Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Melankolikus kontra kolerikus személyiségtípus fórum

Melankolikus kontra kolerikus személyiségtípus (beszélgetős fórum)


15. one euro (válaszként erre: 1. - Kekpillango30)
2012. febr. 18. 19:37
Én is melankolikus vagyok én igazán jól kijövök a kolerikusokkal ,nekem a flegmatikusak a gyengéim :(((
2012. febr. 18. 15:09
Ja, és sajnos rengeteget híztam mostanában, ami szintén nem könnyíti meg, hogy jól érezzem magam olyanok társaságában, akik hercegkisasszonynak képzelik magukat...
13. kekpillango30 (válaszként erre: 11. - Amaal1)
2012. febr. 18. 15:07
Nincs gyerekem. Egyenlőre távol áll még tőlem, friss házas vagyok....Előbb magammal kellene tisztába jönnöm, és elviselni magamat, mert addig csak teher lenne egy gyerek.
12. kekpillango30 (válaszként erre: 10. - Estefani)
2012. febr. 18. 15:06
Köszönöm a levelet:) Válaszolok nemsokára...
11. amaal1
2012. febr. 18. 14:47
Van gyereked? :) Én is melankólikus típus vagyok, ehhez képest a kisebbik fiam meg kolerikus. Kénytelen vagyok elviselni. :D
10. Estefani (válaszként erre: 9. - Kekpillango30)
2012. febr. 18. 14:38
Írtam privit! :D
9. kekpillango30 (válaszként erre: 2. - Estefani)
2012. febr. 18. 14:18

Igen, nagyon örülnék a privinek:)

Köszönöm előre is!

8. Hello Titti (válaszként erre: 7. - 814f8b8f23)
2012. febr. 18. 14:15
nem baj...én is:)) te kis kolerikus :))
7. 814f8b8f23 (válaszként erre: 6. - Hello Titti)
2012. febr. 18. 14:12
én meg idegbeteg vagyok. :)
6. Hello Titti (válaszként erre: 1. - Kekpillango30)
2012. febr. 18. 14:11

Én kolerikus vagyok...állítólag szangvinikus való a kolerikus mellé..


mert mással nagyon nehezen jön ki..engem pl zavar ha valaki szomorú meg búskomor tud lenni és befelé fordul,lassúság,na attól kivagyok,ha valaki fél attól is.. stb ..,amik jellemzőek a melankólikus

de 100% ban senki se teljesen egy típus...

2012. febr. 18. 14:02

Igazából erre nem lehet konkrét sémát hozni szerintem. A melankólikusok hajlamosak ráhagyni dolgokat a náluk erősebb akaratúakra. Ha ki is állnak magukért lehet, hogy még rosszul is érzik magukat, hogy szembeszálltak és kiálltak a saját igazukért. Nem érzik jogosnak, azt, hogy akár az ő fejükben másként van a dolog. Ezen nehéz felülkerekedni és nem is úgy lehet megoldani, hogy na akkor ezen neked felül kell kerekedni. Jó nagy adag önismeretre van szükség és bátorságra, hogy elinduljunk ezen az úton. Nem szabad megrémülni ha mások rosszul reagálnak rá.

Pl: meséld el mikor frusztrálódtál meg valami/valaki miatt...

4. loch ness (válaszként erre: 3. - Havasigyopár)
2012. febr. 18. 13:52
Ez igaz, de nem oldja meg azt, hogy az említett fajta emberek sokszor egyszerűen letapossák a náluk gyengébbet vagy szelídebbet. Ezzel én is sokat kínlódok, és még nem találtam meg a megodást. Engem is érdekelnek az ötletek. Én is melankólikus vagyok, a szangvinikusokkal jól kijövök, a flegmatikusokat és kolerikusakat már nehezen viselem el hasonló okból, hát még ha keverve vannak!
2012. febr. 18. 13:47

szervusztok.

Nekem az a véleményem,hogy mindenkinek nem lehet megfelelni,akkár mit teszel,hol egyiknek,hol másiknak nem teszik.Elsősorban önmagadat kell szeresd,!

2012. febr. 18. 13:43
Anyukám is melankólikus. Én szangvinikus vagyok, és most nagyon jó uton vagyok a fejlődés szempontjából. Nagyon sokat vesződtem azzal, hogy mások mit gondolnak rólam, mit éreznek velem kapcsolatban. Igyekeztem mindenkinek megfelelni de nem lehet. Persze ehhez a folyamathoz segítségre volt szükségem, mert egyedül nem ment. Tudnod kell, hogy minden ember egyenlőnek születik. Mindenki ugyan úgy levegőt vesz, mint más. Nincsenek felsőbbrendű emberek. Persze ezt azok akik felsőbbrendűnek képzelik magukat nem ismerik el. Írjak privit, hogy nekem ki és hogyan segített?
2012. febr. 18. 13:29

Melankólikus személyiségtípusú ember vagyok. Szerintetek van rá esély, hogy a kolerikus, okoskodó nagyszájú, mindenkinél mindent jobban tudó embereket el tudjam viselni valaha?

Már több munkahelyet is otthagytam emiatt. Egyszerűen irritálnak az ilyen kollégák. Sajnos mindenhol van ilyen ember.....Önmagam elől nem menekülhetek, úgye? Valahogy nekem kellene megerősödnöm e téren. Csak az ilyen emberek mellett annyira kisebbségi érzésem van...:(

Ráadásul erősen szociális fóbiám is van....Ők még jobban felerősítik ezt bennem....:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook