Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megválasztott nemű gyermek fórum

Megválasztott nemű gyermek (beszélgetős fórum)


1 2
2007. júl. 2. 22:27

Nem tudom, de ott szó szerint ezt mondta. Volt egy interjú is egy családdal, akik külföldre mentek az "eljárásért", mert hogy lány után tuti fiút akartak. Apa szerint egy fiúval jobban lehet focizni - szólt az érv.


Na én az ilyenekkel kifizettetném a kezelést. Ez ne az én Tb-ből menjen!

7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - Kedveske)
2007. júl. 2. 22:09
Én úgy tudom,hogy akkor engedélyezik a nemválasztást,de csak ebben az esetben.
6. Kedveske (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. júl. 2. 22:07
Én a múltkor ebben a témában hallottam egy rádió műsort, és ott a Czeizel Endre azt mondta, Magyarországon ez törvénytelen. Még ebben az esetben is.
5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - Kedveske)
2007. júl. 1. 21:38
Ezekben az esetekben most is lehetséges.
2007. jún. 30. 09:08
Én abba az esetbe engedélyezném, ha valami betegség a nemhez kötődik. Pl: vérzékenység, izomsorvadás bizonyos formája
3. Loni
2007. jún. 30. 09:03

Én is hallottam este ezt a hírt, és írtam belőle szavazást. De eltűnt....:( (Lehet, valami olyasmit írtam, amit nem kelllett volna?)

Azt gondolom, nem helyes beleavatkozni a természet rendjébe. Félnék egy ilyen beavatkozástól. Lehet, hogy lenne egy más nemű gyermekem, de mindig ott motoszkálna bennem, hogy vajon minden rendben van? Amikor pepecseltek a magzattal, vajon nem sérült meg más ici-pici sejt/gén/kromoszóma. És lehet, csak évek után derül ki a dolog.

2007. jún. 30. 08:45
Nem tetszik, bár 3 azonos nemű gyerekem van. Valószínűleg nem véletlenül. Több országban ez már legális, de nem tudom jót teszünk-e azzal, ha beleavatkozunk. Azt olvastam, hogy ha a spermium a petesejt közelébe ér, akkor nem a leggyorsabb "nyer", hanem a petesejt letapogatja, és, ha lát benne fantáziát befogadja. Csak azt, amelyik genetikailag megfelelhet. Ezt azért nem szó szerint így olvastam, de ez a lényeg. Tehát biztos nem véletlen, hogy azonos nemű gyerekeim vannak, valószínűleg így lett jó. Természetesen, és sajnos, ez nem mindig jön be. De, én a véletlenre bíznám.
2007. jún. 30. 08:33
Jogszabály születhet arról, hogy, ha valakinek már van gyermeke, lehetőséget adnának, hogy a következő gyermek nemét megválaszthassa. Az intézkedéstől a népesség növekedését várják. Mi erről a véleményed?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook