vitte.

47. 124637ff9b (válaszként erre: 44. - Kristo_f)
2018. aug. 3. 18:33
Szerintem az idézett mondat azt jelenti, hogy az érintett betegek vagy nem éltek már sokáig, vagy nem láttak az esetükben javulást.
46. kristo_f (válaszként erre: 44. - Kristo_f)
2018. aug. 3. 18:28

OFFolok picikét

Méltósággal éni , mi kell hozzá

Közép koroasztály fáj a gyomrod hetek óta, kellene egy gasztro

Kell hozzá egy vérvétel, semmiség és egy hasi UH

Hasi UH legjobb esetben 2 hónap, aztén még csak ambulancia, de tükrözésre nem is adnak időpontot mert annyira be van töltve

Jobb ha magánúton keresi a megoldást.

Pest megye két nagy területi ellátó szakrendelő között kis távra

45. 124637ff9b (válaszként erre: 41. - Dory201)
2018. aug. 3. 18:07

Szia, valamit nagyon benézhettél, mert olyan nincs, hogy 75 éves kor fölött nincs kezelés.

Számos dologtól függ ez, bizottság ül össze mindig egy egy kezelés eldontésekor, milyen sejtek, van-e áttét, mi a lehetséges prognózis, milyen fizikai állapotban van a beteg ... Ha tele van áttéttel, 45 kiló és 65 éves, akkor sem fog kezelést kapni, mert az csak ront az állapotán.

De szerintem örülj, hogy 75 éves vagy és nem kell a valóságban ilyen kérdésekkel foglalkoznod.

Csak fölöslegesen izgatod magad.🍀

44. kristo_f (válaszként erre: 25. - Dory201)
2018. aug. 3. 18:04

A törvényt bárhol meg lehet keresni

Megkeresed és idézed?

Amúgy hoax

Olvasd végig, bár tényleg van benne kamu szöveg

[link]


"a 75 éves vagy annál idősebb betegektől származó adatok mennyisége túlságosan korlátozott ahhoz, hogy erre a populációra vonatkozóan következtetéseket lehessen levonni."


Vazze, nem a középkorosztály betegsége a tüdő daganat, jellemzően

Kiken próbálták ki akkor a gyógyzsert?

43. Százas Evelin (válaszként erre: 41. - Dory201)
2018. aug. 3. 17:47
Valahogy nagyon beragadt nálad ez a téma. Nem ráérnél ezzel foglalkozni, ha már tényleg beteg vagy?
42. globus (válaszként erre: 41. - Dory201)
2018. aug. 3. 17:38

Szerintem csak akkor tudjuk meg, hogy gyógyíthatatlan a betegségünk, ha már a gyógyítását megpróbáltuk. Itt a portálon is van számos, gyógyultnak nyilvánított rákbeteg fórumozó. Végigjárták az utat.

Nem tudom, hogy mit tennék... először pánikba esnék, de semmiképpen nem adnám fel.

2018. aug. 2. 11:25

sziasztok


Tudom, hogy elsősorban a rákos meg betegségekre vonatkozik, a nem kezelés, de bárki lehet rákos.

És csak azért , mert már 75 év feletti nem illeti meg az élethez való joga??

Én magam részéről a passzív eutanázia híve vagyok.

Visszautasítanám a kezelést, ha már gyógyíthatatlan beteg lennék.

De sokan másként gondolkodnak ás ragaszkodnak az élethez minden áron

40. Százas Evelin (válaszként erre: 39. - Apeeng)
2018. jún. 26. 13:35

Csóró kis gyerek, nem sok öröme van tényleg az életben. Hiszen csak vegetál. Ez milyen emberi méltóság?

Rettenetes ezt mondani, de még örülhetek is, hogy az én szegény picikém nem élte túl az agyvérzéses rohamát.

39. apeeng (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. jún. 26. 12:34

méltóság a halál pillanatáig?


a családomban él egy kisgyerek, aki süketnémán és vakon született...deréktól lefelé béna, és agyhiányos..az epilepsziás rohamain már sikerült enyhíteni.


nemsokára nyolc éves, de még soha nem ült fel a kórházi ágyacskájában.


születésekor pár hetet jósoltak a "szakemberek" akik nem vették észre még a terhesség közepén sem, hogy nagy a baj.

38. Százas Evelin (válaszként erre: 36. - Perla del Mar)
2018. jún. 26. 10:18

Jaaaaj. Az én kis elsőszülöttem is meghalt kétnaposan, koraszülött volt. Nagyon korai. Azt mondták, kétszer is lecserélték a vérét, de mivel oxigénhiányos állapotban született, már eleve agykárosodott lehetett.

Ha meg is tudták volna menteni, nem lehet tudni, milyen állapotban lett volna.

De én készséggel elhittem, hogy mindent elkövettek az érdekében.

37. Perla del Mar (válaszként erre: 18. - Andi.Bobi)
2018. jún. 25. 12:07
Az én nagyapám 94 évet élt.
36. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. jún. 25. 12:05

Amire gondolsz szerintem azt konkrétan úgy hívják, hogy passzív eutanázia! Biztos forrásból tudom csecsemőkkel is ezt csinálják , akik betegen születnek ráírják a kartonra, hogy ezt és ezt a kezelést kapta miközben semmit, na ezért nem dolgozott az ismerősöm a szakmájában ( csecsemő gondozó)!

Sajnos fű alatt ez működik , de ez nem azt jelenti hogy nem jár az időseknek ellátás!

35. syria (válaszként erre: 34. - Százas Evelin)
2018. jún. 25. 11:54
Semmit. Az a baj, hogy ha az emberek meghallják a „politika” szót, azonnal párt(ok)hoz kötik, mert nem ismerik a szó eredeti jelentését. Valahogy kimosódott a többség agyából.
34. Százas Evelin (válaszként erre: 33. - Syria)
2018. jún. 24. 14:06

Igen, vannak teljesen hétköznapi témák, én nem gondolom, hogy a piaci árak politikai tartalommal bírnak, mások szerint a pénzügyek vastagon oda tartoznak.

Az egészségügy, a beteg emberek helyzete is inkább tényleg a fizikai egészség folytán érdekes nekem, nem pedig másért. Miért politika az?

Ésatöbbi.

Igazad van, nem kell ebbe pártokat belevonni. Mit is keresnének ott?

33. syria (válaszként erre: 32. - Százas Evelin)
2018. jún. 24. 12:46

„A politika kifejezés az ókori görög polisz névből ered. A politika szó magyar jelentése közélet, ez értelemben tehát mindenki, aki részt vesz a közéletben, tevékeny (aktív) vagy tétlen (passzív) politikát folytat.”


Sajnos, az emberek túlnyomó többségének a fejében a politika = pártpolitizálás. Ezen a szemléleten kellene nagyon sürgősen változtatni.


Szánalmas, hogy ha szóba kerül pl. az oktatás, az egészségügy siralmas helyzete, a kínzó szakemberhiány kérdése, a beszélgetőpartner az estek 95 %-ában menekül azzal a felkiáltással: „én nem politizálok”.

Magyarul: szét kellene tudni választani a közéleti beszélgetést a pártok létezésétől. Ez az, ami nem megy. Baromira nem megy. :(

32. Százas Evelin (válaszként erre: 31. - Syria)
2018. jún. 23. 16:02
Ja, ez politikamentes portál. Ne írd le.
31. syria (válaszként erre: 30. - Százas Evelin)
2018. jún. 23. 15:29
Ha leírnám, biztosan kirúgnának a portálról.
30. Százas Evelin (válaszként erre: 28. - Syria)
2018. jún. 22. 20:43
Mi háborított még fel?
28. syria (válaszként erre: 25. - Dory201)
2018. jún. 22. 10:54
Szánalmas. Sajnos nem ez az egyetlen kegyetlenség, amiről törvényt hoztak az elmúlt hónapokban.
28. syria (válaszként erre: 25. - Dory201)
2018. jún. 22. 10:54
Szánalmas. Sajnos nem ez az egyetlen kegyetlenség, amiről törvényt hoztak az elmúlt hónapokban.
27. bozsu55 (válaszként erre: 25. - Dory201)
2018. jún. 21. 17:19
Nagyon sajnálom hogy igaz
26. Dory201 (válaszként erre: 15. - 66ad2ccf4b)
2018. jún. 21. 13:16
Egyet értek , inkább vezessék be hivatalosan , szigorú szabályok mellett az eutanáziát.És családja körében sorsába belenyugodva hunyja le a szemét egy halálos beteg, mint hogy embertelen körülmények között egy darab húsként kezeljék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook