Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megvan valakinek a kólás gumicukorka receptje? fórum

Megvan valakinek a kólás gumicukorka receptje? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 11. 13:13
A hülyeségnek nincs határa...
2008. márc. 23. 15:28

Gumimacik saját kezűleg


Tudjuk, hogy a gyerekek egyik legkedveltebb édessége a gumicukor. Mit tegyünk, hogy „egészségesebb” legyen és cukorbeteg csemetéink is fogyaszthassák azt?


Íme egy recept, amely választ ad az előbbi kérdésre. A receptet a diabetes-kids oldalán találtuk, amely egy olyan portál, ahol minden szülő információkat kaphat a gyerekeknél kialakult diabéteszről.


RECEPT:


Hozzávalók:

• 500 ml víz

• 2 csomag zselatin

• 1 evőkanál folyékony édesítő

• citromlé

• cukrozatlan „finomságok”, vagyis aszalt gyümölcsök


Elkészítés:

Felforraljuk a vizet, majd levesszük a tűzhelyről, a zselatint és az aszalt gyümölcsöt addig keverjük habverővel, amíg minden szépen feloldódik benne. Édesítővel és esetleg citromlével ízesítjük. Az ételt kb. egy centiméter magasan egy edénybe vagy gyümölcshéjba öntjük és a hűtőben hagyjuk kihűlni (8-12 óra). Az eltelt idő után az edényt meleg vízbe mártjuk, amelytől az édesség elválik a tányér falától. Azt egy deszkára tesszük és hasábokra vagy kockákra vágjuk és utána is a hűtőben tároljuk. Ha azt szeretnénk, hogy keményebb legyen a gumicukor, akkor több zselatinnal kell elkészíteni.


Baracsi Nikolett



Forrás: mcd.hu - 2005.04.28.

2008. jan. 2. 21:33
szerintem zselatinnal és kólás bolero italporral talán lehetne kezdeni valamit, de amúgy passz
2007. dec. 28. 16:20
Mert a nemkólásét tudja valaki?
5. d606bc0fd7 (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2007. okt. 29. 10:24
Arra gondoltam, amit vásárokban szoktak árulni. A cukrászoknak csak lehet valamilyen receptjük :)
2007. okt. 28. 21:07
hát a Haribo-nak biztos megvan a recept:)))
2007. okt. 28. 16:17
senki? :(
2007. okt. 28. 12:26

annak van receptje?????

Én is kipróbálnám!!!

2007. okt. 28. 11:40
Megvan valakinek a kólás gumicukorka receptje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook