Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megválasztott nemű gyermek fórum

Megválasztott nemű gyermek (beszélgetős fórum)


1 2
38. eb2a9af90b (válaszként erre: 19. - 0260f21e84)
2010. aug. 30. 14:29
Lehet?De én kislányt szeretnék kérni ,ha lehet:)
37. alanna (válaszként erre: 35. - Erika1012)
2008. máj. 10. 17:29

Szia!


Háborúk idején pont a lányok felé tolódik el a nemi arány, mivel a fiúmagzatok sokkal érzékenyebbek az anyát ért külső hatásokra. Lehet ez háború, éhinség, földrengés, a lányok aránya nő meg ilyenkor, nem a fiúké.

36. anyaka
2008. márc. 20. 17:22
Szerintem is az a legfontosabb, hogy egészséges legyen. Az elsőnél nem is foglalkoztunk vele. Nem érdekelt. Még csak meg sem nézettük a nemét. De így 15 évvel később, mikor újra gyermekre vágyom... Szóval párom nem akar még egyet, de azt mondta ha biztosra tudná, hogy fiú lesz, belevágna. Hozzáteszem imádja a lányát.
2008. márc. 20. 16:00
Szerintem nincs rá szükség! Érdekesség képpen mondom el, hogy milyen érdekes az élet:a háborúk alatt mindig több fiú gyerek születik mint békeidőben.Szóval az élet mindig tudja hogyan törjön utat magának, és mikor milyen nemű gyermekekre van szükség.Akkor pedig ha mindenki kiválogatná, hogy neki csak fiú vagy éppen lány kell, teljesen felborulna az egyensúly.
34. Nikice
2008. febr. 1. 17:27
Bocsánat AKIT ad!
33. Nikice
2008. febr. 1. 17:27
Ha lenne ilyen lehetőség, szerintem mi nem élnénk vele, de ha valaki igen, az ő dolga. Szerintem fogadjuk el, amit a sors ad.
2007. nov. 21. 09:30
Én engedélyezném, de itthon biztos bajban lennék, mert a férjem nem akarná, hogy beavatkozzunk a természet rendjébe... na majd, ha mind a négy fiú lesz, majd meglátom rá tudom e beszélni:)
2007. nov. 21. 07:18

Sziasztok!


Akinek 2-3 egyforma nemű gyermeke van, és bevállalna még egyet, tudva, hogy az ellenkező nemű lesz? MIért ne! És szintén ha pl betegség előzhető meg.

Mi azt hiszem bajban lennénk, mert párom lányt szeretne másodjára, én fiút. De majd lesz, ha lesz, ami lesz.

30. 104bdd8c43 (válaszként erre: 19. - 0260f21e84)
2007. nov. 20. 23:56
Én csak abban az esetben élnék ezzel,ha betegség öröklődene az adott nemnél. Az a legfontosabb, hogy egészséges legyen és nem az milyen nemű!
29. 104bdd8c43 (válaszként erre: 16. - Pufika)
2007. nov. 20. 23:51
Engem is fiúnak vártak,nagy baba voltam, azt hitték fiú leszek..3900gr.és 56 cm. Anno még nem volt uh. Én Attila lettem volna faterom után.
2007. nov. 20. 15:37
Szerintem semmi rossz nincs abban, ha valaki megakarja választani a gyermek nemét.
2007. nov. 20. 15:26
Mi bajban lennénk, mert a férjem lányt, én fiút szeretnék. DE nem hiszem ezért orvoshoz mennénk. Jöjjön aki jönni akar. Persze ahol 3 fiú van, megértem, hogy biztosra akarnak menni.
26. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 16. - Pufika)
2007. nov. 20. 15:20
hmmmm...én meg Bajszika:)
25. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 24. - Pufika)
2007. nov. 19. 23:18
Talan felreertheto voltam: nekem semmi problemam a mesterseges megoldasokkal. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy olyan segitseget kerjen a maga szamara, amilyenhez hozzaferhet. Senkinek semmi koze ahhoz, hogy csak azert teszi-e hogy gyereke legyen, vagy mert kisfiut vagy kislanyt szeretne. Vannak, akik tobb hasonlo nemu gyerek utan pont egy ellenkezo nemure vagynak.
24. pufika (válaszként erre: 20. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 19. 15:01

Igazad van! A lombik program is a természet elleni küzdelem. Sok országban már azt is engedélyezik, hogy ha a nőnek nem működik a petefészke, petedonortól kapjon "anyagot" a babához. És azok az anyukák ugyanúgy szeretik a megszületett babát, mintha a saját petéjükből fejlődött volna. Mi ez ha nem beleavatkozás a természetbe???


Van ismerősöm aki azt mondta, ő inkább 10-15 évig várakozna, de soha nem vágna bele egy lombikprogramba.

23. LoLiNa
2007. nov. 17. 10:07
azért egy vaj és egy gyermek között van különbség, úgyérzem...
22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 21. - LoLiNa)
2007. nov. 17. 06:53
Ha azokat, akik ezt valasztjak ez nem zavarja, akkor teged miert? Valaki beleszol a boltban, hogy milyen vajat veszel? Gondolom nem. Ez is csak egy ilyen dolog.
21. LoLiNa (válaszként erre: 20. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 17. 04:11
de azt tán azért teszik, hogy lehessen annak is, akinek nincs... nem pedig nemet "választanak"... az egészség a fontos, nem a nem? a másik nemű-t nem szeretné, vagy mi? és ha megunja a választott nemüt? ...
2007. nov. 16. 22:12

Miert kell a termeszetbe belenyulni?

A lombik programokkal, meddoseg elleni kezelesekkel nem azt teszik?

Akinek nem tetszik, ne eljen a lehetoseggel.

2007. nov. 16. 22:03
szerintem sem kell a sors ellen kuzdeni, ha fiu, fiu, ha lany, lany
18. LoLiNa
2007. nov. 3. 07:16
mért kell a természetbe belenyúlni? minek? nekem is két fiam van... szeretnék kislányt is, de ha nem lesz, hát nem lesz! egészséges legyen, az a lényeg :) amúgy épp ezzel álmodtam, hogy megszületett a harmadik fiam :O :)))
2007. nov. 2. 23:15
Azért ha tuti lett volna, lehet, hogy így 3 fiú után megpróbálkoztam volna.
16. pufika (válaszként erre: 13. - 84f91d7aa9)
2007. nov. 2. 22:16
Engem is fiúnak vártak. Józsika lettem volna :)
2007. nov. 2. 22:13
Szerintem ez baromság ez már megint arról szól,hogy valaki kitalálta egy csomó pénzt felmarkol és úri hobbiból valami haszontalant kitalál!Mi meg válasszthattuk volna hiszen nekünk 3 örökbefogadott gyermekünk van,de én azt írtam a kérvénybe ,hogy sem a neme sem a származása nem fontos csak az egészsége,mint minden leendő szülőnek!
14. Loni (válaszként erre: 13. - 84f91d7aa9)
2007. júl. 15. 20:09
Én is láttam. Nagyon jókat "szórakoztam" rajta. Így akarják növelni a gyermekvállalási hajlandóságot. Az eljárást a szülőknek kellene fizetni 25 ezertől 250 ezer Ft-ig terjedhetnek a költségek. Ez nekem valahogy nem jön össze.
2007. júl. 15. 19:53
Most láttam a napló műsorát, és én is veletek értek egyet. Így is sokat hallottam már, ahogy a szülök a gyerek előtt mondják, hogy: 'Hát igazából lányt/fiút szerettünk volna.' Fel se fogják, hogy ezzel a mondattal mennyit ártanak egy gyermeknek. Azt sokan nem is becsülik eléggé, hogy nekik egészséges gyermekük van. Szerintem a gyermekvállalás lényege, a feltétel nélküli szeretet.
12. gpetra
2007. júl. 13. 10:21

Egyrészt úgy gondolom, hogy nekem a 65%-os bizonyosság nem bizonyosság. A természet aga 50% esélyt garantál ara, hogy fiam vagy lányom születik-e, ez a +15% nekem egyáltalán nem meggyőző. És ha nem sikerül, akkor mit csinálnak? Bocsánatot kérnek?


Másrészt a gyermekvállalási kedvet szerintem nem ezzel kellene ösztönözni, hanem mondjuk olyan jogszabályok meghozatalával, amelyek némileg tehermentesítik a szülőket, és lehetővé teszik, hogy ne csak egy gyermeket tudjanak felnevelni. Nem hiszem, hogy ez a gyemeknem-választósdi jogszabály majd kompenzálja az utóbbi időszak életszínvonal rontó intézkedéseit...

11. 2338dc5334 (válaszként erre: 1. - Kedveske)
2007. júl. 13. 09:58
Ez 1olyan nagy baromság szerintem.1fiú gyereket úgy látunk el,mint 1kislányt.Ne az legyen a kérdés,milyen nemu legyen,hanem hogy mibol nevelik fel a szulok,vagy 1szulo mivel sok a válás.Nem kell ilyen jogszabály.Legyen 1,2,3egészséges gyerekem,mint fiú,lány bármilyen betegséggel.A népesség nagyobb volna a munka kevesebb.
10. Loni
2007. júl. 5. 09:36

Tegnap hallottam egy professzort, aki erről az eljárásról beszélt. Nagyon érdekes dolgokat mondott.

Először is, a beavatkozás nem ad 100%os garanciát arra, hogy valóban olyan nemű lesz a gyerek, mint amilyet szeretnének. Ugyanis úgy történik a dolog, hogy az X és az Y kromoszómákat tartalmazó spermák arányát megváltoztatják olyan arányban, hogy több legyen az X vagy az Y. Általában 60-40 vagy 65-35 %-ban tolják el a kívánt nem irányában. Vagyis csak ennyi az esélye, hogy olyan nemű lesz a baba, mint ahogyan akarják. Teljesen egynemű spermákat nem lehet használni. (Nem tudom, miért).

Az eljárás során ráadásul a spermákat centrifugázzák, és valami elektromos erőtérrel szétválogatják őket. A doki szerint ez sajnos eredményezhet genetikai hibákat. Ezért csak nagyon indokolt esetben, a nemek szerint öröklődő betegségek kiküszöblésénél alkalmazzák a módszert.

Azt is mondta, hogy a világ számos országában korábban engedélyezték azokat az eljárásokat, amik nem csak a betegség kiküszöböklését szolgálták. De mára már egy csomó helyen megtiltották.

2007. júl. 2. 22:33
"Korábban Czeizel Endre genetikus felvetette azt, hogy meg lehessen választani a születendő gyermek nemét. Az orvos-genetikus be is nyújtotta kérelmét az egészségügyi tárcához, ám ott elutasították. Ebben azzal indokolta javaslatát, hogy szerinte sok szülő vállalna további gyermeket, ha az biztosan ellenkező nemű lenne a meglévővel. Úgy vélte, akár 20 ezerrel is több gyermek születne így. Magyarországon jelenleg egy esetben választható meg a gyermek neme: ha valamilyen örökletes, csak az egyik nemre jellemző genetikai betegség miatt van erre szükség"
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook