Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melegallergia, van-e valakinek? fórum

Melegallergia, van-e valakinek? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 4. 18:24

Én nem használok semmi testápolót,nem hallottam manna szappanról sem..eddig nem is volt semmi bőrproblémám:((...

Na majd most tesztelhetem mia jó és mi nem..bár egyedül egy dolog ,a meleg és az izzadás ami kiüt,és ezen nem nagyon tudok változtatni...dolgozni kell,a hőmérséklet adott...Megvan a vérképem,minden okés,úgyhogy más lesz nem belső szervi...valszeg ez is allergia jellegű dolog.

18. 04d410066e (válaszként erre: 16. - D2c74ac17a)
2012. szept. 4. 08:33
Nekem a mannaszappanoktól pikkelyesre száradt a bőröm, és brutál lett az ekcémám nekem és a páromnak is. Feldühít, ha erre gondolok, mert üzletileg abszolút nem voltak korrektek, én meg hülye voltam. Azt mondták, most méregtelenedek, úgyhogy kb. 3-4 hónapig használtam a szappanjaikat. A végére szó szerint kipörsent a bőröm. Ekkor szerettem volna visszakapni a pénzem, ha már van 100%-os pénzvisszafizetési garancia, de persze nem adták, az indok: elhasználtam!!! Legalább ne mondtak volna ekkora ökörséget, hogy most méregtelenedek. Na mindegy már... Ez van, jó sok pénzt költöttem el sebes, pikkelyes bőrért. Azóta találtam más márkákból szuper natúrszappanokat, meglepetésemre sokkal olcsóbban, amik sokkal jobbak, és semmilyen bőrproblémám nincs...
17. 9ec8287135 (válaszként erre: 1. - Katykóca)
2012. szept. 4. 07:33
Gyermeknek van. Akkor jön elő, amikor nem izzad. Ha már nagyon meleg van, akkor nem. Mentolos hintőpor segíthet, de csak a tüneteket csillapítja, az allergiát nem szünteti meg. Szed antihisztamint a többi allergiájára, mégsem tudjuk ezt kivédeni. A hidegtől is ugyanígy előjön.
16. d2c74ac17a (válaszként erre: 13. - 04d410066e)
2012. szept. 4. 01:00
Nekünk a manna szappanok jöttek be, minden bőrproblámát megoldott a családban. A testápolóktól majd elájultam, annyira nem tudott lélegezi a bőröm, most nincs bőrszárazság, ekcéma és pattik. drágállottam, de megérte.:)
15. 04d410066e (válaszként erre: 13. - 04d410066e)
2012. szept. 3. 13:57
Amúgy én is próbáltam bőrgyógyász által adott krémeket, ill. a párom szterodios kenőcsöt használt. De hiába használsz pl. szteroidos kenőcsöt az ekcémádra, ha bőrirritáló szappant és tusfürdőt használsz, akkor visszajön, vagy el se múlik. Ráadásul ezek az anyagok a bőrön keresztül felszívódnak, ezért írtam, hogy mindenkinek ésszel kéne krémeket és egyéb kemikáliákat használni, mert egy csomó közülük mérgező. Nézzetek utána nyugodtan, ez így van.
14. Bucóka20 (válaszként erre: 4. - Katykóca)
2012. szept. 3. 13:54

Elég nagy felületen elkezd foltosodni a bőre.Olyan mintha pigmenthiányos lenne.Nyáron jön elő neki,most nyáron már naon durva volt.

Volt a hasán,mindkét combján....

Ő gyógyszert kapott a bőrgyógyásztól (tavaly),most az even nem ment el.

13. 04d410066e (válaszként erre: 8. - Csillagszóró71)
2012. szept. 3. 13:54

:) Egyébként meg vagyok róla győződve, hogy SENKINEK sem szabadna potenciális bőrirritáló és póruseltömítő anyagok százait magára kenni naponta. Nekem sok időmet elvette, hogy INCI listák százait néztem át, de mára nagyon szép a bőröm, nincsenek kiütéseim, nem hámlik és/vagy pikkelyesedik a bőröm,eltűnt az ekcémám, alig van pattim és mitteszerem. Bőrgyógyász nekem nem segített. Nekem kellett rájönnöm, nagyon tudatosan, utánanézve, hogy mit használjak, és mit ne, és persze próbálgatani. Ezért nagy kedvencem a krémmánia, ahol több ezer termék van fent INCI-el és véleményekkel. Remélem, ez még nem minősül reklámozásnak, nincs hozzájuk közöm. :)

Amúgy 2 éve vagyok együtt a párommal, neki is egy év alatt teljesen elmúlt az ekcémája, és 2 év alatt a pattijai is a hátáról. Most már az ő bőre is szép, mert hajlandó volt mindig azt használni, amit én vettem.

Lehet, bőrgyógyásznak vagy legalább kozmetiusnak kellett volna mennem. :D

12. katykóca (válaszként erre: 9. - Fülemüle01)
2012. szept. 3. 13:44
Most néztem ezt a dolgot a neten ezt nevezik kolinerg urticáriának....ez is borzasztóan hangzik,és még ez is lehet...sajnállak,nagyon szar lehet...van rá valami trükköd,vagy van és kész?
11. katykóca (válaszként erre: 8. - Csillagszóró71)
2012. szept. 3. 13:42

Hát először jött elő bár allergiás vagyok minden szirszarra amit eddig néztek meg,de rhinitises volt bőrös még nem.

Nem izzadásra ,hanem melegre jön elő,ha nem izzadok akkor is,illetve meleg fürdővízre brutálisan.

A bőrgyógyász felírt naturlandos gyógyszertári tusfürdőt,és krémet,most nézik nem valami belső szervi-e/pl. máj is csinál állítólag kiütést/de egyértelműen csak a hőmérséklettől jön elő..

Nem felmaródás,hanem kiütések aprók sok száz...utálom:(

2012. szept. 3. 13:40
Nekem napallergiám van, ha kicsit tovább vagyok a napon, azokon a fedetlen részeken, ahol régebben lesültem, most viszkető apró kis hólyagok jelennek meg, amik aztán hetek múlva múlnak csak el... :(
2012. szept. 3. 13:39
Én a saját izzadságomtól csalánkiütést kapok, ami nagyon kellemetlen, de ugyanígy zuhanyzáskor is. szóval nekem nem a meleg a gond :(
8. csillagszóró71 (válaszként erre: 5. - 04d410066e)
2012. szept. 3. 13:37
Nagyon igaz! Nekem is azóta csillapodott amióta nem használok semmi bolti tusfürdőt, testápolót. Szerintem mindenki maga tudja kiokoskodni hogy neki mi a jó. Én már évek óta csak gyógyszertári baba fürdetőt használok, nekem nagyon bevált. Ja, és a hintópor csodákat tesz :)) Egyébként ez a nagy hőség még azokból is kihozta ezt akinek eddig semmi ilyen gondja nem volt.
2012. szept. 3. 13:35

nekünk a gyerekdoki a baba melegkiütéseire éppen nem javasolt hintőport, mert eltömíti a pórusokat, amin át szellőznie, párologtatnia kellene...

csak a gyakori tiszta vizes lemosást és lenge ruházatot

6. csillagszóró71 (válaszként erre: 3. - Katykóca)
2012. szept. 3. 13:32
Szia!! Nekem is van meleg allergiám is sok másmilyen allergia kíséretében :(( Mire vagy kíváncsi?
2012. szept. 3. 13:31

Melegallergia igazából nincs. :) Valószínűleg nem a melegre vagy allergiás, hanem érzékeny a bőröd, és ha sokat izzadsz, a só kimarja.

Nekem a hasamon, mellkasomon van néha nyáron, a belső karomon, mert hason alszom, leizzadok, nem tud hova elpárologni, és kiütéses leszek. Jó, ha behintőporozod, az felszívja a nedvességet.

Jó tanács még a hintőpor mellé: ha nagyon ronda, akkor reggel megiszok két calcium pezsgőtablettát, és nem viszket annyira.

Ne használj semmmilyen bőr irritáló cuccot! Pl. jó a szírszappan (csak olivaolaj van benne, nincs benne illatanyag), vagy esetleg körömvirág szappan, ha nem vagy rá allergiás. Allergiás amúgy bármire lehet bárki, ezért nincs antiallergén cucc. Mindenesetre jó kerülni az SLS-t, a parfümös és a denat. szeszes dolgokat, és a bőrirritáló tartósítókat kerülni. Nekem se tudtak mit csinálni vele az orvosok, de nekem már alig van, mióta csak bizonyos szappanokkal fürdök, és saját magam főzte testápolót használok, valamint drága naptejet veszek. Persze nem biztos, hogy neked is pont az a termék lenne jó, ami nekem, a lényeg, hogy próbálj meg minél kevésbé irritáló testápolókat, tusfürdőket használni, az már önmagában sokat segít.

4. katykóca (válaszként erre: 2. - Bucóka20)
2012. szept. 3. 13:23
Neki mivel jár?
2012. szept. 3. 13:22

Nyár eleje óta kiütések jelennek meg a hátamon és a hasamon is pár amikor dolgozom valamit ,vagy sportolok,vagy ha forró napon megizzadok...

Egyre kellemetlenebb egész nagy területen van, most vizsgálgatják/vérkép épp készül/hogy mitől van...De rájöttem ,hogy csak a meleggel van összefüggésben,semmi kajával vagy mással/ételallergia vagy kontakt /...Van-e valaki akinek van ilyenje??Segítsen lécci!!!

2012. szept. 3. 13:21
Barátnőmnek úgy emlékszek az van.
2012. szept. 3. 13:20
Melegallergia, van-e valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook