Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megszűnt az emberi együttérzés? fórum

Megszűnt az emberi együttérzés? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megszűnt az emberi együttérzés?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. jan. 3. 11:52
meg
451. 834a60d776 (válaszként erre: 435. - Anyuca66)
2014. dec. 10. 13:26

Azért mert a félelemink vezérelnek, és ezen nem tudunk túllépni! Attól tartunk, hogy mi lesz ha rosszabb lesz?


Azért könnyű másnak tanácsot adni, mivel ezeket a félelmeket nem ismerjük, így bele se bújhatunk a másik bőrébe, na ez gond, éa amennyire tudok én távol tartom magam ettől!

2014. dec. 10. 13:12

Nagyon úgy tűnik, hogy igen. Szerencsére vannak kivételek.

Mint tű a szénakazalban...

2009. dec. 27. 14:23
Nagyon úgy fest a helyzet. Az emberek egyre egoistábbak, nem törődnek a másikkal, még családon belül sem.
2009. dec. 25. 10:06
igen, kihalt
2009. jan. 6. 16:08

Néha én sem értem, hogy hogy képesek az emberek arra, hogy másokat bántsanak, hogy belerúgjanak, hogy gúnyt űzzenek-, és nevetségessé tegyék SAJÁT EMBERTÁRSAIKAT...


Sokszor mondtam BArátoknak, megértő embereknek, hogy ha énrajtam múlna, akkor soha sem engedném, hogy olyan emberek, Akik nem tisztelik saját Gyermekeiket, akik a Gyermeküket nem a gyermeküknek, hanem tulajdonuknak tekintik, Aki felett kényük-kedvük szerint uralkodhatnak egy életen át, hogy Gyermeket nemzzenek, hozzanak a világra...


Nekem egy Autista GYermekem van, Akivel hosszú kálvárián mentem keresztül, (Egyéb témák-, és Autizmus fórum: Segítségkiáltás 3 Autista GYermek érdekéért), rengeteget szenvedtem, többször megküzdöttem adepresszióvel-, a pánikbetegséggel, amit úgy-ahogy leküzdöttem, de szednem kell az antidepresszáns tablettákat, különben visszaesem...


437.-443. hozzászólásig:-ra

SAjnos gonoszak az emberek, nemmindenki, de nagyon sokan azok, közömbösek, velem, amikor a fogyatékos GYermekemmel a legtöbbet szenvedtem, a volt munkahelyemen, ahonnan fejvesztve menekültem, ott rúgtak belém, ahol tudtak, akkor bántottak a legtöbbet, amikor mélyponton voltam, amikor a legelesettebbnek éreztem magam, és nagyoncsúnyán bántak el velem...

Pánikbeteggé tettek,mert féltem bemenni már a munkahelyemre, hogy mi fog megint történni, mert néha olyan gyenge pontomon "rúgtak belém", hogy pánikrohammal a mentő vitt el onnan...


Néha azon csodálkozom, hogy ezeknek a gonosz embereknek miért nem töri le a sors a szarvukat??


Szerencsére már annyira megedzett az élet, hogy nem veszem annyira a szívemre mások gonoszkodásait, mint jó pár évvel ezelőtt

Néha engem is felháborít, amikor azt írják valahol, vagy mondják, hogy a Depresszió luxus-betegség, mert honnan is tudná,Aki ebben nincs benne, hogy milyen érzés...

Amikor azok, Akik ebben nincsenek benne, vagy nem ismerik azt a kegyetlen érzést, amit a depresszió okoz, azt mondják, hogy Aki psychiáterhez jár, az őrüt, vagy bolond...


Honnanis tudnáaz, hogy mi ez??


Pl. ha vért vesznek, és vérszegények vagyunk, akkor vasat-,vgy egyéb kiegészítő vitamint szedünk...

Az agyunkban is biokémiai folyamatok dolgoznak azon, hogy lelki egyensúlyban legyünk...

De...ha a szerotonin, a nor-adrenalin-, és a dopamin hírvivő anyagokban felborul az egyensúly,

a képzeletbeli mérleg kimozdul a helyéből,

akkor pótolni kell gyógyszerekkel ezeket a biokémiai anyagokat...


Albert Györgyi is,Akit nagyon szerettem,mint embert, Akinek volt szíve-lelke, hangoztatta nem-egyszer, hogy: Ahogy Magyarországon bánnak emberekkel, azt nem lehet minősíteni...


Én egy nagyon erős ember vagyok, megedzett az élet keménysége, de sajnos örökre nem lehet legyőzni a betegséget, csak kezelni, és a szabadidőnk hasznos strukturálásával elfoglalni magunkat,és nem odafigyelni, és örlődni a problémákon...


ÉS a kilátástalanság a munkaerő-piacon...


Rengeteget tanultam, de néha azt nem tudom, hogy miért,mert többet vagyok munkanélküli, amennyit nem...

Manapság már mindenki csak munkaerő-kölcsönzőn át tud elhelyezkedni, legalábbis Nagykanizsán, és Ők tényleg, mint a rongyot-, úgy rúgnak ki mindenkit, ha lejárt a 3 hónap...

Az ember állandóan, mindig, mindenhol csak próbaidős, nemlehet beteg, mert kirúgják, a próbaidő alatt semmilyen emberi elfoglaltság nem lehet, bármi van, kirúgnak...

Állandóan csak a minimálbér alsó határa alatt lévő összeget adják, megrövidítve legalább 15-20ezerrel, mert a munkaerő-kölcsönzők belőlünk élnek, és levonják a saját jutalékukat...

A dolgozó meg max.50-60ezer Forint éhbért kap...

És még nem beszélve arról, hogy a munkahelyekkifizetik a munkaerő-kölcsönző(röviden BT.-k) felé a havi teljes összegű étkezési jegyet, de az első évben mindenki csak 2.000.- Ft-ot kap kézhez,a többit meg elteszik maguknak...

De sajnos SOHA, SENKI nemjut el a 3 hónapnál hosszab ideig...

Soha sem lehet oda eljutni, hogy Ő már régóta itt van, Őt nem küldjük el, mert így mindig csak új...


Tudom ezt abból a tapasztalatból, hogy nem is érdekelt a végzettségem, válogatás nélkül bármikor, bármilyen munkahelyet elfogadtam, csak legyen miből megélnem...

Mindig, folyamatosan küzdök, soha- de soha nem adom fel, de ezek a dolgok azok, amik BÁRKIT a depresszió szélére sodorhat, sőt,az állandó kilátástalanság, a szorongás a megélhetésért, hogy ki tudjuk-e fizetni a számlákat, bárkit pánikbeteggé tehetnek...

446. ab4b6bc17d (válaszként erre: 445. - 9bbaa658f2)
2008. okt. 29. 13:35

Én a külső életre is gondoltam, a külvilágra.


Itt én is név nélkül fórumozom, szerintem nincs is ezzel semmi baj. Akkor van probléma, ha valóban visszaélünk ezzel a névtelenséggel/arcnélküliséggel.

445. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 444. - Ab4b6bc17d)
2008. okt. 29. 11:29
Néha elcsodálkozom talán mert nem tudni ki van a "név" mögött ezért is engednek meg maguknak többet mint kellene.Aki bajban van nem ezért kér segítséget,hogy bántsák főleg így ismeretlenül hanem inkább azért mert jobban el tudja mondani így .
444. ab4b6bc17d (válaszként erre: 442. - 9bbaa658f2)
2008. okt. 29. 10:41
Visszaolvastam. Azóta is vannak ilyen emberek :) De soha nem értettem, hogy miért jó egy bajban levőbe belerúgni? Szúrkálódni. A kárára röhögni... stb. Soha nem is fogom tudni megérteni, miből fakad ez a mérhetetlen káröröm, rosszindulat. A nevelésből fakadna? Tuti biztos, hogy sokban közrejátszik.
443. 852308703c (válaszként erre: 442. - 9bbaa658f2)
2008. okt. 28. 17:17
sajnos igen..nap mint nap tapasztalom az uzletbe...elarusito vagyok..egyesekbol hianyzik az otthoni 7 ev...de ez van..mara mar nem mergelodom fel rajtuk..felul emelkedtem..ok mar nem tudnak bantani..:)
442. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 419. - Ab4b6bc17d)
2008. okt. 28. 10:17
Egyet értek veled sokszor bántóak az emberek egymással.
441. ab4b6bc17d (válaszként erre: 439. - Katácskák)
2008. okt. 28. 07:45
?
440. 236fe2f68e (válaszként erre: 438. - Katácskák)
2008. okt. 26. 22:00
Igen szerencsére vannak kivételek :D
439. katácskák (válaszként erre: 433. - Ab4b6bc17d)
2008. okt. 26. 02:06
Köszönet,hála Értetek, hogy ilyenek VAGYTOK ? :)
2008. okt. 26. 02:56
Sajnos van ilyen.. egyre nehezebben lehet HÚS-VÉR IGAZI EMBEREKET találni. Akik empatikusak, toleránsak, türelmesek, stb. lennének. De van kivétel.. Hála-Istennek.
437. ab4b6bc17d (válaszként erre: 436. - 852308703c)
2008. aug. 24. 21:58
Persze, előbb-utóbb rájövünk, ez is igaz :)
436. 852308703c (válaszként erre: 435. - Anyuca66)
2008. aug. 22. 21:59

hat igen masnak konnyebben megy a tanacs adas...de magunkon nehezen segitunk..hidd el ott van valahol a megoldas magunk szamara is...nekem a legutolso legvaratlanabb helyzetekbe jut eszembe a megoldas....szerintem megoldhato kell legyen minden.."nincs megoldhatatlan dolog....csak rossz hozzallas"..ezt olvastam valahol tartom hozza megam

szerintem igaz....

2008. aug. 22. 21:02
Másnak olyan könnyen osztogatunk tanácsot. De ha bajba vagyunk, nincs megoldás. Nem tudunk mit tenni. Nem olyan bonyolult gyakran, és mégse...
434. ab4b6bc17d (válaszként erre: 432. - 0c97fbb607)
2008. aug. 22. 13:24
Igen, érdekes, hogy írásban sokkal könnyebb minden, jobban mondva arctalanul :) és ami a legérdekesebb, hogy másoknak sokkal könnyebb tanácsot is adni (a jószándékúra gondolok, ami tényleg segít), a saját magunk problémájára azonban csak nehezen van gyógyír. Tényleg fontos, hogy más szemével is megismerjük a lehetőségeket. De ezt is csak olyan valaki tegye, akinek kedve és türelme is van hozzá, aki tényleg segíteni akar, nem pedig okoskodni, vagy valami gondja miatt jól odamondogatni egy másik szerencsétlennek.
433. ab4b6bc17d (válaszként erre: 431. - 0c97fbb607)
2008. aug. 22. 13:20
Látod, megint csak igazad van. A valós életben nem biztos, mondhatnám biztos, hogy nem működik jól a konfliktuskezelése sok embernek; de előfordulhat, hogy pozitiv irányban elgondolkodik az itt kapott tanácsokon és jó esetben használni is tudja majd azokat.
2008. aug. 22. 08:55

Keménység számomra nem egyenlő a durvasággal,lelki terrorral

Sok ember él rossz helyzetben,durvaságban ,szeretettlenségben és elhiszem ,hogy ha lezárja a külvilágot és leül a nethez,akkor másra vágyik,törődésre,kedves szavakra stb.De miért is lenne ez másként itt ,mint az életben?

Itt is sokszínű emberek sokasága van,természetes,hogy mindenki más és máshogy gondolkodik,így nem mindig azt kapja amit vár.Történetesen az együttérzést.

A külömbség talán az,hogy itt vissza mer "támadni",kiáll a véleménye mellett,még ha az életben nem is teszi.

Persze nem mindegy ,hogyan ,ez tény.

431. 0c97fbb607 (válaszként erre: 428. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 22. 08:42

Azért gondoltam ,mert az idézeted tőlem származott,én írtam annó:)))

Amiket írsz jogos,de ez a net,itt mindenkinek csak jár a szája,nekem is:))

Aki fórumozik annál mindkettő benne van a pakliba.

Viszont remekül meg lehet tanúlni közben ,hogyan kezeljük a konfliktusokat,vagy számoljunk 10 ig ha szükség van rá:))

430. ab4b6bc17d (válaszként erre: 421. - 0c97fbb607)
2008. aug. 22. 07:13
Hogy valaki őszinte, az csak jó tulajdonság. A keménységgel (bizonyos durva esetektől eltekintve, pl. ha drogról, megcsalásról, stb. van szó) viszont nem teljesen értek egyet. Nem kell ahhoz lelki terrort alkalmazni, hogy jobb belátásra bírjunk egy másik embert, vagy hogy segítsünk neki. A keménységgel, durvasággal csak ártunk!
429. ab4b6bc17d (válaszként erre: 422. - 852308703c)
2008. aug. 22. 07:10
Én meg fogom nézni.
428. ab4b6bc17d (válaszként erre: 421. - 0c97fbb607)
2008. aug. 22. 07:08

Én pedig nem rád értettem konkrétan amit írtam, csak általánosságban, mert nem szeretek személyeskedni.


Neked is igazad van egyébként abban, hogy a végnélküli siránkozást sem szabad hagyni, de nem minden ember ilyen! Előfordulhat, hogy épp egy olyan embert teremt le egy erősebb lelkivilágú, akinek szintén nem szokása siránkozni, csak már annyira meghúzta az a bizonyos ág, hogy akkor, abban a pillanatban elszakadt nála az ág. De ennyi! Ezért írom, hogy tuti biztosra kell menni, mielőtt leteremtünk valakit, hogy ne siránkozzon már, ne panaszkodjon, stb. folyamatosan. Ez úgyis kiderül a beszélegetés menetén, folyamatában. De nem szabad rögtön ítélni.

427. 0c97fbb607 (válaszként erre: 426. - 852308703c)
2008. aug. 21. 22:47

Mivel itt a neten bárki bármit kiadhat magából,ezért sokszor nagyon őszinte ,heves megnyilvánulások vannak.

Szerntem az életben nagyon kevés olyan ember él,aki kapásból ,következményekre fittyethányva ,kimondja azt amit gondol.

Ezért érdemes odafigyelni minden egyes hsz-re,még ha nem is esik jól és megfelelően kezelni az ellenvéleményt is.

426. 852308703c (válaszként erre: 425. - 0c97fbb607)
2008. aug. 21. 18:17
hat sajnos igen....de az a vad mivel megvadoltak...:( mintha itt a hoxan nem lehetnenek testverek..szulok nagyszulok..stb....ilyen ismeretsegek...
425. 0c97fbb607 (válaszként erre: 424. - 852308703c)
2008. aug. 21. 09:31

Megtaláltam.

Szerintem mind a két oldal túl hevesen reagált a hozzászólásokra,természetes volt ,hogy elmérgesedett a helyzet.

424. 852308703c (válaszként erre: 423. - 0c97fbb607)
2008. aug. 20. 20:21
westsidegirl irta a cikket probald ugy...hatha sikerul (most nem reklamot csinalok neki...csak azoka a hozzaszolasok....:(
2008. aug. 20. 20:20
Bemásoltam a keresőbe,de nem találta?:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook