Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megváltozott a gyerekem fórum

Megváltozott a gyerekem (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. Krisz42 (válaszként erre: 7. - Vicus089)
2013. okt. 29. 10:53
Igen,Vekerdy elég jó.Engem az viselt meg nagyon,mikor ketten lettek és ha az egyik normálisan viselkedett,akkor biztos,h a másik kezdte.Azt is beosztották,h ki hol.Fiam mindig otthon csinálta,lânyom viszont az utcân.Mikor fiam 7éves lett és a húga oviból hazafelé jóvet hisztizett,akkor azt mondta,h szégyelli,h ezt csinálja és ő soha többet nem hisztizik,mert rájött,h milyen rossz nekem:)Volt,h 3órát voltunk játszótéren úgy,h játszottam velük.Elindultunk haza,lânyom 2 éves se volt,de olyan hisztit levágott,üvöltött.Egy fekete nő jótt szembe,nagyon csûnyán nézett rám,pedig semmit nem csináltam.Már féltem,h feljelent-Kanadában éltünk akkor-,úgyhogy fogtam a lányom és kitettem a babakocsiból az út szélére-egy parkban voltunk,ahol csak járda volt-és elindultam nélküle.Akkor abbahagyta,mert látta,h otthagyom.
2013. okt. 29. 10:36
Nalunk is volt olyan, hogy Parom kislanya csak a spagettit volt hajlando megenni. Aztan 1 honap mulva a rantotthusi volt a minden. Szerintem hagyni kell, majd megunjak. Az a lenyeg, hogy egyenek rendesen. Szerintem ilyentol nem kell megijedni. Egyebkent en nagyon sok Vekerdy Tamas konyvet elolvastam, van olyan resz, ahol direkt kiter az ilyen hisztis idoszakokra. Engem megnyugtatott akkor, hogy ez termeszetes es igy van, barmit teszunk ellene, csak szeretni kell tovabbra is a kicsit, es turelmesen megvarni, amig kinovi.
6. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Konacafe)
2013. okt. 29. 10:00

Nekem 3-ból két gyerekem csinâlta ezt a csak ilyet,csak olyat eszem dolgot és ők sem az egészségeset választották,de nem lesz semmi baja,ha egy ideig egyfélét eszik.Egyébként ilyenkor jobban megeszik nyersen a zöldséget,pl.karalábét,nyers uborkát,azt is meg lehetne próbâlni.

A máik,h minden anyuka szófogadó gyerekről álmodik,de a legtöbb nem olyan,viszont ha most nehéz is,felnőttként nem lesz visszahúzódó,stb.Tapasztaltam nagyfiamnál,aki most lesz 18éves,csak addig kell kibírni:))

5. temmp (válaszként erre: 1. - Konacafe)
2013. okt. 29. 09:59

Szia!

mióta jár bölcsibe? hogy ment a beszoktatás?

2013. okt. 29. 09:54

Huhh... Nem lehet könnyű. A lányunk 2,5 éves, bölcsis, és mi is elkezdtük a DACKORSZAKOT. Akaratos, erőszakos, hisztis. CSak azt eszi meg, amit szeret, ha nem kap meg valamit, hiszti van stb. Hasonlóan, mint nálatok. Rendszerint a hajamat tépem ilyenkor, teljesen elborul az agyam, és rájöttem, hogy ez a legrosszabb. Teljesen átveszi ezt a hangulatot tőlem. Ha nyugodtan, esetleg semlegesen reagálom le ezeket a kitöréseit, akkor fél perc alatt lehiggad. Ha felhúzom magam, egész nap ilyen marad.

Múlthéten mondtam a páromnak, hogy olyan, mintha egy másik gyerekem lenne, nem az a kis édesbogár, aki volt... Hát ez van, változnak, feszegetik a határokat. Nálunk már megvan a módszer, tudom, mire hogyan reagáljak, hogy abbahagyja, és egyre kevesebbszer mondok csődöt...


Találd meg te is a megfelelő módszert a hisztijére, és akkor minden rendben lesz.

3. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Konacafe)
2013. okt. 29. 09:53
Egyrészt próbálgatja magát,másrészt lehet,h megviseli a bölcsibe járás.Az pedig,h mit eszik meg,az ilyenkor egyik napròl a másikra is változhat.Azt toleránsan kellene kezelni,mert még az ízeket i próbâlgatja,hiszen ez is ûj,néha 4évesen is,az is,h valaminek magában milyen az íze,stb.
2013. okt. 29. 09:46
hajajj... kezdodik a dackorszak...
2013. okt. 29. 09:42

Sziasztok!


Kis gyerkocom, aki mar elmult 2, bolcsibe jar. Na azert nem olyan gyakran, mert neha elkapja a betegseget...de ez mas tema :)


Mindig is kicsit siros volt, sot baba koratol inkabb nyig..autoban, babakocsiban, ulto helyeben.

Az utobbi par hetben mintha megvaltozott volna. Gyakrabban sir, szinte ok nelkul. Barmin kepes elbogni magat. Jo etvagya volt, mindent megevett. MOst is eszik, de mar nem mindent. Ezen is kepes elbogni magat..merthat nem lehetotthon mindig a kedvence, rendes fot etelt is lehetne enni a sajton, joghurton, kekszen es sima kenyeren kivul (vagy lenyalja a kenyerrol, ami rajta van, vagy csak a natur kenyer/zsemle) kell neki.


Nyilvan van par olyan viselkedese, amit a bolcsiben szedett fel. De nem hiszem, hogy azert ott is a foldhoz veri magat, orjongve bog, lila fejjel szinte mar fulladozik. A semmit. Vagy mert nem kap meg valamit. Mar kovetni sem birom miert, nincs benne logika.


Ez engem nagyon megvisel, nem tudom ot kezelni es a boges, nyigas kikeszit. Elborul az agyam, ramszall a lila kod. Egyszeruen se nem lat, se nem hall, nem lehet lenyugtatni, se halkan, se hangosan. Ez megy minden nap..ha hazaerunk nem vetkozik le, mar bombol, fetreng, Alvaskor, furdeskor ugyan ez. Reggel kb. 5 percig ez megy, aztan valahogy lehiggad.

Vagy pl. egyszer azert bog, mert valamit nem felvenni/levennivalamit, de 2 perc mulva, amikor mondjuk feladom, akkor az a baja, hogy miert nem adtam ra/vettem le rola. Nyilvasn, igy beszelni sem tud, csak gob es dunnyog valamit. Ja..es ez egy lany.


Neha a duhtol en is kimegyek a szobabol, a ferjem atveszi a stafetat. Ha lehiggadtam, visszamegyek, megolelem..de nem segit.


Elofordul, hogy ul mellettunk es elkezdiverni a fejunket, rugdosni..Aztan maskor meg nem lehet levakarni magunkrol, az olelget puszilgat es "nagyon szeret".


Ketsegbe vagyok esve, nem tudom, mi tortenik vele s velem is..

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook