Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megfázott a baba fórum

Megfázott a baba (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 19. 11:09
ja, és én néhány napig calcimusc-ot is adnék... ki tudja? lehet, nem megfázástól náthás.
2014. jún. 19. 11:07

Egyébként szoktam itatni sűrűn, de most nem nagyon akar inni, azért erőltetem... Csak ha meg nagyon erőltetem, akkor hány...

Inkább még az zavar, hogy akárhogy akármennyi ideig szívom, sosem hallom úgy, hogy legalább egy percre "tiszta" lenne. Rosszul csinálom? Az 1800W-os porszívó negyedes erősségre van állítva,mert megszívtam vele az én orromat is erősebb fokozaton, és a fülemnek nagyon rossz volt.

15. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 11:04
A sok folyadék amúgy is mindig kell. Amúgy lázas betegnél fontos fokozottabban, mert hamarabb kiszárad, de bármilyen állapotban (egészségesnél is) nagyon fontos a sok folyadék (víz), kell a sejteknek.
14. mkriszti81 (válaszként erre: 10. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 11:02

Lasssan azért azt a Baby Luuf balzsamot megpróbálhatod, igazából azért írják rá a 6 hót, mert borsmenta illóolajat tartalmaz, ami esetleg bőrirritációt okozhat, de ha egyébként nem allergiás rá a gyerek, akkor mindegy, hogy 5 vagy 6 hósan kenik rá először...


De amit írtam, az illóolajat párologtatni a szobában, mindenképp hatásos az eldugult orrára/ orrotokra! ;)

13. Derya (válaszként erre: 10. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 10:59

jol ki kell szivni az orrat.

a trutyit, ha volt benne es sikerult kiszivni, akkor azt latod az orrszivoban....

jobbulast a picinek!


ha ugy iteled meg, hogy szukseges, van minden orvosnak helyettese, inkabb vidd el megmutatni, mintsem hogy baj legyen...

12. meoo
2014. jún. 19. 10:35

Orrcsepp?Nekünk a dokinéni mindig mondja.Tengervizes spray-orrszívás- orrcsepp (rá van írva hányszor adhatod, de lefekvés előtt mindenképp).Egyébként a mostani nátha nálunk is már több mint egy hete tart, de "kopik!"

Jobbulást kívánok!

2014. jún. 19. 10:35
És akkor sokat itassam is? Nem nagyon akar inni... De a torkán nem látott tegnap előtt semmit a gyerekorvos...
2014. jún. 19. 10:34

Másfél hét múlva lesz 5 hónapos!

Köszönöm mindenkinek, azért óránként nem orrszívóztam, akkor picit sűrűbbre veszem, csak sajnos már én is beteg lettem :( Mondjuk én el is kezdtem gyógyszert szedni, nem akarom visszafertőzni ha esetleg meggyógyul. :( Csak az zavar, hogy hallom ahogy szegény nem kap levegőt. És az én torkom nagyon fáj, aztán gondoltam az övé is, habár a kedvvel nincs baj, ha nem kimondottan nyűgös épp,ami egyébként is előfordul...

2014. jún. 19. 10:06
Nálam két 4 hónapos törpi van, és gyakorlatilag folyamatosan náthásak ami nem is csoda ilyen időben. Amíg nem lázasak, addig semmi extra. Orrszvíás sokszor, és sok folyadék. A pihenést ennyi idősen pedig mi még nem nagyon tudjuk szabályozni... :)
8. youlcsi (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2014. jún. 19. 09:55

óóó, rosszul emlékeztem... 6 hós kortól lehet használni. én vmiért többre emlékeztem.

akkor már nyugodtan mehet. jó cucc ;)

7. youlcsi (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 09:54
kiírt fórumok alapján baby luuf-hoz sztem még kicsi a baba... (5 hónapos, ha jól gondolom)
2014. jún. 19. 09:42
tegyél az ágya mellé biztonságos helyre gőzölgő kamillát, és ha lehet, inhaláljatok is együtt. A fürdő vizébe tegyél kakukkfű teát.
2014. jún. 19. 09:41
Mekkora gyerekről van szó?
2014. jún. 19. 09:41

Először is nyugodj meg :) Ez a náthás időszak eltarthat jópár napig, túl sok dolgot valóban nem tehetsz, orvos sem tud sokat segíteni, csak a szokásos tanácsok: orrszívás, folyadék, pihenés...


A porszívót nem kell állítani sehova, az orrszívó leszabályozza. Esetleg azért érdemes gyengébbre állítani, hogy ne legyen annyira hangos szegénynek (úgy még jobban utálja).


A spray-ből csak 1-1-et kell fújni mindkét orrlyukba, picit várni, és nem hagyni kifolyni, aztán lehet szívni. Mivel csak 1 fújás ment be, azt lehet látni, hogy csak az a pici jön ki, vagy egyéb sűrűbb cucc is. Elvileg rá van írva a spray-re, hányszor lehet használni egy nap, de én annyiszor fújtam, ahányszor szívtuk is, ez kb pár óránként volt. Ha tengervizes, akkor nem árthat szerintem.


Éjszakára tegyél a szobájába egy tálkába illóolajat párologtatni (borsmenta, eukaliptusz, rozmaring mindegyik jó, és citromfű is).


Baby Luuf balzsamot szerezz be, ha nincs, szuper hatású! Hátára kell kenni, jobban kap levegőt.


Torkára meg amit a kora megenged, sokféle vény nélküli szer létezik.


Jobbulást! :)

3. youlcsi (válaszként erre: 2. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 09:35
az orrszívó önszabályozós, mindegy, mennyire szív a porszívód. ha nagyon taknyos szívhatod akár 20-30x is.
2014. jún. 19. 09:32

Sziasztok!

Már 4 napja taknyos a baba, és be van rekedve, az orvosunk pedig nincs itthon, a helyettese meg azt mondta, hogy semmi vészes... Nem is azzal van bajom hogy vészes, hanem hogy icipicit sem javul. Alig kap levegőt, hiába fújom neki a tengeri sós spray-el az orrát, meg porszívózom, nem javul. Ezt napi hányszor lehet megtenni? Olyan sokszor nem merem... Illetve a porszívót ti hogy szoktátok állítani? Mennyire erősre? Nem tudom eldönteni, hogy most csak a spray-t szívja ki, vagy jön is valami?! :( Nagyon sajnálom szegényt, aludni is alig tud,mert nem kap levegőt... Akinek van valami ötlete,kérem segítsen! Köszönöm!

2014. jún. 19. 09:30
Megfázott a baba
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook